Zapomniane prośby...
2021-08-04

 
Wiemy, że na świecie są ludzie, którym zależy. Codziennie upewniamy się, że takich osób nie jest mało :) Mamy nadzieję, że z czasem będzie ich coraz więcej… że świat stanie się milszy i szczęśliwszy, a każde dziecko będzie mogło otrzymać potrzebną im miłość, opiekę, ochronę przed bólem i samotnością… 
 
Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wspierają nas i dzieci, wyciągając pomocną dłoń do małych nieznajomych.
 
Jednak niektóre placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodziny zastępcze czekają na wsparcie od 2020 r. Zaglądajcie na „Listę potrzeb” na stronie www.domydziecka.org i korzystajcie z sortowania ogłoszeń od najstarszych. Choć od dodania pierwszych minęło wiele miesięcy, nadal są aktualne. 
 
Podopieczni z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęczowa Arka" czekają na Waszą pomoc w wyremontowaniu kabin prysznicowych już od półtora roku, przydałyby się również łóżka piętrowe i inne meble. Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza z  Krakowa od roku szuka ekipy budowlanej, która wyceni i doradzi w kwestii ocieplenia domu. Może znacie kogoś, kto mógłby im doradzić? Za kilka miesięcy znów będziemy gościć białą zimę. Zawodowa Rodzina Zastępcza z Sokołowa Podlaskiego chce postawić ogrodzenie panelowe, by dzieci mogły bawić się bezpiecznie na dworze. 
 
Jeszcze tylko miesiąc wakacji! Trzeba go jak najlepiej wykorzystać. Rodzinny Dom Dziecka z Janowa prosi o nowe lub używane rowery dla dzieci i młodzieży, by cała rodzina mogła wyruszać na długie wycieczki.  Pamiętacie jak fajnie ścigać się z kolegami na rowerach? Sprezentujmy dzieciom takie wspomnienia. 
 
A we wrześniu… witaj szkoło! Jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądał najbliższy rok nauki, czy dzieci będą uczyć się zdalnie czy nie, ale  przybory szkolne z pewnością będą potrzebne i to nie mało. Wiele domów prosi o pomoc w zakupie przyborów szkolnych. Ołówki, pisaki, zeszyty w kratkę i w linię –przyjmą z wielką chęcią. Wystarczy wejść na „Listę potrzeb” i wybrać dział „Nauka”. Młodsze i starsze dzieci najczęściej otrzymują maskotki, czasem aż w nadmiarze, a przecież kosmetyki i przybory szkolne są równie dobrym prezentem.
 
Pomoc w bieżących wydatkach związanych z prowadzeniem domu odciąży budżet i pozwoli wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na inne cele. Niezawodowa Rodzina Zastępcza z Olecka chętnie przyjmie środki czystości, proszki do prania, kapsułki do zmywarki oraz kosmetyki, podobnie jak Dom dla Dzieci „Nadzieja” nr 2 w Jeleniej Górze. Dla dwóch łódzkich zawodowych rodzin zastępczych taką stałą potrzebą jest żywność bezglutenowa oraz leki, które dzieci muszą przyjmować codziennie. 
 
Potrzebujących jest o wiele więcej. Listę wszystkich materialnych prezentów, które moglibyście podarować dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych,  znajdziecie na stronie www.domydziecka.org w zakładce "Lista Potrzeb"
 
 
Jeśli nie możecie spełnić żadnej z pozycji – nie martwcie się! Nadal możecie dołączyć do wspaniałej akcji pomocy! Wystarczy dokonać przelewu na rzecz dzieci i wesprzeć je dowolną kwotą – wejdź w zakładkę „Chcę pomóc” i skorzystaj z wpłat online, lub wybierz tradycyjny przelew: 
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)
Twoją pomoc wykorzystamy na realizację większych potrzeb. Dzięki takim wpłatom w lipcu udało się kupić sprzęt sportowy dla 200 dzieci.   
 
 
Chcemy, aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i zdrowe!  Z Waszą pomocą na pewno uda się choć trochę zmienić ich świat! Dziękujemy!
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2021 r. -  72 288 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,61% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r. • 1,56% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 15 931 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 260 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 357 Liczba rodzin zastępczych  - 35 915 Liczba rodzinnych domów dziecka - 724   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 56 357 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 15 931 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1273 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1260 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • remont serca domu
  Witajcie, przyjaciele, znajomi i ludzie, którzy mnie znają, ludzie o wielkim sercu , darczyńcy. Miałam dylemat, czy pisać tutaj, na portalu , i...
 • Mam wielką prośbę ....pomóżcie prosze
  Mam na wychowaniu dziewczynę która ma na imię Klaudia to bardzo kochana i mądra dziewczyna ma 18 lat i bagaż doświadczeń którym można by było obdarować ze...
 • Dzieci
  Dziś już pożegnaliśmy dwóch chłołopców w domu o połowę ciszej☺️ mam nadzieję że tam gdzie poszły bedą szczęśliwi i miło wspominać będą u nas...
 • Prośba o wsparcie
  Kochani Święta Bożego Narodzenia zbliżają się szybkimi krokami .Jeżeli ktoś byłby chętny do zrobienia prezentów naszej 10 dzieciaków to zapraszamy do...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: