Nasze zbiorki nadal trwają - mamy już 1 caly turnus dzięki społeczności domydziecka.org oplacony!
dodano przez Rodzina Zastępcza Niezawodowa
2021-05-11

Turnus w Tratwie już za nami! Przed nami kolejne wyzwanie! 27.02.2021 wróciliśmy z pierwszego w tym roku turnusu rehabilitacyjnego. Po Wielkanocy mieliśmy jechać do Warszawy do CZD na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej po swoją wymarzoną sprawnosc ruchową i intelektualną, ale przez pobyt w szpitalu wszystko się poprzesuwało. Mamy już zaklepany turnus w Ośrodku Rehabilitacji Neuron w Małym Gacnie na październik 2021 i być może uda nam się pojechać do Neurona jeszcze w czerwcu. Dzieki Państwa pomocy i spolecznosci Portalu DomyDziecka.org udalo nam się zebrac fundusze na caly turnus. Dziekujemy!

Te turnusy nie mają nic wspólnego z wypoczynkiem, są bardzo wyczerujące dla dzieci. Mimo tego,  terapeuci starają się umilać dzieciom czas i starają się zamienić tę ciężką harówkę w zabawę.

ALBUM ZE ZDJĘCIAMI TURNUS 14-27.02.2021 TRATWA

Dzięki naszym akcjom na allegro i licytacjom na grupie Ignasia powoli zbliżamy się do 1/3na turnusy płatne. naszego celu. Dziękujemy!

Nadal bardzo prosimy o wsparcie nas w tych działaniach. Koszt turnusu na jedno dziecko wraz z opiekunem wyniósł wraz z Zosią 6400zł. Brakuje nam na ozostałe turnusy ok. 15 tys. zł.

Na jeden turnus dostaliśmy częściowe dofinansowanie z PFRON (to ok. 2tys). Przeznaczymy go na turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Neuron w Małym Gacnie, gdzie koszt na dziecko z opiekunem wynosi ok. 7500zł. 

Można nas wesprzeć na kilka sposobów, bo założyliśmy:

 ZRZUTKĘ RAZEM MAMY TĘ MOC>>>>   (to dla osób, które nie mają czasu licytować, ani nie chcą się angażować w wystawianie i licytację przedmiotów na Allegro). Wpłacają i w ten sposób pomagają szybko.

LICYTACJE NA GRUPIE WSPIERAMY IGNASIA!>>>> to dla osób, które mają konto na fb i licytują fanty w komentarzach na naszej Grupie Wspieramy Ignasia! Jest przy tym dużo śmiechu i radości. A najważniejsze, że jest też z tego realna pomoc. Osoby, które mają w domu jakieś nowe nieużywane przedmioty lub w idealnym stanie mogą same wystawić taki fant na naszej grupie. Pomożemy technicznie ;)

RAZEM DLA IGNASIA - Z SERCA DO SERCA. ZBIERAMY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ!>>>> to aukcje na Allegro, zazwyczaj są to nowe, a także w idealnym stanie rzeczy przekazywane nam od osób prywatnych i od firm z przeznaczeniem na rehabilitację Ignasia i Zosi. Tam także można wystawić swój fant samodzielnie konkretnie z panelu naszej zbiórki i przekazać na ten cel np. 100% z całej licytacji. Wtedy całość ze sprzedaży jest przeznaczona na rehabilitację naszych dzieciaków.

Są tam też cegiełki. To dla osób, które chcą pomóc szybko i bez większych starań pomóc.

1 % DLA IGNASIA - prosimy osoby indywidualne i firmy o oddanie naszemu Ignasiowi swoój 1%.  Skorzysta przy okazji Zośka, która również jest niepełnosrawna i razem z Ignasiem rehabilituje się.

Bardzo się cieszymy z Państwa obecności. Jest wiele bezimiennych Aniołów, są osoby nam znane i zupełnie nieznane. Dzięki Państwu wierzymy w moc i siłę dobra w ludziach, którzy się jednoczą, by pomagać.

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2019 r. -  72 450 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,35% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2018 r. • 0,3% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2018 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 655 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 139 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 55 458 Liczba rodzin zastępczych  - 36 164 Liczba rodzinnych domów dziecka - 668 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Opis placówek pieczy zastępczej - zobacz - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   Dane statystyczne MPRiPS Informacja Rady Ministrów o realizacji  w roku 2019 ustawy z dn. 9 czerweca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej - pobierz   Dane statystyczne GUS -...
 • Ślicznie dziękujemy
  Pięknie dziękujemy Panu Karolowi Mazur i Panu Michałowi Wróbel za ogromne wsparcie naszych dzieci ❤❤❤
 • Nasza rodzinka znowu się powiększyła ❤❤❤
  Dzisiaj był telefon czy przyjmiemy 3 miesięczną dziewczynkę? Jak możemy odmówić kiedy maluszek potrzebuje pomocy.Miala juz dzisiaj do nas dołączyć ale...
 • Ogromne podziękowania i prośba o pomoc❣❣❣
  Kochani ANIOŁOWIE i Przyjaciele naszej rodziny bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc oraz każdy gest dobroci ❤❤❤ Obecnie opiekujemy się 13 dzieci....
 • Wycieczka z Cudeńkami ❤️❤️❤️❤️
  A my mamy nowe auto, znaczy oczywiście nie nowe tylko używane i to dość stare ale dzieci mówią że nowe :-) udało nam się sprzedać nasz stary samochód,...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: