Domy Rodzinne w Lublinie - POTRZEBY
dodano przez Centrum Administracyjne im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie
2014-01-22


O NASZYCH PLACÓWKACH:

Domy Rodzinne Nr 1, 2, 3, 4 powstały po reorganizacji Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie będącego jedną z najstarszych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Lublinie (istnieje od 1949 r.). W związku ze zmianami ustawowymi funkcjonujemy obecnie jako 4 oddzielne małe placowki opiekuńczo-wychowawcze - Domy Rodzinne  obsługiwane przez Centrum Administracyjne im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie z siedzibą przy Alejach Racławickich 22 w Lublinie.

Domy Rodzinne Nr 1, 2, 3, 4 oraz Centrum Administracyjne im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie to publiczne, samorządowe jednostki pieczy zastępczej. Domy Rodzinne to placowki opiekuńczo-wychowawcze typu socjalizacyjno-interwencyjnego przeznaczone łącznie dla 50 wychowanków, funkcjonujące w formie trzech domów jednorodzinnych i dwóch mieszkań w bloku.

Większość naszych podopiecznych to dzieci w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum i starsze tj. w wieku 6-18 lat, głównie chłopcy i nieliczne dziewczynki.

Staramy się naszym podopiecznym zapewnić jak najlepsze warunki bytowe i rozwojowe, strając sie stworzyć im atmosferę i warunki rodzinne. W naszych grupach wychowawczych nie ma kucharek, sprzątaczek, konserwatorów, ogrodników, magazynierów itp. Wszystkie codzienne czynności domowe: gotowanie, sprzątanie, pranie, robienie zakupów a nawet dbanie o ogród itd. wykonują wychowawcy razem z dziećmi. Chodzi o to aby jak najlepiej przygotować naszych wychowanków do samodzielności (usamodzielnienia)!

Charakterystyka naszego Domu Dziecka:
http://www.domydziecka.org/news2/dom_dziecka_w_lublinie_-_opis

 

DARY DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA:

W związku z obowiązującymi standardami NIE możemy przyjmować rzeczy używanych: np. odzieży i obuwia, zabawek zwłaszcza maskotek typu pluszaki itp. (ze względów higienicznych/profilaktycznych) lub przeterminowanych: np. artykułów spożywczych, środków czystości itp. (z przyczyn: zdrowotnych/sanitarnych).


NAJCZĘŚCIEJ OTRZYMUJEMY: słodycze, zabawki i artykuły szkolne/biurowe. Są one nam także potrzebne (szczegolnie w okresach świątecznych), ale  proponujemy zebranie w ramach darów na rzecz Dzieci z naszych placowek także innych bardzo potrzebnych rzeczy. Bardzo ważna jest dla nas przydatność przyjmowanych darów. Dlatego osoby i instytucje zainteresowane zorganizowaniem tego typu zbiórek prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia zapotrzebowania placówki na konkretne rzeczy (zarówno dla nas jak i dla darczyńców ważne jest żeby prezent był konkretny, przydatny i potrzebny oraz żeby spowodował uśmiech i radość dziecka). Problem przydatności darów i braku możliwości przyjmowania rzeczy używanych staramy się sygnalizować przy każdej okazji!


NASZE AKTUALNE POTRZEBY:

1. Odzież i obuwie (nowe/nieużywane) dla dzieci w wieku 6-18 lat (każda ilość sie przyda):

Bardzo potrzebujemy odzieży i obuwia nowych/nieużywanych (bo tylko takie możemy przyjmować ze względu na obowiązujące standardy) dla dzieci w wieku 6-18 lat (wszystkie rozmiary, na pewno się przydadzą)! Chodzi o odzież i obuwie typu: spodnie, spodnie od dresu (długie), bluzy sportowe z długim rękawem, koszulki, kurtki jesienne i zimowe, obuwie sportowe (buty typu adidasy, tenisówki typu halówki) i obuwie jesienne/zimowe itp.

Dzieci szybko niszczą ubrania i obuwie. Dzieciaki marzą o rzeczach nowych, nie używanych bo całe życie nosiły ubrania używane (po starszym rodzeństwie, od rodziny i sąsiadów, z tzw. darów).

Każda ilość nowych/nieużywanych rzeczy, odzieży i obuwia dla dzieci w wieku 6-18 lat się przyda. W nasyzch placowkach jest 50 wychowanków. Staramy się dzieciakom zapewnić jak najlepsze warunki! Nie chcemy żeby nasze dzieci wyglądały w przedszkolu/szkole jak dzieci z "bidula", żeby wstydziły się swojego wyglądu!

2. Drobny sprzęt sportowy (każda ilość się przyda):

Zawsze potrzebny jest nam także drobny sprzęt sportowy: hulajnogi, rolki, deskorolki (+ochraniacze na łokcie/kolana do nich), rowerki dziecięce, chusty animacyjne, piłki/wałki/jeże rehabilitacyjne, rakietki do tenisa stołowego tzw. ping-ponga (dobrej jakości, jak dla dorosłych - dzieci uprawiają ten sport zawodowo, jeżdżą na turnieje/zawody, przywożą medale/puchary/dyplomy), rakiety do tenisa plażowego, piłki, łyżwy itp.

3. Wyposażenie dziecka (każda ilość):

Potrzebne są także: plecaki szkolne i podróżne, torby podróżne (duże), ręczniki kąpielowe (nowe/nieużywane), pościel: kołdry i poduszki (nowe/nieużywane) itp.

4. Zabawki i gry (każda ilość):

Zabawki i gry edukacyjne/rozwojowe: puzle wieloelementowe (np. 60/80/100 i więcej kawałków w jednym pudełku), puzle przestrzenne (dinozaury, pojazdy itp.), modele do składania/sklejania (samoloty, pojazdy itp.) itd.
Chodzi o to żeby dzieci budowały coś konkretnego - myślały przy tym, analizowały, rozwijały wyobraźnię przestrzenną! Gry edukacyjne typu scrable/literaki, eurobizness, szachy/warcaby, gry planszowe itp.

Sprzęt do gier na dworze typu: ringo, latająca kula/bila, worki do skakania, tunele do przechodzenia, rzutki na rzepy, duże gumowe pompowane piłki do skakania (takie z uszami) itp.

Inne zabawki: zdalnie sterowane samochody, kolejki i tory elektryczne (pociągi i tory, trasy/tory wyścigowe samochodowe), zabawki do majsterkowania (skręcania/rozkręcania, składania/rozkładania itp.), układanki np. mozaika, alfabet, cyferki itp.

Elektronika: odtwarzacze MP3 itp., tzw. gierki elektroniczne/zręcznościowe (z ekranem) zwłaszcza zręcznościowe typu Tetris itp. (gierki bez przemocy), ale także konsole do gier komputerowych typu PlayStation (np. na ekranie TV) itp.

5. Meble - krzesła, fotele obrotowe, pojedyncze tapczany - niestety są to rezczy które bardzo się zużywaja i co kilka lat musimy je wymieniać.

6. Drobne materiały budowlane szczegolnie farby, pędzle, folie budowlane, drobne narzędzia budowlane itp - przy takiej liczbie dzieciaków, którzy sa na każdym z Domków (od 10 do 14) eksploatacja pomiszczeń jest bardzo intensywna. Żeby zmniejszyć koszty remontow sporo prac staramy wykonywać się sami - pracownicy z pomoca starszych wychowanków (przy okazji uczą się pozytecznych rzeczy przydatnych w późniejszym życiu i trochę bardziej dbają o to co sami zrobili). 

   
!!! UWAGA !!! Poszukujemy stałych sponsorów:

1. Środków czystości:
- kosmetyków indywidualnych dla chłopców i dziewcząt (mydło, szampon, płyn do kąpieli, szczoteczki i pasta do zębów, dezodoranty, mleczka/toniki oczyszczające na trądzik, pianki/żele do golenia itp.)
- chemii gospodarstwa domowego ogólnej (proszki do prania, płyny do czyszczenia itp.)

2. Żywności:
- płatki do mleka i inne produkty trwałe jak makarony, napoje i soki, kasza, ryż itp 

3. Odzieży i obuwia na kazdy sezon dla dzieci w wieku 6-18 lat

KONTAKT z nami:

Centrum Administracyjne im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie
Aleje Racławickie 22
20-037 Lublin

tel. 81 5320830, 81 4665600
fax. 81 5320830

E-mail:
sekretariat@ddesz.lublin.eu

Strona WWW: http://www.domdziecka.lublin.pl/
Strona BIP: http://www.ddesz.bip.lublin.eu/

Jeśli chciałbyś nas wspomóc finansowo i spełnić dziecięce marzenia:
Bank Pekao S.A.: 43 1240 1503 1111 0010 0166 0820

W tytule wpłaty/przelewu wpisz: Darowizna


Nasza strona WWW w Ogólnopolskim Portalu Domów Dziecka w Polsce:
http://www.domydziecka.org/placowka,1216.html
 

Charakterystyka naszego Domu Dziecka:
http://www.domydziecka.org/news2/dom_dziecka_w_lublinie_-_opis

Wyszukiwanie: Dom Dziecka Nr 2 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie , ul. G. Gabriela Narutowicza 32 , Zespół Placówek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Lublinie ZPWDiR , Domy Dziecka , Lublin , lubelskie , Polska


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: grudzień 2015   Liczba dzieci przebywających w placówekach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 19517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 054   Liczba rodzin zastępczych  - 38 847   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych  - 56 986   - - - - - - - - - - - -...
  • Prośba o telewizor laptop do pok pełnoletnich wychowanków gr 2 792051132

  • Prośba o wsparcie finansowe
    Jestesmy RDD.Opiekujemy się 10 dzieci w wieku 2-19 lat.Mamy zepsuty piec do co i potrzebny jest nam nowy.Nowy piec chcemy kupic na pelet lub ekogroszek.Koszt pieca...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: