Zaproszenie na Obóz letni wypoczynkowo – wyczynowo – terapeutyczny „Expedycja Bieszczady” przygotowany dla wychowanków rodzin
dodano przez Stowarzyszenie Nowy Dom w Nagawczynie
2015-07-13

Wyjazd planowany jest w okresie 20 - 26.08.2015r. /6 noclegów - 7 dni/. Obóz organizowany jest  dla 13 -15 dzieci z rodzinnych form pieczy zastępczej /zarówno dzieci zastępczych jak i biologicznych opiekunów/ w wieku 6 – 18 lat. Panujemy tygodniowy wyjazd, w trakcie którego oprócz typowych i nietypowych atrakcji letnich, zabawy i wypoczynku, kluczowym elementem będzie przeprowadzenie zajęć profilaktycznych i edukacyjno – rozwojowych przygotowanych dla dzieci z pozabezpiecznymi stylami przywiązania. Program wyjazdu będzie kładł nacisk na kształtowanie pozytywnego obrazu siebie, podniesienie kompetencji osobistych i społecznych wychowanków, w tym poprawa umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej, nazywania i wyrażania emocji, radzenia sobie z problemami przeszłości, odnajdywania siebie w świecie wartości.

Miejscem wyjazdu jest Solina -  Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowym SKALNY
w Polańczyku (www.oswskalny.pl). Ośrodek usytuowany jest na cyplu wysuniętym w Jezioro Solińskie pośród słynnych Zielonych Wzgórz. Do dyspozycji dzieci komfortowe pokoje 3,4 i 5 osobowe z łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje sie Dymna Chata - miejsce spotkań przy wielkim ognisku.

Koszt pobytu jednego dziecka w tym roku z uwagi na utrzymane dofinansowanie z Urzędu Gminy Dębica oraz Starostwa Powiatowego w Dębicy to zaledwie 550 zł /słownie: pięćset pięćdziesiąt zł/. Cena zawiera pobyt z wyżywieniem, wykupiony pakiet atrakcji dla każdego dziecka, pobyt i opiekę doświadczonej kadry wychowawczej i 15 – godzinne zajęcia psychoprofilaktyczne przygotowane pod wychowanków z rodzinnych form pieczy. Szczegółowy program wyjazdu i zamówionych atrakcji na naszej strownie www.stowarzyszenie-nowydom.pl.

UWAGA: Cena nie zawiera kosztów dojazdu - Opiekunowie musieli by dowieść
i odebrać dzieci we własnym zakresie!!!

Zapisy uczestników będą trwały do 31 lipca br. mailowo /email: magdakoczaj@interia.pl lub telefonicznie 509 181 369/- i muszą zostać potwierdzone bezzwrotną zaliczką w wysokości 150 zł.  Do 15.08.br wymagane będzie uregulowanie całości kosztów obozu. PROSIMY O SZYBKĄ DECYZJĘ PONIEWAŻ OŚRODEK DYSPONUJE OGRANICZONĄ ILOŚCIĄ MIEJSC.

Opiekunowie zastępczy mogą ubiegać się także o dofinansowanie wypoczynku dla dziecka w PCPR właściwym ze względu na swoje miejsce zamieszkania.


Zobacz także:





Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki: grudzień 2015   Liczba dzieci przebywających w placówekach opiekuńczo-wychowawczych, placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych - 19517   Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 054   Liczba rodzin zastępczych  - 38 847   Liczba dzieci przebywających w rodzinach zastępczych  - 56 986   - - - - - - - - - - - -...
  • Prośba o telewizor laptop do pok pełnoletnich wychowanków gr 2 792051132

  • Prośba o wsparcie finansowe
    Jestesmy RDD.Opiekujemy się 10 dzieci w wieku 2-19 lat.Mamy zepsuty piec do co i potrzebny jest nam nowy.Nowy piec chcemy kupic na pelet lub ekogroszek.Koszt pieca...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: