Podziękowanie
dodano przez Dom dla Dzieci nr 1 w Więcborku
2020-12-28

Nasi Kochani Przyjaciele,

Rok 2020 był dla nas wszystkich rokiem innym niż wszystkie. Epidemia skomplikowała nasze dotychczasowe funkcjonowanie. Był to rok ciężkiej pracy i dostosowywania się do nowych warunków życia.

Dla naszych podopiecznych był, to także rok pełen niepewności i ograniczeń. Był to czas przepełniony nauką zdalną od rana do wieczora. Był to rok, w którym jak wiele innych osób musieliśmy odbyć kilkudniową kwarantannę i wielokrotnie poddawani byliśmy badaniom.

Mimo tego ciężkiego czasu, rok 2020 był dla nas przede wszystkim niesamowicie zaskakujący i wnoszący do naszego Domu mnóstwo radości i uśmiechu.

W tym roku zyskaliśmy grono nowych przyjaciół z całej Polski ale i z zagranicy. Pamiętali też o nas nasi „starzy” dobrzy przyjaciele. Przez cały rok spotkaliśmy ludzi o ogromnych sercach, którzy pomimo własnych problemów i trudności  postanowili podzielić się z nami dobrem. Ludzi którzy przemierzali setki kilometrów, zostawiali pod naszymi drzwiami prezenty dla dzieci i wracali z powrotem.  

Dzwonek u naszych drzwi przywoływał u dzieci tylko jedno hasło – „kurier!”. Radość naszych wychowanków z każdej paczki była i jest nie do opisania. Wspaniale jest obserwować, jak dzięki takim gestom udaję się przywrócić u naszych dzieci wiarę w drugiego człowieka i jego bezinteresowność. Śmiało możemy powiedzieć, że był to rok, w którym większe i mniejsze marzenia naszych dzieci naprawdę się spełniały.

Dzięki tym wszystkim ludziom nasz Dom zmienia się na naszych oczach.  Każda większa i mniejsza pomoc, jaką otrzymaliśmy w znacznym stopniu poprawiła funkcjonowanie naszej placówki. To ogromne udogodnienia dla nas zwłaszcza przy 14 dzieci.

Nie ma takich słów, które w odpowiedni sposób wyrażałyby wdzięczność dla tych wszystkich osób, dla których Dom dla Dzieci nr 1 w Więcborku stał się konkretnym miejscem na mapie.

Za każdy gest i każde wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy!

Wychowankowie i Wychowawcy Domu dla Dzieci nr 1 w Więcborku


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Prosimy o 1.5 % podatku
  Kochani jeżeli ktos chciałby wesprzeć nasze dzieci przy rozliczeniu podatku to chętnie przyjmiemy Wasze 1.5% ❤️ KRS 0000270261 Cel szczegółowy RDD GNIEW 10345
 • Materac
  Pilnie potrzebujemy 2 materacy do łóżka piętrowego 80x200
 • Zmęczenie
  Ostatnio zadaje pytanie ile człowiek może znieść, dziś wiem że wiele jeżeli chodzi o dzieci. W ciągu 3 dni zrobiłam 1300km, pobudka o 2-3 powrót późnym...
 • Wasze dobro jest niesamowite... 1,5% ma duże znaczenie
  Kochani, rozpoczyna się ten czas kiedy 1,5% robi wrażenie i to ogromne wrażenie... w tym roku ponownie prosimy o oddanie na naszą rodzinkę tak ważnego 1,5%......

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: