Kiermasz Charytatywny - relacja
2023-12-22

Kochani!

Pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego spotkania charytatywnego. Wasze wsparcie i uczestnictwo w charytatywnym spotkaniu sprawiło, że wydarzenie to stało się niezapomniane dla wszystkich nas.


Serdeczne podziękowania kierujemy przede wszystkim:

Gospodarzowi miejsca: Galeria Wzgórze. Dziękujemy za gościnę i życzliwość oraz pomoc przy organizacji spotkania charytatywnego.

Jesteśmy wdzięczni za pomoc pani Sylwii Jezierskiej. Dziękujemy za poświęcenie czasu i przygotowanie świątecznego wystroju Galerii Wzgórze.

Dziękujemy panu Aleksandrowi z Zieleni Miejskiej za podarowanie żywej, pachnącej choinki oraz za zaufanie i pomoc.

Składamy podziękowania właścicielowi drukarni Drukarnia Schodowa za przygotowanie banneru zachęcającego do udziału w spotkaniu charytatywnym.

Pierniki podarowane przez właścicielkę piekarni w Bielsko-Białej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych gości. Dziękujemy pracownikom piekarni za przygotowanie wypieków!

Dziękujemy Radiu Bielsko, za podarowanie czasu antenowego. Dzięki życzliwości i profesjonalizmowi dziennikarki Radia Bielsko, pani Moniki Piaseckiej, rozmowa na antenie radia była przyjemnością i niezapomnianą atrakcją.

Składamy podziękowania dla firmy cateringowej Po Świecie Kuchni. Dziękujemy za smaczny, dwudaniowy obiad oraz słodki poczęstunek dla muzyków, biorących udział w koncercie charytatywnym.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Warmii i Mazur, RZ pani Agnieszce Fałkowskiej z miejscowości Gołdap oraz RZ pani Agnieszce Rachwał z m. Blizne na Podkarpaciu. Ozdoby świąteczne przygotowane w zaciszu domowym były piękne i bardzo starannie wykonane.

Składamy podziękowania pani Julicie z Bielsko-Białej za wspaniały sernik oraz panu Damianowi z Bystrej Śląskiej za torcik czekoladowy.

 

Chcielibyśmy również z całego serca wyrazić nasze uznanie i podziękowania dla naszej niesamowitej wolontariuszki, pani Agnieszki Śliżewskiej-Gleń. To dzięki jej wkładowi, energii i zaangażowaniu całe spotkanie przebiegło płynnie i efektywnie. Dziękujemy! Jesteś niesamowita!

W imieniu Portalu oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Kowalach Oleckich, dla którego mieliśmy zaszczyt organizować kiermasz i koncert charytatywny, pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność każdemu, kto wziął udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Wasze obecność, zaangażowanie i entuzjazm były siłą napędową tego spotkania, a wasza gotowość do pomocy i wsparcia sprawiła, że stało się ono rzeczywistością.

 

Chcielibyśmy podkreślić, jak ważne było dla nas Państwa uczestnictwo. Każdy muzyk, który swoją muzyką napełniał przestrzeń ciepłem i emocjami, każdy gość, który zdecydował się spędzić ten czas z nami, przyczynił się do stworzenia atmosfery pełnej empatii i wspólnoty. To dzięki Państwu mogliśmy zebrać środki na rzecz dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka, pokazując im, że są ludzie, którzy o nich myślą i którym zależy na ich przyszłości.

Wasze wsparcie było nie tylko materialne, ale również duchowe. Pokazaliście, że razem możemy zrobić coś wspaniałego, coś, co wykracza poza nasze indywidualne życie. To wydarzenie było wyjątkowe nie tylko ze względu na cel, dla którego zostało zorganizowane, ale również ze względu na atmosferę zrozumienia i radości, którą wspólnie tworzyliśmy.

Dziękujemy Wam z głębi serca. Jeszcze raz...

Zapraszamy do przejrzenia zdjęć na Facebooku. Link do zdjęć: KLIK

 

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ Wsparcie w naszych marzeniach
  ❤️ ZBUDUJ Z NAMI DOM DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z RODZINNEGO DOMU DZIECKA ❤️ ❤️SPRAW BY MARZENIA NABRAŁY INNEGO ZNACZENIA ❤️ Naszym marzeniem...
 • ❤️ Promyczkowa codzienność...
  Wyłapany napad epilepsji, wizyty u specjalistów, zakończenie roku szkolnego to mega wyzwanie w rodzinie wielodzietnej ... Wielu z Was wydawałoby się, że np....
 • Nowi członkowie rodziny
  Witajcie, w czwartek przyjęliśmy do naszego rodzinnego domu dziecka rodzeństwo, dwóch chłopców. Dla nas to nowa sytuacja, bo przyjęliśmy chłopców którzy...
 • ❤️ 15 Dzieci w tym 8 z orzeczeniem o niepełnosprawności
  ❤️ ZBUDUJ Z NAMI DOM DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z RODZINNEGO DOMU DZIECKA ❤️ ❤️SPRAW BY MARZENIA NABRAŁY INNEGO ZNACZENIA ❤️ Naszym marzeniem...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: