Serdeczne podziękowania!
dodano przez Katolicki Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży
2019-12-23

Za nami już wspólne jasełka, Wigilia dla Dzieci, ich Rodzin, Przyjaciół i zaproszonych Gości. Niektóre dzieci spędzą kolejne dni w otoczeniu swoich najbliższych, rodzin zaprzyjaźnionych, inne będą świętowały Boże Narodzenie w naszym domu...

W ostatnich dniach grono naszych przyjaciół i darczyńców powiększyło się o kolejne osoby, którym z naszych serc, najgoręcej jak tylko potrafimy, dziękujemy:

Dziękujemy Tym, którzy jako pierwsi odpowiedzieli na nasz apel, zagłębili się w potrzeby dzieci i przy okazji dali nam się poznać- dziękujemy Pani Ani i Panu Przemkowi. Dzięki Wam naprawdę można uwierzyć, że jeszcze będzie pięknie :-)

Dziękujemy za choinkowe pierniki, które wprowadziły nas w Słodki Świat Świąt dzięki piekarni Pana Tomasza Nosek, dziękujemy Panom Kierowcom i Wolontariuszce Pani Dominice, którzy oddali serca dzieciom i wspaniale zastąpili renifery Świętego Mikołaja!  Ogromne podziękowania za akcję dla portalu DomyDziecka.org. Zapach piernika nadal unosi się w naszym domu!

Dziękujemy Pani Joannie ze Studia DANCE#LOVE IT. Wasze prezenty to spełnienie marzeń naszych dziewcząt, które jak wszystkie nastolatki lubią o siebie dbać i pań, które wraz z nimi dbają o cały dom!

Z głębi serca dziękujemy ofiarodawcom z firmy PW Maksimus. Państwa paczka to uśmiechy naszych maluchów (i starszaków również), które zawsze czekają na słodkie święta wypełnione zabawą! Zaś artykuły chemii gospodarczej sprawią, że nasz dom w tym wyjątkowym okresie będzie naprawdę błyszczał. Dziękujemy!

Dziękujemy Panu Mariuszowi z Ełku, Panu Krzysztofowi z Gryfina za ubranka i maskotki, które będę nowymi towarzyszami zabaw naszych dzieci!

Dziękujemy Panu Maciejowi z Elbląga (oraz Jego Rodzinie), którzy oprócz wzruszających życzeń obdarowali nasze dzieci bonem do ulubionego sklepu odzieżowego!

Dziękujemy za gry, puzzle, słodycze i ubranka Wspólnocie Domowego Kościoła z Bydgoszczy. Wywołały niejeden uśmiech na twarzy naszych dzieci. Wszystkich w naszym domu bardzo ucieszył Wasz list!

Za płynące wprost z serca gesty życzliwości, dobre słowa i pomoc adresowaną do mieszkańców naszego Ośrodka, dziękujemy również Darczyńcom, którzy nie zostali wymienieni powyżej. Dobrze jest mieć takich Przyjaciół :-)


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Rodzinka.pl
  Z całego serca chcielibyśmy podziękować WEB-KORKI za możliwość spędzenia tych kilku dni w tak cudownym towarzystwie i tak wielu atrakcji..
 • Prosimy o pomoc w zorganizowaniu imprezy dla 40 dzieci z RDD
    Już w sobotę 15 czerwca od godziny 12:00 do godziny 19:00 w Kaletach organizujemy prywatną imprezę charytatywną...
 • Podziękowanie
  Dzień dobry witam wszystkich dobrych Aniłow, którzy na co dzień nas wspierają.. Pragnę.podziekowac Pani Kasi za lalki Panu Tomaszowi za wozek dla lalek...
 • Pomoc w wyjeździe wakacyjnym
  Kochani Jesteśmy RDD I opiekujemy się 15 dzieci . Chcielibyśmy wyjechać nad jezioro lub morze . Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechciałby nas wesprzeć to...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: