Sportowe wakacje - konkurs Portalu DomyDziecka.org
2021-06-01

 

Wyczekane wakacje zapewnią nam wiele wrażeń! Tym bardziej, że tego lata czekają nas pełne sportowych emocji igrzyska olimpijskie w Tokio. Dołączymy do naszych mistrzów, trenujmy na własnym podwórku!

 

W konkursie „Sportowe wakacje” organizowanym przez Portal DomyDziecka.org domy dziecka i rodziny zastępcze mogą wygrać dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego wykorzystywanego na zewnątrz, strojów sportowych i przygotowania infrastruktury sportowej na świeżym powietrzu. Chcemy zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku, by po roku spędzonym przed ekranami wróciły do zabaw na dworze.

 

Kwota dofinansowania, którą może otrzymać jedna POW/RDD/RZ to nawet 2000 zł. W sumie przekażemy 40 000 zł! Środki pochodzą z indywidualnych wpłat darczyńców.

 

Konkurs skierowany jest do placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych zarejestrowanych na Portalu DomyDziecka.org, których konto pozostaje aktywne na dzień złożenia wniosku.

 

Co musicie zrobić, by wygrać nagrody dla swojego domu?

Przygotujcie pracę plastyczną pt. „Olimpiada przyszłości” przedstawiającą zupełnie nową, wymyśloną przez siebie dyscyplinę sportową, która w przyszłości mogłaby pojawić się na igrzyskach olimpijskich. Nie zapomnijcie opisać jej zasad! Do pracy dołączcie krótki tekst, w którym przybliżycie nową dyscyplinę. 

Możecie działać zespołowo lub indywidualnie - każdy podopieczny może przedstawić własny pomysł i dołączyć do reprezentacji swojego domu.

 

Zgłoszenie zawierające:

 • jedną lub kilka prac konkursowych wraz z opisami przedstawionych dyscyplin (w min. 2 zdaniach)
 • formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniami, zgodą na przetwarzanie danych osobowych i zgodą na publikację pracy konkursowej.

 

Należy przesłać na adres Fundacja „Polski Instytut Filantropii”, ul. Szewska 20/4, 31-009 Kraków dop. DomyDziecka.org w terminie do 30.06.2021.

Zgłoszenia niezgodne z regulaminem, niepełne lub niepodpisane nie będą oceniane.

 

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

Do startu... gotowi... start!

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2021 r. -  72 288 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,61% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r. • 1,56% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 15 931 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 260 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 357 Liczba rodzin zastępczych  - 35 915 Liczba rodzinnych domów dziecka - 724   Dane statystyczne rok 2021 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2021 r.) – 56 357 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2021 r.) – 15 931 Pod koniec 2021 r. funkcjonowało 1273 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1260 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • Powiększenie Rodzinki
  Przywozimy 7 dniowa dziewczynkę,siostrzyczke dwóch dziewczynek które już jakiś czas są u nas i 4,5 miesiecznego chłopczyka który przed samymi świętami...
 • Zaczynamy przebudowę naszego domu
  Kochani Nasze marzenia zaczynają się spełniać i niedługo ruszymy z przebudową domu na wsi . Czekamy na zgodę Starostwa. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć...
 • ❤️ 13 Dzieci w tym 7 z orzeczeniem o niepełnosprawności
  KRS: 0000270261 DOPISEK: Przystań Tęczowe Promyki 10313 Bardzo prosimy o 1,5% podatku,który przybliży nas do realizacji marzeń, pomoże w rehabilitacji i...
 • Podaruj 1,5% dla naszych dzieci
  Poszukujemy firm i osób prywatnych, które oddałyby swój 1,5% w ramach rozliczeń z fiskusem. Bardzo potrzebujemy tego wsparcia, gdyż na bieżąco cały...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: