Konkurs plastyczny - "Trawa Ratuje Planetę" - odkryj jej zieloną moc!
2023-07-01

"Trawa Ratuje Planetę" - odkryj jej zieloną moc!

 

Mamy dla was wyjątkową okazję, która pozwoli wam zgłębić tajemnice natury i odkryć potężną moc trawy w ochronie naszej planety. Sowul & Sowul Sp. z o.o. zaprasza was do udziału w konkursie, który nie tylko dostarczy wam niezapomnianych chwil, ale także pomoże w promowaniu świadomości ekologicznej.

 

Czym jest ten konkurs? To wyjątkowa możliwość dla was, abyście mogli wyrazić swoje kreatywne umiejętności i przekazać innym, jak ważną rolę pełni trawa w ochronie klimatu. Możecie wybrać spośród dwóch form wyrazu: stworzyć pracę plastyczną lub nakręcić krótki film. Wasza wyobraźnia nie zna granic!

 

Jeśli zdecydujecie się na pracę plastyczną, pamiętajcie, aby zawrzeć w niej informacje na temat znaczenia trawy dla naszego środowiska. Wykorzystajcie kredki, flamastry lub farby, aby przedstawić, jak trawa wiąże dwutlenek węgla, produkuje tlen, zatrzymuje wodę i chroni glebę przed erozją. Niech wasza praca przemówi za was i ukazuje, jak trawa ratuje naszą planetę!

 

Jeżeli zamiast tego wybierzecie krótki film, sięgnijcie po aparat telefoniczny i dajcie upust swojej kreatywności! Możecie stworzyć ciekawostkowy reportaż, prezentację lub nawet animację. Opowiedzcie nam, jak trawa wpływa na ochronę środowiska, patrząc na to oczami dzieci. Wasza perspektywa jest niezwykle cenna!

 

Termin dostarczenia prac upływa 31 lipca 2023 roku. Pamiętajcie, że każda praca musi zawierać wasze imię, nazwisko, wiek oraz pełną nazwę i adres placówki, do której należycie. To pozwoli nam skontaktować się z wybranymi placówkami i ogłosić wyniki konkursu.

 

A teraz najważniejsze - nagrody! Czekają na was wspaniałe nagrody główne w obu kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymają elektroniczne bony do sklepów Empik lub Decathlon o wartości 700 złotych. Ponadto, placówki, które zajmą I miejsce w każdej kategorii, otrzymają bony Sodexo w tej samej wartości. Jeśli wasze filmy zdobędą I miejsce, to nawet 1400 złotych czeka na was!

 

Ale to nie wszystko! Wyróżnienia również czekają na tych, którzy zaskoczą nas swoją kreatywnością. Elektroniczne bony do sieci Decathlon o wartości 150 złotych są dla was, drogie dzieci!

 

Pamiętajcie, że wasze prace i informacje o nagrodach zostaną umieszczone na  stronie internetowej oraz profilu Facebook Sowul & Sowul do 7 sierpnia 2023 roku. Będziecie mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami!

 

Zanim zakończymy, chcielibyśmy zapewnić was i waszych opiekunów, że respektujemy waszą prywatność i bezpieczeństwo. Oczywiście przestrzegamy odpowiednich przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.

 

Przyłączcie się do naszego konkursu, abyście mogli nie tylko zdobyć wspaniałe nagrody, ale przede wszystkim nauczyć się, jak możemy razem chronić naszą planetę. Trawa ratuje planetę - dołączcie do naszej ekologicznej misji!

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, skontaktujcie się z Joanną Krzemińską pod numerem telefonu 887 507 517 lub adresem e-mail: j.krzeminska@sowul.pl.

 

Szcegółowe ifnormacje:

Organizator: Sowul & Sowul Sp. z o.o.
 
Termin: 30.06.2023 r. - 31.07.2023 r.
 
Adres: 11-300 Biskupiec, ul. Przemysłowa 2
 
Konkurs skierowany do podopiecznych Domów Dziecka, Rodzin Zastępczych i Placówek opiekuńczych na terenie całego kraju.
 
Kategorie wiekowe:
 
I kategoria: 6-12 lat
II kategoria: 13-18 lat
Cel konkursu: Promowanie świadomości ekologicznej i roli trawy w ochronie klimatu.
 
Formy konkursu:
Praca plastyczna przedstawiająca rolę trawy w ochronie klimatu.
Krótki film (do 5 minut) opowiadający o wpływie trawy na ochronę środowiska.
 
Termin dostarczenia prac:
Prace plastyczne do 31.07.2023 r.
Krótkie filmy do 31.07.2023 r. do godziny 23:59.
 

Do zobaczenia na konkursie!

 

Regulamin

 

Żródło: materiały organizatora


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Prosimy o wsparcie wyjazdu wakacyjnego dla 14 dzieci
  Kochani Jesteśmy RDD I opiekujemy się 14 dzieci . Chcielibyśmy wyjechać nad jezioro lub morze . Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechciałby nas wesprzeć to...
 • Podziękowanie
  Dziękuję Portalowi za uśmiech powierzonych mi dzieci podczas organizowanych akcji, za wsparcie, wykonany telefon, dobre słowo. Za to, że jesteście otwarci na...
 • Potrzebna pomoc
  Tydzień temu przyjęliśmy bardzo wymagającego chłopca ,maluch potrzebuję dokładnej i drogiej diagnostyki ,nie mogę wchodzić w szczegóły ale sytuacja jest...
 • Podziękowanie
  Dziękujemy za wszystkie piękne rzeczy, które otrzymaliśy od naszych Dobrych Duchów. Wasza pomoc jest nieoceniona i pozwala nam na jeszcze lepsze...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: