Kilometry Dobra dla Domów Dziecka!
2018-02-19

Zapraszamy placówki i inne organizacje opiekuńczo-wychowawcze do przyłączenia się do ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”.
 
„Kilometry dobra” to akcja organizowana przez Polski Instytut Filantropii, w której fundacje, stowarzyszenia i domy dziecka rywalizują ze sobą walcząc o najlepszy wynik – najdłuższy szereg uzbieranych złotówek.
 
Pieniądze zbierane są w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kilometry dobra” przez każdego z uczestników na własny cel.  Każda placówka samodzielnie określa cel zbiórki. W zależności od potrzeb fundusze zebrane w „Kilometrach Dobra” mogą pokryć, np. remont, zakup wyposażenia czy stypendia. Pieniądze mogą być zbierane z wykorzystaniem dwóch źródeł: wpłat przez Internet lub zbiórek publicznych do skarbonek.
 
Koszty kampanii finansowane są solidarnie przez wszystkie organizacje, wnosząc składkę do wspólnego budżetu. Taka składka wynosi od 1 do 10 tys. złotych (w zależności od wielkości miejscowości, w której zamierzają zorganizować finał). Jednak dla domów dziecka przygotowaliśmy specjalne warunki udziału.
 
Możliwości są trzy:
1. Dom dziecka może ubiegać się o jeden z 10 grantów w wysokości 1000 zł, ufundowany przez Portal DomyDziecka.org. Granty zostaną przekazane w formie zestawów materiałów promocyjnych, które ułatwiają prowadzenie kampanii (plansze, skarbonki, koszulki, balony, plakaty, flagi itp. – do wyboru). Aby otrzymać grant, należy do zgłoszenia dopisać krótki plan działań fundraisingowych, prowadzących do zebrania min. 10 000 zł. Granty będą przekazywane w kolejności zgłoszeń pierwszym dziesięciu placówkom, które spełnią kryteria.
2. Wpłacić 1000 zł przed rozpoczęciem kampanii (wpłacający otrzymuje miejsce w kampanii, własną stronę internetową, dostęp do systemu obsługi wpłat, szkolenie i zestaw materiałów promocyjnych).
3. Wnieść opłatę w wysokości 10% zebranej kwoty, po zakończeniu kampanii (w tym wariancie nie ma szkolenia i materiałów promocyjnych). W tym wariancie nie ma żadnych opłat wstępnych.
 
UWAGA Na dzień 19.02.18 pula wniosków o grant nie została jeszcze wykorzystana. Z tego względu możliwość darmowego udziału w Kilometrach Dobra jest przedłużona wraz z terminem nadsyłania zgłoszeń do dnia 26.02.2018.
 
Więcej informacji w ulotce - pobierz
oraz na stronie www.kilometrydobra.pl
 
Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres:
j.antoniewicz@pif.org.pl
tel. 530 954 755
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: 31 grudnia 2016 r.   Liczba dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 17 517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 115   Liczba rodzin zastępczych  - 38 213   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka  - 56 150   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   Dane statystyczne MPiPS (lata 2005-2015) - pobierz Dane statystyczne GUS (za 2015) - pobierz Działania powiatów w zakresie tworzenia i wsparcia rodzin zastępczych (NIK 2016) - pobierz Rodzinna piecza zastepcza - poradnik praktyczny (MPIPS 2015) - pobierz Poradnik Rodzicielstwa Zastępczego (SIP 2013) - pobierz Wsparcie dla rodzin i opieka zastępcza - Sprawozdanie Rady Państw Morza Bałtyckiego 2015 - pobierz Asystentura rodziny - rekomendacje metodyczne i organizacyjne - pobierz Informacji Rady Ministrów o realizacji w roku 2015 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 575) - pobierz Prezentacja dotycząca ustawy...
 • Pomoc dla Adrianka
  Adrianek prosi o wsparcie 1% lu darowiznę na leczenie i rehabilitację.
 • Podziękowanie dla pani Natalii B. z Poznania
  Serdecznie dziekujemy w imieniu naszych maluszków pani Natalii Bernacik z Poznania za przekazanie nam stolika z krzesełkami. Dzieci są zachwycone i już...
 • Podziękowanie dla pani Maii S-M. z Łodzi
  Dziękujemy pani Maii Sobór-Malańskiej z Łodzi za przesłanie ubranek dla naszych maluchów. Pozdrawiamy Justyna i Paweł z dziećmi
 • Wypieki z "KASIA"
  Wychowankowie Domu Dziecka w Pleszewie upiekli przepyszna szarlotkę z margaryny "Kasia". Dzieciaki uwielbiają piec placuszki, gofry i inne smakołyki! Życzymy...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: