Znajdujesz się: Strona główna -> O nas

O PORTALU

 

Nasza codzienna praca sprawia, że tysiące potrzebujących dzieci może otrzymać wsparcie od prywantych ludzi, firm i organizacji charytatywnych. Uważasz, że wykonujemy dobrze swoją robotę? Wspomóż nas w działaniu!


63 1750 0012 0000 0000 3100 5892

IBAN: PL 63 1750 0012 0000 0000 3100 5892

 Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)


Możesz też dokonać płatności przez Internet wpłać

 

Poznaj bliżej nas i naszą historię:
W skrócie o nas - zobacz na Youtube

Media o nas - zobacz

Trwające i zrealizowane akcje zobacz

Pomysł na stworzenie Portalu DomyDziecka.org pojawił się podczas próby wyszukiwania jakiejkolwiek informacji na temat domów dziecka w Polsce. Niestety, nie udało nam się uzyskać pożądanych wyników. Okazało się, że nie ma w polskim Internecie jednego miejsa, gdzie znajdowałyby się dane adresowa i informacje o wszystkich domach dziecka. Własne strony internetowe posiadały jedynie nieliczne placówki, a te które ich nie miały, pozostawały niewidoczne dla sponsorów. 

Głównym celem projektu stało się zebranie i uporządkowanie informacji dotyczących domów dziecka, stworzenie jednej bazy danych teleadresowych ułatwiających odnalezienie konkretnych placówek. Kolejnym celem było zebranie i uaktualnianie na bieżąco przepisów prawnych dotyczących tego obszaru. Oprócz tego chcieliśmy zaoferować domom dziecka bezpłatne stworzenie i rozmieszczenie na naszych serwerach  własnej strony internetowej, na której mogłyby informować o aktualnych wydarzeniach, działaniach, wyjazdach i potrzebach.

Wraz z rozwojem Portalu umożliwiliśmy placówkom opiekuńczo-wychowawczym, a następnie rodzinnym domem dziecka i rodzinom zastępczym, rejestrację na stronie i korzystanie z jej dodatkowych funkcji. Domy mogą samodzielnie edytować swoje dane, dodawać opisy placówek, odbierać wsparcie od darczyńców, którzy oferują pomoc w dziale "Chcę pomóc". Największą popularnością cieszy się zakładka "Lista potrzeb", na której domy dziecka i rodziny zastępcze informują o tym, czego w tej chwili najbardziej im brakuje. Dzięki tej możliwości mogą zdobyć dodatkowe wsparcie dla swoich podopiecznych, a pomoc, która do nich trafia jest zawsze dopasowana do ich potrzeb. Wiarygodność wszystkich zarejestrowanych u nas domów dziecka i rodzin zastępczyh jest regularnie sprawdzana, dlatego bez obaw można wysłać pomoc prosto na ich adres. 

W ostatnim roku ze wsparcia udzielonego za pośrednictwem Portalu DomyDziecka.org mogło skorzystać ponad 3,5 tysiąca dzieci objętych pieczą zastępczą. 
 

Szczegółowe cele Portalu:

 • prowadzenie bazy teleadresowej wszytkich placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce oraz części rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych,
 • umożliwienie placówkom instytucjonalnej pieczy zastępczej i prowadzącym rodzinną pieczę zastępczą łatwiejszego i szybszego dotarcia do darczyńców,
 • gromadzenie informacji o potrzebach zarejestrowanych na portalu placówek,
 • informowanie o możliwościach uzyskiwania pomocy materialnej dla podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych,
 • popularyzację wsparcia dzieci i młodzieży objętej pieczą zastępczą,
 • propagowanie wiedzy na temat funkcjonowania pieczy zastępczej i adopcji,
 • wsparcie materialne podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Wszystkie powyższe działania na rzecz pieczy zastępczej oferujemy nieodpłatnie. 


 

Historia portalu:

 

2021 rok

W 2020 roku różnymi formami wsparcia objęliśmy 3557 dzieci z 362 placówek opiekuńczo-wychowczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Strona www.domydziecka.org uzyskała 1 132 417 unikatowych gości w ciągu roku. Przekazaliśmy darowizny o łącznej wartości 280 714 zł.
Zobacz sprawozdanie za rok 2021

 

2020 rok

W 2020 roku różnymi formami wsparcia objęliśmy 3365 dzieci z 318 placówek opiekuńczo-wychowczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Strona www.domydziecka.org uzyskała 901 889 unikatowych gości w ciągu roku. Przekazaliśmy darowizny o łącznej wartości 205 367 zł.
Zobacz sprawozdanie za rok 2020

 

2019 rok

W 2019 roku różnymi formami wsparcia objęliśmy 3664 dzieci z 304 placówek opiekuńczo-wychowczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Strona www.domydziecka.org uzyskała 569 286 unikatowych gości w ciągu roku. Przekazaliśmy darowizny o łącznej wartości 103 349,46 zł.
Zobacz sprawozdanie za rok 2019

 

2018 rok

W 2018 r. różnymi formami wsparcia objęliśmy 3342 dzieci z 243 placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Strona www.domydziecka.org uzyskała 759 119 unikatowych gości w ciągu roku. Przekazaliśmy darowizny o łącznej wartości 42 273,98 zł.
Zobacz sprawozdanie za rok 2018


2017 rok

W 2017 roku na Portalu DomyDziecka.org zarejestrowane były 133 placówki pieczy zastępczej: placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka i rodziny zastępczej. Strona główna www.domydziecka.org uzyskała 440 360 unikatowych gości w ciągu roku.
maj 2017 - Uzyskanie partnera administracyjnego - Fundacji "Polski Instytut Filantropii". Dzięki współpracy uzyskaliśmy możliwość stworzenia dwóch kont bankowych. Środki z pierwszego konta będą pokrywać koszty funkcjonowania portalu oraz pozwalać na jego rozwój, by nasza pomoc dotarła do jeszcze większej liczby dzieci. Wpłaty z drugiego konta przeznaczone są na bezpośrednie wsparcie domów dziecka. Fundacja "Polski Instytut Filantropii" oferuje wsparcie w zakresie obsługi darowizn oraz organizacji zbiórek.
lipiec 2017 - Rozpoczęcie współpracy z osobami prowadzącymi rodzinną pieczę zastępczą oraz organizatorami rodzinnej pieczy zastępczej. Każdy rodzinny dom dziecka, zawodowa i niezawodowa rodzina zastępcza może zostać włączona do bazy placówek i na równi z domami dziecka korzystać z dodatkowych funkcji strony. Wpisu dokonujemy na wniosek prowadzących, którzy dostarczają nam odpowiednie dokumenty, potwierdzające prowadzenie rodzinnej pieczy zastępczej. Decyzja o objęciu wsparciem również tego typu pieczy nastąpiła po kontakcie z rodzinami zastępczymi i po zasięgnięciu opinii jednego z organizatorów pieczy zastępczej. Dziś widzimy, że był to udany ruch. Przedstawiciele pieczy rodzinnej z chętnie korzystają z Portalu, biorą udział w naszych akcjach, korzystają ze wsparcia darczyńców oraz przybliżając obraz rodzinnej pieczy zastępczej. 
Zobacz sprawozdanie za rok 2017
 
 

styczeń 2014 - maj 2017

Kontynuacja działań na zasadzie wolontariatu. Prowadzenie portalu www.DomyDziecka.org, w tym łączenie darczyńców z domami dziecka, prowadzenie forum, prowadzenie strony na portalu społecznościowym https://www.facebook.com/DomyDziecka.orglipiec - grudzień 2013 

Realizacja projektu TAK – Ty też możesz pomóc. Przyłącz się i działaj!, którego nadrzędnym celem jest: zapewnienie lepszego rozwoju 570 dzieci i młodzieży z 35 placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka poprzez zainicjowanie kompleksowych działań w ramach prowadzenia portalu www.domydziecka.org w okresie 7-12.2013.

Więcej o projekcie: http://www.domydziecka.org/projekt.html 

 


marzec  2010 –  czerwiec 2013

Mobilizacja sił i podjęcie efektywnych działań nad portalem. Zmiana szaty graficznej, wdrażanie nowych pomysłów i udoskonaleń poprawiających funkcjonalność strony.

Strona www.domydziecka.org cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z każdym miesiącem zwiększa się liczba kierowanych do nas  zapytań e-mailowych oraz telefonicznych. W grudniu odnotowaliśmy rekordowe odwiedziny strony. Staramy się nie zostawić nikogo bez odpowiedzi.
Pomagaliśmy przy realizacji kilku akcji prowadzonych przez przedsiębiorstwa, ale także pomogliśmy nawiązać kontakt z odpowiednimi placówkami osobom prywatnym.

Zapytania otrzymujemy codziennie.  Niestety nie zawsze udaje nam się odpowiedzieć w tym samym dniu. Nie zawsze też możemy odebrać telefon. 

Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc przy prowadzeniu portalu bardzo prosimy o kontakt.

 


listopad 2007 - marzec 2010
 
Kontynuacja  działań - bez dofinansowania, w mniejszym gronie.
 
 


grudzień 2006 – listopad 2007 
 
Tworzenie i realizacja projektu  - współfinansowanie w ramach Programu Młodzież - Kapitał Przyszłości
Projekt nr PL-32-052-2006-R4 był finansowany ze środków UE w ramach Programu "MŁODZIEŻ"  Akcja 3 - Kapitał Przyszłości - umowa finansowa nr: 32/052/2006. Więcej informacji o Programie Młodzież (a obecnie Młodzież w Działaniu) www.mlodziez.org.pl
 

czerwiec 2006
 
Pomysł na stworzenie portalu - zainicjował Paweł Khmara. Przygotowanie wniosku o dofinansowanie na stworzenie portalu.

 

Pomagali nam:
Maciej Heród
Anton Komarov
Piotr Kuspys
Edyta Sznajder 
Paweł Grzybowski
Aleksandra Bzdyl
Karolina Michalik
Katarzyna Janczura-Duda
Patrycja Kwapik
Anna Wilk

Jagoda Łączyńska
Bożena Michałek
Andrzej Sevostianov
Maria Frączek
Tomasz Białas

Wolontariusze przy akcjach:
Gabrysia
Dawid
Natalka
Jarosław

Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2021 r. -  72 288 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,61% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r. • 1,56% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 15 931 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 260 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 357 Liczba rodzin zastępczych  - 35 915 Liczba rodzinnych domów dziecka - 724   Dane statystyczne rok 2020 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 56 357 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2020 r.) – 15 931 Pod koniec 2020 r. funkcjonowało 1273 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1260 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • remont serca domu
  Witajcie, przyjaciele, znajomi i ludzie, którzy mnie znają, ludzie o wielkim sercu , darczyńcy. Miałam dylemat, czy pisać tutaj, na portalu , i...
 • Mam wielką prośbę ....pomóżcie prosze
  Mam na wychowaniu dziewczynę która ma na imię Klaudia to bardzo kochana i mądra dziewczyna ma 18 lat i bagaż doświadczeń którym można by było obdarować ze...
 • Dzieci
  Dziś już pożegnaliśmy dwóch chłołopców w domu o połowę ciszej☺️ mam nadzieję że tam gdzie poszły bedą szczęśliwi i miło wspominać będą u nas...
 • Prośba o wsparcie
  Kochani Święta Bożego Narodzenia zbliżają się szybkimi krokami .Jeżeli ktoś byłby chętny do zrobienia prezentów naszej 10 dzieciaków to zapraszamy do...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: