Świąteczne Tradycje
dodano przez Dzieci z Obwodu Winnickiego z Ukrainy
2023-12-20

Dwoje naszych wychowanków to dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jak wcześniej wspominaliśmy, uczęszczają do specjalnej szkoły. Cieszymy się ogromnie i jesteśmy szczęśliwi, że nasze podopieczne mają możliwość korzystania z tej wyjątkowej placówki.
 
Nauczyciele, z którymi maja styczność, to prawdziwi profesjonaliści. Każdy dzień spędzony w szkole to dla nich fascynujące odkrywanie nowych kształtów i możliwości dla dzieci. To nie tylko miejsce nauki, ale przede wszystkim przestrzeń, w której kształtuje się szacunek dla tradycji. Doskonałym tego przykładem jest organizacja wigilijnej kolacji.

Dzieci sieroty z Ukrainy


W przedświątecznym czasie każde dziecko przynosiło do szkoły jedno danie związane z tradycją wigilijną. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których zdobywały wiedzę na temat zwyczajów wigilijnych i głównych potraw świątecznych. W rezultacie udało się stworzyć niezwykłą atmosferę przy tradycyjnie udekorowanym stole pełnym wigilijnych smakołyków.

Dzieci sieroty z Ukrainy

Przysłowie mówi, że bez przeszłości nie ma przyszłości, a wydarzenia takie jak te są doskonałym potwierdzeniem tej mądrości. Jesteśmy głęboko wdzięczni całemu zespołowi szkoły za te wyjątkowe chwile, które nie tylko kształcą, ale przede wszystkim tworzą więź i piękne wspomnienia dla naszych podopiecznych.


#DzieciZUkrainy  #ŚwiąteczneTradycje  #Kutia


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ Wspólna podróż i rozważania Promyczka
  Wtorek..mamy do pokonania ok.500km. Podróż to dobry czas na bycie tylko z jednym Dzieckiem, to dobry czas na rozmowy, na wspominajki...Moim towarzyszem podróży...
 • Pilnie buty
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc
 • Pilnie
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc
 • Pilnie
  Pilnie potrzebujemy butów dla dziewczyn 32-33 i 25 oraz dla chłopców, 33 i 26 będziemy bardzo wdzięczni za pomoc

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: