Kilometry Dobra dla Domów Dziecka!
2018-02-19

Zapraszamy placówki i inne organizacje opiekuńczo-wychowawcze do przyłączenia się do ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”.
 
„Kilometry dobra” to akcja organizowana przez Polski Instytut Filantropii, w której fundacje, stowarzyszenia i domy dziecka rywalizują ze sobą walcząc o najlepszy wynik – najdłuższy szereg uzbieranych złotówek.
 
Pieniądze zbierane są w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kilometry dobra” przez każdego z uczestników na własny cel.  Każda placówka samodzielnie określa cel zbiórki. W zależności od potrzeb fundusze zebrane w „Kilometrach Dobra” mogą pokryć, np. remont, zakup wyposażenia czy stypendia. Pieniądze mogą być zbierane z wykorzystaniem dwóch źródeł: wpłat przez Internet lub zbiórek publicznych do skarbonek.
 
Koszty kampanii finansowane są solidarnie przez wszystkie organizacje, wnosząc składkę do wspólnego budżetu. Taka składka wynosi od 1 do 10 tys. złotych (w zależności od wielkości miejscowości, w której zamierzają zorganizować finał). Jednak dla domów dziecka przygotowaliśmy specjalne warunki udziału.
 
Możliwości są trzy:
1. Dom dziecka może ubiegać się o jeden z 10 grantów w wysokości 1000 zł, ufundowany przez Portal DomyDziecka.org. Granty zostaną przekazane w formie zestawów materiałów promocyjnych, które ułatwiają prowadzenie kampanii (plansze, skarbonki, koszulki, balony, plakaty, flagi itp. – do wyboru). Aby otrzymać grant, należy do zgłoszenia dopisać krótki plan działań fundraisingowych, prowadzących do zebrania min. 10 000 zł. Granty będą przekazywane w kolejności zgłoszeń pierwszym dziesięciu placówkom, które spełnią kryteria.
2. Wpłacić 1000 zł przed rozpoczęciem kampanii (wpłacający otrzymuje miejsce w kampanii, własną stronę internetową, dostęp do systemu obsługi wpłat, szkolenie i zestaw materiałów promocyjnych).
3. Wnieść opłatę w wysokości 10% zebranej kwoty, po zakończeniu kampanii (w tym wariancie nie ma szkolenia i materiałów promocyjnych). W tym wariancie nie ma żadnych opłat wstępnych.
 
UWAGA Na dzień 19.02.18 pula wniosków o grant nie została jeszcze wykorzystana. Z tego względu możliwość darmowego udziału w Kilometrach Dobra jest przedłużona wraz z terminem nadsyłania zgłoszeń do dnia 26.02.2018.
 
Więcej informacji w ulotce - pobierz
oraz na stronie www.kilometrydobra.pl
 
Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres:
j.antoniewicz@pif.org.pl
tel. 530 954 755
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2017 r. -  62 536 dzieci   • 3,8% w roku - tak spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2016 r. • 0,7% - taki spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2016 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 856 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 155 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej do 18 roku życia – 45 680 Liczba rodzin zastępczych  - 37 201 Liczba rodzinnych domów dziecka - 571   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   Dane statystyczne MPiPS (lata 2005-2017) - pobierz Dane statystyczne GUS - Instytucjonalna piecza zastępcza - (za 2017)  - pobierz Dane statystyczne GUS - Rodzinna piecza zastępcza  - (za 2017)  - pobierz   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -...
 • Tydzień 12/2019 i podziękowanie :-)
  Jej jak ten czas leci :-) już wiosna w tym tyodniu minął rok jak Dominik jest z nami. Tak jak sobie przypomnę w jakim był stanie jak do nas trafił a jaki jest...
 • HIPOTERAPIA- Kontynuacja. Prosimy o wsparcie dla 5 Dzieci z niepełnosprawnością
  Prosimy o wsparcie... 40zł./1 DZIECKO - 1 zajęcia. Hipoterapia - kontynuacja dla 5 Promyczków 5x40zł. = 200,00 koszt 1 zajęć.  Dziękujemy za...
 • Kochani cudowni... NIEZNAJOMI ANIOŁOWIE❤ Wymiana dachu tuż tuż
  Bardzo prosimy o wsparcie, konieczna wymiana pokrycia dachowego ok.160m2... w maju wchodzi dekarz (poniżej wycena i zdjęcie belek), bez Waszej pomocy trudno nam...
 • Pracowita sobota
  Witam wszystkich.Jak minęła sobota? U nas pracowicie. To był piękny słoneczny dzień. Mieliśmy cel posprzątanie podwórka po zimie. Dzisiaj wszyscy...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: