Studenci dziennikarstwa zainspirują dzieci
2011-01-05

„Noworoczne Inspiracje” to inicjatywa studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego. Żacy, wspólnie z Fundacją Koprowski Dzieciom, pragną w nowym roku spełnić życzenia wychowanków jednego z łódzkich domów dziecka.

Listopadowe kontakty studentów z organizacją, w której misję wpisuje się pomoc domom dziecka, zaowocowały nawiązaniem współpracy – projektem „Noworoczne Inspiracje”. Obdarowanymi zostaną, po wskazaniu dokonanym przez Fundację, wychowankowie placówki nr 7 w Łodzi. W styczniu dzieci odwiedzą 4 miejsca – staną przed obiektywem na profesjonalnej sesji zdjęciowej, pogimnastykują ciało i umysł w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, zasmakują musztry w bazie wojskowej w Łasku, a na koniec zostaną zaproszone do ekskluzywnej restauracji, aby ujrzeć jej pracę „od kuchni” i zjeść wystawną kolację. Pierwsza z wymienionych atrakcji będzie miała miejsce 12 stycznia.
- Chcieliśmy, żeby nasze działania nie były kolejną akcją charytatywną, jedynie zbiórką dóbr czy funduszy. Stawiamy raczej na walory niematerialne. Uważamy, że bardziej wartościowym będzie przekazanie dzieciakom pewnej myśli. Zabieramy je do miejsc na co dzień dla nich mało dostępnych – może znajdą tam inspirację? Wpadną na pomysł, co robić w przyszłości? – tłumaczy ideę całego przedsięwzięcia Mariusz Dudziński, student specjalizacji „PR, reklama i promocja firmy”, która organizuje projekt.
Akcja „Noworoczne Inspiracje” to pierwsza, lecz prawdopodobnie nie ostatnia wspólna inicjatywa studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Fundacji Koprowski Dzieciom.
Na tę potrzebę powstanie przy specjalizacji pijarowskie koło naukowe, którego zadaniem będzie cykliczne organizowanie podobnych inicjatyw. Jak powtarzają sami studenci, całe przedsięwzięcie ma także drugie dno. Chodzi o zainspirowanie nie tylko wychowanków domu dziecka, ale też adeptów innych łódzkich kierunków i uczelni. Przekaz jest prosty: wyrównujmy szanse – korzystajmy z naszej wiedzy i doświadczenia zdobywanego na studiach. Nie dawajmy jednak ryby, a wędkę.






Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
  • ❤️ KOREPETYCJE PILNIE potrzebne - język francuski kl.VII
    Szukakamy osoby do korepetycji z języka francuskiego kl.VII ... Z wdzięcznością mama B
  • ❤️ Zmiany... powódź - trudny czas dla Dzieci...
    Rozpoczęcie roku szkolnego i wejście w nowy rok szkolny równa się z huśtawką emocjonalną u Dzieci a u Dzieci z FAS/FASD to hiper huśtawka, labilność, chaos...
  • Podziękowania
     Podziękowania dla Pani Magdaleny Ciszewskiej z fundacji Embrace za syropy Lipomal od RDD w Myczkowcach. Ogromnie dziękujemy.
  • Dziękujemy
    Bardzo dziękujemy dla Pani Agnieszki W.-P. za prześcieradła które na zamówiła pozdrawiamy serdecznie wszystkich wspierających nasz Rodzinny Dom...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: