Wróciliśmy z Tratwy-jedziemy na masaże dr Masgutowej do Warszawy
dodano przez Rodzina Zastępcza Zawodowa
2021-09-16

Witamy serdecznie naszą Portalową Rodzinę !
 
Wróciliśmy na początku września z Turnusu Rehabilitacyjnego w Ośrodku Tratwa Steklinku. Było bardzo bardzo pracowicie. Zośka z Ignacym pilnie ćwiczyli. Wstawali wcześnie, bo niektóre zajęcia zaczynaliśmy już o 7.30. Czasem były łzy, a czasem śmiech. Ciocie i wujkowie rehabililitanci bardzo się starali, by te ćwiczenia nie spowodowały traumy i niechęci u dzieciaków. Znają już nasze dzieci, bo ćwiczymy pod okiem tych terapeutów już od 2 lat kilka razy do roku. 
 
A już w niedzielę wyruszam z dziećmi do Warszawy na drugi spośród 4 zjazdów na masaż głęboki metodą dr Swietłany Masgutowej. Nasze dzieci bardzo dobrze zareagowały na tę formę terapii. Rozłożyliśmy masaże na 4 porcje, gdyż maluchy nie dałyby rady przez 5 godzin dziennie przez 5 dni wyleżeć. Dlatego mamy aż 4 zjazdy w odstępach co ok. 3 mce na 5 dni po 2,5 godziny na każde dziecko. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym kosztem noclegów, dojazdu i wyżywienia, które muszę ogarnąć. A do Warszawy mamy ok. 400km ;)
 
Są niesamowite postępy. Zarówno u Ignasia, jak i u Zosi. Chwali nas pani dr Neurolog, chwalą nas rehabilitanci. Mówią, że widać miłość, pracę, czas i....pieniądze włożone w dzieciaki. Te pieniądze, to wielka zasługa całej naszej społeczności, która pomaga nam w osiągnięciu milowych kroków w rehabilitacji. Tyle razy już dziękowałam, ale to właśnie dzięki dobrym sercom ludzi, nasze dzieci tak bardzo odbiły się od dna i robią postępy.
 
Jestem wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nam pomagają dozgonnie wdzięczna. I wierzcie, że kiedy to piszę, to mam oczy pełne łez wzruszenia. 
 
Mam uruchomioną całą sieć możliwości wspierania w rehabilitacji naszych dzieci:
 
1. Akcja charytatywna na allegro 
 

RAZEM DLA IGNASIA - Z SERCA DO SERCA! ZBIERAMY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ

 

 (można samemu tam wystawiać i w ten sposób pomagać). Jest już sporo osób z całej Polski, któe wystawiają swoje przedmioty i część ze sprzedaży przeznaczają na rehabilitację Ignasia i Zośki.
 
2. Jest grupa na fb, która licytuje w komentarzach przedmioty, tam idzie nam dość cienko. To dlatego, że sama wszystko ogarniam i niestety nie mam czasu na siedzenie ciągle w internecie. A nie mam pomocy wolontariuszy, którzy chcieliby się tymi aukcjami, wystawianiem, pilnowaniem wpłat, etc. i szukaniem sponsorów zająć.

WSPIERAMY IGNASIA! na FB

 

3. Jest Zrzutka, która już się niedługo kończy. Na zrzutce jest już zebrana kwota, z której będziemy w stanie pokryć koszta rehabilitacji w Ośrodku Neuron w Małym Gacnie, gdzie dzieci mają intensywne ćwiczenia przez 2 tygodnie w połowie października 2021.

Razem mamy tę moc! Zbieramy dla Ignasia i Zosi na całoroczną rehabilitację w 2021 roku.

 
 
4. Jest pomoc od wspaniałej Fundacji EY, z którą nawiązaliśmy kontakt, która zapewniła nas, że będzie nam pomagać raz na jakiś czas i wspierać nasze wysiłki w organizowaniu funduszy na rehabilitację.
 
I mam całą rzeszę Dobrych Aniołów, które są z nami na tym Portalu i nam pomagają! 
 
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2020 r. -  71 515 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 3,76% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r. • 0,05% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 029 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 193 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  2   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 55 486 Liczba rodzin zastępczych  - 35 855 Liczba rodzinnych domów dziecka - 685   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 55 486 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 16 029 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1205 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1193 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • Kilka spraw naszej rodziny❤❤❤
  Kochani❤❤❤ Bardzo dziękujemy wszystkim Aniołom którzy o nas pamiętają i nas wspomagają. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni nawet za najdrobniejsza pomoc....
 • ❤️ Rodzinka
  Ale to już było .... ❤Od dziś w komplecie czyli 2 +10 ❤Życie znowu nabrało tempa i kolorytu... Spacery...spacery..spacery... Miało być miło ale...
 • RDD Sokołów Podlaski :) dobro się dzieje ...
  ruszyła szkoła dwoje dzieci w 5 klasie , jedno w 2 klasie i jedno w 7 :) oraz 4 dzieci w jednym przedszkolu , zaczeliśmy zajęcia z logopedii z maluchami i...
 • ❤"Nikt mnie nie kocha"
  Poniedziałek...to nie był dobry dzień dla jednego z Promyczków. Dla niego życie wstrzymało oddech i ponownie świat się zatrzymał...walczył sam ze sobą,...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: