Nasz Anioł Stróż
dodano przez Dzieci z Obwodu Winnickiego z Ukrainy
2023-12-03

Od pierwszych chwil naszego pobytu w Polsce otaczają nas opieka, wsparcie i miłość. Już od dwóch lat nasza ukraińska aniołeczka, zamieszkująca w Polsce, zajmuje się naszymi dziećmi z oddaniem godnym prawdziwej matczynej troski.
 
W tym roku sama napisła do nas i zaoferowała swoją pomoc. Szczerze mówiąc, czujemy wstyd, prosząc, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak dla wszystkich obecnie jest trudno. Jednakże, zauważywszy nasze potrzeby, stanęła mocno po naszej stronie, angażując swoją rodzinę i przyjaciół.
 
 

Nie możemy nie wyrazić podziwu dla liczby osób gotowych służyć pomocą. Już zakupiono i dostarczono nam papier A4, klej, kolorowy papier.Jasne i kolorowe dywaniki do pokoju zabaw, ciepłe koce na łóżeczka, a także duże, miękkie ręczniki.

 

Otrzymaliśmy znaczną ilość wysokiej jakości szamponów, żeli, dezodorantów, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, a także grzebienie, spinki, zeszyty i piękne kubki.

 

Teraz każde dziecko ma swój własny kubeczek. Alona przesłała nam bezcenną przesyłkę z detergentami.

 

To trzy pięciolitrowe butelki proszku do prania Persil i pięć litrów płynu do płukania Lenor. Dodatkowo, przesłała uroczy firmowy T-shirt dla jednej z dziewczynek.
Jesteśmy pewni, że to nie koniec jej wsparcia. Dlatego chcielibyśmy serdecznie podziękować całemu temu magicznemu światu, który łączy ludzi dobrej woli.

 

Z głębi serca, dzieci sieroty z Ukrainy, składają serdeczne podziękowania!


#DzieciZUkrainy #Dziękujemy #WspólnieMożemyWiele


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ Wspólna podróż i rozważania Promyczka
  Wtorek..mamy do pokonania ok.500km. Podróż to dobry czas na bycie tylko z jednym Dzieckiem, to dobry czas na rozmowy, na wspominajki...Moim towarzyszem podróży...
 • Pilnie buty
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc
 • Pilnie
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc
 • Pilnie
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: