Darowizna w kryptowalutach
2024-06-10

Darowizna w kryptowalutach- Akceptujemy darowizny w Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) oraz Tether (USDT). 
 

Od Teraz można wpłacić darowizne w kryptowalutach, adresy portfeli Kryptowalutowych:
 

Ethereum (ETH):
[0x9eb26b02FAC8ff179A5Ef62C38d341E8B0Ba0946]

 

Bitcoin (BTC):
[bc1qjue0vx7wx68gczh7k5802xfke554jf2v2c2jjg]
 

Tether (USDT):
[0x9eb26b02FAC8ff179A5Ef62C38d341E8B0Ba0946]

 

 

Z radością informujemy, że od teraz możesz wspierać nasze domy dziecka za pośrednictwem darowizn w kryptowalutach. Jest to nowoczesna i wygodna forma pomocy, która umożliwia szybkie i bezpieczne przekazywanie środków.

Jak to działa?

 1. Wybierz swoją kryptowalutę: Akceptujemy darowizny w Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) oraz Tether (USDT).
 2. Przelej darowiznę: Wykonaj przelew na odpowiedni portfel kryptowalutowy:
  • Ethereum (ETH): [0x9eb26b02FAC8ff179A5Ef62C38d341E8B0Ba0946]
  • Bitcoin (BTC): [bc1qjue0vx7wx68gczh7k5802xfke554jf2v2c2jjg]
  • Tether (USDT): [0x9eb26b02FAC8ff179A5Ef62C38d341E8B0Ba0946]


Dlaczego warto?

 • Szybkość i wygoda: Kryptowaluty umożliwiają błyskawiczne przekazywanie środków, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.
 • Bezpieczeństwo: Transakcje kryptowalutowe są zabezpieczone zaawansowaną technologią blockchain, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.
 • Niskie koszty: Przelewy kryptowalutowe często wiążą się z niższymi opłatami w porównaniu do tradycyjnych metod płatności.


Twoja darowizna ma znaczenie

Każda darowizna, niezależnie od jej wielkości, ma ogromne znaczenie dla naszych podopiecznych oraz placówek aktywnych na naszym portalu. Dzięki Twojej pomocy możemy zorganizować wsparcie odpowiadające na publikowane potrzeby placówek, co zapewnia dzieciom lepsze warunki życia, edukację i wsparcie, którego potrzebują, aby rozwijać się i realizować swoje marzenia. Twoja wpłata pomoże nam również w dalszym prowadzeniu naszego portalu oraz w jego modernizacji, co pozwoli nam jeszcze skuteczniej pomagać dzieciom i placówkom.


Jakie są korzyści dla Ciebie?

 • Anonimowość: Jeśli cenisz sobie prywatność, darowizny w kryptowalutach pozwalają zachować anonimowość.
 • Przejrzystość: Dzięki technologii blockchain, wszystkie transakcje są przejrzyste i można je łatwo śledzić.
 • Łatwość obsługi: Proces przekazywania darowizn jest prosty i intuicyjny.

 

Legalność Kryptowalut w Polsce

Pytanie o legalność darowizn w kryptowalutach w Polsce jest często zadawane. Możemy zapewnić, że przekazywanie darowizn w kryptowalutach jest legalne i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.

W Polsce kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Tether (USDT), są legalne i mogą być używane do różnych celów, w tym do przekazywania darowizn. Istnieje jednak kilka kluczowych aspektów, które warto zrozumieć:

 1. Regulacje Prawne: Kryptowaluty nie są uznawane za oficjalny środek płatniczy, ale ich użycie jest dozwolone i regulowane przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Właściciele kryptowalut powinni przestrzegać obowiązujących przepisów podatkowych i zgłaszać odpowiednie transakcje.

 2. Opodatkowanie: Dochody uzyskane z transakcji kryptowalutowych, w tym z darowizn, podlegają opodatkowaniu. Darczyńcy powinni być świadomi obowiązków podatkowych związanych z przekazywaniem i otrzymywaniem darowizn w kryptowalutach.

 3. Bezpieczeństwo i Przejrzystość: Używanie kryptowalut zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki technologii blockchain. Każda transakcja jest rejestrowana w publicznej księdze, co zapewnia przejrzystość i możliwość śledzenia przepływu środków.

 4. Wsparcie Instytucji Finansowych: Coraz więcej polskich instytucji finansowych oraz firm akceptuje kryptowaluty jako formę płatności, co przyczynia się do zwiększenia ich popularności i akceptacji na rynku.

 5. Zgodnie z polskim prawem, kryptowaluty takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Tether (USDT) nie są uznawane za pieniądz ani pieniądz elektroniczny. Te cyfrowe aktywa można traktować jedynie jako towary lub usługi informatyczne.

  Przekazywanie darowizn w kryptowalutach na rzecz portalu DomyDziecka.org jest możliwe, ponieważ przedmiotem darowizny mogą być wszelkie prawa majątkowe, a nawet niemajątkowe, o ile mają one wartość dla stron umowy darowizny. Darowizna nie dotyczy konkretnej sumy pieniężnej, lecz prawa własności do zapisów elektronicznych, które mogą być traktowane jako towar lub usługa.

  Bitcoin (BTC)

  BTC, jako towar, ma swoją wartość określaną na giełdzie kryptowalut. Portal DomyDziecka.org wymienia BTC na PLN na giełdzie BTC, a następnie środki te są przekazywane na oficjalne konto bankowe portalu.

  Ethereum (ETH)

  Podobnie jak BTC, Ethereum (ETH) jest uznawany za towar lub usługę informatyczną. Wartość ETH określana jest na giełdach kryptowalut, a portal DomyDziecka.org wymienia ETH na PLN, po czym środki te są przekazywane na konto bankowe portalu.

  Tether (USDT)

  Tether (USDT) jest kryptowalutą typu stablecoin, której wartość jest powiązana z dolarem amerykańskim. Darowizny w USDT są traktowane jako darowizna majątkowa. Portal DomyDziecka.org wymienia USDT na PLN na giełdzie, a następnie przekazuje środki na swoje konto bankowe.

   

  Wszystkie środki przekazane na konto bankowe portalu w PLN są księgowane jako darowizna i wykazywane w sprawozdaniach dla urzędów państwowych.


Podsumowanie

Przekazywanie darowizn w kryptowalutach jest nowoczesnym, legalnym i bezpiecznym sposobem wspierania naszych domów dziecka. Zachęcamy do korzystania z tej formy pomocy, która umożliwia szybkie i wygodne przekazywanie środków na rzecz naszych podopiecznych oraz wsparcia funkcjonowania naszego portalu DomyDziecka.org.

Zapraszamy do wsparcia naszych działań poprzez darowizny w kryptowalutach. Twoja pomoc jest nieoceniona i przyczynia się do tworzenia lepszej przyszłości dla dzieci z naszych domów dziecka.

 

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Zapraszamy na nasz profil na FaceBook: https://www.facebook.com/DomyDziecka.org 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ Dzień 8... Nadal szpitalnie
  Niedziela dzień 8.... Po kryzysie pomalutku następuje poprawa... Malutka ciągle głodna... Pani Doktor mówiła, że po sterydach może mieć zwiększony apetyt...
 • ❤️ Dzień 7... szok....
  Jejku to już dzień 7... Na chwilę obecną nikt nawet nie wspomni ani nie wspomina kiedy wychodzimy do domu .... Noc ze środy na czwartek była mega trudna......
 • Szoła
  Bardzo prosimy o wsparcie w zakupie książek do technikum logistycznego, chyba że ktoś ma zbędne chętnie przyjmiemy, koszt mniej więcej to około 1500...
 • Prosimy o wsparcie wyjazdu wakacyjnego dla 14 dzieci
  Kochani Jesteśmy RDD I opiekujemy się 14 dzieci . Chcielibyśmy wyjechać nad jezioro lub morze . Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechciałby nas wesprzeć to...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: