BEZPŁATNE OKULARY – zaproszenie do udziału w programie „Zobacz lepszą przyszłość”
2017-01-16

Wiodący producenci szkieł okularowych, firmy Essilor Polonia Sp. z o.o., JZO S.A., JAI KUDO Polska Sp. z o.o. zapraszają wszystkie typy placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski do programu profilaktyki wad wzroku „Zobacz lepszą przyszłość”. Program realizowany jest przy wsparciu międzynarodowej fundacji Vision for Life w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.


Naszym celem jest wyposażenie w BEZPŁATNE OKULARY  (szkła + oprawki) potrzebujących ich podopiecznych domów dziecka w Polsce w wieku 5-26 lat.


Program składa się z 3 etapów:
 

 • BEZPŁATNE BADANIA PRZESIEWOWE WZROKU

  Będą prowadzone w placówce w uzgodnionym terminie. Celem badań jest wskazanie podopiecznych, u których wykryto podejrzenie nieprawidłowości widzenia i skierowanie ich na badanie okulistyczne. Badania rozpoczną się w lutym 2017 r. i będą prowadzone przez naszych ekspertów według ściśle określonej procedury przygotowanej zgodnie z międzynarodowymi standardami. Badania przesiewowe wzroku są bezbolesne i prowadzone w formie zabawy.

  Po badaniu przesiewowym wzroku badający przekaże Dyrekcji kopie kart badań podopiecznych zawierające informację, czy podopieczny powinien odbyć wizytę u lekarza okulisty. Podopiecznym, u których zaobserwowano nieprawidłowości widzenia, dobierane będą na miejscu oprawy okularowe, aby usprawnić późniejszy proces ewentualnej realizacji okularów (jeśli lekarz okulista faktycznie zaleci okulary). Do przeprowadzenia tego etapu potrzebna jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodziców/opiekunów prawnych lub dyrekcję placówki.

 

 • BADANIA OKULISTYCZNE W RAMACH NFZ

  Na badanie okulistyczne w ciągu 30 dni od daty badania przesiewowego należy zapisać tych podopiecznych, którzy zostali wskazani podczas badania przesiewowego. Badania okulistyczne realizują Państwo we własnym zakresie u lekarzy okulistów, z których usług zazwyczaj Państwo korzystają.

   
 • BEZPŁATNE OKULARY

  Wystarczy, że wyślą nam Państwo drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną recepty, do których dołączone będą karty badań przesiewowych wzroku otrzymane od badających. Na tej podstawie dostarczymy Państwu bezpłatne okulary dla podopiecznych.


  Udział w programie jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny – jedyne koszty, który Państwo poniosą, to koszty wysyłek pocztą (oświadczeń zgody na badanie, porozumienia, a po badaniach  -  odesłania recept na okulary).

Jeśli zdecydują się Państwo na udział w programie, prosimy o wypełnienie i odesłanie do nas pocztą tradycyjną na adres: Ewelina Macuga-Strojek, Marketing, ul.Waryńskiego 12, 58-500 Jelenia Góra lub pocztą elektroniczną na adres: macugae@essilor.com.pl formularza „Zgłoszenie udziału”. Prosimy również o informację telefoniczną: +48 501 413 823. Następnie, wyślemy do Państwa odpowiednią ilość formularzy zgód na badanie przesiewowe wzroku. Podpisane zgody należy odesłać w ciągu 21 dni od daty ich otrzymania. Zależy nam również na tym, abyście Państwo odnieśli się do naszego programu z zaufaniem i pewnością, że nasze obietnice zostaną zrealizowane, dlatego chcielibyśmy z Państwem podpisać dokument krótkiego porozumienia, który wyślemy do Państwa  po otrzymaniu Państwa zgłoszenia udziału w programie.

Na podstawie odesłanych zgód przygotujemy dla badających listę podopiecznych, ich karty badań i ustalimy z Państwem dogodny termin badań przesiewowych wzroku. Po badaniu przesiewowym wzroku  na karcie podpopiecznego, zaznaczymy, czy należy go zarejestrować do lekarza okulisty w ramach NFZ. Z tą kartą należy zgłosić się do Państwa lekarza rodzinnego w celu wypisania skierowania na badanie okulistyczne. Prosimy o rejestrację podopiecznych do lekarza okulisty oraz przekazanie nam informacji w ciągu 30 dni od daty badania przesiewowego wzroku u Państwa, na kiedy udało się Państwo zarejestrować podopiecznych. Dzięki temu, dowiemy się, w jakim terminie możemy spodziewać się recept. Receptę zrealizujemy i dostarczymy bezpłatne okulary najpóźniej w ciągu 60 dni od daty otrzymania recepty.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w przypadku dodatkowych pytań.

Ewelina Macuga-Strojek, Koordynator programu „Zobacz lepszą przyszłość”, Grupa Essilor,                               e-mail: macugae@essilor.com.pl, tel. +48 501 413 823 (godz 9:00 – 16:00), www.ChronSwojWzrok.pl
 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: 31 grudnia 2016 r.   Liczba dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 17 517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 115   Liczba rodzin zastępczych  - 38 213   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka  - 56 150   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   Dane statystyczne MPiPS (lata 2005-2015) - pobierz Dane statystyczne GUS (za 2015) - pobierz Działania powiatów w zakresie tworzenia i wsparcia rodzin zastępczych (NIK 2016) - pobierz Rodzinna piecza zastepcza - poradnik praktyczny (MPIPS 2015) - pobierz Poradnik Rodzicielstwa Zastępczego (SIP 2013) - pobierz Wsparcie dla rodzin i opieka zastępcza - Sprawozdanie Rady Państw Morza Bałtyckiego 2015 - pobierz Asystentura rodziny - rekomendacje metodyczne i organizacyjne - pobierz Informacji Rady Ministrów o realizacji w roku 2015 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 575) - pobierz Prezentacja dotycząca ustawy...
 • Podziękowanie za wielkie serca.
  Kochani Aniołowie bardzo dziekujemy za kazda pomoc okazaną naszym dzieciom i naszemu domowi. Cieszymy sie z kazdego drobiazgu który nam przekazujecie. Dzieci sa...
 • 4 niepełnosprawnych Promyczków pragnie spróbować swoich sił na nartach, pomożecie? ❤
  Kochani Aniołowie, CUDOWNI DARCZYŃCY... Już niebawem ferie zimowe są to magiczne i cudowne chwile dla naszej rodzinki (poniżej fotorelacja). Co roku planujemy...
 • Dziękujemy ... za przepiękne upominki, które nam ofiarujecie ❤
  Kochani... Każdego dnia jesteśmy wdzięczni TYM, którzy zauważyli naszą Promyczkową rodzinkę. Ostatnio spływają do nas przepiękne podarunki...są...
 • Prezenty świąteczne dla dzieci i domu
  ******Kochani wielcy ludzie, o wielkim sercu. Dzięki Wam mogę spełniać marzenia moich dzieci i ich potrzeby, oraz potrzeby całego domu.****** ******Na...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: