Mocny 1% - lista domów dziecka i rodzin zastępczych
2021-04-04

 

- - - - - - - - 
 

[Aktualizacja: Lista OPP przyjmujących 1,5% za rok 2023 w 2024 r. dostępna pod linkiem - zobacz]


- - - - - - - - - 

 

Przekaż 1% podatku na dom dziecka! Placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze potrzebują Twojej pomocy. W wielu z nich mieszkają dzieci niepełnosprawne, chore i wymagające szczególnej opieki oraz wsparcia w rozwoju osobistym. Komu przekazać swój jeden procent? Poniżej lista OPP. 

 
 
Nawet 1 procent ma moc!
 
Najwięcej wskazań odnotowały największe Organizacje Pożytku Publicznego, które mogły zainwestować w kampanie reklamowe. Z możliwości przyjęcia jednego procenta korzystają również mniejsze podmioty, domy dziecka i rodziny zastępcze, które nie mają szansy dotarcia do tak szerokiej grupy odbiorców. Zachęcamy do ich wyboru!
 
Poniżej przedstawiamy listę mniejszych OPP działających na rzecz pieczy zastępczej. Są to zarówno stowarzyszenia i fundacje powstałe w celu pomocy domowi dziecka, jak i te, które umożliwiają wsparcie konkretnego dziecka objętego pieczą zastępczą. 
 
 

Dolnośląskie

 

Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania Dom Dziecka nr 1, Pieszyce
OPP: Stowarzyszenie "Lepsze Jutro" w Pieszycach
KRS: 0000 150 695

Przy naszym Domu Dziecka działa Stowarzyszenie "Lepsze Jutro" w Pieszycach. Jego głównym zadaniem jest niesienie pomocy wychowankom, którzy opuszczają placówkę. Szczególnie wspiera dzieci i młodzież uzdolnioną w różnych dziedzinach nauki lub utalentowaną artystycznie. Stowarzyszenie pomaga wyremontować mieszkania i wyposażyć je w niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego. Niesiemy również pomoc pedagogiczną, psychologiczną, terapeutyczną i prawną. 

 

Rodzina Zastępcza Zawodowa Specjalistyczna, Oława
OPP: Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
KRS: 0000 266 644
Cel szczegółowy: ZC 8306 Adrian Widła

Adrian-ma 12 lat. Jest dzieckiem ciężko chorym. Ma pół serduszka, złożoną Wrodzona Wadę Serca. Objęty jest Ustawą za Życiem, ma niepełnosprawność sprzężona z powodu wielu chorób - padaczka, niedoczynność tarczycy, FAS kod 4444, PTSD, hemofilię, nosi aparaty zębowe, deformacja klatki piersiowej, niedorozwój wagi ciała i wzrostu. Wymaga leczenia u wielu specjalistów, rehabilitacji, turnusów, suplementów i wiele leków. Bierze Warfin .Bardzo pragnie żyć.

 

Rodzinny Dom Dziecka "Nowa Szansa", Potworów
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Nowa Szansa Potworów 10216

Nasz Dom jest nową szansą na lepsze życie dla dzieci. Chcemy ich wspierać, chcemy, żeby były szczęśliwe, jesteśmy to wstanie robić dzięki Państwa pomocy.

 

Rodzinny Dom Dziecka "Damy Radę", Ciepłowody
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzinny Dom Dziecka "Damy Radę" Ciepłowody

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka dla 8 dzieci. Staramy się o ich wszechstronny rozwój i wyrównanie deficytów na każdympoziomie. Dbamy o to, by były szczęśliwe. Z waszą pomocą... Damy radę...

 

Rodzinny Dom Dziecka, Bielawa
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Bielawa 10331

Rodzinnym domem dziecka jesteśmy od ponad ośmiu lat i obecnie wychowujemy 7 dzieci. Zebrane środki z 1% chcielibyśmy przeznaczyć na doposażenie placu zabaw dla maluszków, zakup nowych mebli do pokoju dzieci i wspólny wyjazd w wakacje np. do Energylandii. Dziękujemy.

 

Lubelskie

 

Niezawodowa Rodzina Zastępcza,Puchacze
OPP: Fundacja Rozszczepowe Marzenia
KRS 0000 248 920
Cel szczegółowy: Bartosz Waremczuk
Bardzo prosimy o 1% dla 6-letniego Bartusia - chłopiec urodził się z rozszczepem podniebienia. Jest u nas razem z siostrami dwa lata.  W sierpniu 2019 miał operacjię rekonstrukcja podniebienia,a przed nim kolejna w marcu 2021. Nie mówi, ma aparat słuchowy-niedosluch 70db. Wymaga pomocy i dużo zabiegów u neurologopedy, surdologopedy i logopedy. Pięknie dziękujemy ;)

 

Łódzkie

 
Rodzinny Dom Dziecka, Łódź
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej „Ja i mój dom”
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: 8/14 Dzieci z Kopcińskiego
Lata mijają, dzieci rosną. Potrzeby także. Podopieczni jeżdżą już na samodzielne wakacje, uczą się języków, to wszystko kosztuje. Przy siódemce dzieci pieniążków wiecznie brakuje. Dzięki wpływom z 1% nie martwimy się o nadprogramowe wydatki. Dziękujemy za ubiegły rok i prosimy o ten.
 
 
Rodzinny Dom Dziecka, Ksawerów
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 123
Rodzinny Dom Dziecka w Ksawerowie prowadzi zbiórkę 1% z podatku na rzecz dzieci z pieczy zastępczej umieszczonych u nas w domu z przeznaczeniem na wakację i opiekę mędyczną. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie, jak również za pomoc w rozpropagowaniu naszej zbiórki wśród rodzin i znajomych. Z góry bardzo dziękujemy!!! :) :) :)
 
 
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: RZZS SKONECZKA MAŁGORZATA
Rodziną zastępczą jesteśmy od 13 lat. Pod naszą opieką jest Krystian (16), Ola(16), Kewin(15), Adrian (14), Zosia (14), Alicja (9) i Halinka (3). 3 dzieci uczęszcza do Liceum, 3 do Szkoły Podstawowej, a Halinka od września będzie przedszkolakiem. Patrząc na nas z boku, jesteśmy klasyczną Rodzinką.pl. Czasami są nerwy, a czasami śmiech do łez i zaskoczenie. Czwórka dzieci posiada orzeczenie o niepełnosprawności, ale wszyscy staramy się  funkcjonować NORMALNIE. Serdecznie dziękujemy!
 
 
OPP: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastepczych "Wyspa skarbów"
KRS: 0000 289 994
Dzięki wpływom z 1% mozemy realizować różne projekty i programy edukacyjne dla naszych dzieci. W tym roku pragniemy jednak przeznaczyć te pieniądze na orgnaizację placu zabaw, gdyż poprzedni został zlikwidowany i w związku z powyższym dzieci nie mają gdzie spędzać czasu wolnego. Dziękujemy za ubiegły rok i prosimy o wsparcie.
 
 

Specjalistyczn Zawoddowa Rodzina Zatępcza,Stroniewice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Kinga Wrozynska 10322

Na leczenie i terapię naszej niepełnosprawnej córeczki.

 

Małopolskie

 
OPP: Stowarzyszenie "Wszyscy dla Wszystkich"
KRS: 0000 219 768
Cel szczegółowy: DD Dworek Marzeń
Dom Dziecka „Dworek Marzeń” jest placówką opiekuńczo-wychowawczą dla 14 dzieci. Nasi wychowankowie to wyjątkowe dzieciaki - cudowne indywidualności, którym los napisał niesłychanie trudne życiowe historie. Wychowawcy zastępując mamę i tatę robią wszystko, aby tym dzieciom stworzyć namiastkę prawdziwego domu. Dbają o stan zdrowia, pomagają w nauce, organizują czas wolny i wypoczynek, wspierają w różnych sytuacjach kryzysowych, przygotowują do samodzielnego życia.
 
 

Mazowieckie

 
OPP: Caritas Diecezji Radomskiej
KRS: 0000 222 733
Cel szczegółowy: Dom Dziecka
Dom Matki i Dziecka w swojej strukturze posiada placówkę opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego – Dom Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym z filią w Starachowicach przy ul. 1 Maja 13b. Zapewniamy całodobową opiekę, wychowanie i pomoc dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej dla 42 wychowanków. Zebrane fundusze przeznaczymy na  potrzeby naszych podopiecznych. Dziękujemy!
 
 

Opolskie

OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 42
Już prawie 20 lat mamy zaszczyt i piękną misję polegającą na działaniu trosk i radości z dzieciakami. W codziennym życiu uczymy się siebie bawzajem. Każdy z nas ma swój WIELKI udział w tworzeniu rodziny. Cieszymy się na wspólną przyszłość i na to, co przed nami.
 
 

Podkarpackie

 
Zawodowa Rodzina Zastępcza, Rzeszów
OPP: Towarzystwo Nasz Dom
KRS: 0000 050 053
Cel szczegółowy: Rodzina zastępcza Madej-Marszałek
Zbieramy 1% na budowę pokoju do integracji sensorycznej. W naszej rodzinie wychowują się głównie dzieci małe, a także z FAS. Potrzebujemy dostosować pokój do terapii SI.
 
 
OPP: Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani"
KRS: 0000 032 355
Cel szczegółowy: BLANKA BRĄGIEL - umowa nr 201/2013
W naszej zawodowej rodzinie zastępczej wychowuje się 4 dzieci. Najmłodsza, 13-letnia Blanka jest dzieckiem niepełnosprawnym, ma zespół Downa. Trafiła do naszej rodzinie kilka dni po urodzeniu z wadą serca, niedosłuchem i innymi dolegliwości. Przeszła 7 operacji. Środki z 1% przeznaczamy na leczenie, rehabilitację i terapię Blanki.
 
 

Podlaskie

 
OPP: Związek Stowarzyszeń
KRS: 0000 058 731
Cel szczegółowy: OPOKA
Misją Pogotowia Opiekuńczego „OPOKA” jest towarzyszenie dzieciom i młodzieży w ich rozwoju, wychowaniu i edukacji. Ważnym elementem jest tworzenie optymalnych warunków do wzrastania społecznego i duchowego. Placówka dba nie tylko o rozwój dzieci, ale przede wszystkim o tworzenie poczucia bezpieczeństwa – zarówno w wymiarze psychicznym, jak i fizycznym. To także tworzenie bezpiecznych warunków bytowych dzieci, by wszelkie normy i standardy zostały zachowane konieczne jest budowa windy.
 

Pomorskie
 

Niezawodowa Rodzina Zastępcza, Chojnice
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej Ja i Mój Dom
KRS: 0000 199 423 
Cel szczegółowy: Dla Ignasia
Jesteśmy rodziną zastępczą niezawodową z 5 dzieci. Największej pomocy potrzebuje Ignaś (3 latka), który choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe. Jest intensywnie rehabilitowany w specjalistycznych jednostkach, czego nie możemy zaprzestać, gdyż straci nabyte umiejętności. Wspomagany wóznkiem inwalidzkim, nogi stabilizowane w ortezach. Ignaś nie mówi (afazja), nie kontronuje wypróżnień, ma zaburzenia integracji sensorycznej i opóźnienie psychoruchowe.
 
 
 

Śląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ruda Śląska
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 14
Istniejemy od 2000 r. Wychowujemy 9 dzieci w wieku od 6 do 22 lat. Wśród nich jest trójka niepełnosprawnych, które wymagają wielospecjalistycznej opieki lekalrskiej i rehabilitacji. Dzieci mają trudne i traumatyczne przeżycia. Zdarzało się, że wielokrotnie zmieniały miejsca pobytu, a obecnie mają szansę na stabilizację i dorastanie w normalnej rodzinie ze swoim rodzeństwem. Staramy się zaspokoić ich potrzeby i otoczyć opieką, dając im poczucie bezpieczeństwa i miłości.

 
Rodzinny Dom Dziecka, Bytom
OPP: Fundacja Sedeka
KRS: 0000 338 389
Cel szczegółowy: 10848 - Grupa OPP - RDD Bytom
Terapia i rehabilitacja dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością.
 
 
Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Wodzisław Śląski
OPP: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
KRS: 0000 186 434
Cel szczegółowy: Na leczenie i rehabilitację Jakuba Zgoda symbol 119/Z
Zbieramy pieniążki na leczenie i rehabilitację Kuby. Jest u nas od 8 lat, zabierając go otrzymaliśmy diagnozę "dziecko leżące, w okresie dorastania maksymalne osiągnięcia Kuby to wózek inwalidzki i pampers". Rehabilitacja zrobiła swoje, dziś to pogodne dziecko z nadmiarem energii. W orzeczeniu o niepełnosprawności ma wpisane upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym, gdyż problem ze wzrokiem, z jakim się Kuba boryka (-7,75), nie kwalifikuje się na niepełnosprawność.
 

Rodzinny Dom Dziecka, Częstochowa
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej „Ja i mój dom”
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: RDD Kuków

Siedem lat temu, po odchcowaniu własnych dzieci, zdecydowaliśmy się poświęcić swój czas maluchom, które ni emiały szans na dobry dom. Aktualnie opiekujemy się pięciorgiem powierzonych nam dzieci oraz adoptowanym sytem, który trafił do nas z placówki. Staramy się umożliwić dzieciom rozwój w każdym aspekcie - fizycznym, intelektualnym oraz duchowym. Zapraszamy na naszą stronę www.kukulka.domdziecka.org

 
Rodzinny Dom Dziecka, Siemianowice Śląskie
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej „Ja i mój dom”
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: dzieci Sodusiowej

1% dla dzieci Sodusiowej. Wychowuję obecnie 5-cioro dzieci sama, rodzicem zastępczym jestem od prawie 17 lat. Dwoje dzieci jest niepełnosprawnych. Beniamin ma FAS i zespół Aspergera. Angelika to wcześniak 825g, 1 Apgar, walka o życie, niepełnosprawność ruchowa i autyzm. Bartosz ma wadę serca. Dzieci wymagają stałej rehabilitacji, a Angelika szczególnej opieki. Bardzo proszę o pomoc i wsparcie nas 1%. Dziękuję!
 
 
Zawodowa Rodzina Zastępcza Specjalistyczna, Bielsko-Biała
OPP: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "Ada"
KRS: 0000 034 605
Cel szczegółowy: SRZ Jan Małgorzata Oleksy

Z 1% opłacamy dzieciom zajęcia sportowo-rehabilitacyjne, udział w obozach, projektach integracyjnych, lekarstwa, okulary itp.
 
 
Rodzinny Dom Dziecka, Warszowice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD OAZA 10362

Wychowywanie dzieci to piękne i ekscytujące zajęcie, ale też niosące sporo wyzwań. Pracę tę wykonujemy już 17 lat. 1% chcemy przeznaczyć na wyposażenie naszych sportowców  w niezbędne dla nich gadżety oraz zapewnić im wszystko, co potrzebne do realizacji ich pasji.
 
 
Zawodowa Rodzina Zastępcza, Gliwice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Gliwice 10399

Jesteśmy zawodową rodziną zastępczą. Kochamy wspólne wycieczki , jazdę na rolkach i rowerach , czytanie książek i wspólne zabawy. Zebrane pieniążki pójdą na leczenie ortodontyczne dzieci oraz na dofinansowanie wymarzonych wakacji. Będziemy bardzo wdzięczni za każde wsparcie.
 
 

Świętokrzyskie
 

Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze „Nasz Dom nr 1”, „Nasz Dom nr 2”, Ostrowiec Świętokrzyski
OPP: Caritas Diecezji Sandomierskiej
KRS: 0000 213 751
Cel szczegółowy: ZPOW NASZ DOM w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Szkolna 19

Obecnie przystępujemy do remontu Placówki "Nasz Dom nr 1", ten dom zaadoptowany ze starej przychodni, służy już dzieciom 10 lat i koniecznie pilnie wymaga remontu.

 
Dom Rodzinny nr 2, Kielce
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 28

Dom Rodzinny dla dzieci potrzebujących wsparcia i miłości. Z wychowankami utrzymujemy ciepłe, rodzinne relacje, nawet teraz, kiedy się usamodzielniły i mają swoje dzieci. Najważniejszym w wychowaniu naszych dzieci to zapewnienie im edukacji oraz wartości wychowawczych. W ponad 20-letniej pracy wszystkie nasze dzieci kończyły szkoły, sawały się wartościowymi, dobrymi ludźmi, którzy pomimo trudnego startu, znajdują swoje pasje w życiu.
 
 

Warmińsko-mazurskie
 

OPP: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie
KRS:  0000 046 028
Cel szczegółowy: Bezpieczny Start
W naszej placówce jest 14 dzieci w różnym wieku, najmłodsze ma 4 lata, a najstarsze 19. Staramy się tu stworzyć namiastkę rodzinnego domu, pełnego ciepła i miłości. Wspólnie spędzamy czas, uczymy samodzielności oraz małymi krokami przygotowujemy do startu w dorosłe życie. Marzymy o modernizacji naszej niewielkiej kuchni - przy tak licznej grupie ciężko się tam pomieścić. Będziemy wdzięczni za 1%.
 
 
OPP: Caritas Archidiecezji Warmińskiej
KRS:  0000 245 507
Cel szczegółowy: Na rzecz Katolickiego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Braniewie
Dom prowadzą Siostry Katarzynki z ekipą cudownych ludzi. Całodobowo opiekujemy się równie cudownymi dziećmi i niezwykłą młodzieżą w wieku od 7 do 19 lat. Ich rodziny znalazły się w kryzysie i pomagamy im pokonać trudności, aby mogły wrócić do domu. A jak to się nie uda, przygotowujemy do samodzielności. Aktualnie nasz dom przechodzi reorganizację, aby było w nim jeszcze bardziej rodzinnie.
 

Rodzinny Dom Dziecka, Wróbel
OPP: Fundacja Orlen
KRS:  0000 037 031
Cel szczegółowy: 147 RDD
RDD działa od 7 lat. Wychowujemy i wspieramy średnio 10-12 podopiecznych z różnych środowisk, z wieloma deficytami i problemami zdrowotnymi.  Dzięki 1% chcielibyśmy utworzyć Warsztat Terapii Zajęciowej, dzięki któremu będziemy mogli rozwijać talenty i pasje naszych dzieciaczków.
 
 
OPP: Fundacja Niepełnosprawnych SANUS
KRS:  0000 026 673
Cel szczegółowy: RZZ
Jesteśmy Rodziną Zastępczą Zawodową od 2015 roku. W naszej rodzinie wychowujemy czworo niepełnosprawnych dzieci. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% dla naszych dzieci, wpisując KRS 0000026673, cel szczegółowy RZZ. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci przebywających w naszym domu. Dziękujemy!

 

Wielkopolskie
 

OPP: Fundacja Orlen
KRS:  0000 037 031
Cel szczegółowy: 110
Rozpoczęliśmy pieczę zastępczą nad opuszczonymi dziećmi w 2013 r. Staliśmy się wtedy niespokrewnioną rodziną zastępczą. W międzyczasie stanowiliśmy rodzinę zastępczą zawodową. Rodzinnym Domem Dziecka jesteśmy od 2016 roku. Obecnie pod opieką mamy 5 dzieci w wieku od 5 do 12 lat + 2 synów biologicznych. Nasza praca jest ciężka, jednak daje wiele satysfakcji. W ramach projektu 1% zbieramy środki, by móc urozmaicić wypoczynek naszych podopiecznych.
 
 
OPP: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
KRS:  0000 023 852
Cel szczegółowy: Krzysztof Antczak 2
Krzysztof znajduje się w zawodowej rodzinie zastępczej od 2 miesiąca życia. W wieku 2 miesięcy zachorował na śmiertelną genetyczną chorobę. Wówczas umierał. Jednak dzięki lekażom, pomocy, żyje! Nasza walka ciągle trwa! Krzyś ma 2,5 roku, jest po przeszczepie szpiku niespokrewnionego dawcy. Małymi krokami, walcząc z chorobą, idziemy razem ku nadziei na lepsze jutro.
 
 
OPP: Fundacja Happy Kids
KRS:  0000 133 286
Cel szczegółowy: Zielony Domek
Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka z siódemką super dzieciaków, mamy jednak wiele pracy wymagającej nie tylko tizycznych i psychicznych możliwości, ale również nakładów finansowych. Dzieciaki wymagają leczenia ortodontycznego, rehabilitacji ruchowej (porażenie dziecięce), leczenia psychiatrycznego, sprzętów rehabilitacyjncyh, specjalnej diety i tak można bez końca... dostosowanie warunków domowych do ich potrzeb wymaga sporych funduszy i tu przyda się każda złotówka.
 
 
Przekaż 1% dla Domu Dziecka

 

 

- - - - - - - - 
 

[Aktualizacja: Lista OPP przyjmujących 1,5% za rok 2023 w 2024 r. dostępna pod linkiem - zobacz]


- - - - - - - - - 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Prosimy o pomoc w zorganizowaniu imprezy dla 40 dzieci z RDD
    Już w sobotę 15 czerwca od godziny 12:00 do godziny 19:00 w Kaletach organizujemy prywatną imprezę charytatywną...
 • Podziękowanie
  Dzień dobry witam wszystkich dobrych Aniłow, którzy na co dzień nas wspierają.. Pragnę.podziekowac Pani Kasi za lalki Panu Tomaszowi za wozek dla lalek...
 • Pomoc w wyjeździe wakacyjnym
  Kochani Jesteśmy RDD I opiekujemy się 15 dzieci . Chcielibyśmy wyjechać nad jezioro lub morze . Jeżeli znajdzie się ktoś kto zechciałby nas wesprzeć to...
 • Pomoc w spełnieniu marzen
  Marzymy o wyjeździe nad morze dlatego szukamy osób o dobrym sercu ,którzy pomogą nam w realizacji marzenia.

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: