Nowy Rok 2024
2023-12-31

Drodzy Portalowicze!
 
Nadchodzi Nowy Rok, pełen nadziei, możliwości, ale także i wyzwań. Z tej okazji chcielibyśmy przede wszystkim przekazać Wam najserdeczniejsze życzenia. 
 
Niech każda minuta 2024 roku będzie pełna domowego ciepła, nieskrępowanej radość i spełniających się marzeń!
 
Dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie, które było dla nas — zespołu portalu DomyDziecka.org i 4000 dzieci, którymi się opiekujemy — niesamowicie ważne. To tylko dzięki Wam mogliśmy pomagać dzieciom z domów dziecka.
 
Nasza misja trwa — chcemy, aby przez kolejne 356 dni nadchodzącego roku nasi podopieczni mogli liczyć na pomoc. Jednak w obliczu trudności finansowych, które napotykamy, jest to niepewne. Niestety, lecz środki, którymi dysponujemy na tą chwilę są mizerne. Planujemy zakończyć nasze aktywne działania już pod koniec stycznia 2024 roku… Portal nadal można będzie wyszukać w internecie, domy nadal bedą mogły u nas być zarejestrowane i korzystać z zakładki „potrzebuję pomocy”. Aktywacja nowych placówek też będzie, jednak nie będzie to częstym działaniem… I niestety, ale to jedyne czynności, które bedą dostępne. 
 
Dlatego Wasze wsparcie jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek.
Zmieniają się sposoby, w jakie można nas wspierać. Portal Facebook już nie obsługuje naszych darowizn, ale pomaganie wciąż jest bardzo proste! Wystarczy odwiedzić naszą stronę www.Domydziecka.org i kliknąć zakładkę „chcę pomóc”.
 
"Pomagaj pomagać!" bo, każda forma pomocy ma ogromne znaczenie. Dzięki darowiźnie na ten cel wspólnie zagwarantujemy funkcjonowanie portali DomyDziecka.org i stałą pomoc dla 4000 dzieci.
 
Dziękujemy za wszystko, co do tej pory dla nas zrobiliście. Mamy nadzieję, że będziecie z nami w tym Nowym Roku, pomagając nadal zmieniać życie dzieci.
 
Nie zapominajmy także o domach, które pełnią funkcję pieczy zastępczej. Drodzy dyrektorzy, rodzice zastępczy i opiekunowie. Dziękujemy, że jesteście! Dzięki Wam dzieci mogą czuć się kochane i bezpieczne. Jesteście wielcy! Mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli Was wspierać…


- - - - - -

 
Szanowni Opiekunowie, Pracownicy Pieczy Zastępczej, Rodziny, Kierownicy Rodzinnych Domów Dziecka, a także wszyscy, którzy z oddaniem służą wsparciem dzieciom w Pieczy Zastępczej.
 
Zbliżając się do kresu obecnego roku, pragniemy przekazać Wam nasze najserdeczniejsze życzenia na czas sylwestrowego świętowania. Niech nadchodząca noc sylwestrowa ubarwi Wasze serca radością, niepowtarzalnymi chwilami i wiarą w lepszą przyszłość.
 
Dziękujemy Wam za niekończące się poświęcenie, opiekę i gorące serca, które codziennie oddajecie w opiece nad tymi, którzy potrzebują wsparcia. Wasza praca, oddanie i empatia sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem dla tych, którym otwieracie drzwi do nowych możliwości i serc.
 
Życzymy Wam, aby Nowy Rok 2024 obfitował w radość, sukcesy i spełnienie marzeń. Niech niesie ze sobą nowe możliwości, fascynujące wyzwania i satysfakcję z osiągniętych celów. Mamy nadzieję, że każdy dzień przyniesie Wam pozytywne doświadczenia i uśmiech na twarzy.
 
Z głębi serca dziękujemy Wam za Waszą bezcenną pracę i życzymy, abyście w nadchodzącym roku doświadczyli równie dużo dobroci, ile sami niosą innym.
 
Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

 
Przesyłamy wyrazy szacunku,
Zespół portalu DomyDziecka.org






Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Dziękujemy
  Bardzo dziękujemy za wsparcie pni Małgorzacie, tym bardziej że zabieramy część dzieci nad morze na długi weekend, a za jakiś czas druga część. Bo...
 • Marzenie
  Witam wszystkich, marzeniem dzieci jest uposażenie placu zabaw w huśtawkę w bocianie gniazdo przy takie ekipie potrzebujemy chociaż że 2 sztuki. Myślę że...
 • Prośba o wsparcie -Dzień Dziecka❤️
  Kochani Niedługo Dzień Dziecka .Jeżeli ktoś chciałby spełnić marzenia naszych dzieci i nam pomoc to zapraszamy do kontaktu . Jesteśmy RDD I opiekujemy się...
 • Podziękowania
  Z całego serca dziękujemy wspaniałym darczyńcom: pani Agacie Kowalskiej i panu Mariuszowi Kozłowskiemu za paczki pełne cudownych niespodzianek dla dzieci....

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: