1% dla domów dziecka i rodzin zastępczych - lista
2022-02-22

1% podatku - 100% mocy!

Przekaż 1% podatku na dom dziecka! Placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka czy rodziny zastępcze chętnie skorzstają z Twej pomocy. W wielu z nich mieszkaja dzieci neipełnosprawne, chore, zazwyczaj wymagające szczególnej opieki oraz wsparcia w rozwoju osobistym. Komu przekazać swój jeden procent Wybierz Dom z poniżzej listy OPP.

1 procent ma ogromną moc!

Od lat najwięcej podatników wskazuje na duże Organizacje Pożytku Publicznego, które mogła zainwestować w kampanie reklamowe. Przypominamy, że z możliwości przyjęcia jednego procenta korzystają również mniejsze podmioty, domy dziecka i rodziny zastępcze, ktore nie mają szansy dotarcia do tak szerokiej grupy odbiorców. Zachecamy do ich wyboru!

Poniżej przestawiamy listę mniejszych OPP działających na rzecz pieczy zastępczej. Są to zarówno stowarzyszena i fundacje powstałe w celu pomocy placówce, jak i te, które umożliwiają wsparcie konkretnego dziecka objętego pieczą zastępczą.

Jeśli prowadzisz placówkę opiekuńczo-wychowawczą, rodzinny dom dziecka lub rodzinę zastępczą, przyjmujesz 1% i chcesz dołączyć do listy, skontaktuj się z nami 1procent@domydziecka.org

 

Dolnośląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka "Nowa Szansa", Potworów
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Nowa Szansa Potworów 10216

Kochani, prosimy Was o wsparcie dla naszych dzieci. Chcemy, aby mogły być szczęsliwi, zeby niczego im nie brakowało, aby mogli uczyć sie nei tylko być dobrymi ludźmi, którzy w przeyszłości będą dbać o swoje rodziny i innych, ale żeby spełniali swoje marzenia, dążyli do celu, ażeby pracowali, cieszyli się życiem, mimo trudnego dzieciństwa. Dzięki wsparciu Państwa nasze dzieci maja dodatkowe zajęcia z angielskiego, matematyki, logopedii, z basenu itp. Dobro wraca!

 

Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania, Pieszyce
OPP: Stowarzyszenie "Lepsze Jutro" w Pieszycach
KRS: 0000 150 695
Cel szczegółowy: Dom Dziecka w Pieszycach nr 1

Głównym zadaniem stowarzyszenia jest niesienie pomocy finansowej oraz rzeczowej wychowankom, którzy opuszczają naszą placówkę. Szczególnie wspiera uzdolnionych w różnych dziedzinach nauki lub utalentowanych artystycznie. Pomaga wyremontować mieszkania oraz wyposażyć je w niezbędny sprzęt AGD. Niesie pomoc pedagogiczną, psychologiczną, terapeutyczną i prawną. Czynimy wszystko, aby dzieci uwierzyły w siebie i nigdy nie zatraciły wiary w świat ludzi dorosłych.

 

Rodzinny Dom Dziecka "Damy Radę", Ciepłowody
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Dom Dziecka Ciepłowody 10268

Prowadzimy Rodzinny Dom Dziecka "Damy radę..." w Ciepłowodach w powiecie ząbkowickim. Jesteśmy rodziną dla ósemki dzieci od czterech lat. Razem przeżywamy codzienne sukcesy i porażki. Czasami jest ciężko, ale zawsze razem. Odpis 1% podatku możemy wykorzystać na dofinansowanie zajęć dodatkowych dla dzieci oraz wyjazdów feryjnych czy wakacyjnych. Liczymy na Wasze wsparcie, z Wami DAMY RADĘ...

 

Rodzinny Dom Dziecka, Bielawa
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Bielawa 10331

Rodzinnym domem dziecka jesteśmy od grudnia 2012 roku. Obecnie pod opieką mamy 7 dzieci: 4 dziewczynki i 3 chłopców. Zebrane środki z 1% chcielibyśmy przeznaczyć na zakup nowych mebli do pokoi dziecięcych i doposażenie placu zabaw dla dzieci.

 

 

Kujawsko-pomorskie

 

Rodzinny Dom Dziecka Przystań Tęczowe Promyki, Chełmno
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Przystań Tęczowe Promyki 10313

Jesteśmy rodzinką z 12 Dzieci w tym 6 z niepełnosprawnością (3 w upośledzeniu w stopniu lekkim,  3 w umiarkowanym). MARZYMY o Domu TYSIĄCA SERC z SALKĄ REHABILITACYJNĄ, gdyż przestrzeń i SALKA to wielka szansa dla naszych Dzieci. Pragniemy też, aby po uzyskaniu pełnoletności nasze Dzieci nadal były z nami i nie trafiły do DPS. Kupiliśmy działkę, ale droga do marzeń bardzo daleka... Jeśli są osoby, które dobrze nam życzą, oraz pragną nam pomóc, prosimy o 1%. Za wszystko DZIĘKUJEMY!

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza Bocianie Gniazdo, Chełmno
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Bocianie Gniazdo 10418

Od 8 lat jesteśmy RZ. Gdy jedno dziecko założyło swoją rodzinę, pozostaliśmy z 6 dzieci, z czego 4 przebywa w pieczy zastępczej, a 2 to dzieci adopcyjne. Chcemy, aby maluchy czuły, że to jest DOM, nie placówka. W powiecie wiele dzieci czeka na szansę – zdecydowaliśmy więc, aby rozbudować dom o 2 pokoje, wtedy przyjmiemy 5 dzieci.  Koszt to 98 000 - dając 1% będziesz współtwórcą. Pomóż. Dziękuje za wspieranie zbiórek 1%. Jesteśmy w tym nowi i ciężko idzie...

 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3, Karolewo
OPP: Stowarzyszenie Dziecięca Ostoja
KRS: 0000 405 563
Cel szczegółowy: POW3

https://www.youtube.com/watch?v=Tyk5OSdi5Wo&t=1s&ab_channel=POW3Karolewo - tu pokazujemy jak zdobywamy świat!

 

 

Lubelskie

 

Placówka Rodzinna im. s. Longiny Trudzińskiej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP, Tuligłowy
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Placówka Longiny Tuligłowy 10394

Placówka Rodzinna im. s. Longiny Trudzińskiej w Tuligłowach jest niepubliczną placówką prowadzoną przez Siostry Służebniczki. Przeznaczona jest dla 8 dzieci w wieku od urodzenia do 25 lat. Bardzo zależy nam, aby przebywające w naszym domu dzieci czuły, że to jest DOM, nie placówka, aby mialy tu swoje miejsce, czuły się kochane i wiedziały, że otrzymają od nas wsparcie. chcemy stworzyć im szansę na nowe, lepsze życie. 

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Puchacze
OPP: Fundacja "Rozszczepowe Marzenia"
KRS: 0000 248 920
Cel szczegółowy: Bartosz Weremczuk

Bardzo prosimy o 1% dla 8-letniego Bartusia - chłopiec urodził się z rozszczepieniem podniebienia. Jest u nas razem z siostrami cztery lata. W sierpniu 2019 miał operację rekonstrukcji podniebienia, a w marcu 2021 kolejną (faryngoplastyka). Bardzo mało mówi, ma aparat słuchowy, bo ma niedosłuch 70 db. Wymaga pomocy i bardzo dużo zabiegow u neurologopedy, surdologopedy i logopedy. Pięknie dziękujemy!

 

 

Łódzkie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ksawerów
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 123

Prosimy o 1% podatku na rzecz dzieci umieszczonych u nas. Przez 15 lat pomogliśmy ponad  20 dzieciom pokrzywdzonym przez los. Obecnie mamy 8 dzieci, które nie muszą wychowywać się w państwowych placówkach, tylko w naszej rodzinie. Jednak potrzeby są ogromne i szukamy wsparcia. Środki przeznaczymy na wyposażenie i letni wypoczynek dla dzieci. Jeżeli mają Państwo możliwość przekazania tej informacji swoim znajomym lub rodzinie, to będziemy bardzo wdzięczni. Dziękujemy!

 

Rodzinny Dom Dziecka "Wrzosik", Tomaszów Mazowiecki
OPP: Fundacja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Wrzosik 10421

Rodzinny Dom Dziecka prowadzimy od  14 lat, to na co dzień zwykły dom, w którym mieszka trochę więcej dzieci. Trafiają do nas dzieci, ktorych rodzice nie wypełniają swoich obowiązków w sposób prawidłowy, często z powodu choroby alkoholowej. To dzieci po traumatycznych przejściach, doświadczone przemocą, zaniedbane zdrowotnie i emocjonalnie, którym staramy się pomóc przejść przez życie mimo złego początku.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Łódź
OPP: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
KRS: 0000 037 904
Cel szczegółowy" 22793 Antczak Wikoria

Jestem mamą zastępczą wyjątkowej Wiki. To bardzo chore dziecko z niepełnosprawnością ruchową i umysłową. Nie ma czterech kończyn, ma ogromną skolizę, ponadto tachykardię, moczówkę, AZS, padaczkę, osteoporozę, niedosłuch, komunikuje się pozawerbalnie. Mentalnie jest i pozostanie dzieckiem. Życie to głównie leczenie, ale jest szczęśliwa. Ważne, żeby życie nie bolało. Koszt leczenia i sprzętów jest ogromny. Bardzo proszę Kochani, pomóżcie nam.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Stroniewice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Kinga Wrożyńska 10322

Bardzo prosimy o 1% na leczenie naszego niepełnosprawnego intelektualnie dziecka. Terapie są pełnopłatne, ale nie zaprzestaniemy ich tak długo, jak to będzie konieczne. Kinia rozwija się dzięki nim coraz lepiej i nie zmarnujemy tej szansy dla niej. Z Waszą pomocą na pewno damy radę. Dziękujemy za Wasze dobre Serca.

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Łódź
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: RZZS M. Skoneczka

Rodziną zastępczą jesteśmy od ponad 13 lat. Obecnie wychowujemy 6 dzieci. Czworo dzieci jest z niepełnosprawnościami. Kwotę z 1% chcemy przekazać na rahabilitację jak i spełnianie pasji naszych podopiecznych. Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrówka i wytrwałości w tym zwariowanym świecie. Gosia i Paweł z dziećmi

 

 

Małopolskie

 

Dom Dziecka "Dworek Marzeń", Olkusz
OPP: Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser"
KRS: 0000 171 499
Cel szczegółowy: Na cele statutowe Domu Dziecka "Dworek Marzeń" w Olkuszu

 

Socjalizacyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Pomocna Dłoń", Olkusz
OPP: Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser"
KRS: 0000 171 499
Cel szczegółowy: Na cele statutowe Domu Dziecka "Pomocna Dłoń" w Olkuszu

 

 

Mazowieckie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Sokołów Podlaski
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Sokołow Podlaski 10300

Od 5 lat prowadzimy rodzinę zastępczą i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dzieci, które trafiają do nas rosly i rozwijały się prawidłowo. Marzymy o utworzeniu rodzinnego domu dziecka, jednak w tym celu musimy bardziej przystosowac dom do potrzeb dzieci, marzymy również o placu zabaw i bawialni.Prosimy o pomoc, bo chcemy, aby dzieciom niczego nie brakowało i by były u nas bardzo szczęśliwe i kochane. 

 

Rodzinny Dom Dziecka, Zwola
OPP: Fundacja "Pomóż Dorosnąć"
KRS: 0000 171 499
Cel szczegółowy: Rodzinny Dom Dziecka Katarzyna Klimiuk-Bibik

Przez 11 lat byłam NRZ, obecnie funkcjonujemy jako RDD. Jestem Mamą zastępczą 15 uroczych dzieci, z czego najstarsza czwórka to młodzież w procesie usamodzielnienia Mimo, że mieszkają poza domem, są członkami rodziny i spędzają z nami czas wolny. Nasza rodzina jest rodziną długoterminową - dzieci wiedzą, że to tutaj jest ich DOM. Mają zapewnioną miłość i poczucie bezpieczeństwa, ktore potrzebują. Staramy się żyć jak każda inna rodzina, mamy może więcej zajęć, ale i radości. 

 

 

Opolskie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Wygiełdów
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 42

Od kilkunastu lat zapewniamy opiekę dla dzieci w naszym Rodzinnym Domu Dziecka. Pod opieką obecnie mamy 8 podopiecznych. Najmłodsze dziecko, jakie do nas trafiło, miało zaledwie miesiąc. Aktualnie rozpiętość wiekowa dzieci zaczyna się od zerówki a kończy na studiach. 

 

 

Podkarpackie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Rzeszów
OPP: Towarzystwo Nasz Dom
KRS: 0000 050 053
Cel szczegółowy: Rodzina zastępcza Madej-Marszałek

W naszej rodzinie wychowuja się głównie dzieci małe, także z FAS. Potrzebujemy dostosować pokój do terapii SI.

 

 

Podlaskie

 

Pogotowie Opiekuńcze "Opoka", Wasilków
OPP: Stowarzyszenie Banki Żywności Białystok - Suwałki
KRS: 0000 069 745
Cel szczegółowy: OPOKA

Pogotowie Opiekuńcze Opoka w Wasilkowie swój 1% chce przeznaczyć na stworzenie miejsca na rekreację dla dzieci w okresie wakacyjnym. Będzie to taras, na którym można będzie miło spędzić czas we wspólnym gronie. Integracja jest dla nas bardzo ważna w pracy z dziećmi, umożliwia rozwijanie empatii, budowanie prawidłowych relacji międzyludzkich oraz pokazuje inną formę spędzania wolnego czasu. 

 

 

Pomorskie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Chojnice
OPP: Stowarzyszenie na rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową i Rodziców po Stracie Boża Krówka
KRS: 0000 283 567
Cel szczegółowy: Dla Ignasia

Ty decydujesz - my działamy! W naszym domu obecnie wychowujemy 6 dzieci (4 jest niepełnosprawna). Państwa 1% przeznaczymy na leczenie i rehabilitację. Głownie na turnusy rehabilitacyjne (koszt ok. 8 tys. za 2 tyg.) oraz na prywatne terapie: logopeda, SI, masaże, ACC, kineza i dojazdy do specjalistów. Pragniemy, by nasze dzieci były zdrowe, szczęśliwe i samodzielne w przyszłości!

 

 

Śląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka Świat Zabaw, Imielin
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 116

Dzięki przekazaniu 1% podatku przez Państwa "Fundacja Orlen - Dar Serca" przekaże zebrane środki na wypoczynek dla naszych dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka "Świat Zabaw".

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ruda Śląska
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 14

Rodzinny Dom Dziecka nr 1 w Rudzie Śląskiej rozpoczął swoją działalność w 2000 roku. W tym czasie zapewniliśmy opiekę 40 dzieciom, z czego część się usamodzielniła i załozyła własne rodziny, część dzieci znalazło rodziców adopcyjnych lub wróciło do swoich rodzin naturalnych. Obecnie w domu razem z nami mieszka 10 wychowanków, z czego 5 jest zaliczonych do osób niepełnosprawnych. Mimo swoich problemów zdrowotnych, dzieci bardzo lubią aktywnie spędzać swój czas wolny. 

 

Rodzinny Dom Dziecka, Siemianowice Śląskie
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój Dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: Dzieci Sodusiowej

Od ponad 17 lat jestem rodzicem zastępczym. Obecnie wychowuję 7-kę dzieci w wieku do 5 lat, w większości są to niemowlęta. Troje z nich jest z niepełnosprawnością i wymagają stałej rehabilitacji. Bardzo prosze o pomoc i wsparcie nas 1% podatku. Dziękujemy!

 

Rodzinny Dom Dziecka, Częstochowa
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój Dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: RDD Kuków

Od ośmiu lat opiekujem się dziećmi, które nie miały szansy na własny, dobry dom. To trudne zadanie. Jednak z pomoca innych jesteśmy w stanie pomóc najmniejszym - dać im szansę na dobre, samodzielne życie, sprawić, że już teraz ich codzienność będzie lepsza, pełniejsza, szczęśliwsza. Zapraszamy do poznania nas: www.kukulka.domdziecka.org

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Gliwice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Gliwice 10399

Mamy pod swoją opiekę czwórkę cudownych dzieci. Chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki, pokazać, że życie może być fajne, a świat bezpieczny. Zebrane środki chcemy przeznaczyć na wspieranie ich rozwoju (wycieczki, kolonie, leczene). Bardzo dziękujemy.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Bielsko-Biała
OPP: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "ADA"
KRS: 000 034 605
Cel szczegółowy: SRZ M. J. Oleksy

Z jednego procentu finansujemy leczenie, rehabilitację i sport naszych dzieci. Co roku dzieci zimą i latem uczestniczą w turnusach, obozach organizowanych przez Stowarzyszenie "ADA". Dodatkowo rozwijają swoje zainteresowania artystyczne. Te wszystkie działania bardzo pozytywnie wpływają na ich rozwój psychofizyczny.

 

 

Świętokrzyskie

 

Pogotowie Rodzinne, Kielce
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: PR 10423

Jesteśmy pogotowiem rodzinnym, aktualnie mmamy pod opieką 8 dzieci w wieku od 1 miesiąca do 12 lat, z nich dwóch chłopców z autyzmem. Dzieci wymagają pomocy specjalistycznej, logopedycznej, rehabilitacji ruchowej, itp.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Raków
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Raków 10351

Rodzinka wieloosobowa z wspaniałą gromadą dzieci i młodziezy. Obecnie jest nas wszystkich 15 osób z pasjami do podróży, talentem aktorskim i muzycznym, ogromnymi chęciami do zabawy i figlowania. Państwa pomoc posłuży nam do spełniania marzeń dzieci. Z góry serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy. 

 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu rodzinnego, Dyminy
OPP: Fundacja "Przystanek - Dziecko"
KRS: 0000 293 674
Cel szczegółowy: Pomoc dla dzieci z Dymin

 

 

Warmińsko-mazurskie

 

Katolicki Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, Braniewo
OPP: Caritas Archidiecezji Warmińskiej
KRS: 0000 245 507
Cel szczegółowy: Na rzecz Katolickiego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Braniewie

Dom prowadzą Siostry Katarzynki z ekipą cudownych ludzi. Całodobowo opiekujemy się równie cudownymi dziećmi i niezwykłą młodzieżą w wieku od 8 do 20 lat. Ich rodziny znalazły się w kryzysie i pomagamy im pokonać trudności, aby mogły wrócić do domu. A jak to się nie uda, przygotowujemy do samodzielności. Aktualnie w naszym domu trwa wielki remont, aby było w nim jeszcze bardziej rodzinnie i pięknie. 

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ostróda
OPP: Fundacja Niepełnosprawnych "SANUS"
KRS: 0000 026 673
Cel szczegółowy: RDD Karuzela

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka. W naszej rodzinie wychowujemy pięcioro niepełnosprawnych dzieci. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% dla naszych dzieci, wpisując KRS: 0000 026 673, cel szczegółowy: RDD Karuzela. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci przebywajacych w naszym domu. Dziękujemy!

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Gałdowo
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina zastępcza Gałdowo 10352

Nazywam się Anna Lubiejewska, mam 36 lat i od 3 lat jestem razem z mężem Darkiem Rodziną Zastępczą Zawodową. Nasza rodzina składa się obecnie z mamy/cioci, taty/wyjka i 9 dzieci - 4 biologicznych (1, 3, 9, 13 lat) oraz 5 w rodzinie zastępczej - 2 dziewczynki 15 lat, 3 chłopców 12, 12, i 17 lat. Z góry dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

 

Niezawodowa Rodzina Zastępcza, Świdry
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółówy: Rodzina Zastępcza Świdry 10645

Nazywamy się Kasia i Tomek Topolscy. Mieszkamy na wsi w woj. warm.-maz. Od kilku lat prowadzimy rodzinę zastępczą. Opiekujemy się 11 dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Mamy dzieci upośledzone umysłowo, z zespołem FAS i innymi zaburzeniami. Staramy się w miarę naszych możliwości zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju, nauki i zabawy. Praca jest trudna, ale daje nam dużo satysfakcji, gdy widzimy nawet drobne postępny naszych dzieci. Prosimy o wsparcie, byśmy mogli dalej pomagać

 

 

Wielkopolskie

 

Dom Dziecka "W Słońcu", Lipnica
OPP: Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"
KRS: 0000 222 915
Cel szczegółowy: Lipnica

Nasza placówka liczy 14 chłopców. Każdy dzień ma swój własny rytm określony planem dnia. W godz. przedpołudniowych chłopcy realizują obowiązek szkolny, po powrocie jest czas na odrabianie lekcji i naukę własną, wieczory zagospodorowane rekreacyjnie. Posiadamy teren rekreacyjny oraz siłownię, miejsce na własne ognisko oraz trampolinę. Niestety wiele obiektów wymaga remontów, np. kuchnia, kotłownia. Nasz piec ma 27 lat, myślimy o podłączeniu instalacji gazowej.

 

 

Zachodniopomorskie

 

Rodzinny Dom Dziecka "Chatka Puchatka", Turowo
OPP: Fundacja "Złotowianka"
KRS: 0000 308 316
Cel szczegółowy: Adam i Julia Piotrowicz P/32
OPP: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
KRS: 0000 186 434
Cel szczegółowy: 207/P Adam Piotrowicz

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka "Chatka Puchatka" z Turowa w woj. zachodniopomorskim. W naszej rodzinie obecnie wychowuje się ośmioro dzieci w wieku od trzech do szesnastu lat. Z tej ósemki aż sześcioro legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności. Rodzicami zastępczymi jesteśmy od 17 lat.

 

1% lista 2022 roku


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2021 r. -  72 288 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,61% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r. • 1,56% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 15 931 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 260 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 357 Liczba rodzin zastępczych  - 35 915 Liczba rodzinnych domów dziecka - 724   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 56 357 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 15 931 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1273 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1260 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • ❤️ Specjalistycznie...
  25 stycznia to był najbardziej szalony dzień w naszym rodzicielstwie... Pół roku temu Pani Doktor z poradni specjalistycznej zaproponowała nam termin w tym samym...
 • Prawo jazdy marzenie
  Prosimy o pomoc w sfinansowaniu prawa jazdy dla dwójki nastolatków.
 • Zaczynamy przebudowę naszego domu
  Kochani Nasze marzenia zaczynają się spełniać i niedługo ruszymy z przebudową domu na wsi . Czekamy na zgodę Starostwa. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć...
 • Nowy rok i przyjęcie 2 dziewczynek do naszej rodziny ❤️❤️❤️
  Edit . Dziewczynki juz z nami . Dlugo już nie widziałam tak zaniedbanych dzieci . Trudny czas przed nami ale przy pomocy Państwa na pewno nam się uda wyprowadzic...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: