Prosimy o ubrania sportowe
dodano przez Dzieci z Obwodu Winnickiego z Ukrainy
2024-02-15

Ostatnio podzieliliśmy się z Państwem sukcesami naszych dzieci w piłce nożnej. Od tego czasu nasi młodzi sportowcy regularnie biorą udział we wszelkich zawodach, szczególnie z dumą reprezentując honor miejscowości Pewel Ślemieńska.
 
Trenerzy piłkarscy dostrzegają wysoki poziom umiejętności i zdolności piłkarskich naszych podopiecznych. To dla dzieci ogromna radość. Z niecierpliwością oczekują na treningi i starają się być na nich punktualnie.
 
Pragniemy wspierać i rozwijać pragnenia dzieci do uprawiania swojego ulubionego sportu. Niemniej jednak napotykamy pewne trudności. Nasze pociechy potrzebują specjalistycznego obuwia sportowego i strojów piłkarskich.
 
 
Zważywszy na szybki wzrost dzieci, ich rzeczy szybko stają się za małe i ciasne. Trudno jest nam patrzeć, gdy dziecko nosi zbyt małe korki (halówki), a paluszki są skręcone z powodu zbyt ciasnego obuwia.
 
Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli i wrażliwości. Prosimy o pomoc w zakupie obuwia i strojów dla naszych małych sportowców.
 
Nie pozwólmy dzieciom stracić wiary w spełnienie swoich marzeń.

Dodajemy tabelke z rozmiaramy dzieci

#DzieciZUkrainy #PomocDzieciomZUkrainy 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Podziękowania
  Z całego serca dziękujemy wspaniałym darczyńcom: pani Agacie Kowalskiej i panu Mariuszowi Kozłowskiemu za paczki pełne cudownych niespodzianek dla dzieci....
 • ❤️ Noc...interwencja... I zgodziliśmy się
  Święta... na podwórku było szukanie upominków od zająca- było śmiesznie i wesoło ale przede wszystkim Święta minęły nam rodzinnie, radośnie i w...
 • Dzień Dziecka
  Zbliża się DZIEŃ DZIECKA. Byliśmy grzeczni .... i trochę niegrzeczni, ale tacy już jesteśmy. Liczymy na to, że ktoś sprawi nam radość drobnymi upominkami.
 • Dzień Dziecka prośba ❤️
  Kochani Niedługo Dzień Dziecka .Jeżeli ktoś chciałby spełnić marzenia naszych dzieci i nam pomoc to zapraszamy do kontaktu . Jesteśmy RDD I opiekujemy się...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: