Słodki Smak Świąt - czy akcja odbędzie się w tym roku?
2023-11-16

Informacja o zmianie formatu naszej świątecznej akcji!
 
 
 
 
W związku z naszą coroczną inicjatywą świąteczną, chcielibyśmy podzielić się ważną informacją. W poprzednich latach z ogromną radością realizowaliśmy akcję "Słodki Smak Świąt", która przyniosła uśmiechy na twarzach 3600 dzieci, obdarowując je piernikowymi ciastami z Piekarnii Tomasz Nosek oraz artykułami higienicznymi, ubrankami czy książkami od innych darczyńców. Paczki dostarczali przecudowni wolontariusze z grupy Kierowcy Dzieciom.
 
W tym roku, z różnych przyczyn, w tym logistycznych i organizacyjnych, stajemy przed wyzwaniem dostosowania naszej akcji do obecnych możliwości. Chcemy nadal dostarczać radość i świąteczny duch, jednak w nieco innej formie. 
 
Z radością ogłaszamy, że w tym roku nasza akcja świąteczna przybiera nową postać – "Lody pod Choinkę – lody od Serca"  i będzie organizowana wspólnie z naszym partnerem, o którym dowiecie się już dziś wieczorem.
 
Akcja będzie kierowana do rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, którzy są zarejestrowani i aktywni na naszym Portalu.
 
Rozumiemy, że zmiana może być niespodzianką, ale zapewniamy, że nasze zaangażowanie w sprawianie radości dzieciom pozostaje niezmienne.
Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Jesteśmy przekonani, że "Lody pod Choinkę – lody od Serca" będą równie magiczną i radosną akcją, jak "Słodki Smak Świąt".
 
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Materac
  Pilnie potrzebujemy 2 materacy do łóżka piętrowego 80x200
 • Zmęczenie
  Ostatnio zadaje pytanie ile człowiek może znieść, dziś wiem że wiele jeżeli chodzi o dzieci. W ciągu 3 dni zrobiłam 1300km, pobudka o 2-3 powrót późnym...
 • Wasze dobro jest niesamowite... 1,5% ma duże znaczenie
  Kochani, rozpoczyna się ten czas kiedy 1,5% robi wrażenie i to ogromne wrażenie... w tym roku ponownie prosimy o oddanie na naszą rodzinkę tak ważnego 1,5%......
 • RDD Sokołów Podl :) się dzieje ..
  u nas ogromne zmiany ... jedne dzieci odeszły , kolejne przychodzą , jedno dziecko szpital a zaraz kolejne szpital , czas szybko ucieka , nie ma kiedy się...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: