1,5% dla domów dziecka i rodzin zastępczych - lista OPP
2024-02-06

Przekaż 1,5% podatku na podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych!

 

1% podatku dla domu dziecka - lista OPP - 1,5% na dzieci 2023, 2024 , piecza zastępcza

Podaruj 1,5% swojego podatku na rzecz dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Każdego roku prezentujemy listę miejsc, gdzie małe serca biją mocniej na myśl o dodatkowym wsparciu. Placówki oraz rodziny otaczają opieką dzieci borykające się z niepełnosprawnościami, zespołem FAS, doświadczające traum oraz innych wyzwań, które sprawiają, że ich droga przez życie wymaga dodatkowego wsparcia i zrozumienia.

 

Podczas wypełniania deklaracji podatkowej, często kierujemy nasze 1,5% na duże organizacje, które dzięki swojej widoczności łatwiej przyciągają naszą uwagę. Jednak tym razem, zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tych, którzy nie mają tak głośnego rozgłosu, ale ich potrzeby są równie ważne - o dzieciach z domów dziecka i rodzin zastępczych, które każdego dnia pokonują przeszkody, rosnąc w siłę i odwagę.

 

Zachęcamy do podjęcia tej małej, ale jakże znaczącej decyzji, by wskaźnikiem swojego wsparcia uczynić właśnie ich. Pomóżmy razem tworzyć lepszą przyszłość dla dzieci, które każdego dnia uczą się, jak być silnymi i szczęśliwymi mimo przeciwności. Twoje 1,5% może zdziałać cuda. Wesprzyj dzieci z naszej listy - bo każdy gest dobroci tworzy ogromną różnicę.

 

Wskaż dzieci z listy!

 

Dolnośląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Bielawa

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: RDD Bielawa 10331

Rodzinnym domem dziecka jesteśmy od 2012 roku. Obecnie pod opieką mamy 6 dzieci. Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na stworzenie mini siłowni dla nastolatków i jej wyposażenie. Część pieniążków chcielibyśmy przeznaczyć także na wycieczkę z dziećmi po Polsce, aby mogli zobaczyć zabytki Polski.

 

Rodzinny Dom Dziecka "Damy radę ", Ciepłowody

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Dom Dziecka Ciepłowody 10268

Szalone i pełne niespodzianek jest wspólne życie z Naszymi dziećmi,  a jest ich ósemka. Codzienne radości i smutki, ale zawsze razem i chyba zawsze dajemy radę. Liczymy na wsparcie w leczeniu, diagnozowaniu, terapii oraz wyjazdach tych dużych i tych małych.  Lubimy się bawić, podróżować, odwiedzać kina i baseny. Bez Was nie zawsze się to udaje. Wasze 1,5% to tak niewiele i aż tak wiele dla Nas. Dziękujemy.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Piława Górna

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Bądźmy Razem Piława Górna 11012

Od 2013 roku dajemy bezpieczną przystań dla dzieci. Opiekujemy się dziećmi, które nie miały szansy na bezpieczny, ciepły i kochający dom. Obecnie wychowujemy 8 dzieci w tym od niedawna dwoje z niepełnosprawnością i ogromnymi deficytami. Dbamy o to, aby dzieci, które nie są niczemu winne miały szansę na lepszą przyszłość. Ogrom pracy i finansów pochłania nam diagnoza, wizyty u specjalistów, leczenie i  terapie. Chcielibyśmy, aby dzieci mogły się również dobrze bawić podczas wypadów do kina, na basen, wycieczki i inne atrakcje. Każda pomoc z Państwa strony  jest mile widziana.

 

Kujawsko-pomorskie

 

Rodzinny Dom Dziecka Przystań Tęczowe Promyki, Chełmno

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Przystań Tęczowe Promyki 10313

1,5% robi wrażenie, jesteśmy rodzinką dla 13 Dzieci w tym 8 z orzeczeniem o niepełnosprawności umysłowymi w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, również ze sprzężeniami oraz nie zdolnych do samodzielnej egzystencji. Przed nami wiele wyzwań a z Waszą pomocą może być zdecydowanie łatwiej... Za zaufanie dziękujemy! Beata i Bogdan Byczek z Dziećmi.

 

Placówka Opiekuńczo Wychowawcza Przystań, Lubień Kujawski

OPP: Fundacja Humanitarna we Włocławku

KRS: 0000 019 217

Cel szczegółowy: Realizacja celów statutowych Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Przystań w Lubieniu Kujawskim

W Naszym Domu na co dzień mieszka po 14 wychowanków, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 roku życia, jednak z uwagi na braki rodzin zastępczych przebywają również młodsi wychowankowie. Placówka zapewnia wychowankom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej - opiekę, kształcenie i wychowanie oraz zaspokajamy ich niezbędne potrzeby. Opiekujemy się dziećmi, które nie miały szansy na własny, dobry dom, każdego dnia poznajemy wspaniałe dzieci jednak, każde ma swoje problemy i deficyty. Pracy nam nie brakuje, a każda pomoc jest mile widziana. Dbamy, aby dzieci, które w niczym nie zawiniły, mogły mieć szanse na lepsza przyszłość.

Zachęcamy wybierz dobrze!

 

Placówka Opiekuńczo Wychowawcza JAŚ, Brzezie

OPP: Fundacja Humanitarna we Włocławku

KRS: 0000 019 217

Cel szczegółowy: cele statutowe POW JAŚ w Brzeziu

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Jaś” w Brzeziu to DOM dla 14 dzieciaków. Staramy się przypominać wieloosobową rodzinę, z własnymi tradycjami, obyczajami i zwyczajami. Państwa pomoc stworzy pełniejszą możliwość realizacji naszych zadań statutowych, a także spełniania marzeń i pragnień tych małych i trochę większych. Państwa wsparcie byłoby więc dla nas niezwykle cenne.

 

Lubelskie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza „Perełki”, Puchacze

OPP: Fundacja "Rozszczepowe Marzenia"

KRS: 0000 248 920

Cel szczegółowy: Bartosz Weremczuk - 2067

W naszej rodzinie mamy troje dzieci z niepełnosprawnością, najbardziej zależy nam, żeby Bartek zaczął mówić, jest po rozszczepie podniebienia i nadal wymaga terapii logopedycznej, pomocy surdologopedy. Dziękujemy pięknie za wszystko.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Gródek Szlachecki

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: RDD GRODEK SZLACHECKI 10316

W naszym domu wychowuje się 10 dzieci, połowa z nich to dzieci z niepełnosprawnością, jedno dziecko mamy bardzo chore, nie mówi nie chodzi i sama nie je, karmimy ją przez PEG, wymaga wielu kosztownych terapii. Inne dzieci też są w różnych terapiach po tym czego doświadczyły w swoim krótkim życiu. Dziękujemy Państwu za to że  dzięki wam możemy efektywniej pomagać dzieciom.

 

Łódzkie

 

Rodzinny Dom Dziecka Alicja Brzozowska, Łódź

OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój dom"

KRS: 0000 199 423

Cel szczegółowy: 8/14 Dzieci z Kopcińskiego

W tym roku zbieramy na stworzenie nowego miejsca zamieszkania dla naszej całej gromadki (10 osób). Kamienicę, w której mieszkamy przejął prywatny właściciel i wypowiedział nam umowę najmu. Oczekujemy na ruch ze strony Zarządu Lokali Miejskich w Łodzi i przydział nowego mieszkania.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Stroniewice

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Kinga Wrożyńska 10322

Jesteśmy RZ od 5 lat. Obecnie mamy 2 dziewczynki: Jedna ma 18 mies, druga 12 lat i jest niepełnosprawna intelektualnie - ma podawany hormon wzrostu, ma problemy z nadpobudliwością, AZS,  FAS, problemy z rodziną biologiczną.... ale daje radę. Ma złote serduszko i ciężko pracuje, aby dorównać innym dzieciom.

Ze wsparciem z ubiegłorocznego 1.5% zapewniliśmy jej ciągłą terapię biofeedback, terapię redukującą napięcia mięśni, opiekę psychologa, jazdę konną raz w tygodniu, korepetycje, turnus rehabilitacyjny. Nie zaprzestaniemy naszych działań, bo to jej szansa na normalne życie.

Bardzo prosimy o 1,5% na dalsze leczenie .To dla nas bardzo duże i bardzo potrzebne wsparcie . Dziękujemy za Wasze dobre Serca. Ania

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Łódź

OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój dom"

KRS: 0000 199 423

Cel szczegółowy: RZZS Skoneczka

Jesteśmy rodziną zastępczą od 2008r. Nasze wszystkie pociechy posiadają orzeczenia o niepełnosprawności.  Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli rehabilitować dzieci bez stania w kolejkach na NFZ. Bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy DUŻO ZDROWIA.

Małgorzata i Paweł Skoneczka z Łodzi.

 

Małopolskie

 

Placówki Opiekuńczo Wychowawcze Dzieło Pomocy Dzieciom/ woj. Małopolskie

KRS: 0000095631

Cel szczegółowy: Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera prowadzi działalność charytatywną, opiekuńczo-wychowawczą, wobec sierot naturalnych i sierot społecznych, dzieci samotnych, porzuconych, zaniedbanych fizycznie i wychowawczo, pozbawionych opieki rodzicielskiej, z domów dziecka oraz z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych, biednych, rozbitych. Celem naszej działalności jest wyrównywanie szans życiowych, edukacyjnych i rozwojowych dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych oraz przygotowanie ich do startu w dorosłe życie. Fundacja wspiera placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz ośrodek adopcyjny. Organizuje obozy letnie w Żmiącej oraz spotkania pod hasłem „Przywrócić Dzieciom Uśmiech” połączone z Małopolskimi Spotkaniami Rodzin Adopcyjnych.

 

Mazowieckie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza Małe-Wielkie Cudeńka, Sokołów Podlaski

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Sokołów Podlaski 10300

Od 7 lat jesteśmy rodziną zastępcza, opiekujemy się noworodkami i małymi dziećmi zdrowymi i z niepełnosprawnościami. W tej chwili mamy pod opieką 4 dzieci do 5 lat. Obecnie jesteśmy na etapie przekształcania się w rodzinny dom dziecka, po to by móc pomagać większej liczbie dzieci. Otrzymane wsparcie chcielibyśmy przeznaczyć na dodatkowe terapie oraz marzenia dzieci.

 

Rodzinny Dom Dziecka Stokowscy, Sokołów Podlaski

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: RDD Stokowscy 10307

jesteśmy Rodzinnym domem Dziecka dla maluszków, nasze życie to rehabilitacja, lekarze i świetna zabawa, tona przytulania i tysiące mokrych całusków każdego dnia, to również nieprzespane noce i wspólne chorowania, zabawki pod nogami i ciągłe „ciociu chcę jeść”. Zapraszamy do wsparcia.

 

Opolskie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Wygiełdów

OPP: Fundacja Orlen

KRS: 0000 037 031

Cel szczegółowy: 42

Prowadzimy Rodzinny Dom Dziecka we wsi Wygiełdów. Obecnie pod opieką mamy 9 wychowanków najmłodszy 2 lata.  Ze wszystkich sił i możliwości stwarzamy im bezpieczne i radosne dzieciństwo. Państwa wsparcie w postaci 1,5% dołączamy do budżetu na wypoczynek dzieci. Przy rozliczeniu 1,5% prosimy o wpisanie numeru 42.

 

Rodzina Zastępcza Zawodowa, Kędzierzyn-Koźle

OPP: Fundacja „Serca dla Maluszka”

KRS: 0000 387 207

Cel szczegółowy: 2925 Bartosz Godula

Jestem Rodziną Zastępczą Zawodową z trójką dzieci.  Schorzenia z jakimi borykamy się na co dzień to: Zespół Arnolda-Chiariego, padaczka, ADHD, autyzm dziecięcy, zaburzenia przetwarzania sensorycznego i słuchowego czy FAS. Na dzień dzisiejszy dzieci korzystają z  wielokierunkowej pomocy i specjalistycznych terapii.
Bardzo proszę o 1,5% na dalsze leczenie i terapie dzieci. Dziękuję za Wasze dobre Serca.
Agnieszka.
 
Zapraszam do dołączenia.
https://www.facebook.com/groups/3194208587549956/?ref=share

 

Podkarpackie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza Katarzyna i Mariusz Jastrząb, Lisów

OPP: Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym”

KRS: 0000270261

Cel szczegółowy: ZOSIA ZESPÓŁ DOWNA 18279

W zawodowej rodzinie zastępczej wychowujemy 7 dzieci w tym 3 z niepełnosprawnościami. Zosia ma 16 miesięcy, urodziła się z wadą genetyczną Trisomia 21, czyli Zespół Downa. Pozyskane środki przeznaczymy na terapię i rehabilitację Zosi.

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza Katarzyna i Mariusz Jastrząb, Lisów

OPP: Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym”

KRS: 0000270261

Cel szczegółowy: BLANKA ZESPÓŁ DOWNA 13614

W zawodowej rodzinie zastępczej wychowujemy 7 dzieci w tym 3 z niepełnosprawnościami. Blanka ma 16 lat, jest w naszej rodzinie prawie od urodzenia, jest obciążona wadą genetyczną Trisomia 21, czyli Zespół Downa. Dzięki, dobrym ludziom , którzy przekazali dla niej swoje 1,5%, w ostatnim roku była 2 razy na turnusie rehabilitacyjnym MNRI. Pozyskane środki przeznaczymy na terapię i rehabilitację Blanki.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Rzeszów

OPP: Towarzystwo Nasz Dom

KRS: 0000 050 053

Cel szczegółowy: RDD Marszałek

W naszym domu wychowują się głównie dzieci małe, z niepełnosprawnościami a także z FAS. Mamy potrzebę stworzyć salkę do rehabilitacji dla dzieci.

 

Rodzina Zastępcza Zawodowa, Blizne

OPP: Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym”

KRS: 0000270261

Cel szczegółowy: RODZINA ZASTĘPCZA BLIZNE 13629

Jesteśmy rodziną zastępczą od ponad 10 lat. W tej chwili jesteśmy w trakcie wykańczania pokoi dla naszych dzieci, jedno dziecko ma zdiagnozowaną chorobę Blaunta i wymaga leczenia u ortopedy oraz ortezy.

 

Podlaskie

 

Pogotowie Opiekuńcze Opoka, Wasilków

OPP: Stowarzyszenie Przyjaciół Pogotowia Opiekuńczego Opoka

KRS: 0000832024

Cel szczegółowy: Pogotowie Opiekuńcze Opoka

Pogotowie  Opiekuńcze „Opoka” jest całodobową placówką opiekuńczo – wychowawczą interwencyjno-socjalizacyjną. Naszą misją jest stworzenie dla dzieci dobrej przestrzeni, domu, w którym będą mogły bezpiecznie przeżyć czas rodzinnego kryzysu.  w tym roku zebrane środki z 1,5 % chcemy przeznaczyć na stworzenie przestrzeni rekreacyjnej na podwórku  i wspólne wyjazdy  Wasze 1,5% to tak niewiele i aż tak wiele dla Nas. Dziękujemy

 

 

Śląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ruda Śląska

OPP: Fundacja Orlen

KRS: 0000 037 031

Cel szczegółowy: 14

Rodzinny Dom Dziecka w Rudzie Śląskiej rozpoczął swoją działalność w 2000 roku. W tym czasie pod naszą opieką przebywało 48 dzieci, z czego część się usamodzielniła i założyła własne rodziny. Kilkoro dzieci znalazło rodziców adopcyjnych lub wróciło do swoich rodzin naturalnych. Na chwilę obecną w naszym domu mieszka 10 wychowanków, w wieku od 5 do 22 lat,  z czego 7 jest zaliczonych do osób niepełnosprawnych. Środki zebrane w ubiegłym roku zostały przeznaczone na zakup leków i zaopatrzenia ortopedycznego oraz na wyjazd rehabilitacyjny. Również w tym roku pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację dzieci.

 

Dom Małych Wielkich Wojowników, Radlin

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Pokochaj Mnie"

KRS: 0000 235 846

Cel szczegółowy: RDD Kojtych

Dom Małych Wielkich Wojowników to miejsce, gdzie 9 (w najbliższym czasie 10) dzieci znalazło spokojną przyszłość. Siedmioro z naszych dzieci to osoby z niepełnosprawnościami (nowy Wojownik również będzie wymagał specjalnej troski) 1,5 % podatku przeznaczamy na wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Gliwice

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: RODZINA ZASTĘPCZA GLIWICE 10399

Od ponad dwóch lat prowadzimy Rodzinny Dom Dziecka dla dzieci z Gliwic. Wcześniej była to zawodowa rodzina zastępcza. W chwili obecnej mamy pod swoją opieką 7 dzieci w tym trójkę z różnymi orzeczeniami. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc dla naszych dzieci.

 

Specjalistyczna Rodzina Zastępcza Jan Małgorzata Oleksy, Bielko-Biała

OPP: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski ADA

KRS: 0000 034 605

Cel szczegółowy: SRZ Oleksy

Wychowujemy dzieci niepełnosprawne i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: Fas, autyzm, słabowzroczność, niepełnosprawność intelektualna. Preferujemy sport jako najlepszą formę rehabilitacji dla naszych dzieci: pływanie, narciarstwo, lekkoatletykę w klubie Olimpiad Specjalnych. Nasza wychowanka zdobyła złoty medal w skoku w dal na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2019r. Nasze dzieci biorą udział w zajęciach sportowych i obozach rehabilitacyjnych. Dziewczyny są też uzdolnione artystycznie: plastycznie i muzycznie. Bardzo zależy nam na ich rozwoju społecznym i na ich usamodzielnieniu.

 

Rodzinny Dom Dziecka - Dzieci Siodusiowej, Siemanowice Śląskie

OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej „Ja i mój dom”w Łodzi

KRS: 0000 199 423

Cel szczegółowy: dzieci Sodusiowej

1,5%  dla dzieci Sodusiowej, obecnie wychowuję 10-tkę dzieci i kilkoro z niepełnosprawnością. Dzieci w wieku 0-6 lat i nastolatek.
Pieniądze są przeznaczane na rehabilitacje, psychologów, terapeutów, zajęcia z SI, zajęcia z logopedą, lekarzy specjalistów, artykuły ortopedyczne, pieluchy i inne specjalistyczne art., poprawę warunków  bytowych w rodzinnym domu dziecka. Walka o zdrowie dzieci, o lepsze jutro, o ich uśmiech . 
Pomóżcie, mnie jako matce zastępczej w tej walce i proszę o 1,5 % dla dzieci Sodusiowej. 
 
 

Świętokrzyskie

 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu rodzinnego nr 4, Dyminy

OPP:  Fundacja "Przystanek-Dziecko" im. Alberta Schweitzera

KRS: 0000 293 674

Cel szczegółowy: Pomoc dla dzieci z Dymin

- Pomoc w leczeniu 6 letniej Zuzi po przeszczepie wątroby.

- Dom prowadzony jest od 20 lat, obecnie pod opieka mamy 12 dzieci. W tej gromadce jest 7 wspaniałych dzieciaków z orzeczeniem o niepełnosprawności,  jedna sympatyczna dziewczynka jest z Ukrainy.

 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Nasz Dom nr 1", Ostrowiec Świetokrzyski

OPP:  Caritas Diecezji Sandomierskiej

KRS: 0000 213 751

Cel szczegółowy: ZPOW NASZ DOM w Ostrowcu Świętokrzyskim , ul. Szkolna 19

 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Nasz Dom nr 2", Ostrowiec Świetokrzyski

OPP:  Caritas Diecezji Sandomierskiej

KRS: 0000 213 751

Cel szczegółowy: ZPOW NASZ DOM w Ostrowcu Świętokrzyskim , ul. Szkolna 19

 

 

Warmińsko-mazurskie

 

Rodzinny Dom Dziecka Katarzyna i Tomasz Topolscy, Świdry

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Świdry 10645

 

Rodzinny Dom Dziecka, Wróbel

OPP: Fundacja Orlen

KRS: 0000 037 031

Cel szczegółowy: 147 RDD

Pomóż nam stworzyć warsztat terapii zajęciowej dla dzieci.

RDD działa od 10 lat. Wychowujemy w nim od 8-10 podopiecznych z rożnych środowisk, z wieloma deficytami i problemami zdrowotnymi.

 

Rodzinny Dom Dziecka Aneta Oleszkiewicz, Gołdap

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Rodzinny Dom Dziecka Marcinowo 13690

Bardzo prosimy o przekazanie na nasz RDD zebrane fundusze będą przeznaczone na leczenie ortodontyczne, badania w poradni specjalistycznej, a jeżeli wystarczy. to rozbudujemy plac zabaw!

Pozdrawiamy serdecznie, RDD Oleszkiewicz

 

Rodzinny Dom Dziecka Karuzela, Ostróda

OPP: Fundacja Niepełnosprawnych SANUS

KRS: 0000 026 673

Cel szczegółowy: RDD Karuzela

Prowadzimy Rodzinny Dom Dziecka w Ostródzie. Obecnie pod opieką mamy 6 niepełnosprawnych dzieci. Państwa wsparcie w postaci 1,5% pomoże nam w zakupie leków oraz rehabilitacji dzieci.

 

Wielkopolskie

 

Rodzinny Dom Dziecka "Nad Stawem", Pólko

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Rodzinny dom dziecka Nad stawem 14443

Wsparcie chcielibyśmy przeznaczyć na zakup mebli do pokoi dzieci, jeden pokój wymaga remontu. Jesteśmy rodzinnym domem dziecka od 10 lat. Obecnie mieszka w nim pięciu chłopców: 6latek, 8latek,9latek, 10latek, 11latek. Pozdrawiamy   

 

Zachodniopomorskie

 

Rodzinny Dom Dziecka "Chatka Puchatka", Turowo

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: RDD Chatka Puchatka 10375

Jesteśmy Rodziną Zastępczą od 18 lat. Obecnie opiekujemy się ósemką dzieci w wieku od 5 do 18 lat w tym sześcioro funkcjonuje z niepełnosprawnościami, także w stopniu znacznym. Pieniądze zebrane z 1,5% chcemy przeznaczyć na rehabilitację Naszych dzieci

 

Rodzinny Dom Dziecka, Warszkowo

OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"

KRS: 0000 270 261

Cel szczegółowy: Rodzinny Dom Dziecka Warszkowo 13701

Rodzinny Dom Dziecka Beata i Karol Osenkowscy, Warszkowo 76 -100, ul. Słupska 72. Obecnie w pieczy 8 dzieci. 4 FAS. 4 leczone psychiatrycznie. 4 z alergią. 3 ADHD. 4 z niepełnosprawnością. 1 z zespołem stresu pourazowego. 2 nosi okularki. Wszystkie pod opieką poradni psychologicznej I stomatologicznej. 2 z zaburzeniami SI. 6 dzieci na lekach stałych. Pozdrawiamy.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Białogard

OPP: Fundacja "Słoneczko"

KRS: 0000 186 434

Cel szczegółowy: Jakub Czekierda 459/C

Opiekujemy się w tej chwili 7 wspaniałych maluchów z czego 3 ma orzeczenie o niepełnosprawności. Kubuś ma zespół wad wrodzonych o podłożu genetycznym. Ma zdiagnozowaną rybią łuskę oraz FAS. Jest pod opieką kilku specjalistów: kardiologa, laryngologa, neurologa, genetyka, rehabilitanta, dermatologa, okulisty. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli korzystać z rozszerzonej rehabilitacji, pokryć koszty leków i badań specjalistycznych.

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Dziękujemy
  Bardzo dziękujemy za wsparcie pni Małgorzacie, tym bardziej że zabieramy część dzieci nad morze na długi weekend, a za jakiś czas druga część. Bo...
 • Marzenie
  Witam wszystkich, marzeniem dzieci jest uposażenie placu zabaw w huśtawkę w bocianie gniazdo przy takie ekipie potrzebujemy chociaż że 2 sztuki. Myślę że...
 • Prośba o wsparcie -Dzień Dziecka❤️
  Kochani Niedługo Dzień Dziecka .Jeżeli ktoś chciałby spełnić marzenia naszych dzieci i nam pomoc to zapraszamy do kontaktu . Jesteśmy RDD I opiekujemy się...
 • Podziękowania
  Z całego serca dziękujemy wspaniałym darczyńcom: pani Agacie Kowalskiej i panu Mariuszowi Kozłowskiemu za paczki pełne cudownych niespodzianek dla dzieci....

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: