Nadal zbieramy na całoroczną rehabilitację naszych dzieciaków!
dodano przez Rodzina Zastępcza Zawodowa
2021-07-08

1 turnus w Tratwie już za nami! Przed nami kolejne wyzwanie. 11 lipca Zosia wraz z Ignasiem jedzie do Warszawy na turnus do Międzynarodowego Instytutu im. Svetlany Masgutowej. Oplacamy pobyt i wyzywienie dla Dzieci plus dwoje opiekunów (taki był warunek przyjazdu z dwójką dzieci). Nadal nie mamy terminu do CZD na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej po swoją wymarzoną sprawnosc ruchową i intelektualną. Mamy już zaklepany turnus w Ośrodku Rehabilitacji Neuron w Małym Gacnie na październik 2021. W sierpniu Ignaś z Zosią jadą po raz drugi w tym roku do Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Tratwa w Steklinku. Dzieki Państwa pomocy i społecznosci Portalu DomyDziecka.org udalo nam się zebrać fundusze na 1 cały turnus i troszeczkę drugiego. Jeszcze musimy trochę dozbierać. Mamy prawie 50% na naszej zbiórce Allegro (dokładnie 48%). Jeśli uda się dozbierać reszte, będziemy mega szczesliwi! Dziekujemy!

Te turnusy nie mają nic wspólnego z wypoczynkiem, są bardzo wyczerujące dla dzieci. Mimo tego,  terapeuci starają się umilać dzieciom czas i starają się zamienić tę ciężką harówkę w zabawę.

ALBUM ZE ZDJĘCIAMI TURNUS 14-27.02.2021 TRATWA

Dzięki naszym akcjom na allegro i licytacjom na grupie Ignasia powoli zbliżamy się do 1/3na turnusy płatne. naszego celu. Dziękujemy!

Nadal bardzo prosimy o wsparcie nas w tych działaniach. Koszt turnusu na jedno dziecko wraz z opiekunem wyniósł wraz z Zosią 6400zł. Brakuje nam na ozostałe turnusy ok. 15 tys. zł.

Na jeden turnus dostaliśmy częściowe dofinansowanie z PFRON (to ok. 2tys). Przeznaczymy go na turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Neuron w Małym Gacnie, gdzie koszt na dziecko z opiekunem wynosi ok. 7500zł. 

Można nas wesprzeć na kilka sposobów, bo założyliśmy:

 ZRZUTKĘ RAZEM MAMY TĘ MOC>>>>   (to dla osób, które nie mają czasu licytować, ani nie chcą się angażować w wystawianie i licytację przedmiotów na Allegro). Wpłacają i w ten sposób pomagają szybko.

LICYTACJE NA GRUPIE WSPIERAMY IGNASIA!>>>> to dla osób, które mają konto na fb i licytują fanty w komentarzach na naszej Grupie Wspieramy Ignasia! Jest przy tym dużo śmiechu i radości. A najważniejsze, że jest też z tego realna pomoc. Osoby, które mają w domu jakieś nowe nieużywane przedmioty lub w idealnym stanie mogą same wystawić taki fant na naszej grupie. Pomożemy technicznie ;)

RAZEM DLA IGNASIA - Z SERCA DO SERCA. ZBIERAMY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ!>>>> to aukcje na Allegro, zazwyczaj są to nowe, a także w idealnym stanie rzeczy przekazywane nam od osób prywatnych i od firm z przeznaczeniem na rehabilitację Ignasia i Zosi. Tam także można wystawić swój fant samodzielnie konkretnie z panelu naszej zbiórki i przekazać na ten cel np. 100% z całej licytacji. Wtedy całość ze sprzedaży jest przeznaczona na rehabilitację naszych dzieciaków.

Są tam też cegiełki. To dla osób, które chcą pomóc szybko i bez większych starań pomóc.

1 % DLA IGNASIA - prosimy osoby indywidualne i firmy o oddanie naszemu Ignasiowi swoój 1%.  Skorzysta przy okazji Zośka, która również jest niepełnosrawna i razem z Ignasiem rehabilituje się.

Bardzo się cieszymy z Państwa obecności. Jest wiele bezimiennych Aniołów, są osoby nam znane i zupełnie nieznane. Dzięki Państwu wierzymy w moc i siłę dobra w ludziach, którzy się jednoczą, by pomagać.

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2020 r. -  71 515 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 3,76% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r. • 0,05% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 029 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 193 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  2   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 55 486 Liczba rodzin zastępczych  - 35 855 Liczba rodzinnych domów dziecka - 685   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 55 486 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 16 029 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1205 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1193 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • Kilka spraw naszej rodziny❤❤❤
  Kochani❤❤❤ Bardzo dziękujemy wszystkim Aniołom którzy o nas pamiętają i nas wspomagają. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni nawet za najdrobniejsza pomoc....
 • ❤ Rodzinka
  ❤Od dziś w komplecie czyli 2 +10 ❤Życie znowu nabrało tempa i kolorytu... Spacery...spacery..spacery... Miało być miło ale początek okazał się...
 • ❣Interwencja policji❣
  Wiem, wiem Kochani...to była szalona i chaotyczna noc z soboty na niedzielę...Troszkę przed północą otworzyliśmy swoje serca, ramiona i dom dla Małego Szefa,...
 • ❤️ Nasze maleńkie CUDA ❤️
  Nasze malenkie cuda dostrzegamy w codzienności...naszej codzienności, zyjemy tu i teraz ale pamietamy ile pokonaliśmy przeszkód aby poprawić funkcjonowanie...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: