Kolonia z Pro Famila
dodano przez Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych "Pro Familia"
2014-08-22

Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” w okresie od 8 do 18 lipca 2014 roku, w Kompleksie Turystycznym „Sudety” – Ośrodku BANDEROZA w Głuchołazach zorganizowało kolonię letnią dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Fundację Ernst&Young i wsparciu rzeczowemu otrzymanemu od krakowskich firm takich jak „Wawel”, „Wydawnictwo Znak” oraz „Decathlon”.

fundacjaEYlogo_new_zolte beznazwy

W Głuchołazach wypoczywały dzieci z rodzin adopcyjnych i zastępczych z terenu całej Małopolski. Ośrodek BANDEROZA położony w Górach Opawskich stwarzał wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Na 5,5 ha ogrodzonym terenie znajdowały się boiska do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, hala sportowa i basen. Dzieci brały udział w Olimpiadzie Kolonijnej, zabawach sportowych, edukacyjnych i turniejach, m.in. meczu reprezentacji „Pro Familia” Kraków vs. Huragan Wołomin.

W trakcie wypoczynku koloniści wędrując po górskich szlakach weszli na najwyższy szczyt w polskiej części Gór Opawskich – Biskupią Kopę, a także Górę Szubieniczą oraz Przednią Kopę. Dzieci zachwycone były opowieściami gawędziarza Pana Janusza o kopalniach złota oraz metodach poszukiwania złota, same miały okazję płukać złoto oraz poszukiwać złotych kamieni na terenie dawnych kopalni wokół Góry Parkowej. Zapoznały się z historią uzdrowiska Głuchołazy i Gór Opawskich.

Kolonistom na co dzień towarzyszyli wychowawcy oraz wolontariuszka Ania.

Dziesięć dni wspaniałej, wspólnej zabawy, górskich wędrówek i wzajemnych rozmów w gronie wielu młodych ludzi uświadomiło nam, jak wiele wartości niosą ze sobą organizowane przez Stowarzyszenie „Pro Familia” wyjazdy terapeutyczno-wypoczynkowe rodzin czy też ferie i kolonie letnie dla dzieci. Przygotowany bogaty program zajęć tematycznych ułatwiał nam skupienie zainteresowania młodych ludzi na takich wartościach, jak przyjaźń, zaufanie i wzajemny szacunek. Był to wyjątkowy czas i mamy nadzieję spotkać się znów za rok.


Zobacz także:

Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: grudzień 2015   Liczba dzieci przebywających w placówekach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 19517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 054   Liczba rodzin zastępczych  - 38 847   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych  - 56 986   - - - - - - - - - - - -...
  • Prośba o telewizor laptop do pok pełnoletnich wychowanków gr 2 792051132

  • Prośba o wsparcie finansowe
    Jestesmy RDD.Opiekujemy się 10 dzieci w wieku 2-19 lat.Mamy zepsuty piec do co i potrzebny jest nam nowy.Nowy piec chcemy kupic na pelet lub ekogroszek.Koszt pieca...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: