Fabryka czekolady
dodano przez Dzieci z Obwodu Winnickiego z Ukrainy
2023-12-13

Wspaniałe słowa Herberta Hoovera: "Dzieci to najcenniejszy zasób ludzkości" doskonale oddają istotę tego, jak ważne jest odpowiednie kształtowanie i rozwijanie dzieci. Dorośli angażują się w pełni, aby zapewnić, że dzieci dorastają szczęśliwe i mądre. Miejsce, w którym spędzają czas, czyli szkoła i otoczenie, odgrywają kluczową rolę w tym procesie. 
W naszym przypadku, wsparcie dla wychowania i rozwoju dzieci płynie od całego społeczeństwa polskiego i ukraińskiego. Ostatnio, dzięki staraniom szkoły, dzieci miały okazję zwiedzić jedną z fabryk czekolady.

Dzieci sieroty z Ukrainy

To magiczne doświadczenie otworzyło przed nimi drzwi do fascynującego świata produkcji tego słodkiego rarytasu. Dzieci mogły osobiście wytwarzać swoją własną czekoladę, wybierając różnorodne nadzienia zgodnie z własnymi gustami.
 
Dzieci sieroty z Ukrainy

Podczas wizyty na fabryce, dzieci delektowały się aromatyczną herbatą i różnorodnymi przysmakami. W uznaniu za swoją kreatywność i zaangażowanie w proces tworzenia czekolady, dzieci otrzymały Dyplom Mistrza Czekolady.

Dzieci sieroty z Ukrainy

Podczas rozmów między sobą, można było zauważyć, że niektórym z nich ta dziedzina bardzo przypadła do gustu. Wyraźnie zaznaczyły swoje zainteresowanie nauką i pracą w branży cukierniczej w przyszłości.
 
Nie sposób wyrazić słowami naszej wdzięczności za te wyjątkowe chwile. To nie tylko bezcenne emocje, jakie dostarczyły dzieciom, ale także możliwość poszerzania ich horyzontów zawodowych, co z pewnością wpłynie pozytywnie na ich przyszłe wybory ścieżki życiowej.
 
W tym świecie pełnym wyzwań i trudności, starania szkoły i społeczności przekładające się na praktyczne doświadczenia, stają się iskrą nadziei dla tych dzieci, które doświadczyły bolesnej utraty. Kształtowanie ich zainteresowań i rozwijanie pasji jest jednym z elementów budujących ich siłę i pewność siebie w dorosłym życiu.
 
Warto podkreślić, że wspólne starania społeczności polskiej i ukraińskiej w trosce o te dzieci pozostaną na długo w ich sercach, stanowiąc fundament dla ich przyszłego rozwoju.
 

#DzieciZUkrainy  #Dziękujemy  #WspólnieMożemyWiele  #Szkoła  #FabrykaCzekolady


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ 1,5% ... za każde rozliczenie dziękujemy ❤️
  Kochani, rozpoczyna się ten czas kiedy 1,5% robi wrażenie i to ogromne wrażenie... w tym roku ponownie prosimy o oddanie na naszą rodzinkę tak ważnego 1,5%......
 • Prosimy o 1.5 % podatku
  Kochani jeżeli ktos chciałby wesprzeć nasze dzieci przy rozliczeniu podatku to chętnie przyjmiemy Wasze 1.5% ❤️ KRS 0000270261 Cel szczegółowy RDD GNIEW...
 • Wakacje- pole namiotowe
  Od wielu lat wakacje spędzamy pod namiotami, ukochane Kaszuby, Bałtyk czy góry. Szukamy nowego miejsca- Lubuskie, Połczyn Zdrój,...
 • Koniec zbiorki
  Bardzo dziękujemy wszystkim osobom którzy nas wsparli w zbiórce, mamy chociaż na opłaty i zakup nowych opon do naszego wymarzonego auta wieczorem zamykamy naszą...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: