Neuron - Ośrodek Rehabilitacji - tu pilnie ćwiczymy!
dodano przez Rodzinny Dom Dziecka Mali Agenci
2021-10-30

 2 tygodnie będzie trwała rehabilitacja Ignasia i Zosi. Jesteśmy w Neuronie, Ośrodku na wysokim europejskim poziomie. Mogłam tu wziąć nasze dzieci dzięki pomocy wielu Aniołów, którzy wsparli nas na zrzutce (kończy się już za 5 dni) na licytacjach poprzez fb Wspieramy Ignasia, na aukcjach Allegro i dzięki pomocy materialnej. Dziś szczególnie chcę podziękować Dieterowi, Sylwii i Julii z Niemiec, bo już drugi raz nas wsparli przekazując pomoc na rehabilitację. Wielkie podziękowania płyną również do nieznajomego nam Anioła p. Karola M. On wie, że to nie była drobna pomoc, ale z serca darowana. Wielkie Bóg Zapłać !!!

A teraz chcę Państwu powiedzieć o wielkiej woli walki naszego Ignasia. Mimo, iż nie komunikuje się z nami werbalnie, to na swoim iPadzie ze specjalnym programem do komunikacji Grid potrafi pięknie przekazać swoje potrzeby terapeutom. Powiedział dzisiaj, że lubi swoje rehabilitacje. Poniżej filmik przy śniadaniu.Ignaś mówi, co chciałby zjeść.


A to są bardzo ciężkie, wyczynowe ćwiczenia. Niektóre bardziej wysilają intelekt, a z kolei inne są fizyczne. My cieszymy się ogromnie, bo za te wszystkie rehabilitacje, które mały już miał w swoim życiu mielibyśmy super wypasiony Mercedes Vito, na który zbieramy i uzbierać nie możemy. Mamy za to cudowne dziecko ! Bo zdrowie i podniesienie jakości życia naszych dzieci jest ważniejsze, niż rzeczy materialne. Jak już wiecie - Ignaś zaczął chodzić. To niezwykłe doświadczenie, bo miał być dzieckiem leżącym. Wg lekarzy miał być też znacznie upośledzony, a on jest żywym dowodem na to, że lekarze mogą się mylić. Jego intelekt coraz bardziej szybuje w górę. Mimo afazji pokazuje wszystko na swoim mówiku: zna kolory, kształty, umie policzyć do 5, komunikuje co chce zjeść na śniadanie, co mu smakuje, czego nie lubi, umie powiedzieć jaka bajka mu się podoba. Umie też powiedzieć na komunikatorze: kocham mamę tatę itp! Taki miód na serce. 
Poniżej kilka fotek z Neurona. Jak Zośka zacznie swoje ćwiczenia to tez wstawię, ale póki co czeka do następnego tygodnia. 
Teraz Ignaś.

 Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ Wspólna podróż i rozważania Promyczka
  Wtorek..mamy do pokonania ok.500km. Podróż to dobry czas na bycie tylko z jednym Dzieckiem, to dobry czas na rozmowy, na wspominajki...Moim towarzyszem podróży...
 • Pilnie buty
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc
 • Pilnie
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc
 • Pilnie
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: