Wróciliśmy z Tratwy-jedziemy na masaże dr Masgutowej do Warszawy
dodano przez Rodzina Zastępcza Zawodowa
2021-09-29

Witamy serdecznie naszą Portalową Rodzinę !
 
Wróciliśmy na początku września z Turnusu Rehabilitacyjnego w Ośrodku Tratwa Steklinku. Było bardzo bardzo pracowicie. Zośka z Ignacym pilnie ćwiczyli. Wstawali wcześnie, bo niektóre zajęcia zaczynaliśmy już o 7.30. Czasem były łzy, a czasem śmiech. Ciocie i wujkowie rehabililitanci bardzo się starali, by te ćwiczenia nie spowodowały traumy i niechęci u dzieciaków. Znają już nasze dzieci, bo ćwiczymy pod okiem tych terapeutów już od 2 lat kilka razy do roku. 
 
A już w niedzielę wyruszam z dziećmi do Warszawy na drugi spośród 4 zjazdów na masaż głęboki metodą dr Swietłany Masgutowej. Nasze dzieci bardzo dobrze zareagowały na tę formę terapii. Rozłożyliśmy masaże na 4 porcje, gdyż maluchy nie dałyby rady przez 5 godzin dziennie przez 5 dni wyleżeć. Dlatego mamy aż 4 zjazdy w odstępach co ok. 3 mce na 5 dni po 2,5 godziny na każde dziecko. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym kosztem noclegów, dojazdu i wyżywienia, które muszę ogarnąć. A do Warszawy mamy ok. 400km ;)
 
Są niesamowite postępy. Zarówno u Ignasia, jak i u Zosi. Chwali nas pani dr Neurolog, chwalą nas rehabilitanci. Mówią, że widać miłość, pracę, czas i....pieniądze włożone w dzieciaki. Te pieniądze, to wielka zasługa całej naszej społeczności, która pomaga nam w osiągnięciu milowych kroków w rehabilitacji. Tyle razy już dziękowałam, ale to właśnie dzięki dobrym sercom ludzi, nasze dzieci tak bardzo odbiły się od dna i robią postępy.
 
Jestem wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nam pomagają dozgonnie wdzięczna. I wierzcie, że kiedy to piszę, to mam oczy pełne łez wzruszenia. 
 
Mam uruchomioną całą sieć możliwości wspierania w rehabilitacji naszych dzieci:
 
1. Akcja charytatywna na allegro 
 

RAZEM DLA IGNASIA - Z SERCA DO SERCA! ZBIERAMY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ

 

 (można samemu tam wystawiać i w ten sposób pomagać). Jest już sporo osób z całej Polski, któe wystawiają swoje przedmioty i część ze sprzedaży przeznaczają na rehabilitację Ignasia i Zośki.
 
2. Jest grupa na fb, która licytuje w komentarzach przedmioty, tam idzie nam dość cienko. To dlatego, że sama wszystko ogarniam i niestety nie mam czasu na siedzenie ciągle w internecie. A nie mam pomocy wolontariuszy, którzy chcieliby się tymi aukcjami, wystawianiem, pilnowaniem wpłat, etc. i szukaniem sponsorów zająć.

WSPIERAMY IGNASIA! na FB

 

3. Jest Zrzutka, która już się niedługo kończy. Na zrzutce jest już zebrana kwota, z której będziemy w stanie pokryć koszta rehabilitacji w Ośrodku Neuron w Małym Gacnie, gdzie dzieci mają intensywne ćwiczenia przez 2 tygodnie w połowie października 2021.

Razem mamy tę moc! Zbieramy dla Ignasia i Zosi na całoroczną rehabilitację w 2021 roku.

 
 
4. Jest pomoc od wspaniałej Fundacji EY, z którą nawiązaliśmy kontakt, która zapewniła nas, że będzie nam pomagać raz na jakiś czas i wspierać nasze wysiłki w organizowaniu funduszy na rehabilitację.
 
I mam całą rzeszę Dobrych Aniołów, które są z nami na tym Portalu i nam pomagają! 
 
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2021 r. -  72 288 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,61% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r. • 1,56% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 15 931 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 260 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 357 Liczba rodzin zastępczych  - 35 915 Liczba rodzinnych domów dziecka - 724   Dane statystyczne rok 2021 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2021 r.) – 56 357 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2021 r.) – 15 931 Pod koniec 2021 r. funkcjonowało 1273 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1260 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • ❤️ 13 Dzieci w tym 7 z orzeczeniem o niepełnosprawności
  KRS: 0000270261 DOPISEK: Przystań Tęczowe Promyki 10313 Bardzo prosimy o 1,5% podatku,który przybliży nas do realizacji marzeń, pomoże w rehabilitacji i...
 • ❤️ Wtorek ❤️
  Dzisiejszy wpis nie będzie pełen euforii... Wtorek, pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Solidarnie wszyscy mięliśmy na stopach kolorowe...
 • Powiększenie Rodzinki
  Przywozimy 7 dniowa dziewczynkę,siostrzyczke dwóch dziewczynek które już jakiś czas są u nas i 4,5 miesiecznego chłopczyka który przed samymi świętami...
 • Zaczynamy przebudowę naszego domu
  Kochani Nasze marzenia zaczynają się spełniać i niedługo ruszymy z przebudową domu na wsi . Czekamy na zgodę Starostwa. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: