Upiekę słodki smak Świąt - nagradzamy zdolnych młodych cukierników!
2022-12-06

 
 
Michel Moran, ambasador akcji "Słodki smak Świąt", wspiera akcję pomocy dzieciakom. Możesz do nas dołączyć i ufundować nagrody w konkursie!
 
Już wkrótce wszystkie pierniki z akcji Portalu DomyDziecka.org „Słodki smak Świąt” dotrą do 3600 dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Nasze słodkie choinki dekorowali wolontariusze, ale my jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów na świąteczne ciasta.
 
Ogłaszamy drugą edycję konkursu „Upiekę słodki smak Świąt”. Czekamy na fotografie ozdobionych przez dzieci ciast-choinek. Autorzy najpiękniej udekorowanych ciast otrzymają karty podarunkowe o wartości 150 zł do popularnej sieci sklepów z książkami, zabawkami i elektroniką. Każde dziecko samo wybierze sobie prezent!
 
Uczestnicy:
Konkurs dla placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych zarejestrowanych na Portalu DomyDziecka.org
 
Zadanie konkursowe:
Upieczcie dowolne ciasto w kształcie choinki lub w klasycznej formie, możecie o pomoc poprosić dorosłych.  Jeżeli wybierzecie klasyczną prostokątną lub kwadratową formę, na wierzchu ciasta narysujcie zarys choinki, np. pisakiem cukierniczym lub polewą. Teraz samodzielnie udekorujcie te bożonarodzeniowe drzewka, to właśnie ich ozdobienie będziemy oceniać.
 
Zróbcie zdjęcie swojego ciasta „góry” tak, by jego ozdobiony wierzch był dobrze widoczny i zajmował całą fotografię.
 
Nagrody:
Przygotowaliśmy dla Was 35 kart prezentowych o wartości 150 zł dla domów, które przygotują najpiękniejsze ciasta. Przyznamy również wyróżnienia i nagrodzimy je upominkami-niespodziankami.  
 
Zgłoszenia do akcji:
Pracę Konkursową, formularz i min. 2 zdjęcia, przedstawiające przygotowanie ciasta, należy przesyłać na adres slodkismakswiat@domydziecka.org do 18.12.2022 r. Następnie na adres Fundacja „Polski Instytut Filantropii” ul. Szewska 20/4, 31-009 Kraków dop. DomyDziecka.org do 20.12.2022 r. Prosimy sprawdzić, czy zgłoszenie zostało wypełnione poprawnie – niepełne, błędnie wypełnione i niepodpisane będą odrzucane.
 
 
Regulamin - pobierz
Formularz zgłoszeniowy (piecza rodzinna i POW typu rodzinnego) - pobierz
Formularz zgłoszeniowy (piecza instytucjonalna) - pobierz
 
Do dzieła!
 
Aktualizacja 20.12.2022
 
Z powodu problemów technicznych przedłużamy przyjmowanie zgłoszeń mailowych do konkursu "Upiekę słodki smak Świąt" do dnia 22.12.2022
 
Wszystkich uczestników, którzy wysłali zgłoszenia na adres slodkismakswiat@domydziecka.org prosimy o powtórne wysłanie wiadomości z formularzem zgłoszeniowym, pracą konkursową (fotografią ciasta z góry) oraz fotografie z przebiegu prac na adres slodkismakswiat@domydziecka.org do 22.12.2022.
 
Jednocześnie informujemy, że nie przedłużamy terminu przyjmowania zgłoszeń w wersji papierowej. Oryginały formularza zgłoszeniowego do konkursu przyjmujemy do 20.12.2022 r. 
 
21.12.2022 skontaktujemy się ze wszystkim uczestnikami, którzy wysłali do nas oryginał zgłoszenia do dn. 20.12.2022 i poinformujemy, czy wiadomość zawierająca fotografię ciasta do nas dotarła czy należy ją wysłać ponownie.
 
Za utrudnienia bardzo przepraszamy!
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
Podoba Ci się nasza akcja i chcesz do nas dołączyć? Dołącz i zwiększ liczbę nagrodzonych dzieci!
 
Pomóż dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych i wpłać na konto akcji. Wszystkie wpłaty zatytułowane „Słodki smak Świąt” lub „Upiekę słodki smak Świąt” przeznaczymy na nagrody w konkursie na najpiękniej udekorowane ciasto-choinkę. Twórcy najlepszych prac otrzymają karty podarunkowe do sklepów. Dzięki Tobie będziemy mogli włączyć do grona laureatów kolejne dziecko, a Ty zostaniesz jego Świętym Mikołajem.
 
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
Tytuł: Słodki smak Świąt
IBAN: PL 27 1750 0012 0000 0000 3893 0761
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)
 
wpłaty online (należy wybrać opcję „Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze”)
https://www.domydziecka.org/wspieram.html 
 
Do tej pory udało nam się zebrać na nagrody dla 30 młodych cukierników, jednak na pewno więcej z nich będzie zasługiwać na docenienie. Powiększ liczbę laureatów!
 
 
 

Hela Kłobucka, zwyciężczyni MaterChef Junior i ambasadorka akcji "Słodki smak Świąt", zachęca do dołączenia do naszej ekipy i ufundowania nagród.
 
 
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ Promyczkowa codzienność...
  Wyłapany napad epilepsji, wizyty u specjalistów, zakończenie roku szkolnego to mega wyzwanie w rodzinie wielodzietnej ... Wielu z Was wydawałoby się, że np....
 • Nowi członkowie rodziny
  Witajcie, w czwartek przyjęliśmy do naszego rodzinnego domu dziecka rodzeństwo, dwóch chłopców. Dla nas to nowa sytuacja, bo przyjęliśmy chłopców którzy...
 • ❤️ 15 Dzieci w tym 8 z orzeczeniem o niepełnosprawności
  ❤️ ZBUDUJ Z NAMI DOM DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z RODZINNEGO DOMU DZIECKA ❤️ ❤️SPRAW BY MARZENIA NABRAŁY INNEGO ZNACZENIA ❤️ Naszym marzeniem...
 • Prosimy o wsparcie wyjazdu wakacyjnego dla 15 dzieci
  Kochani Jesteśmy RDD I opiekujemy się 15 dzieci . Chcielibyśmy wyjechać nad jezioro lub morze . Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechciałby nas wesprzeć to...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: