Słodki smak Świąt 2022 - smakołyki dla 3600 dzieci
2022-11-25

Już w grudniu do drzwi 333 domów dziecka i rodzin zastępczych zapukają goście, przynosząc specjalny upominek. „Słodki smak Świąt” – bożonarodzeniowa akcja organizowana przez Portal DomyDziecka.org – obejmie najdalsze zakątki Polski. Aż 3600 dzieci zostanie obdarowanych pysznymi ciastami, a Ty możesz sprawić, by oprócz smakołyków, otrzymały cudowne prezenty.

 
Pierniki-choinki ofiarowane przez Piekarnię Tomasz Nosek z Grabia koło Wieliczki otrzymają placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze, które znacie z Portalu DomyDziecka.org. Akcja „Słodki smak Świąt” to już tradycyjne podsumowanie minionych 365 dni działań na rzecz potrzebujących dzieci. 
 
Ciasta dowiozą kierowcy-wolontariusze z zawsze chętnej do pomocy grupy Kierowcy Dzieciom. W ubiegłym roku przemierzyli 13 tysięcy kilometrów, odwiedzając dzieci i przekazując im ciasta wypieczone pod Krakowem.
 
Pomocy w przygotowaniu opakowań ciast udzieliła projektantka graficzna Agnieszka Malarczyk, producent opakowań Rossem Pack i drukarnia AW Studio. Dzięki ich wielkim sercom paczki będą cieszyć nie tylko podniebienie, ale i oczy. Wypieki udekorują i prezenty spakują niezawodni wolontariusze - uczniowie klas mundorowych z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w SkaleW pudełkach dzieciaki znajdą również przekazany przez firmę Christ opłatek. Wszyscy organizatorzy, darczyńcy i wolontariusze zaangażowani w akcję chcą przełamać się nim przy wigilijnym stole, życząc dzieciom i opiekunom dobrych Świąt. 
 
Już drugi raz jest z nami firma SEYSSO, która zadba o to, by słodkości nie szkodziły ząbkom. Domy otrzymają pakiety szczoteczek do zębów dla swoich podopiecznych. 
 
Ubiegłoroczną akcję połączyliśmy z konkursem na najpiękniej udekorowaną piernikową choinkę – obdarowaliśmy prawie 300 uzdolnionych kulinarnie dzieci. Jak będzie w tym roku? Wiadomości o konkursie wyczekujcie 6 grudnia!
 
 
 
Chcesz zostać częścią akcji „Słodki smak Świąt”? Zapraszamy!
 
Pomóż dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych i wpłać na konto akcji. Wszystkie wpłaty przeznaczymy na nagrody w połączonym z akcją konkursie – więc wielkość nagród i liczba laureatów zależy od Ciebie. Miejcie na uwadze, że Mikołaj zapowiedział przekazanie wieści o konkursie na 6 grudnia,  więc zostało już niewiele czasu, by zapełnić jego worek nagrodami. 
 
Worek możesz wypełnić, robiąc przelew zatytułowany „Słodki smak Świąt” na konto:
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
IBAN: PL 85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
 
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)
 
lub dokonując wpłaty online, wybierając konto dedykowane pomocy Placówkom Opiekuńczo-Wychowawczym:
https://www.domydziecka.org/wspieram.html
 
 
Za każde wsparcie ogromnie dziękujemy!
 
 
Michel Moran, ambasador akcji "Słodki smak Świąt", wspiera akcję pomocy dzieciakom. Możesz do nas dołączyć i ufundować nagrody w konkursie!

 
 

Hela Kłobucka, zwyciężczyni MaterChef Junior i ambasadorka akcji "Słodki smak Świąt", zachęca do dołączenia do naszej ekipy i ufundowania nagród.
 
 
 
Mapa akcji Słodki Smak Swiąt:
Ciasta trafią w najdalsze zakątki Polski.
 
 

- czerwony - placówka otrzyma ciasta (kierowca nieprzedzielony)

- zielony - placówka przypisana do kierowcy (dostarczającego)

- fioletowy - placówka przypisana do kierowców (dowożącego oraz dostarczającego)

- żółty - ciasto w drodze do placówki

- brązowy - ciasto odebrane w placówce

 
 
Organizator:
 

 
Współorganizatorzy:

Kierowcy Dzieciom              Piekarnia Tomasz Nosek- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Inni sponsorzy, którym dziękujemy:

 

Ciasta ozdobili i paczki spakowali: uczniowie Klas Mundurowych Zespolu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
 

O zdrowe zęby zadbalo: Seysso

 

Opakowania wyprodukował: Rossem Pack 
 
 
Obwoluty na opakowania wydrukowało: AW Studio
 
 
Grafikę zaprojektowała: Agnieszka Malarczyk
 
 
Opłatki przekazał: Christ
 
 
 
W tym roku postawiliśmy na różnorodność. Przygotowaliśmy kilka wersji piernikowych choinek.

 
 
Dziewczyny z klasy mundurowej z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale dziennie ozdabiają 300 ciast dziennie.
 
 
 
Świąteczny spot Portalu DomyDziecka.org
Obejrzyj i podziel się z przyjaciółmi.


 
 
Michel Moran, ambasador akcji "Słodki smak Świąt", wspiera akcję pomocy dzieciakom. Możesz do nas dołączyć i ufundować nagrody w konkursie!


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2021 r. -  72 288 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,61% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r. • 1,56% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 15 931 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 260 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 357 Liczba rodzin zastępczych  - 35 915 Liczba rodzinnych domów dziecka - 724   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 56 357 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 15 931 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1273 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1260 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • Bardzo prosimy o 1,5% podatku dla dzieci Sodusiowej
  https://www.domydziecka.org/placowka,2137.html OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej „Ja i mój dom”w Łodzi KRS: 0000 199 423...
 • Bardzo prosimy pomóżcie nam w remoncie Serca Domu Sodusiowej
  Witajcie, ludzie o wielkim sercu, darczyńcy, anioły Proszę Was pomóżcie mi zrealizować  remont serca domu. Projekt...
 • ❤️ 13 Dzieci w tym 7 z orzeczeniem o niepełnosprawności
  KRS: 0000270261 DOPISEK: Przystań Tęczowe Promyki 10313 Bardzo prosimy o 1,5% podatku,który przybliży nas do realizacji marzeń, pomoże w rehabilitacji i...
 • Zaczynamy przebudowę naszego domu
  Kochani Nasze marzenia zaczynają się spełniać i niedługo ruszymy z przebudową domu na wsi . Czekamy na zgodę Starostwa. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: