Zobaczcie filmik z pobytu na Turnusie Masgutowej :)
dodano przez Rodzinny Dom Dziecka Mali Agenci
2021-10-08

Witaj Forumowa Rodzino!

Kto śledzi nasze losy, ten wie, że 17 września wróciliśmy z terapii neurotaktylnej metodą dr Svetlany Masgutowej. Byliśmy w Warszawie od 11-17 września w MIędzynarodowym Instytucie Terapii S. Masgutowej.

Dzieciaki bardzo dzielnie znosiły trud wielogodzinnych masaży. Zaskoczyły mnie dojrzałością. To już nasz drugi taki turnus i już widzę efekty: Ignacy o wiele mniej się ślini, już mu nie cieknie ślina po brodzie, jak dawniej. Poza tym mam wrażenie, że ma w sobie mniej lęku ( a ten lęk to była jego zmora-paraliżował dosłownie każdą jego czynność). 

U Zofki widzę wyciszenie, spada jej napięcie w barkach i jest bardziej stabilna.

Każdemu polecam chociaż spróbowanie tej metody terapii. Wiem, że nie sprawdza się u wszystkich. U nas skutkuje, więc będziemy ją kontynuować. W grudniu br. mamy trzeci zjazd, wtedy biorę także oprócz maluchów naszego synka adopcyjnego, który też jest w tej terapii.

Dla wytrwałych mam krótki filmik niespodziankę z naszego pobytu i nie zapominajcie o nas! Cały czas działamy na 3 fronty, bo przed nami Rehabilitacja w Ośrodku Neuron w Małym Gacnie juz w drugiej połowie października i w grudniu wspomniany wyjazd do Warszawy na 3 zjazd turnusowy, a 30 stycznia 2022 mamy już termin na turnus w Tratwie.

1. Akcja charytatywna na allegro (to już ostatnie 14 dni, już więcej razy nam nie przedłużą tej zbiórki brakuje jeszcze ok. 1100zł do zebrania) 
RAZEM DLA IGNASIA - Z SERCA DO SERCA! ZBIERAMY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ
 
2. Grupa na FB 
WSPIERAMY IGNASIA!
 
3. Zrzutka
Razem mamy tę moc! Zbieramy dla Ignasia i Zosi na całoroczną rehabilitację w 2021 roku.

KAŻDEMU Z SERCA DZIĘKUJEMY! ZA MODLITWĘ, DOBRE SŁOWO I WSPARCIE FINANSOWE!

 

Film jest tutaj >>>>> kliknij >>>>>. Miłego oglądania! 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Prosimy o pomoc w zorganizowaniu imprezy dla 40 dzieci z RDD
    Już w sobotę 15 czerwca od godziny 12:00 do godziny 19:00 w Kaletach organizujemy prywatną imprezę charytatywną...
 • Podziękowanie
  Dzień dobry witam wszystkich dobrych Aniłow, którzy na co dzień nas wspierają.. Pragnę.podziekowac Pani Kasi za lalki Panu Tomaszowi za wozek dla lalek...
 • Pomoc w wyjeździe wakacyjnym
  Kochani Jesteśmy RDD I opiekujemy się 15 dzieci . Chcielibyśmy wyjechać nad jezioro lub morze . Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechciałby nas wesprzeć to...
 • Pomoc w spełnieniu marzen
  Marzymy o wyjeździe nad morze dlatego szukamy osób o dobrym sercu ,którzy pomogą nam w realizacji marzenia.

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: