Turnus Terapeutyczny MNRI® w 2023 roku od Fundacji EY
2023-04-30

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej i pełnej serca inicjatywie, jaką jest Turnus Terapeutyczny MNRI® w 2023 roku od Fundacji EY. 

 

To już 6 edycja tego niezwykłego projektu stacjonarnego organizowanego przez Instytut dr S. Masgutovej. Dla 25 wspaniałych dzieci, w wieku od 1 do 10 lat z rodzinnych form pieczy zastępczej przygotowano wyjątkową terapeutyczną podróż. 

 

Rekrutacja do 6. edycji trwa już od 20.04.2023 r. do 30.06.2024 r. Nie zwlekaj! Aby zgłosić dziecko na turnus, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na dole strony) i przesłać go do 08.05.2023 r. na adres: agnieszka.palka@pl.ey.com

 

Projekt dedykowany jest dzieciom z zaburzeniami neurorozwojowymi, takimi jak FASD, ADHD, opóźniony rozwój psychomotoryczny i umysłowy, autyzm, spektrum autyzmu, zespół Aspergera czy specyficzne trudności w nauce. 

 

Specjaliści z Instytutu, razem z opiekunami i rodzicami zastępczymi, będą uczestniczyć w indywidualnych terapiach, ucząc się od ekspertów, w jaki sposób wspierać rozwój dzieci. Priorytetem jest dobór odpowiednich technik pracy z dzieckiem, zidentyfikowanie kluczowych obszarów terapeutycznych oraz poznanie możliwości i trudności każdego dziecka. 

 

Jedna edycja to aż dwa turnusy terapeutyczne dla każdego dziecka, każdy trwający 5 dni w ciągu tygodnia roboczego. W oparciu o diagnozy, dla każdego malucha zostanie opracowany indywidualny program terapeutyczny, który rodzice zastępczy/opiekunowie będą realizować w domu. 

 

Turnus odbywa się w siedzibach Instytutu dr S. Masgutovej w Warszawie. W związku z pandemią COVID-19, terminy oraz warsztaty będą dostosowywane do obowiązujących przepisów. Fundacja EY pokrywa wszystkie koszty związane z terapią, natomiast rodzice zastępczy/opiekunowie ponoszą koszty dojazdu i pobytu podczas turnusu. W trakcie turnusu opiekunowie dzieci mają dostęp do pokoju wypoczynkowego, lasu oraz kuchni, gdzie mogą przygotować posiłki lub skorzystać z cateringu. 

 

Zapraszamy do pobrania formularza zgłoszeniowego oraz regulaminu projektu, aby uzyskać więcej informacji o szczegółach Turnusu Terapeutycznego MNRI®.

 

Formularz zgłoszeniowy: POBIERZ FORMULARZ 

Regulamin projektu: POBIERZ REGULAMIN PROJEKTU 

 

TERMIN i MIEJSCE:

Planowane są turnusy terapeutyczne od maja 2023 do czerwca 2024. Dokładny termin zostanie ustalony indywidualnie z rodzicami zastępczymi po przejściu całego procesu kwalifikacji dziecka do projektu.

 

MIEJSCE:

Międzynarodowy Instytut dr Svetlany Masgutovej w Warszawie

ul. Leśna 1, 02-840 Warszawa, Tel/fax 22 666 33 68, 502-274-685, biuro@masgu.com

 

KOSZTY:

Fundacja EY pokrywa wszystkie koszty związane z terapią dziecka w rodzinnej pieczy zastępczej podczas turnusu terapeutycznego. A rodzice zastępczy/opiekunowie – koszty dojazdu oraz pobytu w trakcie turnusu terapeutycznego stacjonarnego (pn-pt). Więcej informacji na temat cateringu obiadowego można uzyskać bezpośrednio w Instytucie.

 

Pozostałe regulacje określa REGULAMIN projektu.

 

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby wesprzeć dziecko w realizacji jego pełnego potencjału! Dołącz do Turnusu Terapeutycznego MNRI® i stań się częścią wspaniałej społeczności, która wspiera rozwój najmłodszych!

Źródło: Materiały Organizatora

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2021 r. -  72 288 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,61% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r. • 1,56% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 15 931 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 260 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 357 Liczba rodzin zastępczych  - 35 915 Liczba rodzinnych domów dziecka - 724   Dane statystyczne rok 2021 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2021 r.) – 56 357 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2021 r.) – 15 931 Pod koniec 2021 r. funkcjonowało 1273 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1260 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • Prośba o wsparcie
  Kochani Od 23 lat prowadzimy Rodzinny dom dziecka. Opiekujemy się dziećmi od 0 do 4 lat .Mamy pod opieką 4 dzieci niepelnosprawnych wymagających Wsparcia...
 • Zaczynamy przebudowę naszego domu
  Kochani Nasze marzenia zaczynają się spełniać i niedługo ruszymy z przebudową domu na wsi . Czekamy na zgodę Starostwa. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć...
 • ❤️ Cała prawda
  Patrząc na to zdjęcie widzę na nim piękny obraz rodzicielstwa zastępczego... uważam, że mogłoby je promować, bez lukrowania i zbędnych słów ❤️...
 • ❤️ Damy radę?
  Aby dac w przyszłości rowniez dom tym Dzieciom, które są z nami od lat. Kochani, jesteśmy rodzinką dla 13 Dzieci od 0 r.ż do 18 r.ż  z czego 7...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: