"Zbiórki od serca" - II edycja akcji Portalu DomyDziecka.org
2021-09-16

 
Czy Wasi Podopieczni przyzwyczaili się już do siedzenia w szkolnych ławkach? Przypomnijmy im, że wiedza kryje się nie tylko w książkach, a najlepiej kształcą podróże! Z tą myślą rozpoczynamy akcję „Zbiórki od serca” skierowaną do placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodziny zastępczych. 
 
Internetowy kiermasz charytatywny zachęci dzieci do angażowania się w projekty i nauczy planowania i zgodnej współpracy. Zebrane podczas zbiórki środki umożliwią domom dziecka i rodzinom zastępczym realizację planów związanych z bliższymi i dalszymi wycieczkami oraz udziałem w życiu kulturalnym i sportowym. Bez znaczenia, czy kochacie wspólne wyjazdy, marzycie o wizycie w parku rozrywki, chcecie zwiedzić ciekawe miasto, wybrać się na kilka dni w góry, a może wolicie zostać w swoim mieście i móc oglądać filmowe nowości na wielkim ekranie, regularnie chodzić na basen i uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. „Zbiórki od serca” są akcją, która pozwoli spędzać wolne weekendy, jak tylko chcecie, i to bez martwienia się o wydatki!
 
To druga edycja akcji „Zbiórki od serca”, którą organizujemy we współpracy z Allegro Lokalnie. Zimowe zbiórki zgromadziły ponad 24 tysiące złotych, a my przekazaliśmy najbardziej zaangażowanym uczestnikom dodatkowe 10 tysięcy złotych (zobacz szczegółowe wyniki). Jakim wynikiem zaskoczy nas jesień?
 
 
 • Jak działają zbiórki na Allegro Lokalnie?
Allegro Lokalnie umożliwia fundacjom, stowarzyszeniom oraz szkołom zbieranie pieniędzy za pomocą zbiórek. Przypominają znany kiermasz charytatywny z tą różnicą, że odbywa się w sieci i może do niego dołączyć każdy! Każdy sprzedający na Allegro Lokalnie może przeznaczyć całość lub część dochodu ze sprzedanego przedmiotu na dobry cel, a kwota w pełni trafia do założyciela wybranej przez niego zbiórki. 
 
 
 • Na czym polega akcja „Zbiórki od serca”?
„Zbiórki od serca” są nową akcją organizowaną przez Portal DomyDziecka.org  z partnerstwem Platformy Allegro Lokalnie. Założymy 20 zbiórek, których beneficjentami będą Wasze domy dziecka i rodziny zastępcze, pomagając Wam w realizacji obranego celu. Zbiórka zakończy się z dniem osiągnięcia założonej kwoty lub, jeśli nie uda się zrealizować całości, 10 tygodni od jej założenia. Po podpisaniu umowy darowizny wszystkie zgromadzone na Waszej zbiórce środki zostaną przelane na wskazane przez Was konto bankowe. 
 
 
 
 • Co może być celem zbiórki?
Musi spełnić poniższe warunki:
1. Powinien być związany z organizacją wycieczki jednodniowej lub kilkudniowej, np. pokrycie kosztów przejazdu, noclegu, usług przewodnickich, bilety do atrakcji turystycznych lub kulturalnych. Możecie odwiedzić miejsca w najbliższej okolicy, np. kino czy basen lub poznać dalsze rejony i wybrać się np. do parku rozrywki.
2. Nie może być wycieczką szkolną lub klasową. 
3. Realizacja Waszego celu wpłynie pozytywnie na relacje pomiędzy podopiecznymi lub na samych podopiecznych.
4. Maksymalna kwota zbiórki to 2000 zł.
 
 
 • Dlaczego warto wziąć udział w akcji „Zbiórki od serca”?
Rodzinne formy pieczy zastępczej oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze, które nie są prowadzone przez fundacje, nie mogą samodzielnie założyć zbiórki.  Portal DomyDziecka.org założy ją w Waszym imieniu! Zarówno Allegro Lokalnie, jak i Portal DomyDziecka.org oraz współpracująca z nami Fundacja „Polski Instytut Filantropii” nie pobieramy prowizji za prowadzenie zbiórki – otrzymacie darowiznę równą 100% zebranej kwoty. Włączymy się w aktywną promocję zbiórek na naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych, aby każda z nich zakończyła się pomyślnie.
 
 
 • Czego oczekujemy w zamian?
Niczego prócz zaangażowania! Chcemy, by każda zbiórka osiągnęła zamierzoną kwotę. Jednak to przede wszystkim od Was zależy, czy zostanie zwieńczona sukcesem i uda się zorganizować wspaniały czas dla Waszych podopiecznych. Uczestnicy akcji są zobowiązani do opublikowania aktualności o swojej zbiórce w dziale „Aktualności domów dziecka” na Portalu DomyDziecka.org oraz sprzedaży na Allegro Lokalnie elektronicznej cegiełki charytatywnej – symbolicznego obrazka lub dyplomu podziękowań, którego sprzedaż w całości zasili konto zbiórki. Włączcie się aktywnie w promocję Waszej zbiórki w lokalnym środowisku, możecie sprzedawać swoje rękodzieło, zachęcić przyjaciół do wystawiania przedmiotów na rzecz zbiórki lub zachęcić do udostępniania zbiórki w mediach społecznościowych. A może macie własne pomysły?
 
 
 • Jak zgłosić się do akcji „Zbiórki od serca”
Do udziału w akcji zapraszamy placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze, które posiadają aktywny profil na Portalu DomyDziecka.org. Jeżeli w przeciągu roku poprzedzającego zgłoszenie do Akcji dokonałeś rejestracji swojego domu lub zaktualizowałeś dane, wysyłając formularz zgłoszeniowy i masz możliwość zalogowania się na stronie www.domydziecka.org – możesz wziąć udział w „Zbiórkach od serca”!
 
Skan lub wyraźne zdjęcia Wniosku oraz wymagane fotografie należy przesłać na adres zbiorkiodserca2021@domydziecka.org w terminie do 30.09.2021. Następnie wniosek należy przesłać pocztą na adres Fundacja „Polski Instytut Filantropii”, ul. Szewska 20/4, 31-436 Kraków.
 
Liczy się kolejność zgłoszeń!
 
 
 
 
Przed przesłaniem Wniosku zapoznaj się uważnie z Regulaminem i zawartymi w nim wymaganiami.
 

 

 

Zbiórki od serca - Allegro Lokalnie - DomyDziecka.org                          


Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2020 r. -  71 515 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 3,76% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r. • 0,05% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2019 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 029 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 193 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  2   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 55 486 Liczba rodzin zastępczych  - 35 855 Liczba rodzinnych domów dziecka - 685   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 55 486 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 16 029 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1205 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1193 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • Nasze dzieci chcą być w przyszłości sprawne i zdrowe.
  Drodzy Przyjaciele naszej rodziny, Ignacy wraz z dwojgiem swojego rodzeństwa zastępczego przez 2 tygodnie, do 7 maja 2022 w pocie czoła walczyli o swoją...
 • ❤️Dla naszych Pociech...miłość rodzi marzenia
  ❤Urzeczywistnienie marzeń zaczyna się od pierwszego kroku i wyznaczenia celu ❤❤ Nasze plany zostały zweryfikowane...projekt który kupiliśmy potrzebował...
 • Zaczynamy przebudowę naszego domu❤
  Kochani Nasze marzenia zaczynają się spełniać i niedługo ruszymy z przebudową naszego domku na wsi . Czekamy na zgodę Starostwa Jeżeli ktoś chciałby nas...
 • Prośba o wsparcie ❤
  Kochani Aniolowie ❤ Dzisiaj nasza rodzinka się oowiekszyla o 7 dniowego Maluszka ❤ Kochamy Cię Okruszku. Zapraszamy do pomocy jeżeli ktoś z Aniołów...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: