1% dla domów dziecka i rodzin zastępczych - lista
2022-02-22

- - - - - - - - 
 

[Aktualizacja: Lista OPP przyjmujących 1,5% za rok 2023 w 2024 r. dostępna pod linkiem - zobacz]


- - - - - - - - - 

 

1% podatku - 100% mocy!

Przekaż 1% podatku na dom dziecka! Placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka czy rodziny zastępcze chętnie skorzstają z Twej pomocy. W wielu z nich mieszkaja dzieci neipełnosprawne, chore, zazwyczaj wymagające szczególnej opieki oraz wsparcia w rozwoju osobistym. Komu przekazać swój jeden procent Wybierz Dom z poniżzej listy OPP.

1 procent ma ogromną moc!

Od lat najwięcej podatników wskazuje na duże Organizacje Pożytku Publicznego, które mogła zainwestować w kampanie reklamowe. Przypominamy, że z możliwości przyjęcia jednego procenta korzystają również mniejsze podmioty, domy dziecka i rodziny zastępcze, ktore nie mają szansy dotarcia do tak szerokiej grupy odbiorców. Zachecamy do ich wyboru!

Poniżej przestawiamy listę mniejszych OPP działających na rzecz pieczy zastępczej. Są to zarówno stowarzyszena i fundacje powstałe w celu pomocy placówce, jak i te, które umożliwiają wsparcie konkretnego dziecka objętego pieczą zastępczą.

Jeśli prowadzisz placówkę opiekuńczo-wychowawczą, rodzinny dom dziecka lub rodzinę zastępczą, przyjmujesz 1% i chcesz dołączyć do listy, skontaktuj się z nami 1procent@domydziecka.org

 

Dolnośląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka "Nowa Szansa", Potworów
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Nowa Szansa Potworów 10216

Kochani, prosimy Was o wsparcie dla naszych dzieci. Chcemy, aby mogły być szczęsliwi, zeby niczego im nie brakowało, aby mogli uczyć sie nei tylko być dobrymi ludźmi, którzy w przeyszłości będą dbać o swoje rodziny i innych, ale żeby spełniali swoje marzenia, dążyli do celu, ażeby pracowali, cieszyli się życiem, mimo trudnego dzieciństwa. Dzięki wsparciu Państwa nasze dzieci maja dodatkowe zajęcia z angielskiego, matematyki, logopedii, z basenu itp. Dobro wraca!

 

Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania, Pieszyce
OPP: Stowarzyszenie "Lepsze Jutro" w Pieszycach
KRS: 0000 150 695
Cel szczegółowy: Dom Dziecka w Pieszycach nr 1

Głównym zadaniem stowarzyszenia jest niesienie pomocy finansowej oraz rzeczowej wychowankom, którzy opuszczają naszą placówkę. Szczególnie wspiera uzdolnionych w różnych dziedzinach nauki lub utalentowanych artystycznie. Pomaga wyremontować mieszkania oraz wyposażyć je w niezbędny sprzęt AGD. Niesie pomoc pedagogiczną, psychologiczną, terapeutyczną i prawną. Czynimy wszystko, aby dzieci uwierzyły w siebie i nigdy nie zatraciły wiary w świat ludzi dorosłych.

 

Rodzinny Dom Dziecka "Damy Radę", Ciepłowody
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Dom Dziecka Ciepłowody 10268

Prowadzimy Rodzinny Dom Dziecka "Damy radę..." w Ciepłowodach w powiecie ząbkowickim. Jesteśmy rodziną dla ósemki dzieci od czterech lat. Razem przeżywamy codzienne sukcesy i porażki. Czasami jest ciężko, ale zawsze razem. Odpis 1% podatku możemy wykorzystać na dofinansowanie zajęć dodatkowych dla dzieci oraz wyjazdów feryjnych czy wakacyjnych. Liczymy na Wasze wsparcie, z Wami DAMY RADĘ...

 

Rodzinny Dom Dziecka, Bielawa
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Bielawa 10331

Rodzinnym domem dziecka jesteśmy od grudnia 2012 roku. Obecnie pod opieką mamy 7 dzieci: 4 dziewczynki i 3 chłopców. Zebrane środki z 1% chcielibyśmy przeznaczyć na zakup nowych mebli do pokoi dziecięcych i doposażenie placu zabaw dla dzieci.

 

 

Kujawsko-pomorskie

 

Rodzinny Dom Dziecka Przystań Tęczowe Promyki, Chełmno
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Przystań Tęczowe Promyki 10313

Jesteśmy rodzinką z 12 Dzieci w tym 6 z niepełnosprawnością (3 w upośledzeniu w stopniu lekkim,  3 w umiarkowanym). MARZYMY o Domu TYSIĄCA SERC z SALKĄ REHABILITACYJNĄ, gdyż przestrzeń i SALKA to wielka szansa dla naszych Dzieci. Pragniemy też, aby po uzyskaniu pełnoletności nasze Dzieci nadal były z nami i nie trafiły do DPS. Kupiliśmy działkę, ale droga do marzeń bardzo daleka... Jeśli są osoby, które dobrze nam życzą, oraz pragną nam pomóc, prosimy o 1%. Za wszystko DZIĘKUJEMY!

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza Bocianie Gniazdo, Chełmno
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Bocianie Gniazdo 10418

Od 8 lat jesteśmy RZ. Gdy jedno dziecko założyło swoją rodzinę, pozostaliśmy z 6 dzieci, z czego 4 przebywa w pieczy zastępczej, a 2 to dzieci adopcyjne. Chcemy, aby maluchy czuły, że to jest DOM, nie placówka. W powiecie wiele dzieci czeka na szansę – zdecydowaliśmy więc, aby rozbudować dom o 2 pokoje, wtedy przyjmiemy 5 dzieci.  Koszt to 98 000 - dając 1% będziesz współtwórcą. Pomóż. Dziękuje za wspieranie zbiórek 1%. Jesteśmy w tym nowi i ciężko idzie...

 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3, Karolewo
OPP: Stowarzyszenie Dziecięca Ostoja
KRS: 0000 405 563
Cel szczegółowy: POW3

https://www.youtube.com/watch?v=Tyk5OSdi5Wo&t=1s&ab_channel=POW3Karolewo - tu pokazujemy jak zdobywamy świat!

 

 

Lubelskie

 

Placówka Rodzinna im. s. Longiny Trudzińskiej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP, Tuligłowy
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Placówka Longiny Tuligłowy 10394

Placówka Rodzinna im. s. Longiny Trudzińskiej w Tuligłowach jest niepubliczną placówką prowadzoną przez Siostry Służebniczki. Przeznaczona jest dla 8 dzieci w wieku od urodzenia do 25 lat. Bardzo zależy nam, aby przebywające w naszym domu dzieci czuły, że to jest DOM, nie placówka, aby mialy tu swoje miejsce, czuły się kochane i wiedziały, że otrzymają od nas wsparcie. chcemy stworzyć im szansę na nowe, lepsze życie. 

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Puchacze
OPP: Fundacja "Rozszczepowe Marzenia"
KRS: 0000 248 920
Cel szczegółowy: Bartosz Weremczuk

Bardzo prosimy o 1% dla 8-letniego Bartusia - chłopiec urodził się z rozszczepieniem podniebienia. Jest u nas razem z siostrami cztery lata. W sierpniu 2019 miał operację rekonstrukcji podniebienia, a w marcu 2021 kolejną (faryngoplastyka). Bardzo mało mówi, ma aparat słuchowy, bo ma niedosłuch 70 db. Wymaga pomocy i bardzo dużo zabiegow u neurologopedy, surdologopedy i logopedy. Pięknie dziękujemy!

 

 

Łódzkie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ksawerów
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 123

Prosimy o 1% podatku na rzecz dzieci umieszczonych u nas. Przez 15 lat pomogliśmy ponad  20 dzieciom pokrzywdzonym przez los. Obecnie mamy 8 dzieci, które nie muszą wychowywać się w państwowych placówkach, tylko w naszej rodzinie. Jednak potrzeby są ogromne i szukamy wsparcia. Środki przeznaczymy na wyposażenie i letni wypoczynek dla dzieci. Jeżeli mają Państwo możliwość przekazania tej informacji swoim znajomym lub rodzinie, to będziemy bardzo wdzięczni. Dziękujemy!

 

Rodzinny Dom Dziecka "Wrzosik", Tomaszów Mazowiecki
OPP: Fundacja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Wrzosik 10421

Rodzinny Dom Dziecka prowadzimy od  14 lat, to na co dzień zwykły dom, w którym mieszka trochę więcej dzieci. Trafiają do nas dzieci, ktorych rodzice nie wypełniają swoich obowiązków w sposób prawidłowy, często z powodu choroby alkoholowej. To dzieci po traumatycznych przejściach, doświadczone przemocą, zaniedbane zdrowotnie i emocjonalnie, którym staramy się pomóc przejść przez życie mimo złego początku.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Łódź
OPP: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
KRS: 0000 037 904
Cel szczegółowy" 22793 Antczak Wikoria

Jestem mamą zastępczą wyjątkowej Wiki. To bardzo chore dziecko z niepełnosprawnością ruchową i umysłową. Nie ma czterech kończyn, ma ogromną skolizę, ponadto tachykardię, moczówkę, AZS, padaczkę, osteoporozę, niedosłuch, komunikuje się pozawerbalnie. Mentalnie jest i pozostanie dzieckiem. Życie to głównie leczenie, ale jest szczęśliwa. Ważne, żeby życie nie bolało. Koszt leczenia i sprzętów jest ogromny. Bardzo proszę Kochani, pomóżcie nam.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Stroniewice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Kinga Wrożyńska 10322

Bardzo prosimy o 1% na leczenie naszego niepełnosprawnego intelektualnie dziecka. Terapie są pełnopłatne, ale nie zaprzestaniemy ich tak długo, jak to będzie konieczne. Kinia rozwija się dzięki nim coraz lepiej i nie zmarnujemy tej szansy dla niej. Z Waszą pomocą na pewno damy radę. Dziękujemy za Wasze dobre Serca.

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Łódź
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: RZZS M. Skoneczka

Rodziną zastępczą jesteśmy od ponad 13 lat. Obecnie wychowujemy 6 dzieci. Czworo dzieci jest z niepełnosprawnościami. Kwotę z 1% chcemy przekazać na rahabilitację jak i spełnianie pasji naszych podopiecznych. Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrówka i wytrwałości w tym zwariowanym świecie. Gosia i Paweł z dziećmi

 

 

Małopolskie

 

Dom Dziecka "Dworek Marzeń", Olkusz
OPP: Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser"
KRS: 0000 171 499
Cel szczegółowy: Na cele statutowe Domu Dziecka "Dworek Marzeń" w Olkuszu

 

Socjalizacyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Pomocna Dłoń", Olkusz
OPP: Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser"
KRS: 0000 171 499
Cel szczegółowy: Na cele statutowe Domu Dziecka "Pomocna Dłoń" w Olkuszu

 

 

Mazowieckie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Sokołów Podlaski
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Sokołow Podlaski 10300

Od 5 lat prowadzimy rodzinę zastępczą i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dzieci, które trafiają do nas rosly i rozwijały się prawidłowo. Marzymy o utworzeniu rodzinnego domu dziecka, jednak w tym celu musimy bardziej przystosowac dom do potrzeb dzieci, marzymy również o placu zabaw i bawialni.Prosimy o pomoc, bo chcemy, aby dzieciom niczego nie brakowało i by były u nas bardzo szczęśliwe i kochane. 

 

Rodzinny Dom Dziecka, Zwola
OPP: Fundacja "Pomóż Dorosnąć"
KRS: 0000 171 499
Cel szczegółowy: Rodzinny Dom Dziecka Katarzyna Klimiuk-Bibik

Przez 11 lat byłam NRZ, obecnie funkcjonujemy jako RDD. Jestem Mamą zastępczą 15 uroczych dzieci, z czego najstarsza czwórka to młodzież w procesie usamodzielnienia Mimo, że mieszkają poza domem, są członkami rodziny i spędzają z nami czas wolny. Nasza rodzina jest rodziną długoterminową - dzieci wiedzą, że to tutaj jest ich DOM. Mają zapewnioną miłość i poczucie bezpieczeństwa, ktore potrzebują. Staramy się żyć jak każda inna rodzina, mamy może więcej zajęć, ale i radości. 

 

 

Opolskie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Wygiełdów
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 42

Od kilkunastu lat zapewniamy opiekę dla dzieci w naszym Rodzinnym Domu Dziecka. Pod opieką obecnie mamy 8 podopiecznych. Najmłodsze dziecko, jakie do nas trafiło, miało zaledwie miesiąc. Aktualnie rozpiętość wiekowa dzieci zaczyna się od zerówki a kończy na studiach. 

 

 

Podkarpackie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Rzeszów
OPP: Towarzystwo Nasz Dom
KRS: 0000 050 053
Cel szczegółowy: Rodzina zastępcza Madej-Marszałek

W naszej rodzinie wychowuja się głównie dzieci małe, także z FAS. Potrzebujemy dostosować pokój do terapii SI.

 

 

Podlaskie

 

Pogotowie Opiekuńcze "Opoka", Wasilków
OPP: Stowarzyszenie Banki Żywności Białystok - Suwałki
KRS: 0000 069 745
Cel szczegółowy: OPOKA

Pogotowie Opiekuńcze Opoka w Wasilkowie swój 1% chce przeznaczyć na stworzenie miejsca na rekreację dla dzieci w okresie wakacyjnym. Będzie to taras, na którym można będzie miło spędzić czas we wspólnym gronie. Integracja jest dla nas bardzo ważna w pracy z dziećmi, umożliwia rozwijanie empatii, budowanie prawidłowych relacji międzyludzkich oraz pokazuje inną formę spędzania wolnego czasu. 

 

 

Pomorskie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Chojnice
OPP: Stowarzyszenie na rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową i Rodziców po Stracie Boża Krówka
KRS: 0000 283 567
Cel szczegółowy: Dla Ignasia

Ty decydujesz - my działamy! W naszym domu obecnie wychowujemy 6 dzieci (4 jest niepełnosprawna). Państwa 1% przeznaczymy na leczenie i rehabilitację. Głownie na turnusy rehabilitacyjne (koszt ok. 8 tys. za 2 tyg.) oraz na prywatne terapie: logopeda, SI, masaże, ACC, kineza i dojazdy do specjalistów. Pragniemy, by nasze dzieci były zdrowe, szczęśliwe i samodzielne w przyszłości!

 

 

Śląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka Świat Zabaw, Imielin
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 116

Dzięki przekazaniu 1% podatku przez Państwa "Fundacja Orlen - Dar Serca" przekaże zebrane środki na wypoczynek dla naszych dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka "Świat Zabaw".

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ruda Śląska
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 14

Rodzinny Dom Dziecka nr 1 w Rudzie Śląskiej rozpoczął swoją działalność w 2000 roku. W tym czasie zapewniliśmy opiekę 40 dzieciom, z czego część się usamodzielniła i załozyła własne rodziny, część dzieci znalazło rodziców adopcyjnych lub wróciło do swoich rodzin naturalnych. Obecnie w domu razem z nami mieszka 10 wychowanków, z czego 5 jest zaliczonych do osób niepełnosprawnych. Mimo swoich problemów zdrowotnych, dzieci bardzo lubią aktywnie spędzać swój czas wolny. 

 

Rodzinny Dom Dziecka, Siemianowice Śląskie
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój Dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: Dzieci Sodusiowej

Od ponad 17 lat jestem rodzicem zastępczym. Obecnie wychowuję 7-kę dzieci w wieku do 5 lat, w większości są to niemowlęta. Troje z nich jest z niepełnosprawnością i wymagają stałej rehabilitacji. Bardzo prosze o pomoc i wsparcie nas 1% podatku. Dziękujemy!

 

Rodzinny Dom Dziecka, Częstochowa
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój Dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: RDD Kuków

Od ośmiu lat opiekujem się dziećmi, które nie miały szansy na własny, dobry dom. To trudne zadanie. Jednak z pomoca innych jesteśmy w stanie pomóc najmniejszym - dać im szansę na dobre, samodzielne życie, sprawić, że już teraz ich codzienność będzie lepsza, pełniejsza, szczęśliwsza. Zapraszamy do poznania nas: www.kukulka.domdziecka.org

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Gliwice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Gliwice 10399

Mamy pod swoją opiekę czwórkę cudownych dzieci. Chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki, pokazać, że życie może być fajne, a świat bezpieczny. Zebrane środki chcemy przeznaczyć na wspieranie ich rozwoju (wycieczki, kolonie, leczene). Bardzo dziękujemy.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Bielsko-Biała
OPP: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "ADA"
KRS: 000 034 605
Cel szczegółowy: SRZ M. J. Oleksy

Z jednego procentu finansujemy leczenie, rehabilitację i sport naszych dzieci. Co roku dzieci zimą i latem uczestniczą w turnusach, obozach organizowanych przez Stowarzyszenie "ADA". Dodatkowo rozwijają swoje zainteresowania artystyczne. Te wszystkie działania bardzo pozytywnie wpływają na ich rozwój psychofizyczny.

 

 

Świętokrzyskie

 

Pogotowie Rodzinne, Kielce
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: PR 10423

Jesteśmy pogotowiem rodzinnym, aktualnie mmamy pod opieką 8 dzieci w wieku od 1 miesiąca do 12 lat, z nich dwóch chłopców z autyzmem. Dzieci wymagają pomocy specjalistycznej, logopedycznej, rehabilitacji ruchowej, itp.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Raków
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Raków 10351

Rodzinka wieloosobowa z wspaniałą gromadą dzieci i młodziezy. Obecnie jest nas wszystkich 15 osób z pasjami do podróży, talentem aktorskim i muzycznym, ogromnymi chęciami do zabawy i figlowania. Państwa pomoc posłuży nam do spełniania marzeń dzieci. Z góry serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy. 

 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu rodzinnego, Dyminy
OPP: Fundacja "Przystanek - Dziecko"
KRS: 0000 293 674
Cel szczegółowy: Pomoc dla dzieci z Dymin

 

 

Warmińsko-mazurskie

 

Katolicki Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, Braniewo
OPP: Caritas Archidiecezji Warmińskiej
KRS: 0000 245 507
Cel szczegółowy: Na rzecz Katolickiego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Braniewie

Dom prowadzą Siostry Katarzynki z ekipą cudownych ludzi. Całodobowo opiekujemy się równie cudownymi dziećmi i niezwykłą młodzieżą w wieku od 8 do 20 lat. Ich rodziny znalazły się w kryzysie i pomagamy im pokonać trudności, aby mogły wrócić do domu. A jak to się nie uda, przygotowujemy do samodzielności. Aktualnie w naszym domu trwa wielki remont, aby było w nim jeszcze bardziej rodzinnie i pięknie. 

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ostróda
OPP: Fundacja Niepełnosprawnych "SANUS"
KRS: 0000 026 673
Cel szczegółowy: RDD Karuzela

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka. W naszej rodzinie wychowujemy pięcioro niepełnosprawnych dzieci. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% dla naszych dzieci, wpisując KRS: 0000 026 673, cel szczegółowy: RDD Karuzela. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci przebywajacych w naszym domu. Dziękujemy!

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Gałdowo
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina zastępcza Gałdowo 10352

Nazywam się Anna Lubiejewska, mam 36 lat i od 3 lat jestem razem z mężem Darkiem Rodziną Zastępczą Zawodową. Nasza rodzina składa się obecnie z mamy/cioci, taty/wyjka i 9 dzieci - 4 biologicznych (1, 3, 9, 13 lat) oraz 5 w rodzinie zastępczej - 2 dziewczynki 15 lat, 3 chłopców 12, 12, i 17 lat. Z góry dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

 

Niezawodowa Rodzina Zastępcza, Świdry
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółówy: Rodzina Zastępcza Świdry 10645

Nazywamy się Kasia i Tomek Topolscy. Mieszkamy na wsi w woj. warm.-maz. Od kilku lat prowadzimy rodzinę zastępczą. Opiekujemy się 11 dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Mamy dzieci upośledzone umysłowo, z zespołem FAS i innymi zaburzeniami. Staramy się w miarę naszych możliwości zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju, nauki i zabawy. Praca jest trudna, ale daje nam dużo satysfakcji, gdy widzimy nawet drobne postępny naszych dzieci. Prosimy o wsparcie, byśmy mogli dalej pomagać

 

 

Wielkopolskie

 

Dom Dziecka "W Słońcu", Lipnica
OPP: Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"
KRS: 0000 222 915
Cel szczegółowy: Lipnica

Nasza placówka liczy 14 chłopców. Każdy dzień ma swój własny rytm określony planem dnia. W godz. przedpołudniowych chłopcy realizują obowiązek szkolny, po powrocie jest czas na odrabianie lekcji i naukę własną, wieczory zagospodorowane rekreacyjnie. Posiadamy teren rekreacyjny oraz siłownię, miejsce na własne ognisko oraz trampolinę. Niestety wiele obiektów wymaga remontów, np. kuchnia, kotłownia. Nasz piec ma 27 lat, myślimy o podłączeniu instalacji gazowej.

 

 

Zachodniopomorskie

 

Rodzinny Dom Dziecka "Chatka Puchatka", Turowo
OPP: Fundacja "Złotowianka"
KRS: 0000 308 316
Cel szczegółowy: Adam i Julia Piotrowicz P/32
OPP: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
KRS: 0000 186 434
Cel szczegółowy: 207/P Adam Piotrowicz

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka "Chatka Puchatka" z Turowa w woj. zachodniopomorskim. W naszej rodzinie obecnie wychowuje się ośmioro dzieci w wieku od trzech do szesnastu lat. Z tej ósemki aż sześcioro legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności. Rodzicami zastępczymi jesteśmy od 17 lat.

 

1% lista 2022 roku

 

 

- - - - - - - - 
 

[Aktualizacja: Lista OPP przyjmujących 1,5% za rok 2023 w 2024 r. dostępna pod linkiem - zobacz]


- - - - - - - - - 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Podziękowania
  Z całego serca dziękujemy wspaniałym darczyńcom: pani Agacie Kowalskiej i panu Mariuszowi Kozłowskiemu za paczki pełne cudownych niespodzianek dla dzieci....
 • ❤️ Noc...interwencja... I zgodziliśmy się
  Święta... na podwórku było szukanie upominków od zająca- było śmiesznie i wesoło ale przede wszystkim Święta minęły nam rodzinnie, radośnie i w...
 • Dzień Dziecka
  Zbliża się DZIEŃ DZIECKA. Byliśmy grzeczni .... i trochę niegrzeczni, ale tacy już jesteśmy. Liczymy na to, że ktoś sprawi nam radość drobnymi upominkami.
 • Dzień Dziecka prośba ❤️
  Kochani Niedługo Dzień Dziecka .Jeżeli ktoś chciałby spełnić marzenia naszych dzieci i nam pomoc to zapraszamy do kontaktu . Jesteśmy RDD I opiekujemy się...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: