Zbiórki od serca - możesz spełnić marzenia podróżników
2021-11-04

 
Dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych czasem brakuje wypoczynku z dala od domu i codziennych problemów. Znając ich potrzeby, ruszyliśmy z 2. edycją akcji „Zbiórki od serca”, w której wspiera nas Allegro Lokalnie
 
Założyliśmy 22 zbiórki na rzecz podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych, w których zbieramy środki na organizację jednodniowych wyjazdów lub dłuższych wypraw. Dzieci same wybrały, gdzie chcą jechać i co zobaczyć, a plany są różne – od częstszych wizyt w kinie, przez wyprawę w góry, po podróż aż do Irlandii. Takie wyjazdy jednoczą dzieci, sprzyjają budowaniu relacji, otwierają je na świat i nowe doświadczenia, a jak wiadomo, najlepiej kształcą podróże. 
 
Zbiórki przypominają kiermasz charytatywny z tą różnicą, że może w nich uczestniczyć każdy, kto korzysta z platformy Allegro. Także Ty możesz pomóc!
 
Jak to zrobić?
 
1. KUPUJ PRZEDMIOTY WYSTAWONE NA ZBIÓRKĘ
Na stronach poszczególnych zbiórek znajdziesz przedmioty, które rodzice zastępczy, wychowawcy, ich znajomi i wszyscy dobrzy ludzie, którym zależy realizacji założonego celu, wystawili na ich rzecz. Kiermasz charytatywny pełen jest zabawek, książek i innych przedmiotów otrzymanych od sponsorów. Dzieci wykonały kartki świąteczne i piękne rękodzieło. Kupując, wspierasz zbiórkę!
 
2. PRZELEJ PIENIĄDZE, KUPUJĄC CEGIEŁKĘ
Chcesz pomóc, ale nie chcesz niczego kupować? Mamy na to sposób! Każdy dom, dla którego założona jest zbiórka, wykonał cegiełkę elektroniczną. Możesz kupić taką cegiełkę, przekazując datek, a cegiełkę-podziękowania otrzymasz na swój adres e-mail. Na konto zbiórki zostanie przelane 100% Twojej wpłaty. 
 
3. SAM WYSTAW PRZEDMIOTY NA ZBIÓRKĘ
Na pewno masz rzeczy, których nie używasz. Mogą przydać się innym, a przy okazji przynieść wiele dobrego. Wejdź na stronę zbiórki i kliknij „Wystaw przedmiot na ten cel”, sam wskazujesz, jaki procent dochodu ze sprzedaży przekażesz dzieciakom. Od części przeznaczonej na cel charytatywny nie płacisz żadnej prowizji, a Twoje ogłoszenie pojawia się na Allegro i Allegro Lokalnie oraz na stronie zbiórki. 
 
 
JAKIE SĄ CELE NASZYCH ZBIÓREK? POZNAJ JE BLIŻEJ!
 
 
Ciekawi nowych miejscPowiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Wielgie (woj. kujawsko-pomorskie) – zobacz zbiórkę
Które dziecko nie chciało na jeden dzień przenieść się setki lat wstecz i przywdziać rycerską zbroję lub włożyć na siebie piękną suknię królewny? Co prawda rycerze mieszkający w Malborku nie należeli do najsympatyczniejszych, a i o królewnę było tam trudno, za to krzyżacki zamek nie ma sobie równych. Celem zbiórki jest organizacja wyjazdu do Malborka, by na własne oczy zobaczyć piękną gotycką budowlę i poznać jej zakamarki.
 
 
Aktywna jesieńPowiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Golub-Dobrzyń (woj. kujawsko-pomorskie) – zobacz zbiórkę
Mieszkańcy tej specjalistyczno-terapeutycznej placówki ze względu na swój stan zdrowia potrzebują więcej ruchu. W chłodne, deszczowe dni trudniej jest zapewnić im wystarczającą dawkę aktywnego w wypoczynku, dlatego wielkim wsparciem będzie pomoc w organizacji wyjść na basen czy parku trampolin.
 
 
Wyprawa do ZOOPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Dom nr 1”, Ostrowiec Świętokrzyski (woj. świętokrzyskie) – zobacz zbiórkę
Dzieci z „Naszego Domu” uczą się odpowiedzialności, opiekując się dwoma puchatymi króliczkami. Kochają też większe zwierzęta, nawet te, których głaskać ani dokarmiać nie można. Marzy im się wycieczka do ogrodu zoologicznego, by poznać hipopotama Valecka i niedźwiedzicę Manię.  
 
 
Pasjonaci górPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Dom nr 2”, Ostrowiec Świętokrzyski (woj. świętokrzyskie) – zobacz zbiórkę
Pobliskie Góry Świętokrzyskie są przepiękne, ale już doskonale znane dzieciom. Czas na większe wyzwania! Celem zbiórki jest zebranie środków na wyjazd w wyższe góry. Nie wiemy, czy trafią na słoneczną pogodę i będą wędrować po szlaku, czy spadnie śnieg i włożą na nogi narty. Jednego jesteśmy pewni – dzięki Waszej pomocy będą bawić się doskonale. 
 
 
Wyprawa do TrójmiastaNiezawodowa Rodzina Zastępcza, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie) – zobacz zbiórkę
Niedaleka, ale najprawdziwsza wyprawa! Stojący na czele rodziny zastępczej tata, chciałby zabrać dzieci w swoje rodzinne strony. Grafik jest napięty, ponieważ na zwiedzenie czekają aż trzy miasta, a w nich pełno atrakcji – podwodny świat, który skrywa gdyńskie oceanarium, spacery po długim molo i piracki statek to tylko niektóre z listy obowiązkowych do odwiedzenia miejsc. 
 
 
Jarmark Bożonarodzeniowy we WrocławiuPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Dom”, Chrzypsko Wielkie (woj. wielkopolskie) – zobacz zbiórkę
Gdzie atmosferę Bożego Narodzenia czuć najintensywniej? Na świątecznym jarmarku! Pomóżmy dzieciom z „Naszego Domu” rozpocząć przygotowania do Bożego Narodzenia właśnie od uczestnictwa w tym pełnym magii wydarzeniu. Dekorując swoje pokoje przywiezionymi z jarmarku ozdobami, będą wspominać spacerowanie pomiędzy stoiskami, oglądanie kolorowych bombek i smak popijanej na mrozie gorącej czekolady.
 
 
Małe dzieci w wielkim mieścieDom dla Dzieci „Bezpieczny Start”, Szymonowo (woj. warmińsko-mazurskie) – zobacz zbiórkę
Spokojne życie na wsi czy zgiełk miasta? W mieście kulturę i rozrywkę ma się na wyciągnięcie ręki, a tego właśnie pragną podopieczni Domu dla Dzieci „Bezpieczny Start”. Dzieci jeszcze nie wybrały miasta, w którym chciałyby spędzić kilka dni, ale na pewno przeżyją bogaty w atrakcje weekend.
 
 
Energylandia czekaZawodowa Rodzina Zastępcza, Piaseczno (woj. mazowieckie) – zobacz zbiórkę
Czy można zwiedzić cały świat w jeden dzień? A jakże! W parku miniatur Wieże Eiffla od Muru Chińskiego dzieli tylko kilka kroków. Oglądanie replik światowej sławy zabytków to tylko przedsmak weekendu. Głównym punktem programu jest wizyta w największym parku rozrywki – wspaniała zabawa dla całej rodziny!
 
 
Jesień pełna wrażeńRodzinny Dom Dziecka, Ruda Śląska (woj. śląskie) – zobacz zbiórkę
Tej jesieni dzieci z Rudy Śląskiej na pewno nie będą się nudzić! W planach mają wycieczki do dwóch szkół magii. Wystawa w katowickim centrum kultury nawiązuje do akademii, w której uczył najsympatyczniejszy polski czarodziej Pan Kleks, a Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Tarnowicach przypomina znakomity Hogwart.
 
 
Ferie marzeńPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Na Zamku”, Krasnystaw (woj. lubelskie) – zobacz zbiórkę
Żeby dobrze wykorzystać przerwę od nauki, trzeba dużo wcześniej zaplanować wolne dni. Dzieci z Krasnegostawu chciałby spędzić ten czas w górach, ścigać się na nartach i sankach, a po radosnej bieganinie na mrozie, skorzystać z kąpieli w basenach termalnych. A jakie są ferie waszych marzeń?
 
 
Zwariowane ferie Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Krasnystaw (woj. lubelskie) – zobacz zbiórkę
Wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej spełnieniem marzeń dzieci o ekscytujących feriach. Kilka dni spędzonych razem na stoku i kąpiele w basenach termalnych to idealny przepis na naładowanie baterii przed pracowitym drugim semestrem nauki. Widok przysypanych śniegiem Tatr i zapach gorącej szarlotki pozostanie z nimi przez cały rok.
 
 
Myślami w chmurachPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3, Trzycierz (woj. małopolskie) – zobacz zbiórkę
Pasją wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej w Trzycierzu są latawce. Co roku z niemałymi sukcesami biorą udział w zawodach latawcowych, pragną pogłębić swoją wiedzę o przestworzach i odwiedzić krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Młodzież właśnie szuka swojej życiowej drogi, może właśnie dzięki tej wycieczce któryś z podopiecznych w przyszłości zostanie pilotem i zamieni sterowanie latawcem na pilotowanie samolotu.
 
 
Basenowe szaleństwoRodzinny Dom Dziecka, Bielawa (woj. dolnośląskie) – zobacz zbiórkę
Nurkowanie w basenie to ulubiony sport ósemki dzieci z Bielawy. Najmłodsze radośnie pluskają się w wodzie, starsze ścigając się, kto pierwszy przypłynie do brzegu, czują nutkę zdrowej rywalizacji. Jednak największą przyjemnością jest doborowe towarzystwo i to, że cała rodzina może spędzać czas razem.
 
 
Jaś i MandoriaPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Jaś”, Brzezie (woj. kujawsko-pomorskie)zobacz zbiórkę
Można bawić się kapitalnie niezależnie od wieku i pogodowej aury. W parku rozrywki, do którego chciałyby wybrać się dzieci, znajdują się atrakcje dla młodszych i starszych podopiecznych, wirujące karuzele, długi roller-coaster czy wielki figloraj… Oprócz zapewnienia dawki znakomitej rozrywki, podróż będzie miała również walor edukacyjny – park zabaw przypomina renesansowe miasteczko. 
 
 
Bajeczny świat czarów i magii oczami dzieckaRodzinny Dom Dziecka, Miłowice (woj. dolnośląskie) – zobacz zbiórkę
Rodzice zastępczy pragną pokazać dzieciom świat jak z bajki. Taki naprawdę istnieje! Edukacyjny park iluzji to zadziwiające miejsce, które na pewno pozostanie w ich pamięci na długo. Bo kto by zapomniał o dniu, w którym chował się pod wielkim krzesłem olbrzyma, spacerował po domu do góry nogami lub grał w szachy ogromnymi pionkami. 
 
 
Rodzinny weekend w WarszawieSpecjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Bielsko-Biała (woj. śląskie) – zobacz zbiórkę
Rodzina chciałaby, by od dawna planowany wyjazd do Warszawy, doszedł w końcu do skutku.  Przewodnik, który pokaże dzieciom wszystkie warte obejrzenia miejsca w stolicy, już czeka! Po długich spacerach i uczestnictwie w aktywnej lekcji historii warto odpocząć w parku wodnym. 
 
 
 
Podróż do IrlandiiSpecjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Stroniewice (woj. łódzkie) – zobacz zbiórkę
Dziewczyny ze Stroniewic mają nadzieję na bardzo daleką podróż – do zielonej Irlandii. Pragną poznać kraj swojego zastępczego taty, zobaczyć miejsca, w których dorastał i poznać jego bliskich. A przy okazji pobyt zagranicą jest doskonałą okazją do oswojenia się z językiem angielskim. Wyjazd do Irlandii z pewnością przełoży się na dobre stopnie w szkole.
 
 
Atrakcje Wrocławia – Rodzinny Dom Dziecka, Byczeń (woj. dolnośląskie) – zobacz zbiórkę
Nie bez powodu krasnoludki wybrały właśnie Wrocław! Miasto kryje tyle ciekawych dla dzieci tajemnic, że sprawdzi się jako cel nie jednej, nie dwóch, a aż trzech jednodniowych wycieczek. Spektakl w bajkowym teatrze lalek, podglądanie mieszkańców ogrodu zoologicznego, czy nauka poprzez zabawę w Hydropolis na długo pozostanie w pamięci dzieci. 
 
 
„Teatr jest po to, by wszystko było inne…” – Dom Dziecka „Dworek Marzeń”, Olkusz (woj. małopolskie) – zobacz zbiórkę
Kraków jest stolicą sztuki – wiedzą to doskonale podopieczni olkuskiego „Dworku Marzeń”, którzy na cel swojej podróży wybrali właśnie to pobliskie miasto. Wycieczka do teatru pozwoli im doświadczyć kultury wyższej i zachęcić do tej, dziś mniej popularnej wśród młodzieży, formy sztuki. Wieczorem chcieliby wyjść do restauracji, gdzie przy uroczystej kolacji mogliby podzielić się wrażeniami ze spektaklu.
 
 
Cała gromada do kina wpadaPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Nienadowa (woj. podkarpackie) – zobacz zbiórkę
Dzieci wolnym czasie uwielbiają oglądać bajki i filmy, a każdy wyjazd do kina przynosi mnóstwo radości. Zupełnie inaczej odbiera się filmy, gdy siedzimy na wygodnym fotelu w ciemnym kinie i przegryzamy popcorn. Wycieczka do miasta nie może obyć się bez obowiązkowej wizyty w pizzerii czy kawiarni.   
 
 
Wodne zabawy dzieciakówPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Pod Świerkami", Nienadowa (woj. podkarpackie) – zobacz zbiórkę
Gdy za oknem zimno, a szkolne obowiązki zajmują wiele czasu i wysiłku, trudniej dostarczyć wystarczającej dawki aktywnego wypoczynku. Na szczęście ktoś mądry wymyślił baseny. Taka wycieczka na pływalnię jest świetną zabawą i zacieśnieniem więzi, a przy okazji stanowi doskonały sposób na utrzymanie kondycji. 
 
 
KinomaniacyPlacówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego, Wołów (woj. dolnośląskie) – zobacz zbiórkę
Wyjście do kina może być nie tylko rozrywką, ale też nauką samodzielności. Dla młodych mieszkańców małych miast wyjścia do kina to przede wszystkim forma wycieczek szkolnych, a za ich organizacje odpowiadają nauczyciele. Podczas planowanego wyjazdu do Wrocławia, dzieci podróżować komunikacji miejskiej, samodzielnie kupią bilety do kina i wybiorą podwieczorek. 
 
 
Prosimy o pomoc w zrealizowaniu tych marzeń! 
Dziękujemy za Wasze wsparcie!
 
 
Zobacz więcej:
Strona akcji "Zbiórki od serca" - zobacz
Nasze zbiórki na Allegro Lokalnie - zobacz
 
 
            Zbiórki od serca - Allegro Lokalnie - DomyDziecka.org                          
 

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Marzenie
  Witam wszystkich, marzeniem dzieci jest uposażenie placu zabaw w huśtawkę w bocianie gniazdo przy takie ekipie potrzebujemy chociaż że 2 sztuki. Myślę że...
 • Prośba o wsparcie -Dzień Dziecka❤️
  Kochani Niedługo Dzień Dziecka .Jeżeli ktoś chciałby spełnić marzenia naszych dzieci i nam pomoc to zapraszamy do kontaktu . Jesteśmy RDD I opiekujemy się...
 • Podziękowania
  Z całego serca dziękujemy wspaniałym darczyńcom: pani Agacie Kowalskiej i panu Mariuszowi Kozłowskiemu za paczki pełne cudownych niespodzianek dla dzieci....
 • ❤️ Noc...interwencja... I zgodziliśmy się
  Święta... na podwórku było szukanie upominków od zająca- było śmiesznie i wesoło ale przede wszystkim Święta minęły nam rodzinnie, radośnie i w...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: