Obchody Dnia Babci i Dziadka
dodano przez Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Słoneczny Dom" w Tarnowie
2015-01-30

26 stycznia 2015 roku wychowankowie tarnowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych przybyli z wizytą do Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Tarnowie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowali zaprzyjaźnionym seniorom wyjątkowy występ wokalno-artystyczny.

  Gościem honorowym spotkania była Dorota Krakowska, Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa, która podkreśliła rolę seniorów w społeczeństwie i zachęciła młodzież do aktywnego uczestnictwa w wymianie międzypokoleniowej.

  W naszym lokalnym środowisku jest dosyć spore grono zacnych seniorów i zachodzi potrzeba integracji osób starszych z młodzieżą. – mówiła Dorota Krakowska. – Niesie to obopólne korzyści, zarówno dla młodszego pokolenia, które czerpie wiedzę z doświadczenia starszych, jak i dla seniorów, którzy dzięki ogromnym pokładom energii młodszych, wciąż mają siłę do działania i podejmowania nowych wyzwań.

  Dzieci recytowały wiersze i śpiewały radosne piosenki przy akompaniamencie muzyki granej przez wychowawców placówek. Na koniec cała społeczność placówek opiekuńczo-wychowawczych na czele z dyrektorem COPOW i koordynatorami, złożyła mieszkańcom okolicznościowe życzenia radości i uśmiechu na każdy dzień, a dzieci podarowały im własnoręcznie wykonane laurki. Szczęśliwe i rozpromienione twarze pensjonariuszy dały wyraz tego, jak ważne są dla nich takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. W dowód wdzięczności wychowankowie otrzymali kulinarne przysmaki upieczone przez babcie z DPSu.

  Cieszymy się, że już poraz kolejny możemy obchodzić Święto Babci i Dziadka wspólnie z Domem Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta. – mówi Elżbieta Ciochoń, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tarnowie. – Już od trzech lat razem współpracujemy w działaniach na rzecz integracji społecznej i spotkania dzieci z seniorami przybrały charakter cykliczny.

  Po zakończeniu występów odbył się spontaniczny „Koncert życzeń”, podczas którego młodzież i seniorzy w entuzjastycznych nastrojach wspólnie śpiewali ulubione piosenki.


Zobacz także:

Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: grudzień 2015   Liczba dzieci przebywających w placówekach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 19517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 054   Liczba rodzin zastępczych  - 38 847   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych  - 56 986   - - - - - - - - - - - -...
  • Prośba o telewizor laptop do pok pełnoletnich wychowanków gr 2 792051132

  • Prośba o wsparcie finansowe
    Jestesmy RDD.Opiekujemy się 10 dzieci w wieku 2-19 lat.Mamy zepsuty piec do co i potrzebny jest nam nowy.Nowy piec chcemy kupic na pelet lub ekogroszek.Koszt pieca...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: