rozkręcamy się! Zbieramy na całoroczną rehabilitację Ignasia i Zosi
dodano przez Rodzina Zastępcza Niezawodowa
2021-02-13

Witajcie Kochani. Mamy tę moc czynienia dobra, płynącą z tego, że jest nas coraz więcej. Na naszej grupie fejsbukowej pt. WSPIERAMY IGNASIA!  jest nas już 186 osób! To niesamowite!

Ostatnio pisałam, że jesteśmy rodziną niezawodową i obalam mity o rodzinach zastępczych dorabiających się na dzieciach. To nie jest łatwa praca. To ciężka harówka 24 godziny na dobę. To ciągłe wożenie dzieci z terapii na terapię, do specjalistów, na turnusy (na nie trzeba mieć spory portfel), na zajęcia z WWR, na spotkania z rodzicami biologicznymi. Liczne pobyty w szpitalu. Między tymi zajęciami trzeba jeszcze ugotować, sprzątnąć, pobawić się z dziećmi, wyjść na spacer, czy nadzwyczajniej w świecie sobie razem poleżać na kanapie i pooglądać ciekawy program. Ale wiesz, co jest najważniejsze? - daje ona wielką radość. Poczucie spełnienia i życia z poczuciem sensu, który znalazło się dając cząstkę siebie dzieciakom. Robisz coś dla małego człowieka, który nie jest w stanie o siebie zadbać. To napędza, pomimo braku gratyfikacji finansowej, którą chciałoby się oczywiście mieć, żeby nie musieć np. zbierać na rehabilitację.

Niedawno słuchałąm podkastów w radio pt. Piecza. Polecam ten materiał dla ludzi o mocnych nerwach. Powstały już 3 odcinki. Kto chce posłuchać, udostępniam linki.

1. Piecza pt. Rodzina jest święta. >>>

2. Piecza pt. Dom za wszelką cenę.>>>

3. Piecza pt. Dzieci zamknięte w teczkach.>>>

4. Piecza pt. Wysoki Sądzie >>> nowy odcinek!!!!

Autor audycji Michał Janczura porusza bardzo trudne tematy związane związane z rodzicielstwem zastępczym, z adopcją itp.

A teraz bardziej optymistyczne wieści. Już 14 lutego 2021 jedziemy na pierwszy spośród trzech w tym roku turnusów, na których Zosia z Ignasiem będzie się intensywnie rehabilitować. Te turnusy nie mają nic wspólnego z wypoczynkiem. Choć terapeuci starają się umilać dzieciom czas i starają się zamienić tę ciężką harówkę w zabawę.

Dzięki naszym akcjom na allegro i licytacjom na grupie Ignasia powoli zbliżamy się do 1/4 naszego celu. Dziękujemy!

Nadal bardzo prosimy o wsparcie nas w tych działaniach. Koszt turnusu na jedno dziecko wraz z opiekunem wynosi 5500zł. Z Zosią oczywiście będzie więcej.

Na jeden turnus (mam taką nadzieję) dostaniemy częściowe dofinansowanie z PFRON (na jeden w roku można wnioskować, jeśli są na to środki). Ale w dobie Coronavirusa nie mam tej pewności. 

Aby ułatwić Państwu poruszanie się po naszych akcjach założyliśmy:

 ZRZUTKĘ RAZEM MAMY TĘ MOC>>>>   (to dla osób, które nie mają czasu licytować, ani nie chcą się angażować w wystawianie i licytację przedmiotów na Allegro). Wpłacają i w ten sposób pomagają szybko.

LICYTACJE NA GRUPIE WSPIERAMY IGNASIA!>>>> to dla osób, które mają konto na fb i licytują fanty w komentarzach na naszej Grupie Wspieramy Ignasia! Jest przy tym dużo śmiechu i radości. A najważniejsze, że jest też z tego realna pomoc. Osoby, które mają w domu jakieś nowe nieużywane przedmioty lub w idealnym stanie mogą same wystawić taki fant na naszej grupie. Pomożemy technicznie ;)

RAZEM DLA IGNASIA - Z SERCA DO SERCA. ZBIERAMY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ!>>>> to aukcje na Allegro, zazwyczaj są to nowe, a także w idealnym stanie rzeczy przekazywane nam od osób prywatnych i od firm z przeznaczeniem na rehabilitację Ignasia i Zosi. Tam także można wystawić swój fant samodzielnie konkretnie z panelu naszej zbiórki i przekazać na ten cel np. 100% z całej licytacji. Wtedy całość ze sprzedaży jest przeznaczona na rehabilitację naszych dzieciaków.

Są tam też cegiełki. To dla osób, które chcą pomóc szybko i bez większych starań pomóc.

Bardzo się cieszymy z Państwa obecności. Jest wiele bezimiennych Aniołów, są osoby nam znane i zupełnie nieznane. Dzięki Państwu wierzymy w moc i siłę dobra w ludziach, którzy się jednoczą, by pomagać.

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2019 r. -  72 450 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,35% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2018 r. • 0,3% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2018 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 655 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 139 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 55 458 Liczba rodzin zastępczych  - 36 164 Liczba rodzinnych domów dziecka - 668 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Opis placówek pieczy zastępczej - zobacz - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   Dane statystyczne MPRiPS Informacja Rady Ministrów o realizacji  w roku 2019 ustawy z dn. 9 czerweca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej - pobierz   Dane statystyczne GUS -...
 • RZZ wpis 65 jest dobrze
  W naszej rodzince Pazdysiów dni mijają bardzo szybko. Na szczęście już wszyscy zdrowi. Ostatnie dni słoneczko nas rozpieszcza przez co wszyscy tacy jacyś...
 • Ogromne podziękowania i prośba o pomoc❣❣❣
  Kochani ANIOŁOWIE i Przyjaciele naszej rodziny bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc oraz każdy gest dobroci ❤❤❤ Obecnie opiekujemy się 13 dzieci....
 • Zakupy lizaków ;-)
  Dziś bylismy na zakupach miały być  nie spożywcze ;-) Wiecie zakupy dla mnie to fajna sprawa bo mogę wyjść z domu ;-) ale oczywiście zabraliśmy ze...
 • Nasz dzień - nasze codzienne radości i zachwyty ❤️❤️❤️
  Wstać rano około 6, nawet jak budzik zawiedzie to nasz najmłodszy chłopczyk zawsze chętnie go wyręczy w obudzeniu nas wszystkich :-) Pierwsze co słyszymy to...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: