BEZPŁATNE OKULARY – zaproszenie do udziału w programie „Zobacz lepszą przyszłość”
2017-01-16

Wiodący producenci szkieł okularowych, firmy Essilor Polonia Sp. z o.o., JZO S.A., JAI KUDO Polska Sp. z o.o. zapraszają wszystkie typy placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski do programu profilaktyki wad wzroku „Zobacz lepszą przyszłość”. Program realizowany jest przy wsparciu międzynarodowej fundacji Vision for Life w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.


Naszym celem jest wyposażenie w BEZPŁATNE OKULARY  (szkła + oprawki) potrzebujących ich podopiecznych domów dziecka w Polsce w wieku 5-26 lat.


Program składa się z 3 etapów:
 

 • BEZPŁATNE BADANIA PRZESIEWOWE WZROKU

  Będą prowadzone w placówce w uzgodnionym terminie. Celem badań jest wskazanie podopiecznych, u których wykryto podejrzenie nieprawidłowości widzenia i skierowanie ich na badanie okulistyczne. Badania rozpoczną się w lutym 2017 r. i będą prowadzone przez naszych ekspertów według ściśle określonej procedury przygotowanej zgodnie z międzynarodowymi standardami. Badania przesiewowe wzroku są bezbolesne i prowadzone w formie zabawy.

  Po badaniu przesiewowym wzroku badający przekaże Dyrekcji kopie kart badań podopiecznych zawierające informację, czy podopieczny powinien odbyć wizytę u lekarza okulisty. Podopiecznym, u których zaobserwowano nieprawidłowości widzenia, dobierane będą na miejscu oprawy okularowe, aby usprawnić późniejszy proces ewentualnej realizacji okularów (jeśli lekarz okulista faktycznie zaleci okulary). Do przeprowadzenia tego etapu potrzebna jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodziców/opiekunów prawnych lub dyrekcję placówki.

 

 • BADANIA OKULISTYCZNE W RAMACH NFZ

  Na badanie okulistyczne w ciągu 30 dni od daty badania przesiewowego należy zapisać tych podopiecznych, którzy zostali wskazani podczas badania przesiewowego. Badania okulistyczne realizują Państwo we własnym zakresie u lekarzy okulistów, z których usług zazwyczaj Państwo korzystają.

   
 • BEZPŁATNE OKULARY

  Wystarczy, że wyślą nam Państwo drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną recepty, do których dołączone będą karty badań przesiewowych wzroku otrzymane od badających. Na tej podstawie dostarczymy Państwu bezpłatne okulary dla podopiecznych.


  Udział w programie jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny – jedyne koszty, który Państwo poniosą, to koszty wysyłek pocztą (oświadczeń zgody na badanie, porozumienia, a po badaniach  -  odesłania recept na okulary).

Jeśli zdecydują się Państwo na udział w programie, prosimy o wypełnienie i odesłanie do nas pocztą tradycyjną na adres: Ewelina Macuga-Strojek, Marketing, ul.Waryńskiego 12, 58-500 Jelenia Góra lub pocztą elektroniczną na adres: macugae@essilor.com.pl formularza „Zgłoszenie udziału”. Prosimy również o informację telefoniczną: +48 501 413 823. Następnie, wyślemy do Państwa odpowiednią ilość formularzy zgód na badanie przesiewowe wzroku. Podpisane zgody należy odesłać w ciągu 21 dni od daty ich otrzymania. Zależy nam również na tym, abyście Państwo odnieśli się do naszego programu z zaufaniem i pewnością, że nasze obietnice zostaną zrealizowane, dlatego chcielibyśmy z Państwem podpisać dokument krótkiego porozumienia, który wyślemy do Państwa  po otrzymaniu Państwa zgłoszenia udziału w programie.

Na podstawie odesłanych zgód przygotujemy dla badających listę podopiecznych, ich karty badań i ustalimy z Państwem dogodny termin badań przesiewowych wzroku. Po badaniu przesiewowym wzroku  na karcie podpopiecznego, zaznaczymy, czy należy go zarejestrować do lekarza okulisty w ramach NFZ. Z tą kartą należy zgłosić się do Państwa lekarza rodzinnego w celu wypisania skierowania na badanie okulistyczne. Prosimy o rejestrację podopiecznych do lekarza okulisty oraz przekazanie nam informacji w ciągu 30 dni od daty badania przesiewowego wzroku u Państwa, na kiedy udało się Państwo zarejestrować podopiecznych. Dzięki temu, dowiemy się, w jakim terminie możemy spodziewać się recept. Receptę zrealizujemy i dostarczymy bezpłatne okulary najpóźniej w ciągu 60 dni od daty otrzymania recepty.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w przypadku dodatkowych pytań.

Ewelina Macuga-Strojek, Koordynator programu „Zobacz lepszą przyszłość”, Grupa Essilor,                               e-mail: macugae@essilor.com.pl, tel. +48 501 413 823 (godz 9:00 – 16:00), www.ChronSwojWzrok.pl
 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2017 r. -  62 536 dzieci   • 3,8% w roku - tak spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2016 r. • 0,7% - taki spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2016 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 856 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 155 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej do 18 roku życia – 45 680 Liczba rodzin zastępczych  - 37 201 Liczba rodzinnych domów dziecka - 571   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   Dane statystyczne MPiPS (lata 2005-2017) - pobierz Dane statystyczne GUS - Instytucjonalna piecza zastępcza - (za 2017)  - pobierz Dane statystyczne GUS - Rodzinna piecza zastępcza  - (za 2017)  - pobierz   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -...
 • Prośba o wsparcie w rehabilitacji
  Kochani bardzo prosimy o wsparcie finansowe na rehabilitację naszego najmlodszego dzieciątka. Nasz Okruszek ma juz 3 miesiace . Jest dzieciątkiem potrzebujacym...
 • Wielkie marzenie małych dzieci :-) KOCHANI POMOŻECIE ?
  Na zwnątrz jest coraz cieplej a co z tym idzie nasze maluszki chcą coraz częściej i coraz dłużej przebywać na dworze -  więc postanowiliśmy, że musimy im...
 • PILNIE przyjmiemy ubranka dla nowo przyjętego chłopca rozmiar 134 ♥♡♡
  Kochani niesamowici nieznajomi.... bardzo prosimy o ubranka dla nowo przyjętego chłopca rozm. 134, obuwie 33 (34) .... chłopiec jest w zabezpieczeniu... z...
 • Kochani cudowni... NIEZNAJOMI ANIOŁOWIE❤ Wymiana dachu tuż tuż
  Bardzo prosimy o wsparcie, konieczna wymiana pokrycia dachowego ok.160m2... w maju wchodzi dekarz (poniżej wycena i zdjęcie belek), bez Waszej pomocy trudno nam...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: