Turnus Terapeutyczny MNRI® w 2023 roku od Fundacji EY
2023-04-30

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej i pełnej serca inicjatywie, jaką jest Turnus Terapeutyczny MNRI® w 2023 roku od Fundacji EY. 

 

To już 6 edycja tego niezwykłego projektu stacjonarnego organizowanego przez Instytut dr S. Masgutovej. Dla 25 wspaniałych dzieci, w wieku od 1 do 10 lat z rodzinnych form pieczy zastępczej przygotowano wyjątkową terapeutyczną podróż. 

 

Rekrutacja do 6. edycji trwa już od 20.04.2023 r. do 30.06.2024 r. Nie zwlekaj! Aby zgłosić dziecko na turnus, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na dole strony) i przesłać go do 08.05.2023 r. na adres: agnieszka.palka@pl.ey.com

 

Projekt dedykowany jest dzieciom z zaburzeniami neurorozwojowymi, takimi jak FASD, ADHD, opóźniony rozwój psychomotoryczny i umysłowy, autyzm, spektrum autyzmu, zespół Aspergera czy specyficzne trudności w nauce. 

 

Specjaliści z Instytutu, razem z opiekunami i rodzicami zastępczymi, będą uczestniczyć w indywidualnych terapiach, ucząc się od ekspertów, w jaki sposób wspierać rozwój dzieci. Priorytetem jest dobór odpowiednich technik pracy z dzieckiem, zidentyfikowanie kluczowych obszarów terapeutycznych oraz poznanie możliwości i trudności każdego dziecka. 

 

Jedna edycja to aż dwa turnusy terapeutyczne dla każdego dziecka, każdy trwający 5 dni w ciągu tygodnia roboczego. W oparciu o diagnozy, dla każdego malucha zostanie opracowany indywidualny program terapeutyczny, który rodzice zastępczy/opiekunowie będą realizować w domu. 

 

Turnus odbywa się w siedzibach Instytutu dr S. Masgutovej w Warszawie. W związku z pandemią COVID-19, terminy oraz warsztaty będą dostosowywane do obowiązujących przepisów. Fundacja EY pokrywa wszystkie koszty związane z terapią, natomiast rodzice zastępczy/opiekunowie ponoszą koszty dojazdu i pobytu podczas turnusu. W trakcie turnusu opiekunowie dzieci mają dostęp do pokoju wypoczynkowego, lasu oraz kuchni, gdzie mogą przygotować posiłki lub skorzystać z cateringu. 

 

Zapraszamy do pobrania formularza zgłoszeniowego oraz regulaminu projektu, aby uzyskać więcej informacji o szczegółach Turnusu Terapeutycznego MNRI®.

 

Formularz zgłoszeniowy: POBIERZ FORMULARZ 

Regulamin projektu: POBIERZ REGULAMIN PROJEKTU 

 

TERMIN i MIEJSCE:

Planowane są turnusy terapeutyczne od maja 2023 do czerwca 2024. Dokładny termin zostanie ustalony indywidualnie z rodzicami zastępczymi po przejściu całego procesu kwalifikacji dziecka do projektu.

 

MIEJSCE:

Międzynarodowy Instytut dr Svetlany Masgutovej w Warszawie

ul. Leśna 1, 02-840 Warszawa, Tel/fax 22 666 33 68, 502-274-685, biuro@masgu.com

 

KOSZTY:

Fundacja EY pokrywa wszystkie koszty związane z terapią dziecka w rodzinnej pieczy zastępczej podczas turnusu terapeutycznego. A rodzice zastępczy/opiekunowie – koszty dojazdu oraz pobytu w trakcie turnusu terapeutycznego stacjonarnego (pn-pt). Więcej informacji na temat cateringu obiadowego można uzyskać bezpośrednio w Instytucie.

 

Pozostałe regulacje określa REGULAMIN projektu.

 

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby wesprzeć dziecko w realizacji jego pełnego potencjału! Dołącz do Turnusu Terapeutycznego MNRI® i stań się częścią wspaniałej społeczności, która wspiera rozwój najmłodszych!

Źródło: Materiały Organizatora

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Pytania ,pytania ,pytania...
  Ciociu ? Czy możemy dziś wspólnie obejrzeć bajke w salonie ? Takie pytanie dostałam od dzieciaków no więc jakże bym mogła się nie zgodzić . Ogloadaliśmy...
 • Świątecznej magii czas ✨ - DZIĘKUJEMY
  Kochani Przyjaciele, Elfy Mikołaja i wszyscy wspaniali ludzie, których spotykamy na swojej drodze!  Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za...
 • ❤️ 2 grudnia Dzień Cudów
  2 grudnia - to był dzień fantastycznych Osób, radości i wzruszeń. Występ ILUZJONISTY zachwycił nasze Dzieci, które cały czas zastanawiały się jak to...
 • Urodziny
  Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym aniołom, za Wspieranie naszej rodziny. Miną już prawie cały rok, aniołki mieli swoje dni gdzie były uroczystości...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: