Serdeczne podziękowania!
dodano przez Katolicki Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży
2019-12-23

Za nami już wspólne jasełka, Wigilia dla Dzieci, ich Rodzin, Przyjaciół i zaproszonych Gości. Niektóre dzieci spędzą kolejne dni w otoczeniu swoich najbliższych, rodzin zaprzyjaźnionych, inne będą świętowały Boże Narodzenie w naszym domu...

W ostatnich dniach grono naszych przyjaciół i darczyńców powiększyło się o kolejne osoby, którym z naszych serc, najgoręcej jak tylko potrafimy, dziękujemy:

Dziękujemy Tym, którzy jako pierwsi odpowiedzieli na nasz apel, zagłębili się w potrzeby dzieci i przy okazji dali nam się poznać- dziękujemy Pani Ani i Panu Przemkowi. Dzięki Wam naprawdę można uwierzyć, że jeszcze będzie pięknie :-)

Dziękujemy za choinkowe pierniki, które wprowadziły nas w Słodki Świat Świąt dzięki piekarni Pana Tomasza Nosek, dziękujemy Panom Kierowcom i Wolontariuszce Pani Dominice, którzy oddali serca dzieciom i wspaniale zastąpili renifery Świętego Mikołaja!  Ogromne podziękowania za akcję dla portalu DomyDziecka.org. Zapach piernika nadal unosi się w naszym domu!

Dziękujemy Pani Joannie ze Studia DANCE#LOVE IT. Wasze prezenty to spełnienie marzeń naszych dziewcząt, które jak wszystkie nastolatki lubią o siebie dbać i pań, które wraz z nimi dbają o cały dom!

Z głębi serca dziękujemy ofiarodawcom z firmy PW Maksimus. Państwa paczka to uśmiechy naszych maluchów (i starszaków również), które zawsze czekają na słodkie święta wypełnione zabawą! Zaś artykuły chemii gospodarczej sprawią, że nasz dom w tym wyjątkowym okresie będzie naprawdę błyszczał. Dziękujemy!

Dziękujemy Panu Mariuszowi z Ełku, Panu Krzysztofowi z Gryfina za ubranka i maskotki, które będę nowymi towarzyszami zabaw naszych dzieci!

Dziękujemy Panu Maciejowi z Elbląga (oraz Jego Rodzinie), którzy oprócz wzruszających życzeń obdarowali nasze dzieci bonem do ulubionego sklepu odzieżowego!

Dziękujemy za gry, puzzle, słodycze i ubranka Wspólnocie Domowego Kościoła z Bydgoszczy. Wywołały niejeden uśmiech na twarzy naszych dzieci. Wszystkich w naszym domu bardzo ucieszył Wasz list!

Za płynące wprost z serca gesty życzliwości, dobre słowa i pomoc adresowaną do mieszkańców naszego Ośrodka, dziękujemy również Darczyńcom, którzy nie zostali wymienieni powyżej. Dobrze jest mieć takich Przyjaciół :-)


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2020 r. -  71 515 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 3,76% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r. • 0,05% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 029 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 193 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  2   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 55 486 Liczba rodzin zastępczych  - 35 855 Liczba rodzinnych domów dziecka - 685   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 55 486 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 16 029 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1205 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1193 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
  • To nie sen ❤
    Niedawno ortopeda i wiotkość wiązadłowo stawowa... 18.10 Promyczek u okulisty i optyka. Dziś poniedziałek 25.10...a w naszej rodzinie pojawi się kolejna...
  • Nasza rodzinka ❤❤
    Kochani❤❤❤ Bardzo dziękujemy wszystkim Aniołom którzy o nas pamiętają i nas wspomagają. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni nawet za najdrobniejsza pomoc....
  • Legowiska dla jeży
    W naszym małym ogródku zrobiliśmy dwa domki dla jeży i zostawiliśmy tam sporo liści i podrzucilismy jeszcze trochę karmy wysokobiałkowej,dzieciaki wszystko...Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: