Słodki smak Świąt 2022 - smakołyki dla 3600 dzieci
2022-11-25

Już w grudniu do drzwi 333 domów dziecka i rodzin zastępczych zapukają goście, przynosząc specjalny upominek. „Słodki smak Świąt” – bożonarodzeniowa akcja organizowana przez Portal DomyDziecka.org – obejmie najdalsze zakątki Polski. Aż 3600 dzieci zostanie obdarowanych pysznymi ciastami, a Ty możesz sprawić, by oprócz smakołyków, otrzymały cudowne prezenty.

 
Pierniki-choinki ofiarowane przez Piekarnię Tomasz Nosek z Grabia koło Wieliczki otrzymają placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze, które znacie z Portalu DomyDziecka.org. Akcja „Słodki smak Świąt” to już tradycyjne podsumowanie minionych 365 dni działań na rzecz potrzebujących dzieci. 
 
Ciasta dowiozą kierowcy-wolontariusze z zawsze chętnej do pomocy grupy Kierowcy Dzieciom. W ubiegłym roku przemierzyli 13 tysięcy kilometrów, odwiedzając dzieci i przekazując im ciasta wypieczone pod Krakowem.
 
Pomocy w przygotowaniu opakowań ciast udzieliła projektantka graficzna Agnieszka Malarczyk, producent opakowań Rossem Pack i drukarnia AW Studio. Dzięki ich wielkim sercom paczki będą cieszyć nie tylko podniebienie, ale i oczy. Wypieki udekorują i prezenty spakują niezawodni wolontariusze - uczniowie klas mundorowych z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w SkaleW pudełkach dzieciaki znajdą również przekazany przez firmę Christ opłatek. Wszyscy organizatorzy, darczyńcy i wolontariusze zaangażowani w akcję chcą przełamać się nim przy wigilijnym stole, życząc dzieciom i opiekunom dobrych Świąt. 
 
Już drugi raz jest z nami firma SEYSSO, która zadba o to, by słodkości nie szkodziły ząbkom. Domy otrzymają pakiety szczoteczek do zębów dla swoich podopiecznych. 
 
Ubiegłoroczną akcję połączyliśmy z konkursem na najpiękniej udekorowaną piernikową choinkę – obdarowaliśmy prawie 300 uzdolnionych kulinarnie dzieci. Jak będzie w tym roku? Wiadomości o konkursie wyczekujcie 6 grudnia!
 
 
 
Chcesz zostać częścią akcji „Słodki smak Świąt”? Zapraszamy!
 
Pomóż dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych i wpłać na konto akcji. Wszystkie wpłaty przeznaczymy na nagrody w połączonym z akcją konkursie – więc wielkość nagród i liczba laureatów zależy od Ciebie. Miejcie na uwadze, że Mikołaj zapowiedział przekazanie wieści o konkursie na 6 grudnia,  więc zostało już niewiele czasu, by zapełnić jego worek nagrodami. 
 
Worek możesz wypełnić, robiąc przelew zatytułowany „Słodki smak Świąt” na konto:
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
IBAN: PL 85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
 
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)
 
lub dokonując wpłaty online, wybierając konto dedykowane pomocy Placówkom Opiekuńczo-Wychowawczym:
https://www.domydziecka.org/wspieram.html
 
 
Za każde wsparcie ogromnie dziękujemy!
 
 
Michel Moran, ambasador akcji "Słodki smak Świąt", wspiera akcję pomocy dzieciakom. Możesz do nas dołączyć i ufundować nagrody w konkursie!

 
 

Hela Kłobucka, zwyciężczyni MaterChef Junior i ambasadorka akcji "Słodki smak Świąt", zachęca do dołączenia do naszej ekipy i ufundowania nagród.
 
 
 
Mapa akcji Słodki Smak Swiąt:
Ciasta trafią w najdalsze zakątki Polski.
 
 

- czerwony - placówka otrzyma ciasta (kierowca nieprzedzielony)

- zielony - placówka przypisana do kierowcy (dostarczającego)

- fioletowy - placówka przypisana do kierowców (dowożącego oraz dostarczającego)

- żółty - ciasto w drodze do placówki

- brązowy - ciasto odebrane w placówce

 
 
Organizator:
 

 
Współorganizatorzy:

Kierowcy Dzieciom              Piekarnia Tomasz Nosek- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Inni sponsorzy, którym dziękujemy:

 

Ciasta ozdobili i paczki spakowali: uczniowie Klas Mundurowych Zespolu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
 

O zdrowe zęby zadbalo: Seysso

 

Opakowania wyprodukował: Rossem Pack 
 
 
Obwoluty na opakowania wydrukowało: AW Studio
 
 
Grafikę zaprojektowała: Agnieszka Malarczyk
 
 
Opłatki przekazał: Christ
 
 
 
W tym roku postawiliśmy na różnorodność. Przygotowaliśmy kilka wersji piernikowych choinek.

 
 
Dziewczyny z klasy mundurowej z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale dziennie ozdabiają 300 ciast dziennie.
 
 
 
Świąteczny spot Portalu DomyDziecka.org
Obejrzyj i podziel się z przyjaciółmi.


 
 
Michel Moran, ambasador akcji "Słodki smak Świąt", wspiera akcję pomocy dzieciakom. Możesz do nas dołączyć i ufundować nagrody w konkursie!


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ Pomożecie ?
  ❤️ ZBUDUJ Z NAMI DOM DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z RODZINNEGO DOMU DZIECKA ❤️ ❤️SPRAW BY MARZENIA NABRAŁY INNEGO ZNACZENIA ❤️ Naszym marzeniem...
 • ząbki Amelki
  Szefowa miała dawno umówiony termin na konsultację stomatologiczną ale wczoraj okazało się, że nie możemy...
 • Wyrazy wdzięczności dla Pani Joli :)
  Ślemy serdeczne podziękowania po raz kolejny za okazaną pomoc w zrealizowaniu naszych marzeń dla Pani Koli, która Nas regularnie wspiera !! Dziękujemy...
 • ❤️ 1,5% na dom dla Dzieci i rehabilitację
  Kochani, rozpoczyna się ten czas kiedy 1,5% robi wrażenie i to ogromne wrażenie... w tym roku ponownie prosimy o oddanie na naszą rodzinkę tak ważnego 1,5%......

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: