Rodziny Zastępcze dla 7 niemowląt!
2023-07-19

Uwaga! 
 
 
Miejski Ośrodkek Pomocy Rodzinie w Szczecinie szuka rodzin zastępczych! 
 
Sytuacja jest poważna - w szpitalach szczecińskich czeka na pomoc siedem niemowląt, które pilnie potrzebują rodzin zastępczych.
 
 
W MOPR Szczecin konfrontują się z ciągłym problemem. Mimo że z sukcesem udaje im się znaleźć nowe rodziny zastępcze, liczba dzieci, które pozostają w szpitalach, ciągle wzrasta. Dzieci te są w różnym wieku - od noworodków urodzonych w lipcu, do niemowląt mających już pięć miesięcy.
 
 
Niestety, aktualnie w Szczecinie brakuje dostępnych miejsc w funkcjonujących rodzinach zastępczych. W związku z tym, MOPR Szczecin wzywa do działań wszystkich, którzy są w stanie pomóc, również tych spoza powiatu, do rozważenia przyjęcia pod swój dach jednego z tych maleństw.
 
 
Musimy pamiętać, że szpital to miejsce, które mimo ogromnego zaangażowania i troski personelu medycznego, nie jest odpowiednie dla prawidłowego rozwoju tych maluchów. Te dzieci doświadczyły już na początku swojego życia trudności i teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszej opieki i troski.
 
 
Podkreślamy, że MOPR Szczecin poszukuje dla tych dzieci rodziców zastępczych, a nie adopcyjnych. Dlatego gorąco zachęcamy do odpowiedzi na ten apel wszystkich tych, którzy są już zakwalifikowani do pełnienia roli rodziny zastępczej lub ci, którzy są w trakcie kończenia swojej kwalifikacji. Tylko dzięki takim osobom, te dzieci mają szansę na znalezienie ciepłego, domowego środowiska, którego tak bardzo potrzebują.
 
 
Jeśli czujecie, że możecie pomóc i spełniacie kryteria, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z MOPR Szczecin. Można to zrobić poprzez maila na adres:
 
zastepczydom@mopr.szczecin.pl 
 
lub telefonicznie pod numerami:
 
91 44 10 427 i 697 801 772
 
Prosimy o szerokie podzielenie się tą wiadomością, abyśmy razem mogli pomóc tym dzieciom znaleźć dom, który zasługują.
 
 
Źródło: materiały organizatora


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Prośba o wsparcie
  Kochani Od 23 lat prowadzimy Rodzinny dom dziecka. Opiekujemy się dziećmi od 0 do 4 lat .Mamy pod opieką 4 dzieci niepelnosprawnych dzieci które wymagaja...
 • Leczymy i rehabilitujemy się co dnia
  Już za kilka dni jadę z trzema dziewczynkami na diagnostykę do szpitala. Następnie Natka będzie miała pierwszy z serii zabieg usunięcia naczyniaka z...
 • Podziękowania dla p.Agaty
  Nasza nastolatka bardzo dziękuje p.Agacie za trafiony prezent dla urody :)
 • ❤️ ŻYCIE
  ❤️ ZBUDUJ Z NAMI DOM DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z RODZINNEGO DOMU DZIECKA ❤️ ❤️SPRAW BY MARZENIA NABRAŁY INNEGO ZNACZENIA ❤️ Naszym marzeniem...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: