Gdzie trafiły nasze dzieci w 2014 r.
dodano przez Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Wiosna” Typu Socjalizacyjnego nr 1
2015-02-02

Wraz z końcem roku do listy wypisanych dzieci dopisujemy ostatnie nazwiska. W ciągu ostatniego roku staralismy się pomóc dzieciom i ich rodzinom jak najlepiej potrafimy. W każdym przypadku, wraz z pracownikami instytucji społecznych, podejmowane były indywidualne decyzje dostosowane do sytuacji wychowanków. Wspólna wielomiesięczna praca ma swoje wyniki i dzisiaj chcielibysmy się nimi podzielić.

W 2014 roku dokładnie 50 naszych wychowanków opuściło naszą Placówkę. Dla 12 z nich oznaczało to powrót do swojej własnej rodziny, która na nowo gotowa jest w pełni opiekować się swoimi pociechami.

Jeden maluszek, znalazł się pod opieką specjalistycznego ośrodka, który zapewni mu odpowiednią rehabilitację, a dwójka rodzeństwa trafiła do doświadczonego rodzinnego domu dziecka.

Dla większości jednak trzeba było znaleźć nowy dom. Udało się. Do rodzin zastępczych trafiła 4 dzieci, a aż 31 wychowanków znalazło nowy dom w rodzinach adopcyjnych. Jak wspominaliśmy w poście o sposobie prowadzenia naszego domu, staramy się nie rozdzielać rodzeństw. Dąży się do przestrzegania tej zasady również w przypadku wyszukiwania nowych domów dla dzieci. Nie zawsze się to udaje, dlatego przypadek czwórki rezolutnych sióstr, które znalazły troskę i miłość u nowych rodziców, szczególnie zapada w pamięć. 

Każdy z tych przypadków ogromnie nas cieszy. Pamiętamy uśmiechy dzieci i ich rodziców, także tych nowych. Wiemy, że kolejne maluchy czekają na pomoc, więc nie ustajemy w swoich działaniach. I dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają.

 

Strona naszego Domu

Śledźcie nas na Facebooku!


Zobacz także:

Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: grudzień 2015   Liczba dzieci przebywających w placówekach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 19517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 054   Liczba rodzin zastępczych  - 38 847   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych  - 56 986   - - - - - - - - - - - -...
  • Prośba o telewizor laptop do pok pełnoletnich wychowanków gr 2 792051132

  • Prośba o wsparcie finansowe
    Jestesmy RDD.Opiekujemy się 10 dzieci w wieku 2-19 lat.Mamy zepsuty piec do co i potrzebny jest nam nowy.Nowy piec chcemy kupic na pelet lub ekogroszek.Koszt pieca...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: