❤️ FAS, Thermomix, śmietnik....
dodano przez "Przystań Tęczowe Promyki - Dajemy Dzieciom Radość i Miłość"
2024-01-11

-Gdzie jest mój robot? - "Wyrzuciłem"... Odwracam się z niedowierzaniem i pytam: - Co? Wyrzucileś mojego robota? Dlaczego? (po chwili dodaję głupio bo, przecież wiem, że to słowo dla Dziecka z FAS jest nieodpowiednie)... -"Tego Thermomixa? (dodaje Dziecko/nastolatek bez żadnego entuzjazmu)... Bo stał! " Matko! Biegnę do pojemników, które słały w nocy przed domem - już wywiezione... On naprawdę to zrobił... bo chciał wyrzućić śmieci, plastiki, bo rano mięli wywozić... chciał pomóc i jak tu się gniewać? Tysiące myśli w głowie... myślę sobie, szybko pognam na wysypisko ale wizja siebie w hałdach śmieci ostudziła moje emocje i pragnienia... Kolejny Promyczek krząta się w kuchni, odwraca się do mnie i mówi: - "Mamusiu, oni są amatorzy!" - kto jest amatorem? - "no Ci co broją".. Nagle cisza , po czym Promyczek mówi: - "a właściwie co to są amatorzy, bo nie wiem".... No właśnie, nasze Dzieci z FAS/FASD często używają słów, których znaczenia nie znają a tym bardziej nie rozumieją. Fenomen Ich polega na tym, że często "tych" zasłyszanych i wyuczonych słów używają w odpowiednim momencie, pięknie kolorują słowami i potrafią zrobić bardzo dobre wrażenie... Ich niepełnosprawności nie widać, dlatego często wymaga się od naszych Dzieci o wiele więcej niż rozumieją i umieją... dlaczego? BO ROBIĄ WRAŻENIE ❤️ Spytacie się czy się gniewałam na Dziecko... odpowiem WAM: NIE...byłam zaskoczona, zdziwiona, bylo mi trochę smutno... Nauczyłam się brać z dnia to co najważniejsze czyli cieszę się, że mamy przy sobie osoby które kocham i One nas kochają, dzwonią i pytają się "mamuś, wszystko u Was ok?". Wiem, że nasze zdrowie jest ważne i zdrowie naszych Dzieci, bliskich, przyjaciół... pomalutku realizujemy plany i marzenia naszych Dzieci i nasze... Życzę Wam dobrego dnia... Z pozdrowieniami mama B ❤️ ZBUDUJ Z NAMI DOM DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z RODZINNEGO DOMU DZIECKA ❤️ ❤️SPRAW BY MARZENIA NABRAŁY INNEGO ZNACZENIA ❤️ Naszym marzeniem jest aby dac w przyszłości rowniez dom tym Dzieciom, które są z nami od lat. Kochani, jesteśmy rodzinką dla 13 Dzieci od 0 r.ż do 18 r.ż  z czego 8 jest z niepełnosprawnością ❤️ i to właśnie IM, naszym Dzieciom z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i nie zdolnym do samodzielnej egzystencji chcemy stworzyć taki dom aby po "wyjściu z pieczy" nadal mogły pozostać z nami... z rodziną...aby reszty życia nie musialy spędzić w DPS i dlatego bardzo potrzebujemy Waszej pomocy, jeśli są osoby, które chcą nam pomóc zapraszamy:

 

 

https://zrzutka.pl/jk8p3k

email: przystan.teczowepromyki@wp.pl

 

Kiedy kilkanaście lat temu zaczynaliśmy tworzyć rodzinkę zastępczą nasze potrzeby były zupełnie inne, potrzeby naszych Dzieci były inne : rehabilitacja, wczesne wspomaganie rozwoju, terapie itd. dziś te dzieci wkarczają w pełnoletność, niestety przez alkohol którego doświadczyły w życiu płodowym ich świat jest inny ze względu na uszkodzenia neurologicze, psychiczne itd. nasze dzieci stają się pełnoletnie a funkcjonują na poziomie 6 latka, nie są zdolne do samodzielnej egzystencji.

 

Czy KTOŚ z Was "wystawiłby za drzwi" tak uszkodzone Dziecko lub oddał do DPS? pokochaliśmy nasze Dzieci a One pokochały nas, tworzymy rodzinę, JESTEŚMY DLA NICH... a z Waszą pomocą nasze Pociechy -"wieczne dzieci" nadal będą mogły mieć dom.

Za każde wsparcie, cegiełkę DZIĘKUJEMY 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ Wspólna podróż i rozważania Promyczka
  Wtorek..mamy do pokonania ok.500km. Podróż to dobry czas na bycie tylko z jednym Dzieckiem, to dobry czas na rozmowy, na wspominajki...Moim towarzyszem podróży...
 • Pilnie buty
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc
 • Pilnie
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc
 • Pilnie
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: