Świąteczne prezenty dla dzieci
dodano przez Dzieci z Obwodu Winnickiego z Ukrainy
2023-12-21

aktualizacja
25.12.2023 17:00


Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim darczyńcą, którzy przyczynili się do sprawienia dzieciom radości, spełniając ich marzenia.

 
Dzieci przytulały się do miękkich zabawek, rozkoszując się słodyczami i dzieląc się nimi między sobą. Kartki z życzeniami z dumą wystawiały na nocnych stolikach. Dla naszych podopiecznych, dzieci-sierot, jest to wyraz troski, szacunku i miłości. Najważniejsze jest, że chcą być potrzebne, niepokinione i otoczone ciepłem i miłością.....
 
Czytaj więcej ....

https://www.domydziecka.org/news2/swiateczne_prezenty_dla_dzieci_- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
aktualizacja
21.12.2023 14:30


 

W magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia serce naszej placówki napawa ciepłem i radością dzięki Wam, którzy postanowiliście być gwiazdorami naszych podopiecznych. Wasza hojność i dobroć sprawiły, że wszystkie listy marzeń dzieci zostały wzięte do spełnienia, a ich serca wypełniła nieopisana radość.
 
Jednakże, jeśli ktoś z Was pragnie podzielić się jeszcze większą magią świąt i uczynić je niezapomnianymi dla każdego malucha, serdecznie zachęcamy do rozważenia wsparcia w formie słodyczy, pierników oraz innych smakołyków, ciasteczek świątecznych naprzykład w kształcie gwiazdek, choinek czy reniferów, które dodadzą uroku świątecznej atmosferze abo czekoladowych pralin i bombek, owoców suszonych w czekoladzie które mogą zagościć na naszym świątecznym stole. (Chociaż mądrość podpowiada nam, że nadmiar słodyczy dla dzieci nie jest wskazany, raz do roku możemy zanurzyć się w magię słodkich uczuć, rozpalając serca maluchów jak gwiazda na niebie). Pamiętajmy, że dla dzieci to nie tylko chwila radości z otrzymanego prezentu, ale także magia wspólnego posiłku, dzielenia się smakami i budowania wyjątkowych wspomnień.
 
Wasza życzliwość sprawia, że te Święta stają się nie tylko czasem prezentów, ale również okazją do doświadczenia prawdziwej troski i miłości bliźniego. Dziękujemy Wam z głębi serca za każdy uśmiech, każdy gest dobroci, który sprawia, że te wyjątkowe chwile stają się jeszcze bardziej magiczne.
 
Jeśli zechcesz nas obdarować smakołykami, uprzejmie prosimy, poinformuj nas o tym poprzez wiadomość SMS. To niewątpliwie ułatwi nam zakończenie prośby na naszej stronie internetowej, gdy już będziemy mieli pewność, że już mamy magicznych dostawców i słodkości są już w drodze, co z kolei pozwoli uniknąć wysyłania podarunków w nadmiarze i zwolni miejsce w aktualnościach na prośby dla innych placówek
 
Z wyrazami szacunku i wdzięczności,
Opiekunowi dzieci z domów dziecka z Ukrainy z obwodu Winnickiego

p.s.

Dodatkowo, chcielibyśmy serdecznie zachęcić do przejrzenia również innych potrzeb, listów i zapotrzebowań dostępnych na stronie www.domydziecka.org od innych placówek. Nasza placówka już otrzymała wsparcie, za co serdecznie dziekujemy, lecz wiemy, że wiele innych miejsc potrzebuje pomocy. Razem możemy uczynić te Święta wyjątkowymi dla jak największej liczby dzieci.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Wraz z przyjściem zimy, nasze otoczenie przemienia się w baśniowy świat śniegu i mrozu. Wszędzie dookoła biel, domy okryte jak białe koce śnieżne, gałęzie drzew ukryte pod białymi sukienkami. Nadchodzi czas saneczek, nart, a przede wszystkim - czas uśmiechów dzieci.
 
Święta Bożego Narodzenia to dla najmłodszych czas największej radości. Ich pierwszym gościem jest oczywiście Święty Mikołaj. Dzieci skrupulatnie przygotowują się do jego przyjścia, wierzą w magiczną chwilę i z pasją spisują listy z życzeniami. Zdając sobie sprawę ze swoich błędów i przewinień, maluchy starają się naprawić swoje zachowanie przed Świętym Mikołajem, obiecując mu w listach, że będą grzeczne i posłuszne. Bo przecież dzieciństwo to czas, gdy uczymy się życiowych lekcji i kształtujemy swoją tożsamość.

 
Dzieci są nie tylko odbiciem nas samych, ale też kontynuacją życia i świata. To zadanie każdego dorosłego, aby przygotować je do dorosłego życia, budować ich charaktery i pielęgnować ich rozwój. Starajmy się więc, by ich dzieciństwo było pełne pięknych chwil. Niech naszym celem będzie nie tylko chronić ich wiarę w dobro, ale również pielęgnować wspólną wiarę w cuda i dobre serca ludzi.

 
Święty Mikołaj i Nowy Rok to nie tylko dni magiczne, to także czas, kiedy spełniamy marzenia dzieci. Dając im prezenty swiąteczne prezenty, rozpalamy w ich oczach iskrę radości, cieszymy się ich szczęśliwymi uśmiechami i razem z nimi zanurzamy się w świątecznych cudach.

 
Szczęście dzieci-sierot to przede wszystkim zdrowie i radość. Bez rodziców, te maluchy pozbawione są doświadczenia ciepła rodzinnej atmosfery oraz radości związanej z przynależnością do własnej rodziny. Dlatego istotne jest, abyśmy sięgnęli po pomocną dłoń, stanowiąc prawdziwe wyraz miłosierdzia dla dzieci-sierot. Naszym celem jest sprawienie, że ich dzieciństwo stanie się pełne troski, miłości i nadziei. Pomagajmy tym dzieciom, otwierając przed nimi drzwi do lepszego, bardziej kolorowego jutra.
 


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Uwaga 

W związku z naszym pragnieniem, aby każde dziecko otrzymało unikatowy prezent i że żadne z nich nie otrzymało dwóch identycznych upominków, prosimy o potwierdzenie chęci przygotowania świątecznej paczki dla dziecka.
 
1. Wybierz listę/listy dzieci, dla których chcesz przygotować paczkę.
 
2. Wyślij SMS pod numer: 576 285 612, podając numer listu, dla którego chcesz przygotować paczkę (dezaktywujemy możliwość wyboru listy na stronie).
 
3. Przygotuj prezent (jeżeli masz dodatkowe pytanie zadaj go nam smsowo lub telefonicznie pod wyżej podanym numerem. )

4. Przygotowując dar, czyn to z troską, jak gdybyś urządzał magiczną niespodziankę dla swoich drogich maluchów. Otwórz swoje serce na możliwość zmiany, dodaj od siebie coś wyjątkowego, dobierając starannie elementy z uwzględnieniem wieku malucha oraz tego, co dziecko namalowało w liście (jeżeli chcesz dodatkowych informacji o dziecku, zapytaj smsowo lub zadzwoń do nas). W twoich rękach tkwi rola gwiazdora, który dostarcza radość i uśmiech. Najważniejsze jest, abyś zatroszczył się o szczęście dziecka. Weź pod uwagę napisanie listu, który dołączysz do prezentu, pełnego serdecznych słów wyrażających twoje uczucia. Dodatkowo, podaj adres zwrotny, aby maluch mógł podziękować ci osobiście za tę wyjątkową niespodziankę.
 
5. Umieść przygotowany prezent w tymczasowe opakowanie, aby nie uszkodzić ozdobnego opakowania.
 
6. Podpisz prezent i paczkę numerem listu, abyśmy wiedzieli, dla którego dziecka jest przeznaczony.
 
7. Wyślij prezent do 21 grudnia 2023 na adres:
 
Imię dziecka – numer listu
Dzieci z Obwodu Winnickiego Ukraina
Podgórska 83/Pensjonat Dolny
34-331 Pewel Ślemieńska

8. Proszę potwierdź SMS-em, że wysłałeś przesyłkę. Podaj nam również numer listu przewozowego oraz informację, którym kurierem została nadana.

9. Z uwagi na nieprzyjemne doświadczenia związane z poprzednimi sytuacjami, pragniemy poinformować, że przed umieszczeniem prezentów pod choinką dokładnie sprawdzimy ich zawartość. Dlatego prosimy, abyś nie zaklejał prezentów, lub jeśli już to konieczne, zrób to delikatnie. Zapewniamy, że po dokonaniu kontroli z powrotem starannie zamkniemy je w piękne opakowania ozdobne. Wierzymy, że ten drobny środek ostrożności pomoże nam wszystkim cieszyć się magicznym duchem świąt bez nieprzyjemnych niespodzianek.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 
 
 
1. Mykola, 9 lat - (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: LEGO dom, LEGO samochód, lampka nocna, słodycze, kosz do koszykówki

Dzieci sieroty z Ukrainy - Mykola, 9 lat
 
 
2.Artur, 14 lat - (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: LEGO samochód, okulary na śnieg

Dzieci sieroty z Ukrainy - Artur, 14 lat
 

3. Ivan, 12 lat (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: perfumy, LEGO, etui na telefon SAMSUNG A12

Dzieci sieroty z Ukrainy - Ivan, 12 lat
 
 
4. Uliia, 13 lat (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: duży miękki miś, malowanie po numerach

Dzieci sieroty z Ukrainy - Uliia, 13 lat
 
 
5. Oleksandr, 13 lat (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: etui na telefon REDMI 9A, duży miękki miś

Dzieci sieroty z Ukrainy - Oleksandr, 13 lat
 
 
6. Maryna, 12 lat - (prezent w prztgotowaniu)
Chce na swięta: BEYBLADE, TETRIS, słodycze, pistolet na pulki

Dzieci sieroty z Ukrainy - Maryna, 12 lat
 
 
7. Tetiana, 11 lat - (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: LEGO smok, słodycze, BEYBLADE

Dzieci sieroty z Ukrainy - Tetiana, 11 lat
 
 
8. Yelyzaveta, 13 lat - (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: LeGO minecraft, pistolet na puli

Dzieci sieroty z Ukrainy - Yelyzaveta, 13 lat
 
 
 
9. Kristina, 14 lat - (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: miękki pies i miękki wilk

Dzieci sieroty z Ukrainy - Kristina, 14 lat
 
 
10. Maksym L. 10 lat (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: duży miękki miś, LEGO minecraft, pistolet na puli

Dzieci sieroty z Ukrainy - Maksym L. 10 lat
 
 
11. Artem Vas, 13 lat - (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: BEYBLADE, kolorowanka, kolorowe ołówki, LEGO dinosaur, duży miękki miś

Dzieci sieroty z Ukrainy - Artem Vas, 13 lat
 
 
 
12. Maksym F. 12 lat (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: LEGO

Dzieci sieroty z Ukrainy - Maksym F. 12 lat
 
 
13. Vladyslav, 15 lat (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: LEGO

Dzieci sieroty z Ukrainy - Vladyslav, 15 lat
 
 
14. Artem Vol., 13 lat (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta:BEYBLADE, duży miękki miś

Dzieci sieroty z Ukrainy - Artem Vol., 13 lat
 
 
15. Dmytro, 5 lat (prezent w prztgotowaniu)
Chce na święta: dress sportowy na wzrost 122-128 cm, plecak, portfel z rysunkiem z bajki
 
Dzieci sieroty z Ukrainy - Dmytro, 5 lat
 
 
W tym magicznym okresie nie zapominajmy, że najpiękniejszym prezentem, jaki możemy dać dzieciom, jest nasza miłość i wsparcie. Niech te święta będą czasem dzielenia się radością z najmłodszymi i pielęgnowania wspólnych wartości. 
 
Dziekujemy :) 
 
 
 
#DzieciZUkrainy #WspólnieMożemyWiele #ZimaBaśniowyŚwiat #ŚwiętaBożegoNarodzenia #MagiaŚwiąt #ŚwiętyMikołaj #ListyZŻyczeniami #DzieciństwoToCzasUśmiechów #CudaŚwiąt #SpełnianieMarzeń #MiłosierdzieDlaDzieciSierot #PomocDzieciom
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Sfinansowanie aparatu ortodontycznego oraz kosztów leczenia
  Zwracam się z prośbą o sfinansowanie dla dwóch dziewczynek aparatu ortodontycznego oraz kosztó związanych z przebiegiem leczenia. Z uwagi na fakt,...
 • Organizacja wyjazdu wakacyjnego dla podopiecznych "Korczakowki"
  Zwracam się w imieniu swoim, jak i podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej "Korczakówka" w Ostrołęce o pomoc finasową związaną z...
 • 1,5 %
  Pomóż nam rehabilitować dzieci.  KRS 0000199423 Cel szczegółowy: RZZS SKONECZKA
 • Ogromne podziękowania
  Kochane, fantastyczne Anioły Z całego serca dziękujemy, za ogromną pomoc w pokonaniu trudów dnia codziennego. To tak wiele dla nas znaczy, a...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: