Słodki smak Świąt 2022 - smakołyki dla 3600 dzieci
2022-11-25

Już w grudniu do drzwi 333 domów dziecka i rodzin zastępczych zapukają goście, przynosząc specjalny upominek. „Słodki smak Świąt” – bożonarodzeniowa akcja organizowana przez Portal DomyDziecka.org – obejmie najdalsze zakątki Polski. Aż 3600 dzieci zostanie obdarowanych pysznymi ciastami, a Ty możesz sprawić, by oprócz smakołyków, otrzymały cudowne prezenty.

 
Pierniki-choinki ofiarowane przez Piekarnię Tomasz Nosek z Grabia koło Wieliczki otrzymają placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze, które znacie z Portalu DomyDziecka.org. Akcja „Słodki smak Świąt” to już tradycyjne podsumowanie minionych 365 dni działań na rzecz potrzebujących dzieci. 
 
Ciasta dowiozą kierowcy-wolontariusze z zawsze chętnej do pomocy grupy Kierowcy Dzieciom. W ubiegłym roku przemierzyli 13 tysięcy kilometrów, odwiedzając dzieci i przekazując im ciasta wypieczone pod Krakowem.
 
Pomocy w przygotowaniu opakowań ciast udzieliła projektantka graficzna Agnieszka Malarczyk, producent opakowań Rossem Pack i drukarnia AW Studio. Dzięki ich wielkim sercom paczki będą cieszyć nie tylko podniebienie, ale i oczy. Wypieki udekorują i prezenty spakują niezawodni wolontariusze - uczniowie klas mundorowych z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w SkaleW pudełkach dzieciaki znajdą również przekazany przez firmę Christ opłatek. Wszyscy organizatorzy, darczyńcy i wolontariusze zaangażowani w akcję chcą przełamać się nim przy wigilijnym stole, życząc dzieciom i opiekunom dobrych Świąt. 
 
Już drugi raz jest z nami firma SEYSSO, która zadba o to, by słodkości nie szkodziły ząbkom. Domy otrzymają pakiety szczoteczek do zębów dla swoich podopiecznych. 
 
Ubiegłoroczną akcję połączyliśmy z konkursem na najpiękniej udekorowaną piernikową choinkę – obdarowaliśmy prawie 300 uzdolnionych kulinarnie dzieci. Jak będzie w tym roku? Wiadomości o konkursie wyczekujcie 6 grudnia!
 
 
 
Chcesz zostać częścią akcji „Słodki smak Świąt”? Zapraszamy!
 
Pomóż dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych i wpłać na konto akcji. Wszystkie wpłaty przeznaczymy na nagrody w połączonym z akcją konkursie – więc wielkość nagród i liczba laureatów zależy od Ciebie. Miejcie na uwadze, że Mikołaj zapowiedział przekazanie wieści o konkursie na 6 grudnia,  więc zostało już niewiele czasu, by zapełnić jego worek nagrodami. 
 
Worek możesz wypełnić, robiąc przelew zatytułowany „Słodki smak Świąt” na konto:
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
IBAN: PL 85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
 
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)
 
lub dokonując wpłaty online, wybierając konto dedykowane pomocy Placówkom Opiekuńczo-Wychowawczym:
https://www.domydziecka.org/wspieram.html
 
 
Za każde wsparcie ogromnie dziękujemy!
 
 
Michel Moran, ambasador akcji "Słodki smak Świąt", wspiera akcję pomocy dzieciakom. Możesz do nas dołączyć i ufundować nagrody w konkursie!

 
 

Hela Kłobucka, zwyciężczyni MaterChef Junior i ambasadorka akcji "Słodki smak Świąt", zachęca do dołączenia do naszej ekipy i ufundowania nagród.
 
 
 
Mapa akcji Słodki Smak Swiąt:
Ciasta trafią w najdalsze zakątki Polski.
 
 

- czerwony - placówka otrzyma ciasta (kierowca nieprzedzielony)

- zielony - placówka przypisana do kierowcy (dostarczającego)

- fioletowy - placówka przypisana do kierowców (dowożącego oraz dostarczającego)

- żółty - ciasto w drodze do placówki

- brązowy - ciasto odebrane w placówce

 
 
Organizator:
 

 
Współorganizatorzy:

Kierowcy Dzieciom              Piekarnia Tomasz Nosek- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Inni sponsorzy, którym dziękujemy:

 

Ciasta ozdobili i paczki spakowali: uczniowie Klas Mundurowych Zespolu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
 

O zdrowe zęby zadbalo: Seysso

 

Opakowania wyprodukował: Rossem Pack 
 
 
Obwoluty na opakowania wydrukowało: AW Studio
 
 
Grafikę zaprojektowała: Agnieszka Malarczyk
 
 
Opłatki przekazał: Christ
 
 
 
W tym roku postawiliśmy na różnorodność. Przygotowaliśmy kilka wersji piernikowych choinek.

 
 
Dziewczyny z klasy mundurowej z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale dziennie ozdabiają 300 ciast dziennie.
 
 
 
Świąteczny spot Portalu DomyDziecka.org
Obejrzyj i podziel się z przyjaciółmi.


 
 
Michel Moran, ambasador akcji "Słodki smak Świąt", wspiera akcję pomocy dzieciakom. Możesz do nas dołączyć i ufundować nagrody w konkursie!


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Nasza Rodzina
  Nasza Rodzina: Historia, Wyzwania i Nadzieje Wprowadzenie Od 2019 roku, razem z mężem, prowadzimy rodzinny dom dziecka. Obecnie opiekujemy się 12...
 • Prosimy o wsparcie wyjazdu wakacyjnego dla 14 dzieci
  Kochani Jesteśmy RDD I opiekujemy się 14 dzieci . Chcielibyśmy wyjechać nad jezioro lub morze . Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechciałby nas wesprzeć to...
 • ❤️ Dzień 9.... diagnoza, szok, niedowierzanie...
  Dzień 9.... Szok...szok... jeszcze raz szok i niedowierzanie... Skąd? Jak? Kiedy? Spłynęły wyniki i diagnoza jest tylko jedna... stara, zapomniana choroba...
 • ❤️ Dzień 8... Nadal szpitalnie
  Niedziela dzień 8.... Po kryzysie pomalutku następuje poprawa... Malutka ciągle głodna... Pani Doktor mówiła, że po sterydach może mieć zwiększony apetyt...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: