Podziękowanie
dodano przez Dom dla Dzieci nr 1 w Więcborku
2020-12-28

Nasi Kochani Przyjaciele,

Rok 2020 był dla nas wszystkich rokiem innym niż wszystkie. Epidemia skomplikowała nasze dotychczasowe funkcjonowanie. Był to rok ciężkiej pracy i dostosowywania się do nowych warunków życia.

Dla naszych podopiecznych był, to także rok pełen niepewności i ograniczeń. Był to czas przepełniony nauką zdalną od rana do wieczora. Był to rok, w którym jak wiele innych osób musieliśmy odbyć kilkudniową kwarantannę i wielokrotnie poddawani byliśmy badaniom.

Mimo tego ciężkiego czasu, rok 2020 był dla nas przede wszystkim niesamowicie zaskakujący i wnoszący do naszego Domu mnóstwo radości i uśmiechu.

W tym roku zyskaliśmy grono nowych przyjaciół z całej Polski ale i z zagranicy. Pamiętali też o nas nasi „starzy” dobrzy przyjaciele. Przez cały rok spotkaliśmy ludzi o ogromnych sercach, którzy pomimo własnych problemów i trudności  postanowili podzielić się z nami dobrem. Ludzi którzy przemierzali setki kilometrów, zostawiali pod naszymi drzwiami prezenty dla dzieci i wracali z powrotem.  

Dzwonek u naszych drzwi przywoływał u dzieci tylko jedno hasło – „kurier!”. Radość naszych wychowanków z każdej paczki była i jest nie do opisania. Wspaniale jest obserwować, jak dzięki takim gestom udaję się przywrócić u naszych dzieci wiarę w drugiego człowieka i jego bezinteresowność. Śmiało możemy powiedzieć, że był to rok, w którym większe i mniejsze marzenia naszych dzieci naprawdę się spełniały.

Dzięki tym wszystkim ludziom nasz Dom zmienia się na naszych oczach.  Każda większa i mniejsza pomoc, jaką otrzymaliśmy w znacznym stopniu poprawiła funkcjonowanie naszej placówki. To ogromne udogodnienia dla nas zwłaszcza przy 14 dzieci.

Nie ma takich słów, które w odpowiedni sposób wyrażałyby wdzięczność dla tych wszystkich osób, dla których Dom dla Dzieci nr 1 w Więcborku stał się konkretnym miejscem na mapie.

Za każdy gest i każde wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy!

Wychowankowie i Wychowawcy Domu dla Dzieci nr 1 w Więcborku


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2020 r. -  71 515 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 3,76% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r. • 0,05% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 029 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 193 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  2   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 55 486 Liczba rodzin zastępczych  - 35 855 Liczba rodzinnych domów dziecka - 685   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 55 486 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 16 029 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1205 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1193 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
  • Nasza rodzinka ❤❤
    Kochani życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny. Szczęśliwego Nowego Roku 2022. Bardzo dziękujemy wszystkim...
  • Pilna potrzeba! Wozek podwojny baby jogger double gt
    Witam. Pilnie potrzebujemy podwójny, lekki wozek, ktory dobrze się składa (np. do pociągu, małego bagażnika ) bo to nasz środek transportu na wszystkie...
  • Podaruj 1% dla Ignasia i Zosi
    Całym sercem dziękujemy za poprzednie rozliczenie 1% dla naszego Ignasia. Nazbieraliśmy z tego na prawie połowę turnusu. Wiele osób odliczyło na...
  • Podziękowania dla Katarzyny Z za przedluzacze


Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: