WESOŁYCH ŚWIĄT
dodano przez Powiatowa Placówka Opiekuńczo-wychowawcza w Czerwionce-Leszczynach
2013-12-23

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy w naszym życiu gości magia. Atmosfera tych świąt jednoczy ludzi duchem i sercem. Niezwykłe chwile przeżywamy z najbliższymi, przełamujemy się opłatkiem, składamy życzenia. Wspólne kolędowanie budzi w ludziach najcieplejsze uczucia oraz głębokie i radosne przeżycia. 

17 grudnia 2013 r. w Domu Parafialnym w Czuchowie  odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Oprócz wychowanków i pracowników naszej placówki swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz proboszcz Michał Matejczyk oraz przedstawiciele władz powiatowych  -  wicestarosta Powiatu Rybnickiego - Pani Aleksandra Chudzik oraz gminnych -  burmistrz - Pan Wiesław Janiszewski,  zastępca burmistrza -  Pan Andrzej Raudner, dyrektorzy  instytucji współpracujących z placówką, a także osoby i rodziny zaprzyjaźnione, które każdego dnia chętnie spieszą z pomocą wychowankom naszej placówki. 

Spotkanie rozpoczął od uroczystego powitania gości dyrektor placówki - Pan Piotr Blot. Naszą uroczystość ubogacili dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Joanny Rzymanek swoim występem podopieczni  Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej działającego przy Zespole Szkół nr 3 w Czerwionce - Leszczynach pod przewodnictwem Pani Anny Jędrzejak. Tym sposobem wprowadzono nas w klimat świątecznego kolędowania. 

Gdy wszystkich ogarnęła magia świąt, nasi wychowankowie zaprezentowali swoje ukryte talenty w przygotowanym pod opieką wychowawców przedstawieniu jasełkowym "Od Adama do Jezusa". Zaprezentowali nam kuszenie Adama i Ewy przez węża, które dało początek ludzkiej tułaczce, aż do czasu narodzenia Jezusa – nowej szansy dla człowieka. Wszystkich urzekł najmłodszy aktor w roli Adama, wcielający się następnie w owieczkę towarzyszącą pastuszkom w drodze do nowonarodzonego Jezusa.  
Po chwili zadumy nad cudem w betlejemskiej szopce do wspólnego kolędowania przy dźwiękach akordeonu  zachęciła wszystkich Pani Stefania Szyp.  

W atmosferze zadumy i radości, wspomnień i wzruszeń przełamaliśmy się opłatkiem składając sobie serdeczne życzenia  
W imieniu przybyłych gości życzenia złożył ksiądz proboszcz Michał Matejczyk. 

Zasiadając do wspólnego stołu mieliśmy okazję do wspomnień, marzeń oraz snucia planów na najbliższy czas. Wszyscy oddali się radosnej atmosferze. 
Po wspólnym kolędowaniu nadszedł czas najbardziej oczekiwany przez najmłodszych. W odpowiedzi na listy do Świętego Mikołaja, pod choinką znalazły się prezenty wymarzone i wyśnione przez naszych podopiecznych. Były profesjonalne „korki" z wyszytym imieniem, rybka w akwarium (może spełni jeszcze jakieś życzenie), piłka, lalka Barbie, wymarzona książka na zimowe wieczory, modne spodnie i inne prezenty, o które dzieci prosiły w listach. Marzenia pomogli spełnić pracownicy firmy CHANGE 

z Warszawy, którzy dowiedzieli się o nas z portalu www.domydziecka.org. Ale nie tylko dzieci zostały obdarowane, dorośli również – prezentem dla nich była radość na twarzach naszych podopiecznych, nieskrywane emocje i wyraz sympatii wobec najbliższych. 

Dzisiaj jużtylko czekamy na pierwszą gwiazdkę i nowy rok, dziękując wszystkim ludziom dobrego serca za światło, którym dzielą się z nami na co dzień umacniając w wierze, że w nie jesteśmy i nigdy nie zostaniemy sami. WESOŁYCH ŚWIĄT - dla Was wszystkich, którzy o nas pamiętają życzy dyrektor , pracownicy oraz wychowankowie Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej  w Czerwionce-Leszczynach.     

A.J. 

                                                                                                                            

 

 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: grudzień 2015   Liczba dzieci przebywających w placówekach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 19517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 054   Liczba rodzin zastępczych  - 38 847   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych  - 56 986   - - - - - - - - - - - -...
  • Prośba o telewizor laptop do pok pełnoletnich wychowanków gr 2 792051132

  • Prośba o wsparcie finansowe
    Jestesmy RDD.Opiekujemy się 10 dzieci w wieku 2-19 lat.Mamy zepsuty piec do co i potrzebny jest nam nowy.Nowy piec chcemy kupic na pelet lub ekogroszek.Koszt pieca...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: