Podaruj wymarzone wakacje! Przyłącz cię się do pomocy.
2021-08-12

 
Żeby zrobić coś dobrego, nie trzeba czekać do jutra – możesz czynić dobro już teraz!
Sierpień, lato wielkimi krokami dobiega końca,  Tylko kilka tygodni i... wrzesień, koniec wakacji, pierwszy dzwonek i szkoła. W dzieciństwie bardzo lubiliśmy wakacje. Pamiętacie? Bo to jest to czas odpoczynek z dala od obowiązków, nauki, podręczników i zeszytów. Letnie dni były dla nas wielką frajdą! 
 
Na „Liście Potrzeb” na naszej stronie www.domydziecka.org są jeszcze placówki i rodziny zastępcze, które proszą pomoc w zorganizowaniu wymarzonych wakacji też dla swoich podopiecznych. Są prośby o dofinansowanie wyjazdów i podarowanie wyposażenia, które umożliwią lepsze wykorzystanie ostatnich wolnych dni.
 
Zawodowa Rodzina Zastępcza z Chojnic bardzo chętnie przyjmie pomoc w budowie własnego domku letniskowego – projekt i materiały. Dzieci będą zachwycone, a każdy z podopiecznych będzie mógł zamienić się na chwile w Boba Budowniczego!  Niezawodowa Rodzina Zastępcza ze Świdrów poszukuje dwóch namiotów 6-osobowych, by mogła zmieścić się w nich cała familia – aż 10 dzieci!. Niezawodowej Rodzinie Zastępczej „Dom na Uroczej” z Białegostoku możecie sprezentować maty, by mogli zabrać dzieci na piknik. Młodzież preferuje aktywniejszy wypoczynek. Dom dla Dzieci nr 4 w Małej Cerkwicy potrzebuje dużego basenu ogrodowego, a nastolatka z Rodzinnego Domy Dziecka w Kozienicach roweru. 
 
W rodzinach zastępczych swój dom znalazły również dzieci niepełnosprawne lub ze specjalnymi potrzebami. Dla nich wakacje to nie tylko odpoczynek, ale też czas, który może być wykorzystany na naukę komunikowana się, poznawanie przyrody, stawianie czoła wyzwaniom i skuteczne ich rozwiązywanie. Okazją do doświadczenia nowych sytuacji są wyjazdy.  Podopieczni Zawodowej Rodziny Zastępczej „Bocianie Gniazdo” i Rodzinnego Domu Dziecka „Przystań Tęczowe Promyki” z Chełmna proszą o dofinansowanie do wyjazdu nad morze, a Rodzinny Dom Dziecka z Ksawerowa do kolonii dla dzieci. Zawodowa Rodzina Zastępcza z Lisowa wybiera się do Wrocławia, może znajdzie się ktoś, kto zasponsoruje wejściówki do tamtejszych atrakcji? Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu specjalistyczno-terapeutycznego w Golubiu-Dobrzyniu oraz Rodzinny Dom Dziecka „Liski Urwiski” z Siemnochy przyjmą walizki podróżne. No bo jak wakacje bez walizek? Sam stukot kółek zwiastuje dobrą zabawę! 
 
Listę wakacyjncyh potrzeb domów dziecka i rodzin zastępczych wraz z ich danymi teleadresowymi znajdziesz tutaj. Wystarczy skontaktować się z wybranym domem i wysłać paczkę!
 
Jeśli nie możecie spełnić żadnej z pozycji – nie martwcie się! Nadal możecie dołączyć do wspaniałej akcji pomocy! Wystarczy dokonać przelewu na rzecz dzieci i wesprzeć je dowolną kwotą – wejdź w zakładkę „Chcę pomóc” i skorzystaj z wpłat online, lub wybierz tradycyjny przelew: 
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)
Twoją pomoc wykorzystamy na realizację większych potrzeb. Dzięki takim wpłatom w lipcu udało się kupić sprzęt sportowy dla 200 dzieci.

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Nasz Mały Podopieczny Już w Nowym Domu
  Nasz mały podopieczny odnalazł swoich rodziców i jest już od jakiegoś czasu w nowym domu  Kolejna sprawa dziecka, która ciągnęła się...
 • Podziękowania
  Dziękujemy pięknie Wszystkim za pomoc, Bartusiowi dziękujemy za podzielenie się z chłopcami gazetkami i figurkami. Bardzo się ucieszyli. Życzymy duuużo...
 • Serdecznie DZIĘKUJEMY :)
  Przesyłamy serdeczne podziękowania Panu Marianowi za zakup wymarzonej gry dla Karoliny !!! pozdrawiamy :)
 • ❤️ Budujemy nie dom dziecka...
  ❤️ ZBUDUJ Z NAMI DOM DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z RODZINNEGO DOMU DZIECKA ❤️ ❤️SPRAW BY MARZENIA NABRAŁY INNEGO ZNACZENIA ❤️ Naszym marzeniem...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: