Spotkania z ciekawymi ludźmi
dodano przez Dom Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji "Dom w Łodzi"
2013-09-23

Fundacja „Dom w Łodzi” organizuje cykl spotkań z ciekawymi ludźmi dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Program, mimo że ma na celu zapobieganie alkoholizmowi, przyjął bardzo interesującą formę. Młodzież trzy razy w miesiącu spotyka się z osobą, która przedstawia swoją pasję lub styl życia. Każdorazowo uczestnicy są zapraszani do jednego z trzech miejsc w łódzkim Śródmieściu: dwóch restauracji lub siedziby Fundacji.

W najbliższy poniedziałek (23 września o godz. 17) zorganizowano spotkanie z Zespołem Usta. Będzie można dowiedzieć się jak grupa rozpoczynała swoją przygodę z muzyką, posłuchać kilku piosenek w wersji akustycznej, a także wziąć udział w konkursie, czy przekąsić coś smacznego. Interesujące jest również miejsce. Właścicielka restauracji, pani Liliana Filipiak, bierze udział w programie „Top Chef” i ma wiele serca dla młodzieży. Jeśli ktoś polubi to miejsce, będzie mógł się w nim spotykać z uczestnikami projektu.

Fundacja „Dom w Łodzi” ma w planach jeszcze kilka spotkań z tej serii. Będą to m.in. wizyty: grupy motocyklowej, wizażystki i fotografa, podróżnika, znanych zespołów muzycznych, oraz warsztaty kulinarne. Spotkania są całkowicie bezpłatne dla młodzieży. Szczegółowe informacje można uzyskać na www.facebook.com/projektciekawiludzie oraz pod numerem telefonu: 508 188 060.


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: grudzień 2015   Liczba dzieci przebywających w placówekach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 19517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 054   Liczba rodzin zastępczych  - 38 847   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych  - 56 986   - - - - - - - - - - - -...
  • Prośba o telewizor laptop do pok pełnoletnich wychowanków gr 2 792051132

  • Prośba o wsparcie finansowe
    Jestesmy RDD.Opiekujemy się 10 dzieci w wieku 2-19 lat.Mamy zepsuty piec do co i potrzebny jest nam nowy.Nowy piec chcemy kupic na pelet lub ekogroszek.Koszt pieca...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: