Zapomniane prośby...
2021-08-04

 
Wiemy, że na świecie są ludzie, którym zależy. Codziennie upewniamy się, że takich osób nie jest mało :) Mamy nadzieję, że z czasem będzie ich coraz więcej… że świat stanie się milszy i szczęśliwszy, a każde dziecko będzie mogło otrzymać potrzebną im miłość, opiekę, ochronę przed bólem i samotnością… 
 
Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wspierają nas i dzieci, wyciągając pomocną dłoń do małych nieznajomych.
 
Jednak niektóre placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodziny zastępcze czekają na wsparcie od 2020 r. Zaglądajcie na „Listę potrzeb” na stronie www.domydziecka.org i korzystajcie z sortowania ogłoszeń od najstarszych. Choć od dodania pierwszych minęło wiele miesięcy, nadal są aktualne. 
 
Podopieczni z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęczowa Arka" czekają na Waszą pomoc w wyremontowaniu kabin prysznicowych już od półtora roku, przydałyby się również łóżka piętrowe i inne meble. Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza z  Krakowa od roku szuka ekipy budowlanej, która wyceni i doradzi w kwestii ocieplenia domu. Może znacie kogoś, kto mógłby im doradzić? Za kilka miesięcy znów będziemy gościć białą zimę. Zawodowa Rodzina Zastępcza z Sokołowa Podlaskiego chce postawić ogrodzenie panelowe, by dzieci mogły bawić się bezpiecznie na dworze. 
 
Jeszcze tylko miesiąc wakacji! Trzeba go jak najlepiej wykorzystać. Rodzinny Dom Dziecka z Janowa prosi o nowe lub używane rowery dla dzieci i młodzieży, by cała rodzina mogła wyruszać na długie wycieczki.  Pamiętacie jak fajnie ścigać się z kolegami na rowerach? Sprezentujmy dzieciom takie wspomnienia. 
 
A we wrześniu… witaj szkoło! Jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądał najbliższy rok nauki, czy dzieci będą uczyć się zdalnie czy nie, ale  przybory szkolne z pewnością będą potrzebne i to nie mało. Wiele domów prosi o pomoc w zakupie przyborów szkolnych. Ołówki, pisaki, zeszyty w kratkę i w linię –przyjmą z wielką chęcią. Wystarczy wejść na „Listę potrzeb” i wybrać dział „Nauka”. Młodsze i starsze dzieci najczęściej otrzymują maskotki, czasem aż w nadmiarze, a przecież kosmetyki i przybory szkolne są równie dobrym prezentem.
 
Pomoc w bieżących wydatkach związanych z prowadzeniem domu odciąży budżet i pozwoli wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na inne cele. Niezawodowa Rodzina Zastępcza z Olecka chętnie przyjmie środki czystości, proszki do prania, kapsułki do zmywarki oraz kosmetyki, podobnie jak Dom dla Dzieci „Nadzieja” nr 2 w Jeleniej Górze. Dla dwóch łódzkich zawodowych rodzin zastępczych taką stałą potrzebą jest żywność bezglutenowa oraz leki, które dzieci muszą przyjmować codziennie. 
 
Potrzebujących jest o wiele więcej. Listę wszystkich materialnych prezentów, które moglibyście podarować dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych,  znajdziecie na stronie www.domydziecka.org w zakładce "Lista Potrzeb"
 
 
Jeśli nie możecie spełnić żadnej z pozycji – nie martwcie się! Nadal możecie dołączyć do wspaniałej akcji pomocy! Wystarczy dokonać przelewu na rzecz dzieci i wesprzeć je dowolną kwotą – wejdź w zakładkę „Chcę pomóc” i skorzystaj z wpłat online, lub wybierz tradycyjny przelew: 
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)
Twoją pomoc wykorzystamy na realizację większych potrzeb. Dzięki takim wpłatom w lipcu udało się kupić sprzęt sportowy dla 200 dzieci.   
 
 
Chcemy, aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i zdrowe!  Z Waszą pomocą na pewno uda się choć trochę zmienić ich świat! Dziękujemy!
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Pytania ,pytania ,pytania...
  Ciociu ? Czy możemy dziś wspólnie obejrzeć bajke w salonie ? Takie pytanie dostałam od dzieciaków no więc jakże bym mogła się nie zgodzić . Ogloadaliśmy...
 • Świątecznej magii czas ✨ - DZIĘKUJEMY
  Kochani Przyjaciele, Elfy Mikołaja i wszyscy wspaniali ludzie, których spotykamy na swojej drodze!  Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność za...
 • ❤️ 2 grudnia Dzień Cudów
  2 grudnia - to był dzień fantastycznych Osób, radości i wzruszeń. Występ ILUZJONISTY zachwycił nasze Dzieci, które cały czas zastanawiały się jak to...
 • Urodziny
  Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym aniołom, za Wspieranie naszej rodziny. Miną już prawie cały rok, aniołki mieli swoje dni gdzie były uroczystości...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: