Tydzień sportu
dodano przez Dzieci z Obwodu Winnickiego z Ukrainy
2022-10-02

Tydzień był tak ciekawy, że żałowali że dobiega on końca. Każdego dnia otrzymywaliśmy wiele wrażeń. Każdy nasz dzień był inny. Teraz nie spędzamy czas tylko w ścianach domu i na terenie ośrodka, ale mieliśmy wiele ciekawych zajęć. Dzięki Caritas i DomyDziecka.org mamy możliwość robienia rzeczy, które lubimy.

W tym tygodniu nasz grupa odwiedziła ściankę wspinaczkową, gdzie z pomocą trenerów dzieci wspinały się na szczyty o różnym stopniu trudności.

 Dzieci z ukraińskich domów dziecka, sieroty i dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej - Bielsko Biała

Emocje były wysokie, każdy chciał przede wszystkim sobie udowodnić, że każdy szczyt można pokonać. Tak się i stało. Po zajęciach dzieci delektowali się słodyczami i napojami. Inna grupa dzieci spędziła kilka godzin na uprawianiu sportu. Również z pomocą trenera, rywalizowali w grze w koszykówkę i piłkę nożną, trenowali na trenażerach sportowych i strzelali z łuku.

 Dzieci z ukraińskich domów dziecka, sieroty i dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej - Bielsko Biała

A wszystko skończyło się smakołykami i napojami.

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Nauczyciela który tradycyjnie świętowany jest na Ukrainie w pierwszą niedzielę października. My też przyłączyliśmy się do tej uroczystości.

 Dzieci z ukraińskich domów dziecka, sieroty i dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej - Bielsko Biała

Udekorowaliśmy pokoje pozdrowieniami, przygotowaliśmy video i gratulowaliśmy naszym nauczycielom na Ukrainie. Cieszymy się każdego dnia i dziękujemy wszystkim, którzy robią nasze życie szczęśliwe.


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • PODZIĘKOWANIE niezawodowa rodzina zastępcza
  Dzień dobry serdeczne podziękowania dla Pani Kaśi za buty . Ewa Dziekanowska
 • PODZIĘKOWANIE niezawodowa rodzina zastępcza
  Dziękujemy dla Pani Ewy za worek na duty bardzo się przydał i za ubranka .Ewa Dziekanowska
 • Spełnij marzenia Dzieci Sodusiowej
  Witam, wkrótce Dzień Dziecka jeśli możesz spełnij marzenia moich dzieci Dzieci Sodusiowej a mam ich 10tkę. Niektóre marzenia są...
 • Dziękujemy
  Bardzo dziękujemy za wsparcie pni Małgorzacie, tym bardziej że zabieramy część dzieci nad morze na długi weekend, a za jakiś czas druga część. Bo...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: