Znajdujesz się: Strona główna -> O nas

O PORTALU

 

Nasza codzienna praca sprawia, że tysiące potrzebujących dzieci może otrzymać wsparcie od prywantych ludzi, firm i organizacji charytatywnych. Uważasz, że wykonujemy dobrze swoją robotę? Wspomóż nas w działaniu!


63 1750 0012 0000 0000 3100 5892

IBAN: PL 63 1750 0012 0000 0000 3100 5892

 Fundacja „Polski Instytut Filantropii”
00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5
KOD BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
(BNP PARIBAS BANK)


Możesz też dokonać płatności przez Internet wpłać

 

Poznaj bliżej nas i naszą historię:
W skrócie o nas - zobacz na Youtube

Media o nas - zobacz

Trwające i zrealizowane akcje zobacz

Pomysł na stworzenie Portalu DomyDziecka.org pojawił się podczas próby wyszukiwania jakiejkolwiek informacji na temat domów dziecka w Polsce. Niestety, nie udało nam się uzyskać pożądanych wyników. Okazało się, że nie ma w polskim Internecie jednego miejsa, gdzie znajdowałyby się dane adresowa i informacje o wszystkich domach dziecka. Własne strony internetowe posiadały jedynie nieliczne placówki, a te które ich nie miały, pozostawały niewidoczne dla sponsorów. 

Głównym celem projektu stało się zebranie i uporządkowanie informacji dotyczących domów dziecka, stworzenie jednej bazy danych teleadresowych ułatwiających odnalezienie konkretnych placówek. Kolejnym celem było zebranie i uaktualnianie na bieżąco przepisów prawnych dotyczących tego obszaru. Oprócz tego chcieliśmy zaoferować domom dziecka bezpłatne stworzenie i rozmieszczenie na naszych serwerach  własnej strony internetowej, na której mogłyby informować o aktualnych wydarzeniach, działaniach, wyjazdach i potrzebach.

Wraz z rozwojem Portalu umożliwiliśmy placówkom opiekuńczo-wychowawczym, a następnie rodzinnym domem dziecka i rodzinom zastępczym, rejestrację na stronie i korzystanie z jej dodatkowych funkcji. Domy mogą samodzielnie edytować swoje dane, dodawać opisy placówek, odbierać wsparcie od darczyńców, którzy oferują pomoc w dziale "Chcę pomóc". Największą popularnością cieszy się zakładka "Lista potrzeb", na której domy dziecka i rodziny zastępcze informują o tym, czego w tej chwili najbardziej im brakuje. Dzięki tej możliwości mogą zdobyć dodatkowe wsparcie dla swoich podopiecznych, a pomoc, która do nich trafia jest zawsze dopasowana do ich potrzeb. Wiarygodność wszystkich zarejestrowanych u nas domów dziecka i rodzin zastępczyh jest regularnie sprawdzana, dlatego bez obaw można wysłać pomoc prosto na ich adres. 

W ostatnim roku ze wsparcia udzielonego za pośrednictwem Portalu DomyDziecka.org mogło skorzystać ponad 3,5 tysiąca dzieci objętych pieczą zastępczą. 
 

Szczegółowe cele Portalu:

 • prowadzenie bazy teleadresowej wszytkich placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce oraz części rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych,
 • umożliwienie placówkom instytucjonalnej pieczy zastępczej i prowadzącym rodzinną pieczę zastępczą łatwiejszego i szybszego dotarcia do darczyńców,
 • gromadzenie informacji o potrzebach zarejestrowanych na portalu placówek,
 • informowanie o możliwościach uzyskiwania pomocy materialnej dla podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych,
 • popularyzację wsparcia dzieci i młodzieży objętej pieczą zastępczą,
 • propagowanie wiedzy na temat funkcjonowania pieczy zastępczej i adopcji,
 • wsparcie materialne podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Wszystkie powyższe działania na rzecz pieczy zastępczej oferujemy nieodpłatnie. 


 

Historia portalu:

 

2021 rok

W 2020 roku różnymi formami wsparcia objęliśmy 3557 dzieci z 362 placówek opiekuńczo-wychowczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Strona www.domydziecka.org uzyskała 1 132 417 unikatowych gości w ciągu roku. Przekazaliśmy darowizny o łącznej wartości 280 714 zł.
Zobacz sprawozdanie za rok 2021

 

2020 rok

W 2020 roku różnymi formami wsparcia objęliśmy 3365 dzieci z 318 placówek opiekuńczo-wychowczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Strona www.domydziecka.org uzyskała 901 889 unikatowych gości w ciągu roku. Przekazaliśmy darowizny o łącznej wartości 205 367 zł.
Zobacz sprawozdanie za rok 2020

 

2019 rok

W 2019 roku różnymi formami wsparcia objęliśmy 3664 dzieci z 304 placówek opiekuńczo-wychowczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Strona www.domydziecka.org uzyskała 569 286 unikatowych gości w ciągu roku. Przekazaliśmy darowizny o łącznej wartości 103 349,46 zł.
Zobacz sprawozdanie za rok 2019

 

2018 rok

W 2018 r. różnymi formami wsparcia objęliśmy 3342 dzieci z 243 placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Strona www.domydziecka.org uzyskała 759 119 unikatowych gości w ciągu roku. Przekazaliśmy darowizny o łącznej wartości 42 273,98 zł.
Zobacz sprawozdanie za rok 2018


2017 rok

W 2017 roku na Portalu DomyDziecka.org zarejestrowane były 133 placówki pieczy zastępczej: placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodzinne domy dziecka i rodziny zastępczej. Strona główna www.domydziecka.org uzyskała 440 360 unikatowych gości w ciągu roku.
maj 2017 - Uzyskanie partnera administracyjnego - Fundacji "Polski Instytut Filantropii". Dzięki współpracy uzyskaliśmy możliwość stworzenia dwóch kont bankowych. Środki z pierwszego konta będą pokrywać koszty funkcjonowania portalu oraz pozwalać na jego rozwój, by nasza pomoc dotarła do jeszcze większej liczby dzieci. Wpłaty z drugiego konta przeznaczone są na bezpośrednie wsparcie domów dziecka. Fundacja "Polski Instytut Filantropii" oferuje wsparcie w zakresie obsługi darowizn oraz organizacji zbiórek.
lipiec 2017 - Rozpoczęcie współpracy z osobami prowadzącymi rodzinną pieczę zastępczą oraz organizatorami rodzinnej pieczy zastępczej. Każdy rodzinny dom dziecka, zawodowa i niezawodowa rodzina zastępcza może zostać włączona do bazy placówek i na równi z domami dziecka korzystać z dodatkowych funkcji strony. Wpisu dokonujemy na wniosek prowadzących, którzy dostarczają nam odpowiednie dokumenty, potwierdzające prowadzenie rodzinnej pieczy zastępczej. Decyzja o objęciu wsparciem również tego typu pieczy nastąpiła po kontakcie z rodzinami zastępczymi i po zasięgnięciu opinii jednego z organizatorów pieczy zastępczej. Dziś widzimy, że był to udany ruch. Przedstawiciele pieczy rodzinnej z chętnie korzystają z Portalu, biorą udział w naszych akcjach, korzystają ze wsparcia darczyńców oraz przybliżając obraz rodzinnej pieczy zastępczej. 
Zobacz sprawozdanie za rok 2017
 
 

styczeń 2014 - maj 2017

Kontynuacja działań na zasadzie wolontariatu. Prowadzenie portalu www.DomyDziecka.org, w tym łączenie darczyńców z domami dziecka, prowadzenie forum, prowadzenie strony na portalu społecznościowym https://www.facebook.com/DomyDziecka.orglipiec - grudzień 2013 

Realizacja projektu TAK – Ty też możesz pomóc. Przyłącz się i działaj!, którego nadrzędnym celem jest: zapewnienie lepszego rozwoju 570 dzieci i młodzieży z 35 placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka poprzez zainicjowanie kompleksowych działań w ramach prowadzenia portalu www.domydziecka.org w okresie 7-12.2013.

Więcej o projekcie: http://www.domydziecka.org/projekt.html 

 


marzec  2010 –  czerwiec 2013

Mobilizacja sił i podjęcie efektywnych działań nad portalem. Zmiana szaty graficznej, wdrażanie nowych pomysłów i udoskonaleń poprawiających funkcjonalność strony.

Strona www.domydziecka.org cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z każdym miesiącem zwiększa się liczba kierowanych do nas  zapytań e-mailowych oraz telefonicznych. W grudniu odnotowaliśmy rekordowe odwiedziny strony. Staramy się nie zostawić nikogo bez odpowiedzi.
Pomagaliśmy przy realizacji kilku akcji prowadzonych przez przedsiębiorstwa, ale także pomogliśmy nawiązać kontakt z odpowiednimi placówkami osobom prywatnym.

Zapytania otrzymujemy codziennie.  Niestety nie zawsze udaje nam się odpowiedzieć w tym samym dniu. Nie zawsze też możemy odebrać telefon. 

Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc przy prowadzeniu portalu bardzo prosimy o kontakt.

 


listopad 2007 - marzec 2010
 
Kontynuacja  działań - bez dofinansowania, w mniejszym gronie.
 
 


grudzień 2006 – listopad 2007 
 
Tworzenie i realizacja projektu  - współfinansowanie w ramach Programu Młodzież - Kapitał Przyszłości
Projekt nr PL-32-052-2006-R4 był finansowany ze środków UE w ramach Programu "MŁODZIEŻ"  Akcja 3 - Kapitał Przyszłości - umowa finansowa nr: 32/052/2006. Więcej informacji o Programie Młodzież (a obecnie Młodzież w Działaniu) www.mlodziez.org.pl
 

czerwiec 2006
 
Pomysł na stworzenie portalu - zainicjował Paweł Khmara. Przygotowanie wniosku o dofinansowanie na stworzenie portalu.

 

Pomagali nam:
Maciej Heród
Anton Komarov
Piotr Kuspys
Edyta Sznajder 
Paweł Grzybowski
Aleksandra Bzdyl
Karolina Michalik
Katarzyna Janczura-Duda
Patrycja Kwapik
Anna Wilk

Jagoda Łączyńska
Bożena Michałek
Andrzej Sevostianov
Maria Frączek
Tomasz Białas

Paulina Chojnacka

Wolontariusze przy akcjach:
Gabrysia
Dawid
Natalka
Jarosław

Statystyki oraz dokumenty do pobrania Statystyki:  stan na dzień 31 grudnia 2021 r. -  72 288 dzieci objętych pieczą zastępczą   • 0,61% - spadek  liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r. • 1,56% - wzrost liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2020 r.                                       Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 15 931 Liczba placówek - opiekuńczo- wychowawczych - 1 260 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych -  10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych -  3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 357 Liczba rodzin zastępczych  - 35 915 Liczba rodzinnych domów dziecka - 724   Dane statystyczne rok 2021 (źródło danych GUS)   Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2021 r.) – 56 357 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2021 r.) – 15 931 Pod koniec 2021 r. funkcjonowało 1273 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1260 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych...
 • Powiększenie Rodzinki
  Przywozimy 7 dniowa dziewczynkę,siostrzyczke dwóch dziewczynek które już jakiś czas są u nas i 4,5 miesiecznego chłopczyka który przed samymi świętami...
 • Zaczynamy przebudowę naszego domu
  Kochani Nasze marzenia zaczynają się spełniać i niedługo ruszymy z przebudową domu na wsi . Czekamy na zgodę Starostwa. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć...
 • ❤️ 13 Dzieci w tym 7 z orzeczeniem o niepełnosprawności
  KRS: 0000270261 DOPISEK: Przystań Tęczowe Promyki 10313 Bardzo prosimy o 1,5% podatku,który przybliży nas do realizacji marzeń, pomoże w rehabilitacji i...
 • Podaruj 1,5% dla naszych dzieci
  Poszukujemy firm i osób prywatnych, które oddałyby swój 1,5% w ramach rozliczeń z fiskusem. Bardzo potrzebujemy tego wsparcia, gdyż na bieżąco cały...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: