Znajdujesz się: Strona główna -> Aktualności -> Piotruś
Piotruś
dodano przez "Mieć Rodzinę"
2024-06-06

 
Z ogromnym smutkiem, bólem i żalem dzielimy się naszą nieopisaną stratą, jaką jest śmierć naszego ukochanego Piotrusia. W tych trudnych chwilach, kiedy serca nasze przepełnione są żałobą, dodatkowym ciosem stała się dla nas decyzja prokuratora o oddaniu ciała Piotrusia jego biologicznej cioci. Jako rodzina zastępcza, która była przy nim przez cały czas jego choroby, zostaliśmy pozbawieni możliwości pożegnania się z nim w sposób, na jaki zasługiwał i jakiego pragnęliśmy.
 
Piotruś był dla nas nie tylko podopiecznym, ale przede wszystkim członkiem rodziny, dzieckiem, które kochaliśmy i którym się opiekowaliśmy. Każdy dzień jego życia wypełnialiśmy miłością, troską i wsparciem, starając się zapewnić mu jak najlepsze warunki i otaczając go ciepłem rodzinnego domu. Fakt, że zostaliśmy odsunięci od ostatniej rzeczy, którą mogliśmy dla niego zrobić – zorganizowania godnego pożegnania – jest dla nas niezmiernie bolesny i trudny do zaakceptowania.
 
Jeszcze większy smutek i złość wzbudza w nas decyzja Sądu Okręgowego w Legnicy, który postanowił wypuścić z aresztu biologiczną matkę Piotrusia, osobę odpowiedzialną za jego cierpienie i śmierć na skutek obrażeń głowy. Wiedząc, że ta kobieta, która dopuściła się niewyobrażalnego okrucieństwa wobec własnego dziecka, jest na wolności, czujemy się bezsilni i oszukani przez system, który powinien chronić najbardziej bezbronnych.
 
Piotruś zasługiwał na życie pełne miłości i bezpieczeństwa, a my zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby mu to zapewnić. Jego odejście pozostawiło w naszych sercach niewyobrażalną pustkę, a decyzje, które zostały podjęte po jego śmierci, tylko pogłębiły nasz ból i żal.
 
Prosimy wszystkich, którzy znali Piotrusia i którzy wspierali nas w tych trudnych chwilach, aby dołączyli do nas w modlitwie i wspomnieniu naszego dzielnego chłopca. Wierzymy, że Piotruś spoczywa teraz w pokoju, otoczony miłością, której nigdy mu nie zabrakło.
 
Z wyrazami głębokiego smutku i żalu,
 
Rodzina zastępcza Piotrusia


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Prosimy o pomoc w zorganizowaniu imprezy dla 40 dzieci z RDD
    Już w sobotę 15 czerwca od godziny 12:00 do godziny 19:00 w Kaletach organizujemy prywatną imprezę charytatywną...
 • Podziękowanie
  Dzień dobry witam wszystkich dobrych Aniłow, którzy na co dzień nas wspierają.. Pragnę.podziekowac Pani Kasi za lalki Panu Tomaszowi za wozek dla lalek...
 • Pomoc w wyjeździe wakacyjnym
  Kochani Jesteśmy RDD I opiekujemy się 15 dzieci . Chcielibyśmy wyjechać nad jezioro lub morze . Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechciałby nas wesprzeć to...
 • Pomoc w spełnieniu marzen
  Marzymy o wyjeździe nad morze dlatego szukamy osób o dobrym sercu ,którzy pomogą nam w realizacji marzenia.

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: