1,5% dla domów dziecka i rodzin zastępczych - lista OPP
2023-01-25

- - - - - - - - 
 

[Aktualizacja: Lista OPP przyjmujących 1,5% za rok 2023 w 2024 r. dostępna pod linkiem - zobacz]


- - - - - - - - - 

1% podatku dla domu dziecka - lista OPP - 1,5% na dzieci 2023, 2022

Przekaż 1,5% podatku na podopiecznych domów dzieca i rodzin zastępczych!

Przedstawiamy listę placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, które z wdzięcznością przyjmą Twój 1,5% podatku. Opiekują się dziećmi z niepełnosprawnościcami, zespołem FAS, traumami i innymi trudnościami, wymagają szczegolnej opieki i wsparcia. 

Podatnicy najczęściej wskazują duże organizacje, których kampanie społeczne docierają do szerogiego grona odbiorców. Wypełniająć PIT, pamiętajmy o najmłodszych, domach dziecka i rodzinach zastępczych, które potrzebują wsparcia.

Wskaż dzieci z listy!

 

Dolnośląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka "Nowa Szansa", Potworów
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Nowa Szansa Potworów 10216

Obecnie w naszym domu przebywa 10 dzieci od 2,5 roczku do 20 lat. Pomoc, jaką otrzymujemy od Państwa, przeznaczamy na dodatkowe zajęcia, np. z języka angielskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni za dobre serce.

 

Rodzinny Dom Dziecka "Damy Radę", Ciepłowody
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Dom Dziecka Ciepłowody 10268

Rodzinny Dom Dziecka prowadzimy od 6 lat. Kupiliśmy dom całkowicie do remontu na potrzeby dzieci. Obecnie trwa adaptacja strychu na pokoje dla naszych dzieci. Lubimy to co robimy, zawsze byliśmy z dziećmi i tak teraz właśnie wygląda nasze życie. Obecnie w naszym domu przebywa ośmioro dzieci w wieku od 7-15 lat. Razem jest wesoło, ale czasem trudno i pod górkę... Mimo to zawsze dajemy radę...

 

Rodzinny Dom Dziecka, Bielawa
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Bielawa 10331

Rodzinnym domem dziecka jesteśmy od grudnia 2012 roku. Obecnie pod opieką mamy 8 dzieci: 5 dziewczynek i 3 chłopców. Zebrane środki z 1,5% podatku chcielibyśmy przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego dla dzieci i doposażenie placu zabaw. jeśli udałoby się zebrać jeszcze więcej pieniążków, to chcielibyśmy wymienić mebel na nowe w pokoju dzieci i zakupić nowy telewizor. 

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Pieszyce
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Szymon Ziemba 10266

Szymon ma 7 lat, jest dzieckiem z wieloma wadami wrodzonymi. Jest niepełnosprawny ruchowo i umysłowo, karmiony jest przez gastrostomię za pomocą pompy, widzi tylko jednym okiem, drugie jest po zaćmie, nadal używa pieluch. Codzienne rehabilitacje dają mu możliwość kontaktu z dziećmi, są namiastką normalnego życia.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Oława
OPP: Fundacja Serce Dziecka
KRS: 0000 266 644
Cel szczegółowy: ZC 8306 Adrian Widła

Zawodowa Specjalistyczna Rodzina Zastępcza, czwórka dzieci niepełnosprawnych. Adrianek ma 14 lat, jest u nas 9 rok. Jest ciężko chory. Urodził się z połową serduszka. Miał 5 lat jak przyszedł do nas i miał niewykształcone żyły, zaraz zaczęła się walka o jego życie.Jest po dwóch operacjach, ma niedobór wagi ciała i wzrostu. Drugi rok pobiera hormon wzrostu. Ma cały zespól chorób towarzyszących i wymaga odpowiednich diet i systematycznych wizyt u lekarzy specjalistów. Potrzebujemy pieniędzy na leki rehabilitacji i wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne i odpowiednie żywienie oraz  suplementy..

 

Dom Dziecka pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, Legnica
OPP: Fundacja Dobroczynności
KRS: 000 269 648
Cel szczegółowy: Dom dziecka w Legnicy

Jak co roku przekazane przez Państwa pieniądze z tym razem 1,5% podatku pozwolą nam realizować marzenia naszych dzieci. To jest dla nas najważniejsza rzeczy :) Polecamy się. Z góry dziękujemy. Pozdrawiamy :)

 

Kujawsko-pomorskie

 

Rodzinny Dom Dziecka Przystań Tęczowe Promyki, Chełmno
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Przystań Tęczowe Promyki 10313

Jesteśmy 15 osobową rodzinką w tym 7 Dzieci z niepełnosprawnością - 11 FAS. 1,5% pomoże nam w diagnozie, rehabilitacji i leczeniu oraz poprawieniu warunków życia naszych Dzieci. Dziękujemy!

 

Lubelskie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Puchacze
OPP: Fundacja "Rozszczepowe Marzenia"
KRS: 0000 248 920
Cel szczegółowy: Bartosz Weremczuk

Bardzo prosimy o wpłaty 1,5% dla Bartka, przed nim kolejna operacja i rehabilitacja.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Konstantynów
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Konstantynów 11329

Zbieramy na pomoce do ćwiczeń dla dzieci, zestawy do ćwiczeń sensorycznych. Dwa razy w tygodniu wozimy czworo dzieci na takie zajęcia, ale to wszystko za mało i chcielibyśmy robić takie zajęcia w domu częściej, tylko że  brakuje nam funduszy na zakup takiego sprzętu. Mamy obecnie pod opieką sześcioro dzieci. Czworo ma Encefalopatię niepostępującą, jedno ma zdiagnozowany FAS i dwoje upośledzenie umysłowe. Są to małe dzieci. Najstarsze ma 12 lat, a najmłodsze cztery i takie zajęcia są im potrzebne jak najczęściej, żeby mogły zminimalizować swoje upośledzenie.

 

Lubuskie

 

Rodzinny Dom Dziecka - Anna i Maria Socha
OPP: Fundacja "ESPA"
KRS: 0000 060 638
Cel szczegółowy: "RDD Anna i Mariusz Socha"

RZ jesteśmy od 19 lat dla trójki dzieci natomiast od roku 2019 prowadzimy Rodzinny Dom Dziecka dla ośmiorga dzieci w tym czwórki niepełnosprawnych i jedno z porażeniem mózgowym. Mamy dwie córki biologiczne 23 i 14 lat a „nasi” chłopcy już są pełnoletni i szukają swojej drogi życiowej. Tomek studiuje i uprawia futbol amerykański, a Kewin próbuje się usamodzielnić. Patrycja w wakacje skończy 18 lat i kontynuuje naukę w szkole branżowej jako kucharz. Pozostała piątka to jeszcze szkoła podstawowa – klasy 1,2 i 4 (dwie pary bliźniąt). Pomysł na przyjęcie do domu „obcych” dzieci urodził się z chęci pomocy dzieciom które nie mają rodziców.  Niby prosta rzecz a jednak piecza zastępcza nie jest w naszym kraju „w modzie”.  Niestety wychowanie nie jest takie proste. Szczególnie w kraju gdzie do lekarza specjalisty trzeba czekać miesiącami. Ale przeżyliśmy. Po kilkunastu latach prowadzenia rodziny zastępczej „specjalistycznej” /z uwagi na dysfunkcje dzieci/ zostaliśmy zachęceni do założenia Rodzinnego Domu Dziecka – nota bene: pierwszego w Zielonej Górze. Cóż. Nie możemy narzekać na nudę. Przy tym potrzeb jest cała masa. Dużo radości i motywacji daje nam wsparcie przyjaciół ale też ludzi których nigdy nie spotkaliśmy a otrzymujemy odzież, środki czystości, jakieś mebelki. Niby nic ale daje siłę. I za to wsparcie bardzo dziękujemy. 

 

 

Łódzkie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ksawerów
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 123

W naszym rodzinnym domu dziecka jest 8 miejsc dla dzieci z pieczy zastępczej. Zebrane 1,5% podatku będzie przeznaczone na edukację, opiekę medyczną i letni wypoczynek dzieci umieszczonych u nas w rodzinnej pieczy zastępczej. W imieniu swoim i dzieci z góry serdecznie dziękujemy!!! Prosimy również o pomoc w rozpowszechnianiu tej informacji i przekazanie jej też innym życzliwym osobom!

 

Rodzinny Dom Dziecka, Łódź
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: 8/14 Dzieci z Kopcińskiego

Wychowujemy 8 podopiecznych (jeden usamodzielniony - niepełnosprawny chłopiec). Nasze dzieci to troje niepełnosprawnych i czworo zdrowych. Dzieci rosną i rosną też ich potrzeby. Z poprzednich pieniędzy założyliśmy stały aparat ortodontyczny podopiecznej, w tym roku na taki aparat czeka 14-letni Adam. Dofinansujemy też wypoczynek letni dla dzieciaków. Z góry dziękujemy za Państwa dar.

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Stroniewice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Kinga Wrożyńska 10322

Jesteśmy RZ od prawie 4 lat. Obecnie mamy 2 dziewczynki: Jedna ma 6 miesięcy i zaadoptujemy ją, druga 10 lat i jest niepełnosprawna intelektualnie, ma podawany hormon wzrostu, problemy z nadpobudliwością, AZS,  FAS, problemy z rodziną biologiczną.... ale daje radę. Ma złote serduszko i ciężko pracuje, aby żyć jak inne dzieci. Ze wsparciem z ubiegłorocznego 1% zapewniliśmy jej ciągłą terapię biofeedback, terapię redukującą napięcia mięśni, opiekę psychologa, jazdę konną raz w tygodniu, korepetycje, turnus rehabilitacyjny. Nie zaprzestaniemy naszych działań, bo to jej szansa na normalne życie. Bardzo prosimy o 1,5% na dalsze leczenie. To dla nas bardzo duże i bardzo potrzebne wsparcie. Dziękujemy za Wasze dobre Serca.

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Łódź
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: RZZS M. Skoneczka

Rodziną zastępczą jesteśmy od ponad 15 lat. Obecnie wychowujemy 6 dzieci. Wszystkie nasze dzieci posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Nasz skład to 3 dziewczynki i 3 chłopców. Dziękujemy za wsparcie na rehabilitację dzieci.

 

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Tęcza" w Kutnie
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa skarbów" w Kutnie
KRS 0000289994
Cel Szczegółowy: POW "TĘCZA" W KUTNIE
Pragniemy w tym roku zbierać pieniądze na wyposażenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie w plac zabaw, gdyż poparzeni musiał być skasowany ze względu na bardzo zły stan techniczny. Ponadto dzięki naszej działalności pragniemy wspierać działalność placówki poprzez organizację obozu profilaktyczno-wypoczynkowego oraz realizację programów edukacyjno- wychowawczych. 
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Tęcza" w Kutnie jest placówką typu socjalizacyjnego. Funkcjonuje od 1983 roku. Obecnie przebywa w niej 15 dzieci  wieku od 5 do 20 roku życia. Zadaniem placówki jest przede wszystkim praca z dzieckiem i rodziną znajdująca się w kryzysie. Placówka zapewnia całodobowa opiekę  i wychowanie. Jednym z jej celów jest wyrównywanie braków i deficytów rozwojowych występujących u dzieci, zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, zdrowotnych, przygotowanie do samodzielnego dorosłego życia.  Pomoc w nadrabianiu zaległości edukacyjnych oraz rozwój zainteresowań i zdolności dzieci. Zwracamy także duża uwagę na wyposażenie naszych dorosłych wychowanków w konkretne kompetencje zawodowe poprzez umożliwianie im ukończenia kursów zawodowych. Staramy się zwracać także uwagę na stworzenie odpowiednich warunków materialno - bytowych dla naszych podopiecznych dostosowując je do potrzeb naszych dzieci. 

 

 

Małopolskie

 

Rodzinny Dom Dziecka nr 2, Nowy Sącz
OPP: Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Betlejem" w Nowym Sączu
KRS: 0000 110 630
Cel szczegółowy: Rodzinny Dom Dziecka nr 2

Nasz dom dziala od 1992 r. Obecnie mamy 9 wychowanków. Wspomagamy też byłych wychowanków w ich dorosłości. Działamy w stowarzyszeniu rodzin zastępczych. Dodatkowe środki przeznaczamy na wypoczynek - wspólne wakacje dla całej rodziny i rozwój zainteresowań dzieci.

 

Dom Dziecka "Dworek Marzeń", Olkusz
OPP: Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser"
KRS: 0000 171 499
Cel szczegółowy: na cele statutowe Domu Dziecka "Dworek Marzeń" w Olkuszu

Dom Dziecka "Dworek Marzeń" w Olkuszu jest placówką socjalizacyjną z miejscami interwencyjnymi. Zapewniamy dzieciom niezbędne potrzeby: emocjonalne, rozwojowe, zdrowotne, bytowe, społeczne i edukacyjne. Nasze dzieci lubią wspólnie i aktywnie spędzać czas, rozwijają swoje zainteresowania, są ciekawe otaczającego świata. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każde wsparcie zarówno finansowe jak i rzeczowe.

 

Dom Dziecka "Pomocna Dłoń", Olkusz
OPP: Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser"
KRS: 0000 171 499
Cel szczegółowy: na cele statutowe Domu Dziecka "Pomocna Dłoń" w Olkuszu

Dom Dziecka "Dworek Marzeń" w Olkuszu jest placówką socjalizacyjną z miejscami interwencyjnymi. Zapewniamy dzieciom niezbędne potrzeby: emocjonalne, rozwojowe, zdrowotne, bytowe, społeczne i edukacyjne. Nasze dzieci lubią wspólnie i aktywnie spędzać czas, rozwijają swoje zainteresowania, są ciekawe otaczającego świata. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każde wsparcie zarówno finansowe jak i rzeczowe.

 

 

Mazowieckie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Sokołów Podlaski
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Sokołow Podlaski 10300

Rodziną Zastępczą jesteśmy 6 lat, opiekujemy się dziećmi do 3 roku zycia. Bardzo prowimy o wsparcie nas w naszych działaniach po to, aby dzieci, które u nas są, miały wszystko to, czego im potrzeba do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Dziękujemy!

 

Rodzinny Dom Dziecka, Piaseczno
OPP: Fundacja "Pomóż Dorosnąć"
KRS: 0000 203 456
Cel szczegółowy: Beciaki

Od 3 lat prowadzimy jedyny w powiecie piaseczyńskim RDD. Mamy pod opieką 11 dzieci w wieku od 3 miesięcy do 18 lat. Pieniądze przekazane przez darczyńców są wykorzystywane do realizacji terapii, rehabilitacji oraz wakacyjnych marzeń dzieci. Za każdy, nawet najmniejszy gest, serdecznie dziękujemy.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Sokołów Podlaski
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Stokowscy 10307

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka i opiekujemy się dziećmi, które potrzebują dobrego ciepłego i bezpiecznego domu. Rozwijamy ich pasje, dajemy szansę na rozwój i poznawanie świata. cieszymy się z malych sukcesów i jesteśmy zawsze obok.

 

Niezawodowa Rodzina Zastępcza, Sokołów Podlaski
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Rodzina Zastępcza Kasi i Adama 11322

Jesteśmy rodziną zastępczą dla maluszków od roku. To początek naszej drogi, potrzebujemy dostosowaćc dom do dobrego rozwoju i funkcjonowania dziecic, aby czuły się u nas bezpiecznie. Wspieramy dzieci terapiami i rehabiilitacją, otaczamy ciepłem i miłością. Prosimy o wsparcie naszych dzieci!

 

 

Opolskie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Wygiełdów
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 42

Prowadzimy Rodzinny Dom Dziecka we wsi Wygiełdów. Obecnie pod opieką mamy 9 wychowanków w wieku od 1-23 lat. Ze wszystkich sił i możliwości stwarzamy im bez

pieczne i radosne dzieciństwo. Państwa wsparcie w postaci 1,5% dołączymy do bbudżetu na wypoczynek dzieci. Przy rozliczeniu 1,5% prosimy o wpisanie numeru 42.

 

 

Podkarpackie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Rzeszów
OPP: Towarzystwo Nasz Dom
KRS: 0000 050 053
Cel szczegółowy: RDD Marszałek

W naszym domu wychowują się głównie dzieci małe, z niepełnosprawnościami, a także z FAS. Mamy potrzebę na rozbudowę placu zabaw, chcemy dokupić nowe zabawki.

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani.
KRS 0000032355
Cel Szczegółowy: BLANKA BRĄGIEL - umowa nr.201/2013
W naszej zawodowej rodzinie zastępczej wychowuje się 7 dzieci. Blanka ma 15 lat, jest dzieckiem niepełnosprawnym, ma Zespół Downa. Trafiła do naszej rodziny zastępczej tuż po urodzeniu. Środki z 1,5% przeznaczamy na leczenie, rehabilitację i terapię Blanki.
 

 

 

Podlaskie

 

Pogotowie Opiekuńcze "Opoka", Wasilków
OPP: Stowarzyszenie Przyjaciół Pogotowia Opiekuńczego "Opoka"
KRS: 0000 832 024

Pogotowie  Opiekuńcze „Opoka” jest całodobową placówką opiekuńczo – wychowawczą, która łączy zadania dwóch typów placówek - interwencyjny i  socjalizacyjny. Organem prowadzącym placówkę jest Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus z siedzibą główną w Podkowie Leśnej. Wychowankami  „Opoki” mogą być głównie dziewczęta w wieku od 10 do 18 roku życia,  skierowane na podstawie postanowienia  sądu i przez PCPR w Białymstoku. W wyjątkowych przypadkach, tak by nie rozdzielać rodzeństw, przyjmowani są również chłopcy oraz dzieci młodsze. Nasze Pogotowie dostępne jest dla dzieci i młodzieży niezależnie od ich wyznania. Naszą misją jest stworzenie dla dzieci dobrej przestrzeni, domu, w którym będą mogły bezpiecznie przeżyć czas rodzinnego kryzysu. W planach placówki na ten rok jest zadaszenie altany. Zebrane środki w ramach 1,5% pozwolą na pokrycie kosztów zadaszenia i zakup mebli ogrodowych.

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza "Dom na Uroczej, Białystok
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: Dom na Uroczej 10344

Do naszej rodziny trafiają niemowlęta oraz noworodki prosto ze szpitala. Wszystkie dzieci obejmujemy miłością, opieką oraz sprawdzamy ich stan zdrowia u specjalistów. Często są to wizyty prywante, na które szczególnie potrzebujemy środków.

 

Rodzinny Dom Dziecka "ABC", Ignatki
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD Ignatki 11353

Prowadzimy rodzinny dom dziecka w naszym domu. Pokazujemy dzieciom, jak funkcjonuje dom, jakie tworzą się więzi, zależności. Diagnozujemy dzieci, wozimy na terapię, leczymy. Współpracujemy ze specjalistami. Są to dzieci, które do tej pory żyły w świecie bez zasad i ograniczeń. Pokazujemy inną rzeczywistość akceptowaną społecznie. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, dla których dobro dzieci jest najważniejsze.

 

 

Pomorskie

 

Zawodowa Rodzina Zastępcza, Chojnice
OPP: Stowarzyszenie na rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową i Rodziców po Stracie Boża Krówka
KRS: 0000 283 567
Cel szczegółowy: Dla Ignasia

Warto nam pomóc, oddając swój 1,5%. Z tego procenta korzysta nie tylko Ignaś, ale i pozostałe nasze niepełnosprawne dzieci, które wymagają rehabilitacji. Kosztorys w tym roku opiewa na 50 tyś zł. Jestem przerażona, że nie damy rady dalej rehabilitować naszych dzieci na takim poziomie, jak dotychczas. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością mamy 5-ro w naszym domu (Porażenie Mózgowe, afazja, autyzm, małogłowie, trudności w poruszaniu się, FAS, niedosłuch...) Środki z 1,5% przeznaczymy na rehabilitację, leczenie, dojazdy do specjalistów i zakup niezbędnych środków ortopedycznych i medycznych. Jestem wdzięczna za wpłaty w poprzednim roku. Dziękuję i proszę: Bądźcie z nami! 

 

 

Śląskie

 

Rodzinny Dom Dziecka, Ruda Śląska
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółowy: 14

Rodzinny Dom Dziecka nr 1 w Rudzie Śląskiej rozpoczął swoją działalność w 2000 roku. W tym czasie opieką objęliśmy ponad 40 dzieci, z czego część się usamodzielniła i załozyła własne rodziny. Kilkoro dzieci znalazło rodziców adopcyjnych lub wróciło do swoich rodzin naturalnych. Obecnie w domu razem z nami mieszka 10 wychowanków, z czego 5 jest zaliczonych do osób niepełnosprawnych. Środki zebrane w ubiegłym roku zostały przeznaczone na zakup leków i zaopatrzenia ortopedycznego oraz na wyjazd rehabilitacyjny.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Częstochowa
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój Dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: RDD Kuków

Od dziewięciu lat opiekujemy się dziećmi, które nie miały szansy na własny, dobry dom. W tym czasie poznaliśmy dziesięcioro wspaniałych dzieciaków, a sześcioro z nich znalazło swoją przyszłość poza naszym domem. Skład naszej rodziny wciąż się zmienia. Przychodzą nowe maluchy, a musimy rozstać się z dziećmi, które mieszkały u nas 2-3 lub więcej lat. Takie zajęcie to bardzo trudne wyzwanie. Ale z pomocą innych, staramy się mu sprostać. Każde z powierzonych nam dzieci ma swoje problemy i deficyty. Dlatego pracy nam nie brakuje, a każda pomoc jest mile widziana. Chodzi tu przecież o wyższe dobro. Aby dzieci, które w niczym nie zawiniły, mogły mieć szansę na lepszą przyszłość. 

 

Rodzinny Dom Dziecka "Oaza", Warszowice
OPP: Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółowy: RDD "Oaza" 10362

W naszej placówce RDD "Oaza" przebywa pięcioro dzieci. W tym jedno z niepełnosprawnością intelektualną i neurologiczną, w tym padaczka. Kolejne dziecko ma orzeczenie o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju, jest też dalej diagnozowane. Wsparcie 1,5% jest potrzebne do dalszego diagnozowana naszych maluchów oraz rehabilitację i leczenie. 

 

Rodzinny Dom Dziecka, Siemianowice Śląskie
OPP: Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "Ja i mój dom"
KRS: 0000 199 423
Cel szczegółowy: dzieci Sodusiowej

1,5% dla dzieci Sodusiowej. Obecnie wychowuję 9-tkę dzieci i kilkoro z niepełnosprawnością. Pieniądze są przeznaczane na rehabilitację, psychologów, terapeutów, zajęcia z SI, zajęcia z logopedą, lekarzy specjalistów, artykuły ortopedyczne, pieluchy i inne specjalistycze artykuły. To jest walka o zdrowie dzieci, o lepsze jutro, dzieci są z róznymi niepełnosprawnościami i wymagają stałej opieki. Są po różnych przejściach i traumach. Pomóżcie mi, jak matce zastępczej, w tej walce. Proszę o 1,5% dla dzieci Sodusiowej. Dziękuję! Ela Soduś

 

Specjalistyczna Zawodowa Rodzina Zastępcza, Bielsko-Biała
OPP: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "Ada"
KRS: 0000 034 605
Cel szczegółowy: Dla SRZ J. M. Oleksy

Jesteśmy Specjalistyczną Rodziną Zastępczą. Zbieramy środki na rehabilitację, zajęcia specjalistyczne, lekarstwa, okulary, rozwój i usamodzielnienie naszych wychowanek.

 

 

Świętokrzyskie

 

Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze "Nasz Dom nr 1" i "Nasz Dom nr 2, Ostrowiec Świętokrzyski 
OPP: Caritas Diecezji Sandomierskiej
KRS: 0000 213 751
Cel szczegółowy: ZPOW Nasz Dom w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Szkolna 19

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Nasz Dom" w Ostrowcu Świętokrzyskim składa się z dwóch placówek "Nasz Dom nr 1" i "Nasz Dom nr 2" po 14 dzieci każda. Domy są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, a w przypadku kontynuowania nauki - do czasu jej ukończenia w szkole. Placowki zapewniają swym wychowankom całkowicie lub częsciowo pozbawionym opiei rodzicielskiej opiekę, kształcenie i wychowanie oraz zaspokaja ich niezbędne potrzeby. Są to placówki katolickie, ale otwarte na wszystkie potrzebujące pomocy dzieci, bez względu na ich wyznanie i narodowość. Zespół to jednostka organizacyjna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanej Rodziny Maryi Prowincja Krakowska prowadzona na zlecenie Powiatu Ostrowskiego.

 

Placówa Opiekuńczo-Wychowawcza typu rodzinnego nr 4, Dyminy
OPP:  Fundacja "Przystanek - Dziecko"
KRS: 0000 293 674
Cel szczegółowy: Pomoc dla dzieci z Dymin

Placówka Opiekuńczo Wychowawcza typu Rodzinnego jest placówką-rodziną, która dzieciom i młodzieży pozbawionej częściowo lub całkowicie opieki rodziców zapewnia całodobową opieką i wychowanie w warunkach zbliżonych do domu. Nasz dom istnieje od dnia 23 grudnia 2003 roku. Coraz częściej do naszego domu przyjmujemy dzieci chore. Niedawno do naszego domu przyjęliśmy trójkę bardzo chorych i zaniedbanych dzieci 3, 5, 6 lat i na nich w szczególności potrzebujemy wsparcia - lekarzy neurologa i badania, laryngologa, foniatrę, logopedę, okulistę, specjalistyczną rehabilitację, wczesne wspomaganie, itp. Mamy nadzieję, że uda nam się choć w jakimś stopniu zdiagnozować dzieci, leczyć je i wyrównać opóźnienia rozwojowe.

 

 

Warmińsko-mazurskie

 

Domy dla Dzieci im. Sybiraków i Bezpieczny Start, Szymonowo
OPP: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie
KRS: 0000 046 028
Cel szczegółowy: Dzieciaki w Szymonowie

Stowarzyszenie prowadzi 3 placówki, gdzie przebywa łącznie 46 podopiecznych. Mieszkamy na wsi, co ma swoje uroki, ale jest nam dużo trudniej funkcjonować, ponieważ wszędzie mamy daleko, więc każda forma pomocy bardzo nasz cieszy.

 

Rodzinny Dom Dziecka, Plękity
OPP: Fundacja Niepełnosprawnych "SANUS"
KRS: 0000 026 673
Cel szczegółowy: RDD Karuzela

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka od 2015 roku. W naszej rodzinie wychowujemy czworo niepełnosprawnych dzieci. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1,5% dla naszych dzieci, wpisując KRS: 0000 026 673, cel szczegółowy: RDD Karuzela. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci przebywajacych w naszym domu. Dziękujemy!

 

Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze nr 1, 2, 3, 4, 5, Elbląg
OPP: Stowarzyszenie "Radość serca" w Elblagu
KRS: 0000 389 877
Cel szczegółowy: Cele statutowe Stowarzyszenia "Radość serca" w Elblągu na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych w Elblągu

Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Elblągu są miejscem, w którym sprawowana jest całodobowa opieka nad dziećmi pozbawionymi częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej. Pracownicy podnoszą trud wychowania podopiecznych oraz troszczą się o potrzeby zarówno psychologiczne, rozwojowe, jak i materialne. W każdej z placówek funkcjonuje jedna grupa wychowawcza.

 

Niezawodowa Rodzina Zastępcza, Świdry
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółówy: Rodzina Zastępcza Świdry 10645

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka. Miekszamy na wsi w województwie warmińsko-mazurskim. Opiekujemy się 11 dzieci, w tym są dzieci niepełnosprawne intelektualnie, nadpobudliwe psychoruchowo i z wadami wzroku. Prosimy o pomoc i wsparcie. Za wszystko serdecznie dziękujemy :) 

 

Rodzinny Dom Dziecka, Wróbel
OPP: Fundacja Orlen
KRS: 0000 037 031
Cel szczegółówy: 147

Pomóż nam stworzyć warsztat terapii zajęciowej dla dzieci. RDD z Wróbel działa prawie 10 lat. Mieszkamy na wsi. Wychowujemy i wspieramy w nim na chwilę obecną 8 podopieczncyh i 2 dzieci biologicznych. Pochodzą one z różny środowisk z wieloma deficytami i problemami zdrowotnymi. Stworzenie warsztatu, zakuienie do tego sprzętu, pozwoli im bardziej się rozwijać fizycznie i umysłowo. Taki mały "mini warsztacik robótek ręcznych".

 

Wielkopolskie

 

Rodzinny Dom Dziecka "Józef i my", Pawłówek
OPP: 
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
KRS: 0000 023 852
Cel szczegółowy: Krzysztof Antczak 2

Razem z naszym synkiem walczymy z genetyczną chorobą limfohistiocytozą hemofagocytarną. Aktualnie nasz Krzyś jest po dwóch przeszczepach szpiku od dwóch różnych dawców. Małymi krokami pokonujemy chorobę. Poprzedni rok naznaczony był ogromnym cierpieniem. Krzyś nie chodził, nie miał siły obrócić się na drugi bok. Jednak walczymy. Dzięki podjętej rehabilitacji Krzyś dzielnie chodzi, biega, a nawet już siedzi ze skrzyżowanymi nogami. Walka trwa i nie poddajemy się. Jeśli macie Państwo chęć wspomóc Krzysia, prosimy o tę pomoc.

 

 

Zachodniopomorskie

 

Rodzinny Dom Dziecka"Chatka Puchatka", Turowo
OPP: Fundacja Studencja "Młodzi - Młodym"
KRS: 0000 270 261
Cel szczegółówy: RDD Chatka Puchatka 10375

W Naszym Rodzinnym Domu Dziecka Chatka Puchatka opiekujemy się obecnie ośmiorgiem dzieci, z czego sześcioro ma orzeczenie o niepełnosprawności, w tym dwoje w stopniu znacznym. Choroby, z którymi się mierzymy, to między innymi upośledzenie umysłowe, padaczka czy niedowidzenie głębokie. Pieniążki zebrane z 1,5% chcemy przeznaczyć na leczenie, w tym turnusy rehabilitacyjne oraz sprzęt medyczy. Z góry dziękujemy za wsparcie i dobre serca. 

 

- - - - - - - - 
 

[Aktualizacja: Lista OPP przyjmujących 1,5% za rok 2023 w 2024 r. dostępna pod linkiem - zobacz]


- - - - - - - - - 


Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • ❤️ 1,5% ... za każde rozliczenie dziękujemy ❤️
  Kochani, rozpoczyna się ten czas kiedy 1,5% robi wrażenie i to ogromne wrażenie... w tym roku ponownie prosimy o oddanie na naszą rodzinkę tak ważnego 1,5%......
 • Prosimy o 1.5 % podatku
  Kochani jeżeli ktos chciałby wesprzeć nasze dzieci przy rozliczeniu podatku to chętnie przyjmiemy Wasze 1.5% ❤️ KRS 0000270261 Cel szczegółowy RDD GNIEW...
 • Wakacje- pole namiotowe
  Od wielu lat wakacje spędzamy pod namiotami, ukochane Kaszuby, Bałtyk czy góry. Szukamy nowego miejsca- Lubuskie, Połczyn Zdrój,...
 • Koniec zbiorki
  Bardzo dziękujemy wszystkim osobom którzy nas wsparli w zbiórce, mamy chociaż na opłaty i zakup nowych opon do naszego wymarzonego auta wieczorem zamykamy naszą...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: