Zapomniane prośby...
2021-08-04

 
Wiemy, że na świecie są ludzie, którym zależy. Codziennie upewniamy się, że takich osób nie jest mało :) Mamy nadzieję, że z czasem będzie ich coraz więcej… że świat stanie się milszy i szczęśliwszy, a każde dziecko będzie mogło otrzymać potrzebną im miłość, opiekę, ochronę przed bólem i samotnością… 
 
Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wspierają nas i dzieci, wyciągając pomocną dłoń do małych nieznajomych.
 
Jednak niektóre placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodziny zastępcze czekają na wsparcie od 2020 r. Zaglądajcie na „Listę potrzeb” na stronie www.domydziecka.org i korzystajcie z sortowania ogłoszeń od najstarszych. Choć od dodania pierwszych minęło wiele miesięcy, nadal są aktualne. 
 
Podopieczni z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęczowa Arka" czekają na Waszą pomoc w wyremontowaniu kabin prysznicowych już od półtora roku, przydałyby się również łóżka piętrowe i inne meble. Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza z  Krakowa od roku szuka ekipy budowlanej, która wyceni i doradzi w kwestii ocieplenia domu. Może znacie kogoś, kto mógłby im doradzić? Za kilka miesięcy znów będziemy gościć białą zimę. Zawodowa Rodzina Zastępcza z Sokołowa Podlaskiego chce postawić ogrodzenie panelowe, by dzieci mogły bawić się bezpiecznie na dworze. 
 
Jeszcze tylko miesiąc wakacji! Trzeba go jak najlepiej wykorzystać. Rodzinny Dom Dziecka z Janowa prosi o nowe lub używane rowery dla dzieci i młodzieży, by cała rodzina mogła wyruszać na długie wycieczki.  Pamiętacie jak fajnie ścigać się z kolegami na rowerach? Sprezentujmy dzieciom takie wspomnienia. 
 
A we wrześniu… witaj szkoło! Jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądał najbliższy rok nauki, czy dzieci będą uczyć się zdalnie czy nie, ale  przybory szkolne z pewnością będą potrzebne i to nie mało. Wiele domów prosi o pomoc w zakupie przyborów szkolnych. Ołówki, pisaki, zeszyty w kratkę i w linię –przyjmą z wielką chęcią. Wystarczy wejść na „Listę potrzeb” i wybrać dział „Nauka”. Młodsze i starsze dzieci najczęściej otrzymują maskotki, czasem aż w nadmiarze, a przecież kosmetyki i przybory szkolne są równie dobrym prezentem.
 
Pomoc w bieżących wydatkach związanych z prowadzeniem domu odciąży budżet i pozwoli wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na inne cele. Niezawodowa Rodzina Zastępcza z Olecka chętnie przyjmie środki czystości, proszki do prania, kapsułki do zmywarki oraz kosmetyki, podobnie jak Dom dla Dzieci „Nadzieja” nr 2 w Jeleniej Górze. Dla dwóch łódzkich zawodowych rodzin zastępczych taką stałą potrzebą jest żywność bezglutenowa oraz leki, które dzieci muszą przyjmować codziennie. 
 
Potrzebujących jest o wiele więcej. Listę wszystkich materialnych prezentów, które moglibyście podarować dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych,  znajdziecie na stronie www.domydziecka.org w zakładce "Lista Potrzeb"
 
 
Jeśli nie możecie spełnić żadnej z pozycji – nie martwcie się! Nadal możecie dołączyć do wspaniałej akcji pomocy! Wystarczy dokonać przelewu na rzecz dzieci i wesprzeć je dowolną kwotą – wejdź w zakładkę „Chcę pomóc” i skorzystaj z wpłat online, lub wybierz tradycyjny przelew: 
85 1750 0012 0000 0000 3741 3607
Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)
Twoją pomoc wykorzystamy na realizację większych potrzeb. Dzięki takim wpłatom w lipcu udało się kupić sprzęt sportowy dla 200 dzieci.   
 
 
Chcemy, aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i zdrowe!  Z Waszą pomocą na pewno uda się choć trochę zmienić ich świat! Dziękujemy!
 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2020 r. -  71 515 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 3,76% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r. • 0,05% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 029 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 193 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  2   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 55 486 Liczba rodzin zastępczych  - 35 855 Liczba rodzinnych domów dziecka - 685   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 55 486 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 16 029 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1205 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1193 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • Chodź opowiem ci bajeczkę....
  Co prawda te czasy minęły ,dzieci podrosły i czytanie bajek już nie wchodzi w rachubę. Lecz marzenia pozostają ,część mogę spełnić sama ale czasem...
 • Nasza rodzinka ❤❤
  Bardzo dziękujemy wszystkim Aniołom którzy o nas pamiętają i nas wspomagają. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni nawet za najdrobniejsza pomoc. Wszystko się dla nas...
 • Zaadoptujemy Świętego Mikołaja.......
  Wielkimi susami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia,na stole jak zwykle będzie makowiec, zupa grzybowa,makiełki które dzieci uwielbiają. Zabrzmią...
 • Maluszki i interwencja
  Kochani Miesiąc temu przyjęliśmy 1 miesięcznego niemowlaczka - dziewczynke. Ładnie je przybiera na wadze i rośnie ❤❤❤ W nocy z soboty na dziele...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: