Znajdujesz się: Strona główna -> Akcji

Akcje Portalu DomyDziecka.org

TRWAJĄCE AKCJE:

 

 

W obliczu wojny w Ukrainie przyjełiśmy dzieci z ukraińskiej pieczy zastępczej. Grupa dzieci uczęszczajaca do szkół specjalnych w obwodzie Winnickim przyjechała do Polski na początku marca. Swój dom znalazła w Międzybrodziu Bialskim. 38 wspaniałych dzieci to osoby pełne energii i radości. Większość z nich to osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, część dzieci niedosłyszy, inne mierzą się z chorobami, takimi jak rybia łuska, fenyloketonuria, choroby serca, poważne wady wzroku. Opieka wymaga wielu wyjazdów do lekarzy, kontynuacji lub rozpoczęcia terapii, zakupu leków. Naszym celem jest poprawa ich zdrowia. Prosimy o wsparcie i dziękujemy za każdą złotówkę! https://zrzutka.pl/dzieciukrainy/s/dzieciukrainydomydzieckaorg 

 

 

 

JUŻ ZREALIZOWALIŚMY:

 

 

Tego lata przekazliśmy dofinansowanie do wyjazdów wypoczynkowych lub innych aktywności wakacyjnych dla 106 dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Laureaci konkursu na mapę Krainy Marzeń otrzymali prezent w postaci dofinansowania do wydania na letnie atrakcje. Wartość nagród w konkursie „Wakacyjna kraina marzeń” wynosiosła 31 800 zł.

Placówki, którym udzielono wsparcia: 12
Liczba dzieci: 106

 

 

 

 

Druga  edycja akcji przeprowadzanej przez Portal DomyDziecka.org we współpracy z Allegro Lokalnie. Założyliśmy 22 zbiórki-kiermasze charytatywne na rzecz dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Ich celem jest zebranie środków na wypoczynek dla dzieci, organizację popołudniowych wyjść, np. do kina czy na basen, jednodniowych wycieczek lub dłuższych wyjazdów. Każdy dom samodzielnie wybrał miejsce, do którego chce pojechać, i aktywnie włączył się w zbiórkę. Zbiórkę można było wspomóc, kupując cegiełkę charytatywną, przedmiot wystawiony na jej rzecz lub samemu wystawiając coś na sprzedaż. Przekazaliśmy 17 783 zł na wyjazdy w góry, nad morze, parków rozrywki, kina i innych aktywności.
 
Placówki, którym udzielono wsparcia: 13
Liczba dzieci: 143

 

 

 

 

 

Konkurs Portalu DomyDziecka.org będący dodatkiem specjalnym do akcji "Słodki smak Świąt" przyniósł dzieciom wiele radości ze wspólnych wypieków, a dorosłym zachwyt nad zdolnościami małych cukierników. Uczestnicy przygotowywali dekoracje na ciasta-choinki, które oceniało jury oraz fani na portalu Facebook. Laureatom w kategorii  298 kart podarunkowych o wartości 200 zł oraz 66 szczoteczek soninych. Łączna wartość nagród wyniosła 68 000 zł, a Jednym ze sponsorów szczoteczek było SEYSOO.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 34
Liczba dzieci: 298

 

 

Tradycyjna już, bożonarodzeniowa akcja Portalu DomyDziecka.orgzorganizowana we współpracy z Piekarnią Tomasz Nosek z Grabia koło Wieliczki oraz grupą Kierowcy Dzieciom. Podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych zarejestrowanych na Portalu DomyDziecka.org otrzymują pyszne świąteczne ciasta upieczone przez Piekarnię Tomasz Nosek. Ciasta dostarczają osobiście kierowcy-wolontariusze z grupy Kierowcy Dzieciom. W tym roku oprócz wypieków dzieci otrzymały szczoteczki i pasty do zębów od SEYSOO. Łączna wartość przekazanych w akcji "Słodki smak Świąt" darowizn wyniosła 95 000 zł. To podziękowania za rok współpracy z Portalem DomyDziecka.org
Placówki, którym udzielono wsparcia: 336
Liczba dzieci: 3500

 

 • Psychoporanek 24h – Kręcimy Charytatywnie vol. 2

 

Portal DomyDziecka.org włączył się w akcję „Psychoporanek 24 h – Kręcimy Charytatywnie vol. 2” Fundacji „Góry Przenosić”, zbierając zgłoszenia od placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, które potrzebują kasków i lampek rowerowych dla swoich podopiecznych. Celem akcji, do której zaproszono zarejestrowane na Portalu DomyDziecka.org domy, jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze. Podczas akcji zostanie przekazany sprzęt o wartości 30 000 zł. 
 

Projekt Gitara challenge zainicjowała grupa endodontów Isthmus Project oraz organizatorzy targów Virtulal Dental Exhibition. Dołączą do nich inni muzykalni lekarze dentyści oraz ich pacjenci, a wyzwanie oprócz dobrej zabawy, przyniesie pomoc w walce z próchnicą. Do challengu może dołączyć każdy, kto gra na gitarze lub śpiewa, można też zanucić melodię, na wzór ścieżki bazowej przygotowanej przez Istmus Projekt. Utwór należy nagrać i opublikować, podając również link do zbiórki: https://pomagam.pl/zdroweusmiechyZebrana kwota zostanie przeznaczona na środki higieny jamy ustnej dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, zrejestrowanych na DomyDziecka.org. Jeśli uda się zgromadzić dużą kwotę, dofinansujemy inne potrzeby stomatologiczne, na przykład leczenie ortodontyczne. 

 

 

Konkurs plastyczny organizowany przez Portal DomyDziecka.org, który łączył kreatywność, talent plastyczny i zamiłowanie do sportu. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy „Olimpiada przyszłości”, czyli przedstawienie i opisanie nowej, wymyślonej przez siebie dyscypliny sportowej, która w przyszłości mogłaby pojawić się na igrzyskach olimpijskich. Nadesłano 70 prac plastycznych, z których najwyżej ocenione zostały prace „Tor przeszkód” dzieci z rodzinnego domu dziecka w Trzebieszewie, „Wspinaczka high-rise” przygotowana przez podopiecznych Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach oraz „Walka na kolory” autorstwa dzieci z specjalistycznej zawodowej rodziny zastępczej w Bielsku-Białej. 22 domom przekazaliśmy łącznie 43 084,97 zł, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, np. rowerów, hulajnóg, stołów do ping-ponga,  zestawów do koszykówki i siatkówki, piłek, skakanek, oraz strojów i obuwia sportowego, a także doposażenia zewnętrznych siłowni.

Placówki, którym udzielono wsparcia: 22
Liczba dzieci: 200

 

 

Dzięki uprzejmości „Donut Worry be Happy”, która przekazała 5784 ciastek, domy zrzeszone na Portalu DomyDziecka.org mogły świętować dzień donuta. Dzieci i ich opiekunowie otrzymali pyszne amerykańskie pączki z dziurką o smaku czekoladowym i truskawkowym.

Placówki, którym udzielono wsparcia: 242
Liczba dzieci: 2575

 

 

Polacy decyzję o tym, komu przekażą swój 1% podatku, podejmują pod wpływem obejrzanych reklam, robiących na nich wrażenie billboardów, czy przeczytanych sponsorowanych artykułów prasowych. Kilka tygodni po przekazaniu z trudem przypominają sobie, jaki cel wybrali. W okresie rozliczeń podatkowych Portal DomyDziecka.org przeprowadza kampanię promocyjną na rzecz małych Organizacji Pożytku Publicznego, które nie mają wystarczających środków finansowych, by móc dotrzeć do podatników. Zachęcamy do przekazania swojego 1% wybranej placówce opiekuńczo-wychowawczej, rodzinnemu domowi dziecka, rodzinie zastępczej lub podopiecznemu - zobacz listę
Placówki, którym udzielono wsparcia: 33
Liczba dzieci: 365

 

 

„Zbiórki od serca” są akcją organizowaną przez Portal DomyDziecka.org  z partnerstwem Platformy Allegro Lokalnie. Założyliśmy zbiórki, których beneficjentami były domy dziecka i rodziny zastępcze, pomagając im w realizacji obranego celu. Podopieczni zaangażowali się w zbiórkę, wystawiając na kiermasze charytatywne rękodzieło i dyplomy podziękowań. W sumie zebranych zostało blisko 25 tys. złotych. W nagrodę za swoją pracę najbardziej aktywne domy otrzymały dodatkową kwotę z innych środków DomyDziecka.org, która wynosiła ponad 10 tys. złotych. Dzięki akcji „Zbiórki od serca” podopiecznym udało się m.in. wyjechać w Tatry, uczestniczyć w konnym kuligu, doskonalić umiejętności kulinarne, korzystając z nowego wyposażenia kuchni. Dzieci otrzymały ciekawe materiały plastyczne, nowe książki, gry planszowe, zestawy klocków, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy, a także doposażenie placu zabaw. 
Placówki, którym udzielono wsparcia: 36
Liczba dzieci: 391

 

 


 

Świąteczna akcja zorganizowana we współpracy z GL Parcels, Pomagam, bo chcę oraz StarNowa.TV.  Jej celem jest obdarowanie dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawych wymarzonymi prezentami. W tym roku ze względu na obecność pandemii akcja została ograniczona. Portal DomyDziecka.org odpowiadał za zebranie części listów do świętego Mikołaja i zamieszczenie ich na stronie internetowej akcji, posortowanie paczek, częściowo opakowanie, zakup brakujących prezentów. Organizatorzy zawieźli paczki do biorących udział w akcji placówek. Portal DomyDziecka.org wybrał się do Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Olkuszu, gdzie przy zachowaniu ostrożności, przekazał prezenty.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 4
Liczba dzieci: 108

 

Akcja zorganizowana we współpracy z Piekarnią Tomasz Nosek z Grabia koło Wieliczki oraz grupą Kierowcy Dzieciom przy patronacie Stowarzyszenia "Klub Polskiego Trakera". Ze względu na trudna sytuację związaną z epidemią akcja miała inny przebieg niż w poprzednich latach. Symboliczny upominek trafił do wszystkich zarejestrowanych na Portalu DomyDziecka.org, które wyraziły chęć wzięcia udziału w akcji. Portal przekazał 562 ciasta piernikowe ufundowane przez piekarnię. Portal DomyDziecka.org zajął się zebraniem zgłoszeń, przygotowaniem kart i list do wydania, przygotowywaniem pudełek oraz pakowaniem w nie ciast, do każdego dołączono tradycyjny opłatek, a także wydaniem ciast kierowcom. Opakowane w folię pudełka z ciastami zostały dostarczone do poszczególnych placówek w całej Polsce przez Kierowców Dzieciom.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 228
Liczba dzieci: 2767

 

 • Nowy rozdział 
  Portal DomyDziecka.org jest patronem programu
  Organizatorem programu są pracownicy Capgemini Polska 

Program wsparcia dorastających podopiecznych pieczy zastępczej - zajęcia z ekspertami, którzy przygotują młodzież i młodych dorosłych do osiągnięcia sukcesu karierze zawodowej. Warsztaty umożliwią odkrycie osobistych predyspozycji, poznanie mocnych stron i talentów, udoskonalenie komunikacji i autoprezentacji, a prowadzący nauczą tworzenia skutecznego CV i uczestniczenia w zachęcającej rozmowie rekrutacyjnej. Uczestnicy będą wspierani przez mentorów. Placówka otrzyma materiały szkoleniowe oraz weźmie udział w loterii, a opiekunowie będą mogli uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach. Warsztaty będą prowadzone zdalnie. 

 • Fun.Tech.Future
  Portal DomyDziecka.org jest patronem programu
  Organizatorem programu jest Fundacja Sukces Pisany Szminką

Program wsparcia dziewcząt objętych pieczą zastępczą. Podopieczne nabędą wiedzę przydatną podczas poszukiwania pracy oraz motywację do poprawy swojej sytuacji. Warsztaty obejmą zagadnienia związane z CV, listem motywacyjnym oraz rozmową rekrutacyjną, umową z pracodawcą oraz prawami i obowiązkami stron, a także zajęcia poprawiające pewność siebie i uczące makijażu odpowiedniego do pracy. Uczestniczki otrzymają zestaw kosmetyków. Warsztaty będą prowadzone zdalnie. 

 

Wraz z zawieszeniem edukacji w szkołach w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz rodzinach zastępczych pojawił się palący problem braku wystarczającej liczby komputerów dla podopiecznych. Portal DomyDziecka.org zdecydował się swoje dziełanie niemalże w całości poświęcić rozwiązaniu tej trudnej sytuacji. Portal DomyDziecka.org zakupił 85 laptopów poleasingowych o dobrych parametrach, jednocześnie otrzymał 100 komputerów stacjonarnych wraz z akcesoriami od firmy Kompre. Trafiły one do najbardziej potrzebujących dzieci, znacznie ułatwiając im naukę. Drugim działaniem Portalu DomyDziecka.org było pośredniczenie w przekazaniu pomocy od prywatnych darczyńców, na bieżąco monitorując stan komputerów w placówkach oraz polecając te w najgorszej w danej chwili sytuacji. Portal DomyDziecka.org pokrył także część kosztów wysyłki komputerów przekazanych rodzinom zastępczym przez Fundację Sarigato. Wynikiem akcji "Uczeń online" było przekazanie przez Portal DomyDziecka.org 185 sprzętów komputerowych oraz pośredniczenie w przekazaniu kolejnych 240.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 118
Liczba dzieci: 1100

 

Propagując zdrowy i ekologiczny nawyk picia wody, firma Brita podarowała Portalowi DomyDziecka.org 372 dzbanki filtrujące Fill&Enjoy XL wraz z zapasem filtrów. Portal DomyDziecka.org opakował oraz wysłał upominki do wszystkich placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych zarejestrowanych na stronie. Dzbanki znalazły swoje miejsce w kuchniach i aneksach kuchennych, z których na co dzień swobodnie korzystają podopieczni. 
Placówki, którym udzielono wsparcia: 325
Liczba dzieci: 3728

 

W okresie rozliczeń podatkowych Portal DomyDziecka.org przeprowadza kampanię promocyjną na rzecz małych Organizacji Pożytku Publicznego, które nie mają wystarczających środków finansowych, by móc dotrzeć do podatników. Stworzona lista OPP odnotowała 1491 odwiedzin.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 38
Liczba dzieci: 465

 

Świąteczna akcja zorganizowana we współpracy z GL Parcels, Pomagam, bo chcę oraz StarNowa.TV.  Jej celem jest obdarowanie dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawych wymarzonymi prezentami - w tym roku wychowanków z województwa świętokrzyskiego. Portal DomyDziecka.org odpowiadał za rekrutację uczestników, zebranie listów i zamieszczenie ich na stronie internetowej akcji, posortowanie paczek, częściowo opakowanie, zakup brakujących prezentów. Ekipa składająca się ze Świętego Mkołaja oraz przedstwicieli organizatorów odwiedziła placówki i wręczył prezenty dzieciom. 
Placówki, którym udzielono wsparcia: 9
Liczba dzieci: 158

 

Akcja zorganizowana we współpracy z Piekarnią Tomasz Nosek z Grabia koło Wieliczki oraz grupą Kierowcy Dzieciom przy patronacie Stowarzyszenia "Klub Polskiego Trakera". Symboliczny upominek dla wszystkich zarejestrowanych placówek - 563 ciasta piernikowe ufundowane przez piekarnię. Organizację akcji wsparli licznie wolontariusze. Portal DomyDziecka.org zajął się, organizacją działań, przygotowywaniem pudełek oraz pakowaniem w nie ciast, do każdego dołączono tradycyjny opłatek. a także wydaniem ciast. Ciasta zostały dostarczone do poszczególnych placówek w całej Polsce przez Kierowców Dzieciom.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 304
Liczba dzieci: 3664

 

Jako partner akcji oraganizowanej przez Aquafresh i Auchan Portal DomyDziecka.org zrekrutował 230 domów dziecka i rodzin zastępczych, które potrzebowały wsparcia w zakresie opieki stomatolgocznej oraz doposażenia w kosmetyki. Podczas trwania programu przekazano 30 000 opakowań pasty do zębów oraz 20 000 sztuk szczoteczek, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na te produkty. Wszyscy uczestnicy akcji przeszli także przeglądy stomatologiczne.
Placówki, którym udzielono wsparica: 230
Liczba dzieci: 5120


Druga edycja akcji prowadzona we współpracy z grupą Kierowczy Dzieciom. Dzieciaki otrzymały zebrane przez kierowców książki. Paczki zostały dostarczone osobiście przez członków grupy Kierowcy Dzieciom. 
Placówki, którym udzielono wsparcia: 17
Liczba dzieci: 181


W okresie rozliczeń podatkowych Portal DomyDziecka.org przeprowadza kampanię promocyjną na rzecz małych Organizacji Pożytku Publicznego, które nie mają wystarczających środków finansowych, by móc dotrzeć do podatników. Stworzona lista OPP odnotowała 4040 odwiedzin.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 35
Liczba dzieci: 467

 

Akcja przeprowadzona we współrapcy z fundatorem - Unilever Polska sp. z o.o. Jej celem był rozówj umiejętności kulinarnych dzieci i młodzieży poprzez stworzeniu warunków sprzyjających wspólnej nauce gotowania. W ramach akcji wyremontowano kuchnie w domach dziecka w Krasnymstawie i Fromborku, a 33 domom dziecka i rodzinom zastępczym przekazano mały sprzęt AGD. Wartość darowizn przekroczyła 90 tysięcy złotych.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 33
Liczba dzieci: 333

 

 • Bilety w Alpy

Portal DomyDziecka.org otrzymał kontakt od osoby, która chciała pokryć koszt pobytu w Alpach rodziny zastępczej. Na podstawie formularzy potrzeb wybrano potrzebującą rodzinę, która spełniała warunki darycy. Z uwagi na wysoki koszt dojazdu wieloosobowej rodziny na miejsce pobytu Portal DomyDziecka.org pokrył koszt zakupu biletów kolejowych. Dzięki temu dzieci mogły skorzystać z zaproponowanego wsparcia i przeżyć niezapomniane chwile na stoku.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 1
Liczba dzieci: 6


Portal DomyDziecka.org wspomógł organizację zbiórki prowadzonej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zebrano 12 kartonów podarunków, które zawierały m.in. zabawki, gry planszowe, artykuły papiernicze, książki, płyty, kosmetyki, biżuterię. Po otrzymaniu listy rzeczy, kierując się potrzebami placówek, wybrano 5 domów, do których trafiło wsparcie. Pokryto również koszty wysłki paczek.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 5
Liczba dzieci: 60

 

 


W okresie bożonarodzeniowym Portal DomyDziecka.org został Partnerem marki Kasia, będącej organizatorem akcji „Podziel się kawałkiem szczęścia”. Wsparciem zostały objęte wszystkie placówki zarejestrowane na Portalu - otrzymały pyszne czekoladowe ciasta dla swoich podopiecznych. Wypieki zostały rozwiezione przez kierowców z grupy Kierowcy Dzieciom.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 242
Liczba dzieci: 3342

 

We współpracy z Pomagam bo chcę i GL Parcels Portal DomyDziecka.org współorganizował kolejną edycję akcji Obudź w sobie Mikołaja – Poczuj moc dawania, której celem jest obdarowanie wymarzonymi upominkami dzieci z pieczy zastępczej. W tym roku wsparciem zostali objęci podopieczni śląskich domów dziecka i rodzin zastępczych. Paczki zostały przygotowane przez darczyńców na podstawie pisanych przez dzieci listów do Świętego Mikołaja. Część z prezentów przyjechało aż z Wielkiej Brytanii, Portal DomyDziecka.org kupilił również upominki dla czterech chłopców. W okresie świątecznym wraz ze Świętym Mikołajem odwiedziliśmy dzieci, by przekazać im prezenty, o które prosiły w listach. 
Placówki, którym udzielono wsparcia: 8
Liczba dzieci: 169

 

Wspólnie ze sponsorem, który pokrył koszty wykonania remontu, Portal DomyDziecka.org wyremontował pokój w Socjalizacyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Olkuszu. Wnętrze przeszło gruntowne zmiany, w tym zdarcie tapet, wykonanie gładzi, malowanie i położenie paneli podłogowych.  Zakupiono nowe meble – cztery łóżka wraz z wygodnymi materacami, liczne szafki, dużą podwójną szafę, krzesła, przygotowywane na zamówienie biurko oraz ocieplające wnętrze dodatki. W odnowionym pokoju zamieszkały cztery nastolatki. Działaniom towarzyszyły duże nakłady na reklamę w mediach społecznościowych, co przełożyło się na wzrost zainteresowania potrzebami domów dziecka oraz zdobycie przez placówkę w Olkuszu nowych sponsorów. 
Placówki, którym udzielono wsparcia: 1
Liczba dzieci: 30

 

Siostry prowadzące placówkę opiekuńczo-wychowawczą w Siennicy borykały się z problemem doposażenia kuchni. Portal DomyDziekca.org zakupił dużą, profesjonalną szafę chłodniczą, ułatwiającą codzienne funkcjonowanie w placówce.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 1
Liczba dzieci: 14

 

Akcja została przeprowadzona we współpracy z grupą Kierowcy Dzieciom, działającą pod patronatem „Stowarzyszenia Decybelek”. Akcja miała na celu wsparcie czytelnictwa w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domach dziecka i rodzinach zastępczych poprzez przekazanie podopiecznym książek dopasowanych do ich wieku i zainteresowań. Część spotkań kierowców z podopiecznymi i prowadzącymi placówki zaowocowała długotrwałą współpracą.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 19
Liczba dzieci: 160

 
W 2017 r. firma ManyMornings przekazała Portalowi DomyDziecka.org 17 tysięcy par skarpetek, w 2018 r. od Adama „Naruciaka” Zimmermanna Portal otrzymał  odzież marki „Ciurak wear”, a od anonimowego darczyńcy eleganckie sukienki dla młodzieży. Przeprowadzono akcje „Skarpetkowe szaleństwo, czyli skarpetka na każdą nóżkę” oraz akcję „Uzupełnianie szaf”, podczas której oprócz skarpetek rozdawano również koszule, t-shirty oraz sukienki.  Obie akcje  spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem opiekunów oraz samych podopiecznych. Dzieci otrzymały koszulki jednego z ich ulubionych youtuberów, dziewczyny same wybrały sukienki. W sumie Portal DomyDziecka.org przekazał 8 tysięcy par skarpetek, 180 koszul, 205 t-shirtów, 180 sukienek. 
Placówki, którym udzielono wsparcia: 71
Liczba dzieci: 666
 

Portal DomyDziecka.org ufundował granty, które umożliwiły placówkom opiekuńczo-wychowawczym oraz organizacjom działającym na rzecz dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej na uczestnictwo w kampanii Kilometry Dobra. Kilometry Dobra to ogólnopolska kampania, która uczy, jak pozyskiwać środki finansowe oraz daje narzędzia do realizacji zamierzonego celu. Wsparci przez Portal uczestnicy zebrali 79 654,92‬ zł, w tym dwie placówki po 33 tysiące zł.
Placówki, którym udzielono wsparcia:  3 domy dziecka, 2 stowarzyszenia rodzicielstwa zastępczego
Liczba dzieci: ponad 185

 

 • Zbiórka pani Doroty z Warszawy
Portal DomyDziecka.org wskazał domy dziecka i rodziny zastępcze oraz pokryliśmy koszt wysyłki pomocy zebranej podczas prywatnej zbiórki. Zebrano 15 kartonów ubrań, gier planszowych, artykułów szkolnych, artykułów spożywczych, środków chemicznych, wyposażenia wnętrz, cyfrowy aparat fotograficzny, telewizor – całość ważyła blisko 200 kilogramów!
Placówki, którym udzielono wsparcia: 9
Liczba dzieci: 70
 
 
Dzięki zbiórce na rzecz dolnośląskiej pieczy zastępczej oraz własnym środkom Portal DomyDziecka.org zakupilł rower oraz materac dla niepełnosprawnego Adrianka, a także opłacił niezbędne prace remontowe w domu specjalistycznej zawodowej rodziny zastępczej. Adrian jest ciężko chorym chłopcem, który wymaga rehabilitacji oraz aktywności fizycznej.
Placówki, którym udzielono wsparcia: 1
Liczba dzieci: 4
 
 
 
 

Akcja przeprowadzona we współpracy z grupą Kierowcy Dzieciom, która zrzesza zawodowych kierowców działających na rzecz potrzebujących. Kierowcy przeprowadzili kampanię promującą dokonywanie wpłat na konto prowadzone przez Portal DomyDziecka.org. Celem zbiórki było obdarowanie dzieci w pieczy zastępczej wspólnymi, dużymi prezentami. Z zebranych środków kupiono stół do tenisa stołowego, piłki, zestawy do badmintona,  łyżworolki, wyposażenie pokoju zabaw. Zadaniem Portalu była koordynacja wpłat, pomoc w wyborze placówek, które miały zostać objęte wsparciem, oraz prowadzenie dokumentacji. 
Liczba wspartych placówek: 4
Liczba dzieci: 81
 
Portal DomyDziecka.org włączył się w drugą edycję akcji „Obudź w sobie Mikołaja. Poczuj moc dawania”. Celem akcji było obdarowanie podopiecznych pieczy zastępczej wymarzonymi prezentami, o które prosili w listach do Świętego Mikołaja. Listy były publikowane na stronie dedykowanej akcji, gdzie znajdowały swoich darczyńców. Portal DomyDziecka.org wspierał wydarzenie na pierwszym i ostatnim etapie akcji – skompletował zgłoszenia od placówek pieczy zastępczej oraz brał udział w dostarczaniu do nich paczek, a także sprawił kilka prezentów. W trzy dni ekipia świętego Mikołaja przebyła 2400 km, w najdalsze zakątki województwa podkarpackiego i lubelskiego, przekazując podarunki w ręce najmłodszych. 
Liczba wspartych placówek: 10 i 1 stowarzyszenie pieczy zastępczej
Liczba dzieci: 216
 
Akcja została zrealizowana dzięki firmie ManyMornings, która przekazała darowiznę w postaci 17 tysięcy par skarpetek dziecięcych i młodzieżowych. Portal DomyDziecka.org zorganizował przekazanie darów placówkom opiekuńczo-wychowawczym, rodzinnym domom dziecka oraz rodzinom zastępczym, które zasygnalizowały problem z niewystarczającą ilością skarpetek. Działania polegały na posortowaniu skarpetek według rozmiaru, zebraniu zgłoszeń, spakowaniu paczek oraz wysyłce do poszczególnych miejsc. W dwóch edycjach akcji, które odbyły się w roku 2018, rozdysponowano 9 tysięcy par skarpetek.
Liczba wspartych placówek: 65
Liczba wspartych dzieci: 377

 

Statystyki oraz dokumenty do pobrania     Statystyki: stan na dzień 31 grudnia 2022 r. – 72 812 dzieci objętych pieczą zastępczą   •  0,7%- wzrost liczby wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r. •  0,2% - spadek liczby dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej w porównaniu do 2021 r.   Liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej – 16 572 Liczba placówek – opiekuńczo – wychowawczych – 1 294 Liczba regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – 10 Liczba interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - 3   Liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej – 56 240 Liczba rodzin zastępczych – 35 439 Liczba rodzinnych domów dziecka – 781   Dane statystyczne rok 2022 (źródło danych GUS) Dzieci w Rodzinnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 56 240 Dzieci w Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej (2022 r.) – 16 572   Pod koniec 2022 r. funkcjonowało 1307 placówek instytucjonalnej pieczy zastępczej, z tego 1294 placówki opiekuńczo-wychowawcze, 10 regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i 3 interwencyjne ośrodki preadopcyjne. Wśród tych pierwszych działało:...
 • Podziękowania
  Z całego serca dziękujemy wspaniałym darczyńcom: pani Agacie Kowalskiej i panu Mariuszowi Kozłowskiemu za paczki pełne cudownych niespodzianek dla dzieci....
 • ❤️ Noc...interwencja... I zgodziliśmy się
  Święta... na podwórku było szukanie upominków od zająca- było śmiesznie i wesoło ale przede wszystkim Święta minęły nam rodzinnie, radośnie i w...
 • Dzień Dziecka
  Zbliża się DZIEŃ DZIECKA. Byliśmy grzeczni .... i trochę niegrzeczni, ale tacy już jesteśmy. Liczymy na to, że ktoś sprawi nam radość drobnymi upominkami.
 • Dzień Dziecka prośba ❤️
  Kochani Niedługo Dzień Dziecka .Jeżeli ktoś chciałby spełnić marzenia naszych dzieci i nam pomoc to zapraszamy do kontaktu . Jesteśmy RDD I opiekujemy się...

Wsparcie dla wychowanków opuszczających domy dziecka

Kończąc 18 lat wychowankowie placówek najczęściej opuszczają  mury placówki. Stają przed dużym wyzwaniem jakim jest...

07.05.15 - Jestem na tej stronie bo: